Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dość dawno temu miałem CDRW Liteona LTR52327S. Wygrany test w komputer świecie, dobre miejsce w chipie, niska cena, więc kupiłem. Przez rok super. Dobrze nagrywa, dobrze odtwarza, ale była bardzo rzadko używana. Pewnego dnia przychodzi kuzynka i prosi, żebym jej coś nagrał. Spsułem 5 płytek esperanza i nie udało się. Z każdą inną płytką to samo. Nie dało się nagrać. Po trzech miesiącach super-liteon ze znaczkiem komputer świat poleca nie chciała już nawet czytać CD i poszła do śmieci. Z tego co czytałem, to nie był odosobniony przypadek. Od tej pory leję na komputer świat, leję na Lite-ona, a chipa przestaję traktować jak biblię, co polecam wam wszystkim i zachęcam do czytania forów. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tej pory leję na komputer świat, leję na Lite-ona, a chipa przestaję traktować jak biblię, co polecam wam wszystkim i zachęcam do czytania forów. ;-)

Ja na komputer świat zawsze lałem, na LiteOna leję od czasu jak kupiłem sobie nagrywarkę DVD-940i firmy HP (o niebo lepsza) a Chipa nigdy nie traktowałem jak Biblię choć cały czas go czytam, ale nie zawsze kieruję się testami z tej gazety i wolę zapytać na forum (niektóre ciekawostki z CHIP'a są przydatne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz ? Przecież HP DVD-940i to LiteON...

To nie wiedziałem.

Ale i tak HP jest lepsze :) chociaż mogę też powiedzieć "o dżizas co ja kupiłem", ale jest ciche i dobrze wypala nie to co mój lite-on poprzedni (też obsługiwał dużo formatów, właściwie wszystkie oprócz DVD-RAM no i nie miał lightscribe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Liteon 1653s nadaje się już tylko na śmietnik.

 

Jaka nagrywarka jest liderem pod względem kultury pracy, głośności i czasu od włożenia płytki do napędu do zobaczenia jej przez system?

Nie interesuje mnie, czy jakaś nagrywarka ma wyższe prędkości nagrywania czy inne bajery. Kultura pracy się liczy. Jaka tutaj wypada najlepiej?

 

edit: czyżby samsung SH-S182M była najbliżej spełnienia tych warunków?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie jednak zdecydujęsię na Pioneera 111, ze względu na jego bardzo dobry zapis. A nóż Label Flash się bardziej spopularyzuje i płytki będą tańsze. Są jakieś informacje w sieci o modelu 111C z Light Scribem, ale w Polsce go chyba nie ma. Właściwie mało o nim jest, może się nie sprawdził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Liteon 1653s nadaje się już tylko na śmietnik.

 

Jaka nagrywarka jest liderem pod względem kultury pracy, głośności i czasu od włożenia płytki do napędu do zobaczenia jej przez system?

Nie interesuje mnie, czy jakaś nagrywarka ma wyższe prędkości nagrywania czy inne bajery. Kultura pracy się liczy. Jaka tutaj wypada najlepiej?

 

edit: czyżby samsung SH-S182M była najbliżej spełnienia tych warunków?

Jako użytkownik tego samsunga moge stwierdzic ze to jeden z cichszych napedow jakie mialem - słychac tylko lekki szum, tacka jest cicha i precyzyjna a płytki nie wpadaja w wibracje. Czas dostepu moze nie jest bardzo krotki ale raczej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na komputer świat zawsze lałem, na LiteOna leję od czasu jak kupiłem sobie nagrywarkę DVD-940i firmy HP (o niebo lepsza) a Chipa nigdy nie traktowałem jak Biblię choć cały czas go czytam, ale nie zawsze kieruję się testami z tej gazety i wolę zapytać na forum (niektóre ciekawostki z CHIP'a są przydatne).

W takim razie ja polecam Entera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Jaka nagrywarka odczytuje najlepiej porysowane plyty DVD? Jaki model jest w tym najlepszy? Stary dobry Benq 1640? Pozyczylem kiedys plyte TDK a gdy wrocila do mnie porysowana juz nie da sie skopiowac jej zawartosci na dysk.... Wniosek nie pozyczac. Wkurzajace jest to, ze te plyty tak latwo sie rysuja a czasem nawet nowa trafi sie juz porysowana. Zamiast skupiac sie na pojemnosci i predkosciach zrobiliby nosnik ktorego powierzchnia tak latwo nie ulegalaby uszkodzeniu.

 

Zna ktos jakis dobry program dzieki ktoremu da sie skopiowac dane z uszkodzonej plyty na dysk?

 

Co do pytania o nagrywarke to obecnie nie planuje nic kupowac tylko chcialbym wiedziec ktora najlepiej odczytuje porysowane plyty. Jakosc zapisu jest na 2-gim miejscu natomiast predkosc, radzenie sobie z kiepskimi plytami, halas, wyglad itp. nie maja znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacham się pomiędzy 3 wypalarkami:

 

1) Samsung SH-S183L z LS - przemawia do mnie, że jest na SATA a nie PATA, bardzo dobry odczyt i korekcja błędów, ale słyszałem, że z zapisem jest nie za dobrze. Nawet przy mniejszy prędkościach 8x czy 6x też będzie taki sobie? Nagrywam przeważnie na Verbatimach AZO DVD+R 16x. A i czy ten model to to samo co SH-S182M tylko z różnym interfejsem? Wyżej napisano, że EIDE jest lepszy. Pod jakim względem jest niby lepszy?

 

2) Pionek DVR-111 - dobry zapis, ale kiepska korekcja błędów i odczyt też niezbyt dobry. Możliwość przerobienia na lepszy model.

 

3) Asus Asus DRW-1608P3S - to samo co Pionek tylko z ładniejszym panelem :)

 

I który polecacie...?? Najchętniej wziąłbym Samsunga bo jest na SATA (mam już mały bajzel z kablami i brakuje już wolnych wtyczek IDE) oraz ma dobry odczyt i korekcje, ale co z zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Pionek DVR-111 - dobry zapis, ale kiepska korekcja błędów i odczyt też niezbyt dobry. Możliwość przerobienia na lepszy model.

 

3) Asus Asus DRW-1608P3S - to samo co Pionek tylko z ładniejszym panelem

Któraś z tych. A jeżeli brakuje ci złącz PATA, to kup sobie za ~30zł przejściówkę PATA>SATA na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten samsung nie jest taki zły... ostatnio poprawili napędy, a jak się da nowy firmware to już całkiem cacy chodzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś cokolwiek na temat Asusa DRW-1814BLT. Zastanawiam sie nad tą nagrywarka ale nie mam jakoś do niej przekonania.

I jeśli by ktoś wyjaśnił krótko dlaczego SATA jest gorsza od IDE to bym był dźwięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś cokolwiek na temat Asusa DRW-1814BLT. Zastanawiam sie nad tą nagrywarka ale nie mam jakoś do niej przekonania.

I jeśli by ktoś wyjaśnił krótko dlaczego SATA jest gorsza od IDE to bym był dźwięczny.

Miałem tego Asusa 24 godziny, wypaliłem kilka płyt i w porównaniu do DRW-1608p3s jest to napęd bezgłośny. Jednak problemy jakie powodował przy odczycie zniechęciły mnie do niego(weryfikacja danych powodowała zwiechy), zapis płytki dvd wydłużony o około 2 minuty w stosunku do "starego" NECa 3520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka nagrywarke z lightscribem lub label flashem polecacie na dzien dzisiajszy (ewentualnie co moze sie pojawic w niedalekiej przyszlosci - tylko bez przesady z przyszloscia 2 tygodnie gora :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj Serillela 2 ;]]

Ostatnio się dowiedziałem jakie są padaczne ;]

I wcale HotPlug im nie służuy [;

HEH nawet tego nie znam :) Poza tym w tym temacie jestem kompletnym laikiem i nie mam pojecia do czego sluza i po co sa poszczegolne funkcje, dlatego pytam z prosba o pomoc w wyborze nagrywarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj Serillela 2 ;]]

Ostatnio się dowiedziałem jakie są padaczne ;]

I wcale HotPlug im nie służuy [;

Czemu tak sądzisz?? Skąd się o tym dowiedziałeś?? Jakieś konkrety proszę... :D A akurat HotPlug mi nie będzie potrzebny.

 

Hmm... a co z tym wcześniej wspomnianym Pionkiem pod SATA?? Wiadomo kiedy ma wyjść, czy już wyszedł?? Uparłem się na to SATA :mur: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung S182M na ATA i S183A podobno trzymają fason.. Recka tej drugiej na cdfreaks.com Właśnie zastanawiam się nad zakupem jednej z nich:]

Samsung SH-S183L to to samo co S182M?? Hmm... 183A...?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie.. S183L wypadł bynajmniej przeciętnie, S182M na pewno jest lepszy wystarczy zajrzeć na komenty z komputronika;d no a ten drugi model dostał fajną recenzję na cdfreaks.com sprawdź;) S183A - jest na SATA a S182M jest na ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na to SATA :mur: :wink:

No kurde ja sie uparlem na SATA z light scribem lub label flashem ale nagrywarek takich obecnie niestety nie ma :/

 

Moze ktos by cos polecil juz ta SATE odpuszczam ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...