Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na tą nagrywarkę:

 

http://napedy.idg.pl/news/122004.html

 

Chciałem kupić ASUS 1814BLT, ale się wstrzymuje, niedługo 2014 ma trafić do sklepów, w komputroniku jest już w "preorderze" za ok 120zł, i ma wymieniany przedni panel : D

 

I takie pytanie, czy ktoś ma jakieś praktyczne info o tej nagrywarce ?, bo oprócz tego że to nowszy model 1814BLT to za wiele o niej nie wiem.Obecnie od ponad roku mam LG GSA 4164B i przeklinam ten sprzęt, na początku w wielu przypadkach niepotrafiła odczytać tego co sama nagrała, potem wiele płyt źle nagrywała, teraz prawie każdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem najbardziej porysowaną płytkę jaką mam (kilkanaście rysek), skopiowałem jej zawartość na dysk bezproblemowo. Nie mam na czym sprawdzić tak na dobrą sprawę, bo wszyskie płytki jakie mam w domu są w idealnym stanie. Jestem pedantem, jeżeli chodzi o plytki, każda ma swoje miejsce. Przechowuję je w tzw 'pudełkach z bolcem'.

 

Jak będziesz szanować płytki to wszystko będzie pięknie śmigać.

Dzięki za sprawdzenie. Tu raczej nie chodzi o szanowanie płyt bo z tym nie jest źle u mnie. Ten napęd ma albo zrypany system korekcji błędów albo ten typ tak ma. Nagrałem świeżą płytkę i następnie zrobiłem na niej kilka delikatynych rysek i to wystarczyło aby uniemożliwić odczyt. Trudno, wraca do właściciela bo nagrywarka dvd nie jest mi praktycznie potrzebna. ;) Pewnie i tak za pewien czas kupię coś nowego, coś co będzie normalnie odczytywało płyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zauważyłem że jjes probelm z odpaleniem płyty cd-rw TDK bo wypaleniu.No ale płyta juz leciwa bardzo i zniszczona aczkolwiek lg stare ja nagrywa.Wiec cos te TDK tym samsungom nie podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zepsułem 3 płytki DVD-R SONY z rzędu. Nagrywałem plik ISO >4GB i pod koniec nagrywania sypnęło błędem. Oczywiście nagrywarka to Pioneer DVR-112D (i najnowszy firmware). Szlag by to trafiił. Mam najnowsze Nero, żeby było śmiesznie. Co robić?

 

LG GSA4163B nagrał wszytko bez zająknięcia.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to czemu z Samsungow na Sata polesacie 183L?? Przeciez to to samo co 182D na PATA... a wiadomo, ze D jest troche gorsza od 182M, z tego co mi wiadomo, jak sie myle wyprowadzicie mnie z bledu :wink: a wersja 182M na Sata to 183A, o ktorej tu bardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc opinie na tym i innych forach wybrałem własnie Samsunga dlatego że jest lepszy.

Myśle że warto go zamówić, jak akurat nie mają.

http://www.cdrlab.pl/article_strona_3379_10.html

 

http://www.cdrlab.pl/article_strona_3379_10.html

 

 

ten szajsung nawet z verbami sobie nie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

183L - sata, lightscribe

183A - sata

182M - pata, lightscribe

182D - pata

 

Każdy bierze taką opcję jaka mu sie podoba. Jeżeli chodzi o parametry niczym one się nie różnią.

Różnią się, 182M nagrywa lepiej od 128D.

 

J/W, rafa ma wersję M, test pokazuje D. Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie prosze jaka nagrywarke dvd na sata teraz warto nabyc? zalezy mi aby w miare palila tansze plytki jak np vobisa i jakies lepsze ale w max predkosci i zeby dalo sie to oczywiscie jeszcze po pol roku odczytac:) gdyby korekcja bledow nie byla najgorsza to tez bym sie nie obrazil:) teraz mam starego nec-a 3500a nie jest zly ale tez nie jest juz taki dobry rozwazam samsung S203N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam z czystym sumieniem LG H62 mam ja od sierpnia i jestem zadowolony. Jednak gdyby był wtedy dostępny Pioneer DVR-212 to pewnie nie spojrzał bym na LG nawet. Za niedługo biorę właśnie Pioneera jako 3 nagrywarkę więc porównam wtedy rozsławiony zapis Pionka i niby jego zjechany odczyt.

 

Mam pytanie do tych którzy sie orientują w temacie czy Pioneer Dvr-212 ma możliwość sprawdzania jakości nagranych płyt tak jak Litek lub Asus?

 

edit: ma

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj, Pionek nie odczytuje mi płytek CD, leci na gwarancję. Już nie mogę wytrzymać z tym 'belgijskim' badziewiem. 3 płytki DVD-R Sony, popsuł przy nagrywaniu (przy 99%), ma problemy z DVD+R DL (chyba jak większość nagrywarek). Zanoszę do Komputronika, gdzie kupiłem i niech się martwią. Jak wymienią mi na kolejną padakę, to kupię Samsunga, albo jakiegoś LG'ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybiore cos z tego tylko wszystko to padaki:( bede chyba losowal dawno takiego okropnego wyboru nie bylo

 

 

Asus DRW-2014L1T (poprzedni model dobry ten nie wiem bo nowy)

Pioneer DVR-212 (nie taki dobry jak go maluja awaryjny)

Samsung SH-S203N (jezeli nie poprawili firmware to lipa)

LG GSA-H66N (wielka niewiadoma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś poratuje i powie jaką nagrywarkę teraz kupić na SATA, bo muszę mieć SATA, a Samsunga 183L nie da sie praktycznie nigdzie dostać i mam już całego kompa tylko nagrywarki nie mam... ;/

Żartujesz?

http://www.apollo.pl/store/show_detail/15/34326

http://www.agito.pl/nagrywarki_dvd/samsung....698.42277.html

http://www.allegro.pl/item249665527_nagryw...ightscribe.html :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie w trakcie wybierania nagrywarki, najbardziej zależy mi na zapisie, więc chyba zdecyduje się na ten model:

Pioneer DVR-212

 

Jednak kwestia odczytu też jest ważna choć mniej, dużo się słyszy o tym że ten Pioneer słabo odczytuje i w ogóle, dlatego mam pytanie:

 

Rozumiem że napęd ten może nie odczytać jakichś porysowanych płytek, starych zniszczonych lub nie wiadomo czym wypalonych.

Ale najbardziej interesuje mnie jak sprawa wygląda z odczytem płyt nagranych przez nią samą + odczyt oryginalnych tłoczonych płyt (pytam bo mam starą nagrywarkę Lite-on która nie potrafi odczytać tego co sama nagrała przed chwilą)

 

I jeszcze jedno, słyszałem że model DVR-111 jest lepszy i mimo że mam tylko jedno gniazdo IDE to może lepiej kupić 111 ?

 

Dziękuję za ewentualne porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlasnie 212 - naped jak sie okazało był padniety na początku - wadliwa seria nie nagrywała CD - ale sprawdziłem go dopiero po 3 miesiącach jak nagrywałem pierwszą CD. Naped dostałem nowy - teraz śmiga super - odczytuje DVD jak narazie kazde - z innych nagrywarek i swoje i jeszcze nie mialem kłopotu z brakiem odczytu czegoś - zalezało mi na SATA dlatego ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlasnie 212 - naped jak sie okazało był padniety na początku - wadliwa seria nie nagrywała CD - ale sprawdziłem go dopiero po 3 miesiącach jak nagrywałem pierwszą CD. Naped dostałem nowy - teraz śmiga super - odczytuje DVD jak narazie kazde - z innych nagrywarek i swoje i jeszcze nie mialem kłopotu z brakiem odczytu czegoś - zalezało mi na SATA dlatego ten model.

a wiesz ktora seria jest wadliwa jakies konkrety np numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :lol:. Tym bardziej, że dużo osób dało się naciąć i kupiło Pioneera DVR-112/212 a tu taka kaszana, za przeproszeniem, że głowa mała. Zobaczymy na co mi wymienią, ale jestem zażenowany, bo jak widać, taka sytuacja nie tylko spotkała mnie. Nie ma co bronić producenta, puścił bubel - niech wymienia na nowy ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że dużo osób dało się naciąć i kupiło Pioneera DVR-112/212 a tu taka kaszana, za przeproszeniem, że głowa mała. Zobaczymy na co mi wymienią, ale jestem zażenowany, bo jak widać, taka sytuacja nie tylko spotkała mnie. Nie ma co bronić producenta, puścił bubel - niech wymienia na nowy ;).

No... ja też dałem się naciąć i kupiłem Pioneera DVR-212 :) i jak na głupka przystało jestem zadowolony, niemal równocześnie moi kumple zakupili odpowiednio Samsunga i Optiarca i jak na razie po paru testach z wypalaniem i odczytem na pewno bym się z Nimi nie zamienił :)

 

Mój Pioneer wypala płytki nieznanych firm których te dwa pozostałe albo nie chcą w ogóle wypalić albo w ogóle nie wykrywają, a co do odczytu to, owszem długo i z rzężeniem ale odczytał moją porysowaną i pękniętą starą płytkę.

 

Jednak zależało mi przede wszystkim na wypalaniu :)

 

P.S.

Być może jutro mój Pioneer się zepsuje, albo za miesiąc zacznie źle wypalać Verbatimy z prędkością x2 ale jak na razie cieszę się że dałem się naciąć :)

Edytowane przez irishmist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...