Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za szybka reakcje :) Nie trzeba go bedzie docinac gdy w zestawie jest GF6800 (dlugie pcb karty)? Zastanawiam sie nad tym radiatorem co wyzej lub nad Pentagramem Freezone NP-40Cu

Też sie zastanawiałem nad Pentagramem Freezone NP-40Cu ale cena 2 razy wyższa od Zalmana to sobie podarowałem i zamówiłem niebieskiego zalmanika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Semprona 2800+ (wiatraczek boxowy) i plyte gigabyte k8ns, mam z tym zestawem kolejny juz problem. Otoz niepokoi mnie jego temperatura. I nie chodzi mi, ze jest za wysoka, wrecz przeciwnie. Przy w miare intensywnym uzytkowaniu mam temp. rzedu 25 stopni max, zas taka normalna temp w stanie spoczynku wynosi okolo 21 stopni.

 

A jakie Wy macie odczyty temperatur??

 

Temperature sprawdzalem w Everescie i w Biosie

Edytowane przez Rorschach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka reakcje :) Nie trzeba go bedzie docinac gdy w zestawie jest GF6800 (dlugie pcb karty)? Zastanawiam sie nad tym radiatorem co wyzej lub nad Pentagramem Freezone NP-40Cu

karta to radeon 9550 miedzy karta a zalmanem jest niecaly 1cm takze przy naprawde dlugich kartach moze byc problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne temperaturki one bardzo sie niegrzeja, pewnie masz dobry przewiew w budzie

Pecet nie ma zamontowanego zadnego dodatkowego wiatraczka. Dzialam na otwartych blachach, ale jak go kiedys skrecilem calkowicie to temp podskoczyla jedynie o 1-2 stopnie.

 

Nie znalem za bardzo temp Sempronow, przyzwyczailem sie do temp procesora min 30 stopnie i myslalem, ze moze czujnik jest walniety, ale jak mowisz ze to jest normalna temp. to dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalem za bardzo temp Sempronow, przyzwyczailem sie do temp procesora min 30 stopnie i myslalem, ze moze czujnik jest walniety, ale jak mowisz ze to jest normalna temp. to dzieki za szybka odpowiedz.

U mnie zanim komp byl podkrecony (co trwalo jakies 2-3 dni :) ) temperatura oscylowala 26-29 st. Wszystko za sprawa fortronika z wentylem 120x120 i jeszcze jednego wibratorka w boku obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niedawno zamówiłem zalmancika do mojej płyty głownej (juz jedzie do mnie) i będe zaczynał ostra walke czyli V-Mod kartej graficznej i HTT mojego płyty głównej ;)

 

obecnie mój radek ledwo przeszedł wszystkie marki przy max.

GPU 396 Mhz (powyżej zawiesza komputer albo sypie pełno arty)

MEM 260 Mhz (mało arty) ale powyżej 265 Mhz to już zabójcze arty...

 

3dmark01 - około 13 000 pkt

3dmark03 - max niewięcej niz 3600 pkt

3dmark05 - UWAGA! około 1780 pkt (mocna karta na srednim mhz, bardzo dziwne)

3dmark06 - równo 501 pkt :blink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niedawno zamówiłem zalmancika do mojej płyty głownej (juz jedzie do mnie) i będe zaczynał ostra walke czyli V-Mod kartej graficznej i HTT mojego płyty głównej ;)

 

obecnie mój radek ledwo przeszedł wszystkie marki przy max.

GPU 396 Mhz (powyżej zawiesza komputer albo sypie pełno arty)

MEM 260 Mhz (mało arty) ale powyżej 265 Mhz to już zabójcze arty...

 

3dmark01 - około 13 000 pkt

3dmark03 - max niewięcej niz 3600 pkt

3dmark05 - UWAGA! około 1780 pkt (mocna karta na srednim mhz, bardzo dziwne)

3dmark06 - równo 501 pkt :blink:

 

pozdro

Pytanko co ma temat GB K8NS do twoich wyników w marku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja płyta ma wbudowany orginalny radiator i chodzi mi max stablity 332 htt (fsb) i przeczytałem wczesniej tematu i postanowiłem zamówic zalmana (to taki wielki niebieski radiator) i wlasnie juz zamowilem i jedzie do mnie i zobaczymy czy po zalozeniu zalmana poprawiło htt powyżej 334 Mhz ?" (na orginalnym sie zawiesza komp)

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja płyta ma wbudowany orginalny radiator i chodzi mi max stablity 332 htt (fsb) i przeczytałem wczesniej tematu i postanowiłem zamówic zalmana (to taki wielki niebieski radiator) i wlasnie juz zamowilem i jedzie do mnie i zobaczymy czy po zalozeniu zalmana poprawiło htt powyżej 334 Mhz ?" (na orginalnym sie zawiesza komp)

Ja też czekam na Zalmana i zobaczymy czy poprawi HTT 353 wzwyż, dzisiaj mosfety obradiatorowałem

Wbudowany kojarzy mi się że jest tam na stałe bez możliwości zmienienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na Zalmana i zobaczymy czy poprawi HTT 353 wzwyż, dzisiaj mosfety obradiatorowałem

Wbudowany kojarzy mi się że jest tam na stałe bez możliwości zmienienia :D

heh a ja musze sie meczyc z moim gniotem :( takie HTT353 juz by mi styklo a tu osiagniecie 333 to juz wyczyn :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl do mnie niebieski zalmanik + arctic silver 5. nie ma czasu na razie experymentowac przy kompie bo ma sesje,ale chyba na to wolne sie tym pobawie ;).Poza tym mam wa ramy Kingmax'y i GoodRamy, musze poprobowac ktory jest lepszy,ktory najwiecej pojdzie , a na ktorym zacisne najbardziej timingi.jutro dotrze do mnie tez nagrywareczka to strzele sobie formacik chyba i bede meczyl kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też również przyszedł do mnie zalmancik (zamówiłem 24h temu, bardzo szybko) i założeniu zalmancika zauważyłem ze orginalny radiator ma załozony dziwna pasta jakbym miała taśma samoprzylepna i zalmancika doskonale odprowadza ciepło niz orginalna ale... podczas podkrecenia powyżej 327 Mhz zawiesza komp !!! co jest?? jak krece np. o 1 Mhz więcej to zawiesza !!! to samo przez clockenem!! moze mam zły bios? mam wersje F19. spróboje na F18. trzymajcie kciuki !

 

Edit:

juz działa podkrecenie :D ludzie warto kupic zalmana !!! teraz chodzi mi 344 Mhz czyli na moim procku idzie około 2.4Ghz przy 1.55V (dałem na max V) !!! i kręce dalej... (jeszcze nie koniec !) a zalmancik jest tak ciepły i ma troche nawiewu...

 

pózniej daję na zakonczenie wynik. trzymajcie kciuki ! ;)

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img122.imageshack.us/my.php?image=image57bl.png - nie wiem czy jest stablitne :P

 

Edit:

co jakiś czas płyta czasem komp mi resetuje nawet do 300 Mhz myślicie to wina słabego zasilacza czy pamięci albo chyba procesor lub chipset mocno nagrzewa? mam Fortron FSP350-60MDN

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas płyta czasem komp mi resetuje nawet do 300 Mhz myślicie to wina słabego zasilacza czy pamięci albo chyba procesor lub chipset mocno nagrzewa? mam Fortron FSP350-60MDN

raczej to nie jest wina zasilacza,bo to bardzo dobry i mocny zasilacz.Maze pociagnac 19,5 A na lini 12v.Przy tym HTT to moze byc koniec plyty lub procka. masz jakis nawiet na chipset?

 

mam pytanie i prsbe to tych co maja nawiew na zalmanika.jaki macie nawiew i czy moglby ktos umiescic jakies photo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie jest wina zasilacza,bo to bardzo dobry i mocny zasilacz.Maze pociagnac 19,5 A na lini 12v.Przy tym HTT to moze byc koniec plyty lub procka. masz jakis nawiet na chipset?

 

mam pytanie i prsbe to tych co maja nawiew na zalmanika.jaki macie nawiew i czy moglby ktos umiescic jakies photo.

wentyl 120mm i 1200obr/min nie chce mi sie robic zdjecia bo nie ma zbytnio czego ot stoi sobie na dole obudowy :D wieje na zalmana na chipsecie i na karte graficzna bo jej standardowe chlodzeni to lekka pomylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jak wczesniej podałem linka do screena poszedł do 345 Mhz ale niestety co jakis czas resetuje komp, więc trzeba poprawic chłodzenie chipsetu? mam załozony zalmancik.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jak wczesniej podałem linka do screena poszedł do 345 Mhz ale niestety co jakis czas resetuje komp, więc trzeba poprawic chłodzenie chipsetu? mam załozony zalmancik.

345Mhz to robi mi bez żadnego nawiewu

Troche podciągnąłem HTT 358.66Mhz http://img145.imageshack.us/my.php?image=1m214fd.jpg

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 350 podnosicie napiecie chipsetu ?? Pewnie tak, wiec o ile?? Cyz to cos wogóle daje??

Mam na nim standartowy radiator+ papst na niego wieje wiec chłodno.

 

 

Jeszcze mozecie jakis ram (2x512mbew. 1x1GB) jednostrony polecic bo mam teraz D43 seriia BT ale niestety dwustronne kosci wiec musze zmienic.

Edytowane przez _Frost_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 350 podnosicie napiecie chipsetu ?? Pewnie tak, wiec o ile?? Cyz to cos wogóle daje??

Mam na nim standartowy radiator+ papst na niego wieje wiec chłodno.

Jeszcze mozecie jakis ram (2x512mbew. 1x1GB) jednostrony polecic bo mam teraz D43 seriia BT ale niestety dwustronne kosci wiec musze zmienic.

U mnie gdy zwiększam napięcie to mniejsze HTT z niej wyciągam, więc mam ustawione na normal i jest ok!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytanie szukaj odpowiedzi w dziale "sprzedam" a o ceny to chyba sa sklepy internetowe i allegro prawda? Jesli znajdziesz za 150zl rev. 1,0 to sie oplaca. Rev. 2 malo kto ci poleci, chociaz ja jestem z niej zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...