Skocz do zawartości
sabin

Ludzie co brać.......6800 Ultra czy X800XT PE.....??

Rekomendowane odpowiedzi

yotomeczek...

Mam wrażenie że dlatego tak się opierasz na tym 3dmarku 05 bo akurat ATI w nim wygrywa(czytaj:ma lepiej zoptymalizowane stery).

FX-y też na ``nowych``swego czasu sterach pokonywały w 3dmarku 03 Radki 9800pro...

Wiec z tym przełożeniem w nowych grach to wcale tak nie jest...

 

a w większości gier obydwie karty mają zbliżoną wydajność(choć jak pisałem nieco szybszy jest XT pe)..nawet w sztandarowym swoim produkcie-zresztą optymalizowanym pod ATI-nie osiągają zbyt dużej przewagi nad GF-ami.

A pomyślec jak wygladała by wydajnosc obu kart w HL2 gdyby został on optymalizowany pod NV...pewnie tak jak w DOOM3...

 

Po raz 3 napisze-bierz GF6800Ultra.....(co nie oznacza że Rx800xt pe byłby złym wyborem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bierzesz na agp, to ja bym wybral x800xt pe, chociaz 6800U jest tez slodka :twisted: . w sumie to juz kwestia gustu, jak lubisz bardziej czerwonych, bierz xt pe, jak zielonych, bierz 6800U 8)

 

z obu bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga karta rzuca na kolana. W zasadzie obie ida łeb w łeb, różnice sa znikome i czasami wygrywa jedna czasami druga, tak bylo zawsze i tak bedzie. Przy wyborze kieruj sie mamoną i sentymentem, bo z tej czy z tej bedziesz na pewno bardzo zadowolony.

PS. Pamietaj tylko ze GF6800U jest najbardziej prądożerna karta na świecie, wiec jak chcesz oszczedzic na rachunkach za prad, to jej nie wybieraj :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek...

Mam wrażenie że dlatego tak się opierasz na tym 3dmarku 05 bo akurat ATI w nim wygrywa(czytaj:ma lepiej zoptymalizowane stery).

FX-y też na ``nowych``swego czasu sterach pokonywały w 3dmarku 03 Radki 9800pro...

Wiec z tym przełożeniem w nowych grach to wcale tak nie jest...

 

a w większości gier obydwie karty mają zbliżoną wydajność(choć jak pisałem nieco szybszy jest XT pe)..nawet w sztandarowym swoim produkcie-zresztą optymalizowanym pod ATI-nie osiągają zbyt dużej przewagi nad GF-ami.

A pomyślec jak wygladała by wydajnosc obu kart w HL2 gdyby został on optymalizowany pod NV...pewnie tak jak w DOOM3...

 

Po raz 3 napisze-bierz GF6800Ultra.....(co nie oznacza że Rx800xt pe byłby złym wyborem)

Jasne w 2003 też ma zoptymalizowane stery i tylko dlatego jest szybsza ...

I tak się składa że to NV NVidia dodala kiedys do sterownikow opcje "null PS" która pozwalała jej osiągać wysokie wyniki w benchach (oczywiście nie można tu mówić o jakiejś jakości takiego renderingu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem...Tutaj masz linki:

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2290&p=2

 

http://www.techreport.com/reviews/2004q4/r...t/index.x?pg=12

 

Teraz co do 3d marka 05....Porównajmy GF6800GT i rx800pro..karty o podobnym Fillrate..GF6800GT jak wiadomo jest szybszy w zdecydowanej większości gier od tego Radkax800pro..

W 3d marku 05 natomiast minimalnie szybszy jest ten Radekx800pro...

 

Ale skoro dla Ciebie wyznacznikiem wydajności są 3d marki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze kierowalem sie glosnoscia, tym czy karta zajmuje dwa sloty i czy pozera duzo pradu. Wybralem X800 XT i musze powiedziec, ze jestem zadowolony z tej karty :) Gierki chodza bardzo ladnie :) Jedyny problem ktory napotkalem to niewiem co zrobic, zeby TV-OUT zaczol dzialac :( Jedyne czego ta karta potrzebuje to Silencerka :) ktory niedlugo na niej zawita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym podkrecaniem GF6800U to nie tylko Leadtek tak ma wyzszy zegar, mialem PoV i ta karta tez na rdzeniu miala 425MHz, wiec to kwestia wgrania BIOSu. Nie mowcie tez, ze GFy sie swietnie kreca. Nawet dzis-pol roku po premierze nie tak latwo namierzyc karte, ktora smiga 450MHz na rdzeniu (czyli UE). Prawie kazda Ultra chodzi na 440, ale o wiecej bez kombinacji juz trudno.

 

Mowicie o GF ze ma SLI. Tak, ma ale karty sa trudno dostepne i maja ceny wysokie. Przykladowo GF6800GT PCIe kosztuje prawie tyle co Ultra i do tego sa nieosiagalne w naszym kraj, o GF6800U jeszcze trudniej nawet na zachodzie. I nie chodzi mi o obecnosc w cennikach, a fizyczna na polkach.

 

Co do testow. Proponuje sie nie sprzeczac co jest szybsze bo to nie ma sensu. Nie jest problemem zrobic test pokazujacy z dobrej strony tylko 1 karte. Mowicie, ze w D3 NV rulez. A g.ow.n.o. Prosze bardzo:

http://techreport.com/reviews/2004q4/radeo...xl/index.x?pg=4

Jak widac wedlug tego serwisu GF nie ma przygniatajacej przewagi (oczywiscie mowie o testach a AA i AF bo nie wyobrazam sobie gry na TAAAKICH kartach bez ulepszaczy-to bezsens i juz lepiej kupic GF6600GT i isc na piwo). Z kolei w HL2 w tym tescie ATI wciaga NV nosem. Nie jest z kolei problemem wyszukac testy mowiace co innego, ze D3 jest zbyt ciezki dla ATI a i widzialem testy, gdzie w HL NV byla ciut przed ATI... troche dystansu wiec... Ogolnie jednak mozna przytoczyc taka prawidlowosc- bez AA i AF GF jest szybsze, z AA i AF do 1024x768 GF jest szybsze, przy 1280x1024 AA i AF panuje ogolna rownowaga, im wyzszy tryb graficzny, tym przewaga ATI rosnie.

 

Co do 3dm03 to moze przypomnicie sobie jaka labe podniosla NV po ukazaniu sie benchmarku gdy karty nie radzily sobie. Coz NV sama sobie byla winna bo opuscila 3DMark Team. Teraz poszla po rozum do glowy i uczestniczyla w pracach nad 3DM05, ale jakos nie krzyczy ze ATI czituje, a oba sterowniki maja certyfikat Cebuli. (choc ciekawe jest to, ze jak sie wymusi uzycie SM2.0 na GF to dostajemy spory spadek wydajnosci w stosunku do 3.0) Na podstawie tego testu jednak nie polecam wysnowac wnioskow co do przyszlej wydajnosci w grach. Bedzie krancowo roznie tak jak teraz-raz ATI, raz NV.

 

Jesli mialbym wybierac grafe na AGP to obstaje za ATI z ktoryms z ichnich X800, jesli to ma byc PCIe to wybieram GF6800 ze zlaczem SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ogólnie-jeśli AGp to ATI a jeśli PCI-E to NV...

Ja napisze tak że w kartach ``wydajnych`` czyli między 900-1500 czy 1600 zeta to całkowicie panuje NV za sprawą GF6800GT GF6800 i GF6600GT....

od 900 zeta w dól ATI jest najlepsze(9550XT i Radki 9800-NIE pro-)Choć sytuacja tutaj pewnie sie zmieni gdy NV wprowadzi GF6600 na AGP..Powyżej 1600 zeta to tutaj jest mniej wiecej równo choć ATI ma jednak lekką przewage oferując 2 karty Rx800xt i xt pe...

 

Jeśli ja mialbym około 2500 zeta to zamiast rozważac co kupic GF6800U czy Rx800xt pe od razu brałbym GF6800GT a reszte kasy zainwestowałbym w procek czy RAM....

 

PS.Lancer ja nie pisze że GF6800U się świetnie krecą..ALe napewno kręcą się lepiej niż Radki x800xt pe(oczywiście bez żadnego modowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm krecimy? To liczymy. GF6800U z 400/1100 na 440/1200 to cale 10% zysku na rdzeniu i 9 na pamieciach. X800XTPE z 520/1120 na 560/1200 to zysk 9% na rdzeniu i 7,1% na pamieciach. Faktycznie, roznica ogroooomna :P

 

Faktycznie ATI nie miala rozsadnej oferty cenowej, ale po odmlodzeniu serii X800 (X800, X800XL) sytuacja ulega diametralnej zmianie. Jesli X800 ma konkurowac z GF6600GT (pomiajam kwestie AGP, bo to blamaz) to uwazam ze ATI nie ma wcale konkurencj. To jak porowywanie X600XT do GF6600GT :P X800XL tez wyglada doskonale bedac o 100$ tansza od GF6800GT, a porownywalna wydajnosciowo. Pozostaje czekac na ruch cenowy ze strony NV i sie cieszyc ze spadkow.

 

Na koniec pozstaje zastanowic sie nad celowoscia inwestycji w PCIe, co chca mocno przeforsowac panowie z NV i ATI (szczegolnie ta druga). Coz za pol roku w nowych komputerach bedzie pewna przewaga takich rozwiazan, a o to wlasnie chodzi. Najwieksza sprzedaz napedzaja nowe komputery, a nie pasjonaci modernizujacy stare blaszaki z AGP. Moja nastepna plyta miala byc na PCIe, ale z uwagi na praktyczny brak na rynku kart GF6800 SLI zostaje narazie przy AGP i Radku.

 

No i stalo sie. X800 XTPE ponizej 2k PLN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer tylko z tą różnicą że praktycznie każda GF6800U kręci się na 430-440mhz a Radki x800xt pe które wyciagają 560 to są wyjątki.Wiele jest egzemplaży które kręca sie na 530 lub góra 540 mhz...Do tego chcąc podkręcić Radka wyżej trzeba raczej zmienić chłodzenie i sprawic sobie radiatorki na RAM-y bo te strasznie się grzeją...Zresztą ogólnie przy standardowym chłodzeniu Radekx800xt pe grzeje się mocniej niż GF6800U...

 

Co do ``odmłodzonej ``serii x800 to wg mnie jedynymi wartymi uwagi układami sa x800 i x800xl(zresztą świetnymi)...A już zupełnym nieporozumieniem jest wprowadzenie x850pro...

Co do x800xl to ja bym się tak nie podniecał...Piszesz że jest o 100$ tańszy od GF6800GT..

Zgadza sie tylko jest jedno ale..GF6800GT miał kosztowac te 400$ w momencie premiery a teraz jak już jest na rynku 8 miechów różnica cenowa między x800xl i GF6800GT będzie dużo nizsza.W Polsce to będzie zapewne z góra 100-150(albo i mniej) zeta na korzyśc x800xl co przy braku tych kart na AGP mocno ograniczy potencjalnych nabywców...Fakt ATi pracuje nad mostkiem Rialto*(PCI-E->AGP)ale prace skończą się nie wczesniej niż za 3-4 miechy...

I tutaj jest własnie największy błąd ATI....

 

A jak już PCI-E będzie standardem tak jak teraz AGP to zarówno NVIDIA jak i ATI będą miały w swoich ofertach dużo lepsze układy...A x800 i x800xl to będą już karty LOW-END....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszczd jeden problem... Mianowicie karty Radeon X800 i X800XL nie są nawet dostępne na zachodzie :!: , więc nie ma się czym podniecać. Te karty na razie istnieją tylko na papierku :? Zresztą, nawet jak pojawią się te karty w naszym cudownym kraju to cena będzie podobna do GF 6800GT, ale kiedy to nastąpi :evil: Obecnie najlepszym wyjściem jest kręcenie GF 6800GT :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze 2 argumęty przemawiające za ATi mianowicie:

1) Cena:

2) Jakość obrazu (co z tego ze nV ma Pixel Shader 3.0+ i Vertex Shader 3.0 jak wygładzanie w nV wyglada tak jak by go nie było, co mi po 3.0 nV jak 2.0 ATi wyglada lepiej....??)

 

 

ps. chba każdy to widział na pclabie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabin... jakośc obrazu na obu kartach są porównywalna... na GF lepiej wyglada wygladzanie krawedzi... za to na Radeon'ie antyliasing... ogólnie ja bym brał GF 6800 Ultra... Ale X800 XT PE jest niczego sobie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze nV ma Pixel Shader 3.0+ i Vertex Shader 3.0 jak wygładzanie w nV wyglada tak jak by go nie było, co mi po 3.0 nV jak 2.0 ATi wyglada lepiej....??)  

:) U mnie widać, więc jest. Jak ty nie widzisz to okulista się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tweak'u jakos tak sie przyjelo ze ~duzo Ci poleci 6800 Ultra/GT ;)

na innych forach (zagranicznych np) ludzie sa bardziej przekonani do x800 (pro/xt itp) :?

 

PS: na innym forum - gosc co mnial 6800 U, mowil ze teraz jest bardziej zadowolony z ATi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja juz niewiem............??

napewno bede brał na AGP bo mam fajną płyte i sie z Mobilem bawie..........

kumple maja ATi..........no musze przyznać że jest spoko......ale nV nie widziałem w akcji.......

 

(shit) 8O :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tweak'u jakos tak sie przyjelo ze ~duzo Ci poleci 6800 Ultra/GT ;)

na innych forach (zagranicznych np) ludzie sa bardziej przekonani do x800 (pro/xt itp)  :?

 

PS: na innym forum - gosc co mnial 6800 U, mowil ze teraz jest bardziej zadowolony z ATi  :wink:

To bardzo proste GF6800 jest tansze od X800 dlatego wiekszosc ma GF i je poleca ( sytuacja podobna do tej sprzed roku - wszyscy mieli i polecali Radka 9800PRO, bo byl o wiele tanszy od GF 5950, tylko teraz role sie odwrocily). Niestety przykro to stwierdzic, ale Polska z zarobkami jest jeszcze daleko za murzynami.

A teraz do tych co tak sie podniecaja PS i VS 3.0 w Nvidii - jak wyjda gry ktore beda bezwzglednie wymagaly tego silnika do odpalenia gierki, to zwyczajnie wymienie swoja karte na nowsza, taka ktora to obsluzy i pewnie tez bedzie to Radek. Wiec jak slysze wypowiedzi typu: moja karta jest bardziej przyszlosciowa, bo ma cos czego nie ma konkurencja to mnie w tylku mierdzi. Liczy sie chwila obecna, a nie wybieganie na rok czy dwa do przodu, bo pewnie dopiero za tyle wyjda gry ktore beda wymagaly PS 3.0, a wtedy to ja juz na pewno nie bede mial X800.

Powtarzam raz jeszcze to co napisalem w poprzednim poscie - obie karty to ŚWIETNY WYBÓR na dzis.

To chyba wszystko co mialem do przekazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz po świętach.......... :D

nie zrozumielismy sie...na jak dlugo planujesz miec swoj nowy nabytek?

jesli na pol roku maks rok, bierz ati, jezeli na dluzej, to bierz nv...

nv jest bardziej zaawansowana jezeli chodzi o efekty 3d tak wiec starczy Ci na zdecydowanie dluzszy czas niz ati, ale jezeli planujesz w krotkim czasie zmieniac karty to nie ma to wiekszego znaczenia...

osobiscie bralbym gf'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabin... jakośc obrazu na obu kartach są porównywalna... na GF lepiej wyglada wygladzanie krawedzi... za to na Radeon'ie antyliasing... ogólnie ja bym brał GF 6800 Ultra... Ale X800 XT PE jest niczego sobie  :twisted:

z tym ATI to miales na mysli raczej filtrowanie anizotropowe ....bo wygladzanie krawedzi to antyaliasing.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem-może w Twoim przypadku jest tak że liczy się wyłącznie chwila obecna..Teraz masz X800xt -zasuwa we wszystkim i jest super.Jak zaczną wychodzic gry pod SM3.0 to wtedy wydasz zapewne 2500zł na r520 albo NV48......

Wez jednak pod uwage to że wiekszosc z nas (a przynajmniej ja:P)jeśli kupuje karty to na okres conajmniej rok a częściej na około 2 lata...Z prostych przyczyn-nie każdy ma kase żeby choćby co rok wydawac 2000 zł na samą karte graficzną...

Tak że w tym przypadku lepiej kupić GF6800U czy GT...Choć -jak już pisałem-Radki także nie są złym wyborem...

 

Oczywiście zgadzam sie z Sulaco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...