Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było (kable) 1x sata, 1x ata100, 1x fdd oraz 1x cd-rom, 1x zaślepka na tył obudowy. Żadnego śledzia.

 

Na ile czasu jest licencja dla dołączonego do płyty Norton Internet Security -

3 m-ce czy rok ??

I czy działa u was sprzętowy firewall nVidii?? Mam wsadzoną sieciówke pci intela i nie ma śladu po firewallu.

 

A jeszcze co do różnic pomiędzy k8ns i k8nsc to wygląda, że różnią się podstawką pod procka, ilością gniazd DDR (nsc ma 4) i umiejscowieniem paru kondensatorów. Bo w obu jest nForce 250 Gb.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki , czyli mnie nie oszukali [;

 

mam jeszcze problemik z płytką albo kompem [?] wczoraj katowałem cały dzien zestaw....Super Pi , 3dmarki Css i wsio było ok....ale dzisiaj młodszy mówi mi ze gierki mu nie latają bo od razu res...no i sprawa wygląda tak ze wszystkie gry po załadowaniu menu , albo załadowaniu save'a powodują reset kompa...próbowałem tez na procku bez oc i jest to samo... myslicie ze winą jest system ? [; bo nie chciało mi sie strzelac formata po zmianie procka i płyty wiec usunełem tylko stery od poprzedniego nforca i wsio smigało... czy podejrzenia ze to system są słuszne czy moze byc to cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki , czyli mnie nie oszukali [;

 

mam jeszcze problemik z płytką albo kompem [?] wczoraj katowałem cały dzien zestaw....Super Pi , 3dmarki Css i wsio było ok....ale dzisiaj młodszy mówi mi ze gierki mu nie latają bo od razu res...no i sprawa wygląda tak ze wszystkie gry po załadowaniu menu , albo załadowaniu save'a powodują reset kompa...próbowałem tez na procku bez oc i jest to samo... myslicie ze winą jest system ? [; bo nie chciało mi sie strzelac formata po zmianie procka i płyty wiec usunełem tylko stery od poprzedniego nforca i wsio smigało... czy podejrzenia ze to system są słuszne czy moze byc to cos innego?

1616662[/snapback]

heh.. niezawodnosc gigabyte`a :D

Mam coraz wieksze wrazenie ze u mnie i u niektorych osob z forum ta plyta kaprysnoscia dorownuje - a moze nawet przewyzsza K8NE :D

Raz sie krec pieknie a raz pupa :/

Wczoraj 8x300 stabilne na 1,66 i pare godzin testow a potem... zwalona sieciowka i niebootujacy sie komp :D

 

Jak mozecie - doradzcie cos na szybkiego - EpoX czy Msi ? :D

 

PS. Co do kabli:

2x sata, 1x ata100, 1x fdd, 1x zaślepka na tył obudowy, sledz z USB na tyl, naklejki GB i tym podobne duperelki :D.

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. niezawodnosc gigabyte`a :D

Mam  coraz wieksze wrazenie ze u mnie i u niektorych osob z forum ta plyta kaprysnoscia dorownuje - a moze nawet przewyzsza K8NE :D

Raz sie krec pieknie a raz pupa :/

Wczoraj 8x300 stabilne na 1,66  i pare godzin testow a potem... zwalona sieciowka i niebootujacy sie komp :D

 

Jak mozecie  - doradzcie cos na szybkiego - EpoX czy Msi ? :D

 

PS. Co do kabli:

2x sata, 1x ata100, 1x fdd, 1x zaślepka na tył obudowy, sledz z USB na tyl, naklejki GB i tym podobne duperelki :D.

1616709[/snapback]

Epoxa (3J)miałem wcześniej teraz mam MSI

Powiem tak obie płyty są dobre, a teraz krótko o każdej.

1.Epox dobra dla max oc jej wada(zaleta) to wysokie nap Vcore z A64 było def=1,6V i możliwość +0,1V:+0,2V:+0,3V-z sempem pewnie będzie inaczej pewnie niżej wszystko około 0,2V.

Zasilanie 3-faz tylko w rev2.2(taką miałem) z wiatrakiem na chipsecie( trochę głośny-no ale to nie problem.

Z nap Vdim nie pamiętam jak tam było ale to można sprawdzić

W sumie to stabilna była,ale wymieniłem na MSI; na dłuższą metę to wysokie Vcore nie dawało mi spokoju.

2 MSI-dobra stabilna płyta do oc tez się nadaje no może nie ekstremalnego(jak EpoX niższe nap Vcore) w sumie dla sempa bez c&q też nap Vcore nie obniżysz(tylko procentówka w górę),ale przynajmniej def nie zawyża(w epox +0,1V)

O MSI rozpisywałem się szeroko w topicu S754.Z płyty jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak z wsp z sempami z mnożnikiem 8 może być problem (htt max 310-320)i jak dobra sztuka procka to można nie wykręcić.

Dlatego pisałem w wątku o S754 że optymalny procek do tej płyty to S64 3000 i powinno być OK(a jak trafi się niezła sztuka to 2700MHz powinno być) :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa (3J)miałem wcześniej teraz mam MSI

Powiem tak obie płyty są dobre, a teraz krótko o każdej.

1.Epox dobra dla max oc jej wada(zaleta) to wysokie nap Vcore z A64 było def=1,6V i możliwość +0,1V:+0,2V:+0,3V-z sempem pewnie będzie inaczej pewnie niżej wszystko około 0,2V.

Zasilanie 3-faz tylko w rev2.2(taką miałem) z wiatrakiem na chipsecie( trochę głośny-no ale to nie problem.

Z nap Vdim nie pamiętam jak tam było ale to można sprawdzić

W sumie to stabilna była,ale wymieniłem na MSI; na dłuższą metę to wysokie Vcore nie dawało mi spokoju.

2 MSI-dobra stabilna płyta do oc tez się nadaje no może nie ekstremalnego(jak EpoX niższe nap Vcore) w sumie dla sempa bez c&q też nap Vcore nie obniżysz(tylko procentówka w górę),ale przynajmniej def nie zawyża(w epox +0,1V)

O MSI rozpisywałem się szeroko w topicu S754.Z płyty jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak z wsp z sempami z mnożnikiem 8 może być problem (htt max 310-320)i jak dobra sztuka procka to można nie wykręcić.

Dlatego pisałem w wątku o S754 że optymalny procek do tej płyty to S64 3000 i powinno być OK(a jak trafi się niezła sztuka to 2700MHz powinno być) :wink:

1616754[/snapback]

heh.. wlasnie mam sempa 3000+ 64 :D

No to wybor przesadzony... MSI :D

Pora do sklepu....

Jak wroce to porownam moze obie plytki z tym samym procu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w komputroniku- w pudelku bylo: 2x sata, 1x ata100, 1x fdd, 1x zaślepka na tył obudowy, sledz z 2 portami USB na tyl, naklejki GB, instrukcja i CD

 

Narazie mam dosc duzy problem utrzymac stabilnie 8x300mhz...

i ogolnie poziom jej kaprysnosci mnie denerwuje.

 

na starym poczciwym NF7-S v2.0 podkrecanie to byla bajka.. a tu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. wlasnie mam sempa 3000+ 64 :D

No to wybor przesadzony... MSI :D

Pora do sklepu....

Jak wroce to porownam moze obie plytki z tym samym procu :)

1616809[/snapback]

W wątku o tej płycie (właśnie wyszedł na pierwszą stronę) podałem pełne ustawienie w biosie zakładka Cell Menu ;zaktualizuj go do najnowszej wersji 1,8(to jest chyba update do s64).

W sumie piszę bo po pracy wyjeżdżam na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w komputroniku- w pudelku bylo: 2x sata, 1x ata100, 1x fdd, 1x zaślepka na tył obudowy, sledz z 2 portami USB na tyl, naklejki GB, instrukcja i CD

 

Narazie mam dosc duzy problem utrzymac stabilnie 8x300mhz...

i ogolnie poziom jej kaprysnosci mnie denerwuje.

 

na starym poczciwym NF7-S v2.0 podkrecanie to byla bajka.. a tu :|

1616819[/snapback]

Podaj o co lata z tą kapryśnością- ja sie tylko mecze straznie z timingami ale jakoś sobie radze. Nie wiem czy to wina płyty czy wybrednych timingów- doszedłem do max 248 na 2t na kingmaxach ale co chwila musze coś znienaić w timingach- proste luzowanie nie działa. Trzeba dłubać tu popuścić tam zaostrzyć itp. Innych problemów nie mam stabilna 0 zwisów gry te co odpalałem latają, mój 9550 poszedł nawet wiecej neico na rdzeniu i na ramach niz na starym solteku kav.

 

Acha jedyne co mnie wnerwia to to,ze z siecióweką w pci nie startowała mi płyta- zawieszała sie na skanowaniu pci. wyjąłek karte i instalka windy poszła do przodu.

Robiłem to na biosie f11- nie wiem jak było by na f15 ale instalujać winde miałem z 1-1.5h w pelcy + kupe nerwów.

 

coś czyuje,ze płyta nie ma pełnwgho wsparcia jeszcze i dlatego takie cyrki.

Z 2 strony abity na via nawet sie nie urachamiają na firmowym biosie z sempami64 wiec nie ma co marudzić.

 

 

 

A co do wyposażenia to coś mam podejrzenie,zę hurtownie/a zaczeły po prostu kraść- pudełko łatwo otworzyć nie ma zamkniecia, plomby itp. Ja mam raczej zestaw pełen- nie chce mi sie sprawdzać czy był 1 czy 2 kable sata bo i tak nie wykożystuje ale był śledz usb taśma ata100i fdd , zaslepka, cd, naklejka, instrukcja(troche cienka) i inne papiey-jakiś plakat czy coś itp.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupywał razem ze mną i ma w boxie to samo co ja:

tasma do hdd , tasma do dyskietki, naklejki, kabelek sata,instrukcje i inne papierowe syfy...znaczy ze sprawa zaszła wyzej.... w poniedzialek ide sie pobluzgac z panami ze sklepu....

 

no ale nadal mam restarty w grach.... na początku myslałem ze to zasilacz....ale gdzie tam trzyma bardzo dobrze juz 3ci zestawik... [; [modecom 300gtf] bo zaczynam miec wątpliwosci, gdyz w doomie,hl2,css,demie feara wszystko jest ok , a wysypują sie gierki instalowane zza czasow nf2 i axp, typu max payne , morrowind , mortyr 2... ma ktos jakis genialny plan który uratuje mnie przed formatem?;] bo 2 tygodnie temu kupywalem nowy hdd i i tak musialem reinstalowac system , i teraz mi sie po prostu nie chce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg

najpierw odinstalowałem karte graficznę, potem stery od nForce2, uruchomiłem w trybie awaryjny i wyczyściłem zarówno system jak i caby najnowszym drive cleanerem. Następnie wgrałem stery do nForce v5,10, potem do grafy. Wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie jest tak ze w BIOS maksymalnie CPU CLOCK ustawiam do 265mhz

 

W przypadku 1mhz wiecej

 

BIOS F16

"

Over CPU clock frequency: 266mhz

 

If system hangs on over clock

 

Please press delete key before...

"

 

gdzie system oczywiscie sie wiesza i trza resetowac.

rzucilem HTx2, Vcore 1,6v, mem na 166mhz - nie pomaga mimo iz to tylko 2128mhz w biosie nie da rady wyzej.

 

--

W windowsie mozna podciagnac od 265mhz w gore - no ale przecierz nie oto chodzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie jest tak ze w BIOS maksymalnie CPU CLOCK ustawiam do 265mhz

 

W przypadku 1mhz wiecej

 

BIOS F16

"

Over CPU clock frequency: 266mhz

 

If system hangs on over clock

 

Please press delete key before...

"

 

gdzie system oczywiscie sie wiesza i trza resetowac.

rzucilem HTx2, Vcore 1,6v, mem na 166mhz - nie pomaga mimo iz to tylko 2128mhz w biosie nie da rady wyzej.

 

--

W windowsie mozna podciagnac od 265mhz w gore - no ale przecierz nie oto chodzi :|

1617426[/snapback]

to daj w biosie mem na 133mhz... bo wiesz 166mhz wcale nie oznacza ze mem bedą pracowac na 166mhz....166 to dzielnik pamieci...wszystko jest opisane ladnie na egieldzie w artykule jak podkrecic a64 [; Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie używa sprzętowego firewalla vForce ??

1616771[/snapback]

hm...jesli masz problem z instalacja driverow do tego sprzetowego firewalla zeby go uruchomic to rowiazanie jest takie ze trzeba dodac do Uzytkownikow i grup lokalnych grupe Users i wtedy stery sie zainstaluja :)

 

Narzedzia administracyjne ---> Zarzadzanie komputerem ---> Uzytkownicy i grupy lokalne ---> Grupy ---> dodac grupe o nazwie Users :)

 

Nie wiem...moze o tym wiedziales ale jak nie to moze Ci to pomoze uruchomic FW od nVidii ;)

 

Mi po tej modyfikacji stery sie zainstalowaly i FW dzialal ale ja go nie uzywam...Kerio 2.1.5 niesmiertelny ;) Tyle ze ja mam ABITa NF8 a nie GB K8NS ale to akurat roznicy jesli o FW nie robi :P

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ME LAMA co nie czyta instrukcji

 

dzieki leborg! :)

1617584[/snapback]

a kto tam czyta instrukcje [; looknij w ten poradnik z egieldy , na pewno pomoze....

 

 

 

ja juz sobie chyba radze z tym swoim demonem na razie mam 2600mhz :> a napiecia wiekszego niz 1.55 nie moge dac nawet w easy tune... trudno , widocznie taki max jest zakodowany w procesorze [ale teoria co? :lol: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przyznam też tylko przekartkowałem i gdzieś sie wala bo dziadowska :D

 

A z pamieciami to znany numer nowicjuszy- przy 1 próbie kręcenia tak przekręciłem ze mi sie na biosie wieszało. nie doczytałem,że da sie go bez zworki zresetować to clear cmos zrobiłem. Najgorsze,ze w zestawie nie ma ani 1 zworki-musiałem z grafy zdejmować. W poprzednioej płycie było zworek od groma a na k8ns są tylko styki lae zworek to już nie dali ani 1 :)

 

a co do napiecia to nie prcek tylk obios nie daje. W niektórych biosach do innych płyt w ogóle zablokowali zmiane napiecia dla sempów 2500, 2600 i 2800. Podobnież amd naciska producentów płyt- ciekawe dlaczego nie :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego uzywa sie srubokreta ;]

ja przy tej płycie pierwszy raz go tak czesto uzywac zamiast zworek [;

ciekawe czy z tą zmianą napiecia mozna sobie poradzic jakims modem.... chyba pora pogooglowac :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...jesli masz problem z instalacja driverow do tego sprzetowego firewalla zeby go uruchomic to rowiazanie jest takie ze trzeba dodac do Uzytkownikow i grup lokalnych grupe Users i wtedy stery sie zainstaluja :)

Dzięki, bede musiał sprawdzić. Ciekawe czy będzie działał dla karty sieciowej pci, czy tylko dla wbudowanej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walnij stary bios nie zozpoznajacy sempów 64 bit to pewnie da sie- tylko jest problem ,ze ze strony znikneły... Moze gdzieś uda ci sie np f12 zassać.

 

A ze srybokrętem nie chciałem być tak drastyczny-zacząłek kręcić easytune a potem clockgenem. Najpierw sprawdzam,czy działa a potem dopiro daje w biosie.

 

Acha bardzo fajny jest jeszcze a64 tweaker- mozna sie pobawić timingami spod windy.

Mozna zaoszczędzić kupe czau-a64 clockgen spi i wiem na czym stoje a tak restarty zmiany w biosie ładowanie windy itp ...

 

Tylk otrzeba uważać część zmian timingów powoduje od razxu restart np z cl2 na 3 itp lepierj nie bawić sie

 

edit:

 

a co do firewala to podobno tylk odziała na wbudowanej-ale to wiem ze słyszenia sam nie próbowałem.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem bios f13scie na początku , on nie rozpoznawał procesora... i mialem to samo z napieciami...

+5%

+7.5%

+10%

 

mysle ze to niezalezy od biosu...[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do różnic pomiędzy k8ns i k8nsc to wygląda, że różnią się podstawką pod procka, ilością gniazd DDR (nsc ma 4) i umiejscowieniem paru kondensatorów. Bo w obu jest nForce 250 Gb.

1616655[/snapback]

1.Przy wersjach na 939 - K8NS jest na pewno na ultra ... (mam K8ns pro 939 - i instrukcja jest ta sama dla wersji pro i "no-pro" - wyszczególniają tylko te minimalne różnice - drugi bios i kontroler fire-wire ...) natomiast wg strony Gigabyte K8NSC jest na 250gb ... no i obie mają 4 sloty na pamięci ;-)

2.Co do zawartości to w mojej 939 pro były 2xsata, przejściówka napięcia do w/w, 1xATA 80, 1x kabel do stacji, naklejki, instukcje itp + śledź z wyjściami usb i fire-wire. ...inna sprawa, że na Allegro tych śledzi wala się masa ... sam dokupiłem śledzia usb za 3,50 a można i taniej ...- oczywiście śledzie od płyt Gigabyta ;-))

3. Nikt nie uzywa cyfrowego wyjścia dźwięku /spdif/ ???

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem bios f13scie na początku , on nie rozpoznawał  procesora... i mialem to samo z napieciami...

+5%

+7.5%

+10%

 

mysle ze to niezalezy od biosu...[;

1617638[/snapback]

Pewnie masz rev 2 płyty bo ja mam (na rev 1.1) ustawienia od 0.8 do 1.7V.

 

I może też dlatego masz gorsze wyposażenie (brak śledzia USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyczepic sie do odczytu temperatury, bo nie wydaja mi sie one prawdziwe <_<

 

w moim ukladzie WC temp wody w pojemniku (pomiar termometrem akwarystycznym) wynosi 28C (nagrzewnica star pasywnie)

 

na CPU zalozony moj blok wodny ICE i wg odczytu z diody temp CPU wynosi... 28C :blink: (przy standartowym 8x200)

 

 

Zakladajac nawet ze roznia sie one o 2-3 stopnie to temperatury na calkowicie pasywnym ukladzie sa zadowalajace :)

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czjniki sa do d..

zwłaszcza te podajace napecia ale te od temperatur peenie też. dodatkowo dołączony et4 odczytuje ttylko temperature proca, a speeda fan coś podaje ale nie za bardzo wiadomo z jakiego to czujnika....

 

To jedna z niewieleu nieciekawych cech k8ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dzisiaj kupiłem tą płyte wraz z sempronem 2500+ 64bit box. i z tego co przeczytałem to jestem zwiedziony.

1 problem: nie wykrywa mi dysku za pierwszym razem dopiero po resecie wszystko jest ok :mur:

2 problem: Ten sempron ma odblokowany mnoznik czy nie ? (oznaczenia na procku: sda2500aio3bx) :mur:

3 problem: NIe wykrywa mi prawdziwej nazwy proca zamiast sempron pisze amd unknow processor :mur:

4 problem: co mam zrobic zeby dysk wykrywało mi za pierwszym razem i zeby była poprawna nazwa w windowsie i biosie jaki mam wgrac bios zeby miec jak najmniej problemów i zeby troche pokrecic (aktualnie mam f13) Gigabyte schrzanił tą płyte pod względem biosu jest bardzo dziurawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...