Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa szybkie pytania.

1. Czy ta płyt tak ma, że jak nacisne powera to wiatraki się zaczynają kręcić, a komp rusza dopiero po kilkunastu sekundach??

2. Jak robie restarta, reseta, to komp często staje na detekcji dysków(zwis). Nie dzieje się tak nigdy jak normalnie włączam kompa, a system jest full stable. Też tak macie??

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam dokładnie tak samo. Po wykręcie na 300 dłużej się zbiera, a powyżej 300 potrafi zwiesić się na detekcji dysków. Reset i zaskakuje. Ale jeśli po tym resecie nie wstanie w ogóle, to znaczy że ma dosyć o/c i trzeba jej coś zluzować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janusdel25, @meesha też tak miałem. Wystarczyło w BIOS'ie wyłączyć całkowicie napędy i dyski, których nie ma w komputerze, wtedy nie będzie musiał skanować niepotrzebnie pustych portów.

 

Jeśli to wyłączycie to komputer nawet na 320 (bo tyle daje rady u mnie ustawić w BIOS'ie, powyżej tego startuje z fabrycznymi ustawieniami i trzeba w windowsie dalej kręcić ClockGen'em) będzie się uruchamiał błyskawicznie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione w biosie na 325 (2,6GHz na procku).

Ale ten problem z dyskami jest tylko jak komp się restartuje :mur: . Jak normalnie włączam to tylko mu schodzi od naciśnięcia power'a tak z 5 do 15 sekund zanim się zacznie zbierać :blink: (ale jeszcze mi się nie zdażyło, żeby na dyskach wtedy stanoł).

A w biosie mam powyłączane co zbędne: SATA, dyskietke, dźwięk, sieciówke, COM'y, LPT B-)

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powyłączałem w biosie WSZYSTKO co mi nie jest potrzebne i muszę powiedzieć że jest trochę lepiej :)

Na 5 restartów tylko raz zaliczył zwis, przy wykrywaniu dysków. Z OC raczej nie przesadzam, bo wszystko jest full stable: gry, sp2004, superpi, 3dMark03.

I stwierdzam, że z tym opóźnionym startowaniem najgorzej jest jak komp jest długo wyłączony (tak ponad godzine :rolleyes: ). Zrobiłem test :lol2:

 

Włączenie 1: komputer wyłączony około godziny, start po 13 sekundach od naciśnięcia powera.

I następne włączenia były robione po około 1 minutowym wyłączeniu kompa

Włączenie 2: 5s.

Włączenie 3: 4s.

Włączenie 4: 7s.

Włączenie 5: 4,5s.

 

To opóźnione włączanie tak do 3-4 sekund jeszcze nie jest takie denerwujące, ale jak trzeba czekać ponad 10 sekund, aby komputer zaczął się włączać, to już mnie dobija :mur: :mur:

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam F19.

Na razie nie będe ruszał biosa, bo mam pechowy tydzień :mur: A jakoś zawsze miałem opory przed wgrywaniem biosu do mobo. Z grafiką miałem małe przejścia i może dlatego :unsure:

No chyba, że już się pewnego dnia wkurze maksymalnie, to napewno sprubuje F17 wgrać. A tak swoją drogą, to czy tamten bios nie jest gorszy, czy coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wgrałem przed chwilą f17 , chciałem sprawdzić czy ma jakiś wpływ na oc względem f19. Krótko odpowiem NIE x]

Btw

Na szczęście poszło winflashem bez problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F17 wgrany.

Za jakąś godzinkę napisze czy to coś dało

 

EDIT:

Pierwsze uruchomienie i jest trochę lepiej, 3-4 sekundy.

Zobaczymy za kilka dni

 

EDIT 2:

 

Niestety na biosie F17 jest tak samo, zdarza się że komputer "budzi się" po ponad 10 sekundach

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem niedawno owa plyte w wersji 1.1 wraz z sempronem 2500 - reszta konfigu pozostala bez zmian: Radeon 9700pro; 512MB RAM; + inne malo istotne duperele. No i niestety mam z tym sprzetem maly problem. Nawala 3D - w WINDOWS wszystko chodzi ok, natomiast jak wlacze np. 3DMarka lub jakas gierce, to obraz zaczyna tak delikatnie szarpac, jakby sie zatrzymal na ulamek sekundy i ruszal dalej. Czasem, z rzadka potrafi sie zatrzymac na kilka/kilkanascie sekund i ruszyc dalej. Poprzednio mialem Durona 1800 + ASROCK K7S8X i wszystko ladnie chodzilo bez takich efektow specjalnych!

 

Sprawdzalem rozne sterowniki do grafy i chipsetu, rozne ustawienia w BIOS-ie - Fast Write: ON/OFF, AGP Aperture Size - ale nic to nie dalo.

Nastepne podejrzenie padlo na zasilacz - stary poczciwy FEEL 300W - wymienilem na wychwalanego Fortrona 350W i... kupa, dalej to samo.

Dalej pod lupe poszly temperatury - grafa OK (na poprzedniej plycie dzialala przeciez bez problemu na tym samym zestawie chlodzenia), procesor rowniez OK - sprawdzone organoleptycznie - ledwo cieply, no i chipset - goracy jak jasna cholera - wymienilem to male byle co, ktore mu fabryka dala na slusznych rozmiarow radiator z wentylatorem. A moj problem? Ma sie dalej w najlepsze!

A ha... i jeszcze jedno - dzieje sie tak zarowno na odkreconym i podkreconym procu.

 

Szlag by to trafil - co to moze byc? Bede wdzieczny za wszelkie rady i sugestie od życzliwych ludzi ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka systemu! Czasami stare sterowniki sie gryza z nowymi i potrafią krzaczyć aplikacje. Raz nawet po zmianie platformy winda mi sie nie ładowała. Pomógł format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format byl oczywiscie - w pierwszej kolejnosci.

 

 

edit:

skoro taka cisza w mojej sprawie, to przeniose ją w bardziej ludne miejsce

btw. cos czuje, ze jutro do mojego kompa powroci socket A, bo mam juz dosyc tego goowna. chyba, ze jeszcze skoluje karte na AGP i sprawdze, czy to przypadkiem ona w jakis niewyjasniony sposob nie gryzie sie z plyta?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę sprubować z inną grafą. Może rzeczywiście ten Radek gryzie się z naszą płytą.

Ja też mam rev. 1.1 i temperatura chipsetu nie stwarza żadnych problemów, mam radiatorek standardowy i do tego lekki(bardzo lekki) nawiew i płyta robi HTT na poziomie 325 bez problemów.

EDIT:

Znów mam problem :mur:

Jako, że dostałem sieciówke do drugiego kompa, to chciałem sobie zrobić sieć.

 

I problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę zainstalować zintegrowanej sieciówki :mur: Ściągnołem odpowiednie sterowniki ze strony gigabyte, jak odpalam instalator, to niby się instaluje, ale nic nie daje. A jak chcę w menedżerze urządzeń uaktualnić sterownik(mam w nim dwa urządzenia nowe, widać to na screenie poniżej), to w folderze ze sterownikami nic nie znajduje. Dodam tylko że w biosie lan jest ustawiony na "Auto".

Ma ktoś może jakieś inne sterowniki, lub wie co zrobić??

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

EDIT2:

 

Problem rozwiązany. Pomogło ściągnięcie sterowników nforce3 ze strony nvidii i zainstalowanie z nich sterownika do lan'u

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini K8ns juz taka kaprysna jest ze czesto z nia sa jazdy:/ mialem rev1.0 1.1 i teraz 2.0

ogolnie najstabilniejsza to 2.0 najmniej problemow. jesli chodzi o twoj to moze w biosie daj Fast Write: OFF jezeli to nic nie da to lipka gigabyte swiruje i gryzie sie z czyms:/

 

na dfi lan party chodzilo mi kiedys OK a na gigabyte jest czasem problem jak jest na ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam k8ns pro i normalnie przechodzę przy 327fsb. jedynie nie chce przejść detekcji jak za bardzo pogrzeje z timingami.

Narazie udało mi sie wykreici 2618,choc na 2650 narazie czasami sie zwiesi,ale na 2600 mam stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sempron 2800+ leci na 2,6GHz przy 1,45V :D

 

Max jaki mi się udało wycisnąć to 2,78GHz przy 1,6V (ram @ 505MHz 2,5-3-3-8 ) => SPI 1M 34,813s B-)

 

Sprubowałbym więcej, ale za cholere komp nie chce przejść POST'a jak zarzuce 1,65V na rdzeń :mur:

Ma ktoś może jakąś rade co można zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jeszcze K8ns rev 1.x to musze przyznac ze roznie z nia bywalo podczas OC bo byla kaprysna powyzej HTT 320 a co do napiecia 1,65 to wtedy nawet drgnac nie chciala napiecie uzytkowe dla tej plyty to 1,55V zreszta jak dla tego Sempronka tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda

Dolozylem wlasnie do mojej K8NS 1.1 trzeciego HyperX`a

Plyta odpalila bez problemu

Jak mozna bylo sie spodziewac spadlo sporo OC

2x512 robiło 240 2.5/3/3/8

3x512 i musialem zejsc do 180 za to 2/3/3/6

W planach zmiana zasilki na HK350AP i grafy na X1950Pro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

siedze któryś dzień i nie mogę się uporać z portami usb

 

czy można jakoś sprawdzić czy porty sie spaliły?

mam razem 6 4 z tyłu i dwa z przodu, swego czasu działały, któregoś razu poszła zwiecha i lipa

 

w menadzerze urządzeń wykrywa mi 3x główny koncentrator usb, 2x standardowy kontroler open hcd hosta usb, standardowy rozszerzony kontroler hosta pci to usb + 2 x nieznane urządzenia (powód brak sterowników zainstalowanych)

 

mam xp sp 2, formatowałem dysk, przeinstalowywałem system, odwiruszałem, po włożeniu czegokolwiek do usb nie działa, pojawia się najpierw usb device a potem nieznane urządzenie

 

więc porty jakoś reagują więc chyba nie spłonęły, może brak mi jakichś sterów? ściągnąłem stery z witryny gigabyta, zainstlowałem wszystkie i nic.... może to kwestia biosu? jak sprawdzić jaki mam bios? jestem po całej nocy czytania forów ale nic mi nie pomogło

 

jest jakiś mistrz od usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę. Czy może ktoś zrobić screeny wszystkich opcji BIOS-u F19 tej płyty głównej. Potrzebuję wysłać koledze zdjęcia z opisem oraz zaznaczonymi opcjami, które należy zmienić (nie chcę aby BIOS był na ustawieniach fabrycznych a kolega się nie zna na komputerach). Ewentualne screeny proszę wysłać na PW aby nie zaśmiecać forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , czy ktoś wie czemu przestaje mi działać dzwiękówka na tej płycie? Tzn po włączeniu kompa działa jak odtwarza jakiś dzwiek , w momencie w którym dzwieku komp nie wydala po paru minutach(albo po kilkunastu ) nie ma dzwieku , musze res kompa , jak klikam na ikonke glosnika w pasku mam info brak urzadzen audio. Stery z płyty. W sumie mam tak od roku chyba , ale dzis się zebrałem do napisania. Ta płyta jest super jak sie jej nie dotyka , ostatnio zmieniłem bude , podłaczam wszystko ok (płyta martwa normalka) na nowo nie działa mi ram na 1t chociaz działał i nic nie zrobie płyta chyba stwierdzila za mnie , ze mam dzialac z 2t :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...