Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Ten radiatorek zdejmuje się nie odrywając go, tylko tak jakby odkręcając. Na początku ruszy sie pewnie troszkę, ale za każdym razem coraz bardziej można go okręcać, aż w pewnym momencie odejdzie.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z K8NS rev 1.x płyta akceptuje mi tylko jedna kość a jak dokładam druga identyczna to daje sygnal dlugi krutki krutki

 

Obie kości są takie same są to 2x256MB Elixir DDR-466 na kościach Nanya. Bios świerzutki najnowszy czyli F19. Czy można z tym coś jeszcze zrobic czy wymieniać na inny RAM?

 

Jeśli wymieniać to doradcie na co w gre wchodzi narazie tylko jedna kość 512MB jakiej firmy czy GoodRam bedzie dobry? Jesli ma ktos K8NS rev. 1.x to niech napisze na jakiej pamięci płyta pracuje bez zarzutów.

Na allegro gosć miał podobna przypadłość:

"Płyte posiadam od zakupu komputera sprzedaje z tego względu na okoliczność która wystąpiła po zakupie kosci ramu.

chciałem dołozyc ram posiadałem kosc 256mb standardowo i dokupiłem 2 podobna gdy wkładam 2 kości płyta pipczy nic cie nie wyswietka jak wyjme i zostawie stary działa ok

chciałem miec wiecej ramu nie potrzebuje płyty na której on nie działa. "

 

A naprawił to :

"PłYTA OKAZAłA SIE SPRAWNA WSZYSTKO JEST OKEJ BIOS ZRESTARTOWAłEM"

 

Spróbuj może zadziała :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszla do mnie moja K8NS rev1.x i mam male ale bardzo poważne pytanie jak zdjac ten radiatorek z chipsetu bo mala Qur... po odblokowaniu tych koleczków ani drgnie dalej poprostu ta termo guma sie tak przysala ze nie chce puscic radiatorka od chipsetu. Nie chce nic robic na siłe bo nie chce uszkodzic cokolwiek na mobo a najbrdziej oderwac chipset od płyty. Napiszcie jak to zrobic, płyte mam na wieżchu wiec moge nia swobodnie lawirowac, czy trzeba rozgrzac ten radiatorek by sie on odczepił? Czekam na odpowiedz.

 

I jeszcze jedno pytanko co do update biosu czy ten program Gigabyta do updateu biosu spod Windy jest ok nie robi zadnych problemów?

Ja tam na gigabyte nie próbowałem, ale za każdym razem jak zdejmuje taki radiator to nagrzewam go suszarką do włosów, jak juz złapie wysoką (ale bez przesady) temperature wtedy próbuje rozruszac na boki i wokół własnej osi ten radiator. Jak dotąd nic nie uszkodziłem:)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to radzę próbować na 2T. Ja osobiście miałem 512MB GoodRama w jednej kosci i nie miałem problemów. Teraz mam 2x256MB BH6 (kingston i infineon). Co do ściągnięcia radiatora to ja robiłem to tak jak opisał Miazga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim k8ns poszło tak jak opisał Miazga, ale na płycie kumpla nawet po podgrzaniu suszarką nie chciał się odczepić. W końcu straciłem cierpliwość i podważyłem go śrubokrętem. Od strony płyty podłożyłem kawałek papieru żeby po ścieżkach nie przejechać. Metoda dość ryzykowna ale się po kilku próbach udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Ktos mi powie co to za opcja w biosie "Hummer Vid Control"?

Napięcie dla proca ;)

 

p.s kolejna osoba z takim avkiem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobadałem teraz troche mozliwosc mojeko K8NS rev 1.x no i najpierw mocno sie zawiodlem bo juz przy HTT 260 przy testowaniu w SuperPi nastapila blokada systemu troszke sie zdziwilem bo przy tych 2080MHz to moj Sempron na Epoxie z siga szedl bez zajakniecia zreszta na Epoxsie dopiero przy HTT 300 nastapila zwiecha na standardowym Vcore.

 

Ale nie poddalem sie bez walki, wiec podnioslem napiecie Vcore do 1,45V i przy tym napieciu dojechalem w pelni stabilnie do HTT 300 dalej poprobuje jutro albo najlepiej po sesji bo musze troche sie za nauke (ściągi) zabrać Płyta jest w sumie ok gdyby nie to że ten wkurzajacy radiatorek nie chce odejsc a moj niebieski Zalman sie marnuje lezac na biurku. Jutro rozgrzeje te badziewie suszarka i wtedy sprubuje odkleic moze pusci wtedy.

 

Co do pamieci to w zaden sposob nie chca razem pracowac wyprobowalem juz wszystki ustawienia na slotach ale zostalo mi jeszcze na sztywno ustawic Command Rate na 2T moze wtedy cos puści, ogolnie płyta ma swoje upodobania i fochy.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi niebieski Zalman.Oczywiscie bez suszarki sie nie obylo.Jesli chodzi o dwie takie same kosci to wina kontrolera pamieci jaki jest w procku.Ja tez za zadne pieniadze nie moglem uruchomic 2x512 GoodRam.podobno takie problemy sa tylko z kosciami dwostronnymi. No i niestety jade na jednej kosci GoodRama (na infoneonach ;-)).pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta funkcja kryjaca sie w Advanced Chipset Features pod nazwą Clock Spread Spectrum. Czy wyłaczenie tego cos da podczas OC jak wy to macie ustawione? Z tego co wyczytalem to sluzy to do zmniejszenia szumów elektromagnetycznych wysylanych przez eleenty na płycie glownej w tym procka.

 

Napiszcie co z tym mam zrobic czy zostawic czy wylaczyc

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie co jest przyczyna, ze moja pamiec CorsairVS (sama 512 bez GoodRam'a) przy dzielniku 2:2 idzie na 250MHz przy timingi i napięcie SPD, natomiast przy innych dzielnikach cieżko przekroczyć 200MHz. Dokładnie nie sprawdzalem wartości ale z tego co pamiętam to najgożej jest na 2:1,5. Ktoś wie w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta funkcja kryjaca sie w Advanced Chipset Features pod nazwą Clock Spread Spectrum. Czy wyłaczenie tego cos da podczas OC jak wy to macie ustawione? Z tego co wyczytalem to sluzy to do zmniejszenia szumów elektromagnetycznych wysylanych przez eleenty na płycie glownej w tym procka.

 

Napiszcie co z tym mam zrobic czy zostawic czy wylaczyc

tak, manipuluje HTT - bezwzględnie wyłączyć, wtedy płyta da z siebie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy K8NS obsluguje pamieci ECC-R te z korekcja błedów, wiem ze kontroler pamieci jest w procesorze ale nie wiem czy sama mobo je tez obsluguje jak ktos ma takie pamieci na tej płycie to niech napisze. Ponizej link do aukcji z takim memem:

 

http://www.allegro.pl/item158679532_pamiec..._gwarancja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy K8NS obsluguje pamieci ECC-R te z korekcja błedów, wiem ze kontroler pamieci jest w procesorze ale nie wiem czy sama mobo je tez obsluguje jak ktos ma takie pamieci na tej płycie to niech napisze. Ponizej link do aukcji z takim memem:

 

http://www.allegro.pl/item158679532_pamiec..._gwarancja.html

NIE obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak to jest w końcu ze zwiększaniem HTT na tej płycie? Regulacja jest niby od 200 do 455Mhz, ale TU jest napisane, że powyżej 320 potrzebujemy ClockGena... o co chodzi? nie można np. w biosie ustawić HTT na powiedzmy 335? jak to jest? proszę o wytłumaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak to jest w końcu ze zwiększaniem HTT na tej płycie? Regulacja jest niby od 200 do 455Mhz, ale TU jest napisane, że powyżej 320 potrzebujemy ClockGena... o co chodzi? nie można np. w biosie ustawić HTT na powiedzmy 335? jak to jest? proszę o wytłumaczenie...

Płyta ma zabezpieczenie.Powyzej HTT=327 wraca do ustawien defaultowych.Czyli jesli chcesz ciagnac wiecej musiasz jechac Clockgenem w windzie.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy to zabezpieczenie jest też w wersji PRO?? bo dojechałem do300htt i dalej za h* nie chce isć tylko zawiesza sie podczas włazczanie,ze nawet do biosa nei moge wejsć.Tzn wcześniej włąśnie mi po zastosowaniu clr cmos robiło jak mówićie,ze cokolwiek zrobiłem to zawsze robił sioe default,ale gdy pograłem troche na pc to juz było ok.

Ale zależy mi aby jeszzce wyciagnac z proca,ale nie chce dalej isć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - jak zaktualizować bios na tej płycie (mam F11), jak przez @BIOS próbuje wgrać F19 (który ma dodany np. dzielnik HTT:RAM 2:1,2) to proces kończy się sukcesem... rzecz w tym, że tylko według @BIOS się tak kończy, bo tak naprawdę zostaje stary bios i nic się nie zmienia - jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też @BIOSem wgrałem F19, ale został F11

 

Aha, żeby nie było; w biosie mam ustawione bios flash protection (czy jakoś tak) na auto, są 2 ustawienia - auto i enabled

 

help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem sie że moja k8ns PRO nie da sie tak dobrze krecic,ale właśnie przeczytałem na jednym z obcojęzycznych forów że:

 

"K8NS Pro is poor overclocker in BIOS and very good one in Windows, even though for overclocking in Windows you will need not only EasyTune4, but also ClockGen or some other tool to change the HT multiplier (to less than 10x for our precessor)"

 

Wiec jest nadzieja ze zrobie wiecej niz 2400mhz :D

 

Wiec,mam easy tune5 orac clockgena.Może mi ktos teraz powiedzieć,jak sie dowiedzieć czy ustawienia sa stabilne krecac w winie?Bo jeżeli robie to w biosie to wiem że nie działają bo sie nie chce pc właczyc.A w winie to mam po zmianie ustawień zapuścić prime i czekac aż wywali błąd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec,mam easy tune5 orac clockgena.Może mi ktos teraz powiedzieć,jak sie dowiedzieć czy ustawienia sa stabilne krecac w winie?Bo jeżeli robie to w biosie to wiem że nie działają bo sie nie chce pc właczyc.A w winie to mam po zmianie ustawień zapuścić prime i czekac aż wywali błąd??

Na paczatek zapusc mu superPI na 32M.Jesli przejdzie jest juz dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...