Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem ze zobaczycie opis tego czegos!!! nie czuje sie urazony, ale mam pytanko, bo juz mnie to dreczy, może Ty Costi cos wiesz... Jaka jest ta technologia w głośnikach BOSE??? kurcze te małe 2.1 graja tak dobrze jak moje Z 5500 a sa przeciez z 5 razy mniejsze, nigdzie nie ma o tym jaki to glosnik, jaka membrana, co i jak w ogole...;/ strasznie mnie to intryguje, aha no i mi nie mniej tego za zle bo ja sie czepnalem. Pozdrawiam!!!

Przede wszystkim zestaw BOSE Companion 3 (bo zakladam, ze o nim mowa) ma wbudowane procesory sygnalowe do dynamicznego ksztaltowania charakterystiki i poprawy wlasciwosci przestrzennych. Cos na ksztalt dynamicznego, sprzetowego equalizera, na ktory uzytkownik nie ma zadnego wplywu i nie moze go wylaczyc. Po prostu bomba :?

 

Co do lepszego grania: polecam ta recenzje. Goscie elegancko punktuja wszystkie wady tego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

przyłanczam sie do pytania grzecha bo sam pewnie bede kupował 5.1 w cenie do 250 zł i zastanawia mnie czy bedzie wyraźna różnica w dzwięku z płyty DFI NF4 miedzy Sound Blaster Audigy SE albo jakąś kartą za około 100zł

chodzi mi o to czy opłaca sie wydać te 100zł czy po prostu nie poczuje różnicy miedzy krajanem audio a jakąś kartą muzyczną? nagrywać dzwieku nie bede ani muzykiem nie jestem chodzi mi o słuchanie mp3 i od czasu do czasu gierka jakaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupic zestaw głośnikow 2.1 z JBL moze ktos je ma i sie wypowie jak graja?? czy lepiej od Logitech i creativow.....?? ponizej link do tego zestawu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=85086112

 

czy np sa lepsze od Logitech X-230? albo Logitech Z3 ?

albo od creative T3030??

Słyszałem je w Saturnie .... Do bani są. Wygląd nieciekawy, głos zresztą też. Nie zastanawiałbym się tylko brał Logitechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech ale ktore ??a moze ktos te JBL ma w domu?? bo wiadomo w sklepie zawsze bedzie duzo gozej slychac ze wzgledu na duze pomiesztrenie halas itp...

Edytowane przez peza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Costi, ten artykuł, ukazał mi pewną nierzetelnosc sprzedawcow w tym całym BOSE... teraz mam oczy otworzone i wiem ze prezentacja tych glosnikow byla tak zrobiona, zeby zachecic mnie do kupna a w domu kupa....;/ ale fakt to wrazenie przestrzennosci daje do myslenia w porownaniu z moimi satelitkami, ktore mozna powiedziec graja w stylu ukierunkowanego dzwieku(czyli najlepiej i najglosniej jest vis a vis glosniczkow) a to oszusci z tego BOSE, (gwarantuja ze nie ma lepszego i bardziej wydajnego systemu nawet 5.1 niz ich male 2.1 powiedzialem Z 5500 lub JBL, Cambridge sound powiedzieli ze to inna kosmiczna technologia pozwala im na te wyzszosc ... Dzieki Costi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech ale ktore ??a moze ktos te JBL ma w domu?? bo wiadomo w sklepie zawsze bedzie duzo gozej slychac ze wzgledu na duze pomiesztrenie halas itp...

Nie było głośno. Powiem Ci tak - puszczaliśmy na zmiane logitechy i JBL'e. Przy +/- tym samym ustawieniu głośności logitechy grały o niebo lepiej i głośniej. Jeśli Ci się chce to podskocz sobie do Saturna w Silesia City Center i przesłuchaj :) Stoją cały czas wystawione.

 

Co do tego które logi wybrać:

 

Logitech Z3 Dane techniczne producenta by Tom's Hardware

Wzmocnienie basu - 23 W

Wzmocnienie satelitów - 2 x 8.5 W

Pasmo przenoszenia - 35 Hz - 20 kHz

 

Dołączona grafika

 

 

Logitech X-230 by Benchmark.pl

Wzmocnienie basu - 20 W

Wzmocnienie satelitów - 2 x 6 W

Pasmo przenoszenia - 40 Hz - 20 kHz

 

Dołączona grafika

 

 

Ja bym brał Z3. Ładniej wyglądają i mają lepsze parametry :) No i mają pilot, ale to akuratnie nie jest super potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie zdecyduje na te Logitech Z3 bo co do creativow 2.1 to tez jakos nie jestem przekonany...aha mam pytanie...do tych Logitech 2.1 wystarczy zwykla karta stereo co nie?? ja mam jeszce taka na ISA :/ za 3zl wiec mysle ze ja wywalic i kupic jakies SB Live za 50-100zl co nie?? co poradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shark19

Wiesz to pierwsze zależy od piszącego recezje. A porównanie x-530 i T6060 to już robi się nawet nudne. Bo każdy ma jakieś ale wygoda (pilot) czy jakość (bass). Z własnej autopsjii T6060 mi nie odpowiadają z dwóch powodów wygląd (trochę zbyt futuro) i bass (po teście w NFSMW), a że chciałem je kupić przyznam się, bo myślałem bardziej w kategorii "Creative, no tak mam ich odtwarzacz, ich kartę muzyczną to głośniki też będą dobre..."

ale przeciez t6060 graja lepiej od t5900 wiec wybor jest jasny.

 

a co takiego uslyszales nfs:mw na tych glosnikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie zdecyduje na te Logitech Z3 bo co do creativow 2.1 to tez jakos nie jestem przekonany...aha mam pytanie...do tych Logitech 2.1 wystarczy zwykla karta stereo co nie?? ja mam jeszce taka na ISA :/ za 3zl wiec mysle ze ja wywalic i kupic jakies SB Live za 50-100zl co nie?? co poradzacie?

Hmmm ... Moim zdaniem powinna pociągnąć, ale nie jestem tego pewien na 100% (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę). Jeśli masz kase to zmień ją na jakiegoś SB i nie będziesz miał potem problemów jak będziesz się przesiadać z 2.1 na 5.1 :wink: Pozatym baaaaaaaaaaaaardzo zmieni się jakość dźwięku :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest to samo w innych obudowach? :)

Mam dokladnie takie samo odczucie... ;) Zmienili tylko wyglad zewnetrzny i na tym koniec zmian, z reszta ktos juz dokladnie o tym tutaj pisal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez t6060 graja lepiej od t5900 wiec wybor jest jasny.

 

a co takiego uslyszales nfs:mw na tych glosnikach ?

A no to, że w odniesieniu do słuchawek Sennheiser HD-465 odgłosy kolizji, ryk silników był bardziej prawidłowy (czyt. naturalny) na logitechach niż creativach. I skąd wyciągasz t5900 ja mówie o x530 i t6060? A fakt faktem, że t5900 = t6060, bo nic oprócz wyglądu się nie zmieniło parametry te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam --- mysle o kupnie glosnikow 2.1 Logitecha Z-2300 najpierw mialem na oku Z-3e ale po przeczytaniu waszych opini mysle ze warto dolozyc i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2300.Teraz pytanie czy czasami Z-2300 nie sa za mocne do mojego malego 12m2 -13m2 pokoju i czy moja zintegrowana muza na plycie Epox 8rda+ czyli Soundstorm da rade wydobyc to co najlepsze z tych glosnikow.Mysle ze soundstorm jest lepsze od tych podstawowych dzwiekowek zintegrowanych na p.glownych wiec nie jest tragicznie ale pewnie nie jest bardzo dobrze.I jeszcze jedeno znacie jakas strone gdzie jest recenzja glosnikow Z-2300 jesli tak to podajcie.z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego topicu zdecydowalem sie na zakup geniusow. Jak narazie to jestem zadowolony chociaz niemialem mozliwosci ich pelnego sprawdzenia pod porzadna karta muzyczna a sam posiadam zintegrowana otoz ten dziwiek jest trocvhe znieksztalcony;//

Jaka karta muzyczna wykorzysta w pelni moje glosniki?

i chcialbym jeszcze zapytac czy moge podpiac moje stare glosniki pod wzmacniacz np skrecic kable z frontami i podpiac pod wzmacniacz? moje stare kolumny sa 10 watowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slaww

Moim zdaniem dzwiek zintegrowany z mobo to nadaje sie tylko do dzwiekow z windowsa... :D A przy tej klasie glosnikow bedziesz mial nie tylko pozadny dziwek ale i pozadne szumy oraz znieksztalcenia z dzwiekowki...

 

@..::EriSS::..

Przy mojej obecnej dzwiekowce te glosniki sie marnuja... Podpialem je na testy do Audigy 2 ZS i jakosc dzwieku byla jednak lepsza, dlatego zbieram teraz kaske na Xi-Fi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to, że w odniesieniu do słuchawek Sennheiser HD-465 odgłosy kolizji, ryk silników był bardziej prawidłowy (czyt. naturalny) na logitechach niż creativach. I skąd wyciągasz t5900 ja mówie o x530 i t6060? A fakt faktem, że t5900 = t6060, bo nic oprócz wyglądu się nie zmieniło parametry te same.

oj nieprawda, na foruum pclab ktos kto porownywal t5900 i t6060 twierrdzil cos takiego:

 

t5900 mialy dziure w tonach srednich a tony wysokie byly ostre. t6060 nie maja juz takiej dziury w srednich, a foobery ( te malutkie glosniczki w kaanalach przednich odpowiedzialnne za najwyzzsze tony ) w t6060 grajaa nieco ciszej.

 

t6060 potrafia gracc zauwaazalnie glosniej bez charczenia niz t5900.

 

pozatym rozebral tez suby w jedynym i drugim zestawie, i stwierdzil ze sub w t6060 jest duzo lepiej zawieszony, co umozliwiaa wieksze wychylenie membramy, oraz ze wzmacniacz w t6060 zasilany jest 13,4v zamiast 12v w t5900 ( wieksza moc przy takim samym wzmocnieniu, lub taka sama moc przy mniejszym wzmocnnieniu co daje mniejsz znieksztalcennia )

 

 

ps. sory za brak polskich znakow, ale spalila mi sie klawiatura i uzywam ekranowej imitacji obslugiwanej myszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie te logitechy i creative to zwykłe sciemy słuchałem tych i tych kilku modeli i zadne z podanych przez nich parametrów się nie trzymały(nie mówiąc juz jak to gra) a dane typu 40hz i 20khz w zabawce za 400zł to smiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek a ty wiesz co jest High-End a sprzęt pod komputer? Logitechy, czy Creativy są dobre do tego, tego i tamtego w tej cenie. A, że dwa wyremontowane Altusy 140 + wzmak Denona temu dokopie to nie poradzę, ale teraz patrz jakie parametry ma jedno i drugie (realne). W polskich realiach nie stać każdego na dobre stereo i zawsze lepiej kupic coś co gra dobrze w danej kategorii cenowej. To jakby porównanie jakiegoś średniego Merca i Forda Fokusa. Zawsze lepiej kupić Fokusta niż Fieste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek a ty wiesz co jest High-End a sprzęt pod komputer? Logitechy, czy Creativy są dobre do tego, tego i tamtego w tej cenie. A, że dwa wyremontowane Altusy 140 + wzmak Denona temu dokopie to nie poradzę, ale teraz patrz jakie parametry ma jedno i drugie (realne). W polskich realiach nie stać każdego na dobre stereo i zawsze lepiej kupic coś co gra dobrze w danej kategorii cenowej. To jakby porównanie jakiegoś średniego Merca i Forda Fokusa. Zawsze lepiej kupić Fokusta niż Fieste...

 

To jeżeli już tak porownujesz to wolałbym używanego merca niz nowego focusa

 

To jeżeli już tak porownujesz to wolałbym używanego merca niz nowego focusa

 

a co do sprzętu High End to wiem co to jest gdyż taki posiadam

 

 

i dlatego jedynym czymś co może grać nieżle to ten zestaw gdyż znana mi ta firma i kiedyś bardzo dobra jezeli ktos to słyszał na własne uszy prosze dać znać http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83996656

Edytowane przez Maniek MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się klucic, ale patrz jeszcze względem porównania, że używany merc będzie i tak sporo droższy niż nowy fokus. Poza tym daj mi i wszystkim co chcą kupić jakieś audio 10tys złotych to też będę mógł powiedzieć, że x-530 to syf, ale w naszych realiach nie jest to zbyt logiczne posunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam --- własnie zamowilem glosniki Z-2300 Logitecha 2.1 i zamieniam karte muzyczna z mojej zintegrowanej /soundstorm/ na Creative Sound Blaster Audigy SE OEM /100zl/ .Czy mysliscie ze znacznie poprawi sie jakosc dzwieku po zainstalowaniu Creative Sound Blaster Audigy i czy ta karta wykorzysta wszystkie walory z-2300 czy moze dolozyc i kupic Creative Sound Blaster Audigy 4 OEM/210zl/.Dodam ze bede wykorzystywal te glosniki glownie do mp3, filmow czyli takie podstawowe zastosowania.Czy duza bedzie roznica w dzwieku na glosnikach Z-2300 miedzy tymi dwiema kartami muzycznymi Sound Blaster Audigy SE OEM a Sound Blaster Audigy 4 OEM i czy warto przeplacac te 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek, po przesluchaniu tych calych altec lansingow, stwierdzam ze oprocz czystego i subtelnego brzmienia, to zadna rewelacja, nie ma tego kopa co w Z 2300, i wcale nie sa az takie dobre,fakt przyjemnie pykaja, lae to nie to co czego oczekiwalem po tym jak znawca rzekomo sie o nich wypowiada. ps. jaki ty masz high end w domu, skoro to dla Ciebie dobrze gra:D;> hmmm:> kiedys juz czytalem o nich, bo tak mnie namial jeden koles, wiec poszedlem odsluchalem i rozczarowanie... ot co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się klucic, ale patrz jeszcze względem porównania, że używany merc będzie i tak sporo droższy niż nowy fokus. Poza tym daj mi i wszystkim co chcą kupić jakieś audio 10tys złotych to też będę mógł powiedzieć, że x-530 to syf, ale w naszych realiach nie jest to zbyt logiczne posunięcie.

Nie o to mi chodzi tylko o to że wczesniej sprzęt dostępny tylko dla bogatych audiofili jest teraz dostępny dla zwykłych szarych ludzi czego najlepszym przykladem jest firma Altec Lansing i mysle że ich sprzęt jest wart dołożenia 100 czy 200 zł zamiast kupować logitecha lub creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MANIEK, nie wprowadzaj tymi Altecami ludzi w błąd!!! tak samo JBL czy inna firma nie zrobi dobrych głosnikow w tej cenie jak i Altec, wiec nie pisz tego i nie promuj tej firmy!!! po drugie Logitech czy Creative stara sie wejsc na rynek na tyle dobrze ze Z 2300 z powodzeniem daje rade!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym przykladem jest firma Altec Lansing i mysle że ich sprzęt jest wart dołożenia 100 czy 200 zł zamiast kupować logitecha lub creative.

Słuchałeś Z-2300 i tego zestawu Altec Lansing (MX-5021)? Czy tylko po producencie oceniasz? ;)

Potrzebuję rzeczowych opinii na temat tych dwóch modeli, czas wymienić wysłużone T5900 na dobre 2.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...