Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może gdzie w Polsce dostać głośniki Altec Lansing CS21 albo chociaż mx5021? Przejżałem już wszystkie wyniki w google, powysyłałem maile i odpowiedź (o ile jest) zawsze ta sama - nie ma, termin dostawy nieznany :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do moich z-2300 jeżeli bede chciał przedłużyć satelitki mogą być te kable http://allegro.pl/item209997664_interkonek...usive_1_2m.html

i chyba jakies złączki bedą potrzebne tak?

Zrób sobie wycieczkę do sklepu elektronicznego, kup komplet wtyczek chinch + przewód min. 2 mm^2 (miedź beztlenowa) i polutuj to sam. Wyjdzie dużo taniej, dłuższe i brzmieniowo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie w Polsce dostać głośniki Altec Lansing CS21 albo chociaż mx5021? Przejżałem już wszystkie wyniki w google, powysyłałem maile i odpowiedź (o ile jest) zawsze ta sama - nie ma, termin dostawy nieznany :(.

Dołóż lepiej troszkę i kup Altec FX6021

 

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Altec_L...pelny,id,37975/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cinek91

 

G500 bedą zdecydowanie lepszym wyborem. Do muzyki możesz ustawić 2xstereo. Miałem obydwa zestawy lepiej brzmiały G500. W Z-2300 soprany są jakieś przytłumione i nawet na A2ZS nie mogłem z nich wyciśnąć tego co później uzyskałem na G500. Polecam G500.

Edytowane przez Barthezz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie może kupisz Swans M200 MKII a nie to to takie to tamto :wink:

 

ps. w Polsce jest podobno przedstawiciel tej firmy

Nawet napisalem do nich wiadomosc. Z tego co sie orientuje cena tych glosnikow to $300.. no ale zobaczymy - ladnie prezentowaly by sie na moim biurku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudził się taki przeciętny gracz pewnego ranka i zrozumiał że 2x2w 6 letnie plastikowe pierdziawki są nie dla niego.

 

Przeciętniak wbił na forum że przeczytać i poznać opinie innych

 

Przeciętniak nabrał zbyt dużo informacji i jest kompletnie zmieszany, nie ma pojęcia co wybrać.

 

 

Zaplanowałem kupno Genius SW-HF5.1 5000. Pomyślałem sobie że ac97 na płycie to trochę za mało jak na taki zestaw. Sprawdzam co te głośniki mają. Bo dłuższym zwiadzie doszedłem do wniosku że najtańszą kartą dźwiękową która będzie w stanie to porządnie obsłużyć będzie X-Fi Xtreme Gamer.

 

Przeciętniaka szlag trafił gdy dowiedział się że musi wydać 600zł na pier... głośniki.

 

HALP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudził się taki przeciętny gracz pewnego ranka i zrozumiał że 2x2w 6 letnie plastikowe pierdziawki są nie dla niego.

 

Przeciętniak wbił na forum że przeczytać i poznać opinie innych

 

Przeciętniak nabrał zbyt dużo informacji i jest kompletnie zmieszany, nie ma pojęcia co wybrać.

Zaplanowałem kupno Genius SW-HF5.1 5000. Pomyślałem sobie że ac97 na płycie to trochę za mało jak na taki zestaw. Sprawdzam co te głośniki mają. Bo dłuższym zwiadzie doszedłem do wniosku że najtańszą kartą dźwiękową która będzie w stanie to porządnie obsłużyć będzie X-Fi Xtreme Gamer.

 

Przeciętniaka szlag trafił gdy dowiedział się że musi wydać 600zł na pier... głośniki.

 

HALP?

No z tym stwierdzeniem się kompletnie nie zgadzam !!! Do tych Genius 5.1 Audigy 4 oem , nie mówiąc już o Audigy 2 ZS to będzie nawet aż przesadnie dobre źródło !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zamierzam zakupić jakiś zestaw 5.1. Do wydania mam jakieś 300 zł. W chwili obecnej waham się między Logitech X-530 a Creative Inspire T6100. Czytałem kilka recenzji i oba zestawy wydają mi się podobne. Jeśli chodzi o 'zastosowanie' to oczywiście muzyka i filmy, czasem jakaś gra.

 

Do tej pory cały czas używałem tanich (jakieś 20 zł) 2.0 tracera, więc myślę, że różnicę w jakości zauważe tak, czy inaczej. W chwili obecnej podłączam całość do dźwiękówki zintegrowanej z Asus P5B, jednak w przyszłości mam zamiar wymienić ją na jakieś X-Fi od Creative'a.

 

Który z przedstawionych modeli mam wybrać? A może znajdzie się jeszcze coś innego, wartego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Czy głośniki od Creative'a nie powinny 'pasować' do karty tej samej firmy?

To tak jak byś ferrari postawił na pustynnych wydmach. X-Fi to na prawdę niezła karta, ale te głośniki to LOW END. Doinwestuj do głośników i przyoszczędź na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak byś ferrari postawił na pustynnych wydmach. X-Fi to na prawdę niezła karta, ale te głośniki to LOW END. Doinwestuj do głośników i przyoszczędź na karcie.

Tyle, że karty szybko wymieniać nie zamierzam (kto wie, pewnie dopiero w marcu następnego roku), a obecne głośniki zwyczajnie zaczynają mnie dobijać, gdy przy wyższych tonach trzeszczą głośniej niż grają. ;) Coś więc kupić bym chciał, tylko który model konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka, szukam zestawu najlepszego jakościowo do gier

 

altec fx5051

vs

creative gigaworks g500

 

Wymyśliłem że na dniach mogę sobie pozwolić na taki zestaw, mam na to jakieś 800-900zł i chcę jeszce dołożyć do tego x-fi (prawdopobnie music gold w porywach fatality)

oba zestawy 5.1 można wyciągnąć za ok. 500-600zł i chcę zapytać głównie o Alteca. O g500 już sporo się naczytałem i w zasadzie brałbym go na pniu, ale czy Altec nie jest lepszy? Czytałem sporo niejasnych opisów na forach że ma lepszą jakość dźwięku, ale że są problemy z buczeniem/szumieniem basu. Jak to jest w tym konkretnym modelu?

 

A może coś z Geniusa (z tym że kompletnie nie znam firmy)

 

Proszę o w miarę natychmiastową konkretną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż lepiej troszkę i kup Altec FX6021

 

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Altec_L...pelny,id,37975/

Jestem już bliski ich kupna, ale wczoraj troszke poczytałem na ich temat i ponoć mają kiepski subwoofer. Mógłby się na ten temat wypowiedzieć jakiś posiadacz tych głośników? Jeszcze troche i kupie jakieś używane kolumny do starej wieży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bass jest jak najbardziej ok, może dlatego że nie nie słucham techno, więc nie przykładam do niego dużego znaczenia.

Tony średnie,wysokie,scena stereo i szczegółowość dźwięku w tych głośnikach nie mają sobie równych wśród komputerowych głośników ogólnie dostępnych w Polsce.

Technologia "In Concert" zastosowana w Altec Fx 6021 daje naprawdę niesamowite efekty. Wystarczy puścić jakiś kawałek i zamknąć oczy, żeby wiedzieć o czym piszę. Efekt "falującej ściany dźwięku" jest powalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie słucham techno, czasem muzyki elektronicznej (Prodigy i Chemical Brothers) ale za to sporo rocka i stąd moje pytanie. Możesz jeszcze opisać jak głośne jest buczenie tych głośników (najlepiej porównać do czegoś)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zmianą Logitechów Z-2300 na Altec Lansing FX5051 ma ktoś może ten Alteki i mógłby napisać na ich temat więcej info ? Chodzi mi głównie o moc zestawu i czy posiada jakieś rażące i przeszkadzające wady ? Miałem już pare zestawów pc audio ale zawsze to były Creative i Logitech. Czekam na info. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc zestawu? :)

Hm... twoje logitechi "maja" wg. producenta 200W RMS - i zapewne Ty w to wierzysz :P

 

Jak chcesz moc to kup sobie jakies "Estradówki" tonsilowskie to bedziesz miał swoja moc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc zestawu? :)

Hm... twoje logitechi "maja" wg. producenta 200W RMS - i zapewne Ty w to wierzysz :P

 

Jak chcesz moc to kup sobie jakies "Estradówki" tonsilowskie to bedziesz miał swoja moc :lol2:

 

Oczywiście że nie wierzę a już na pewno nie w to że satelity mają tyle W ile napisali w specyfikacji. Sub też biedniejszy sporo od Z-5500. Poczytałem wczoraj w necie nt Altec Lansing FX5021 to na 10 recenzji i testów w jakiś 7-8 napisali że rewolucji nie ma i konkurencyjne Logitechy warto wziąć pod uwagę. Na bass szczególnie narzekania są szczególnie dlatego że jest nieproporcjonalny do reszty pasm przy głośniejszym słuchaniu. Co do jakości dzwieku też bywało nieco zastrzerzeń ale ogólnie wysokie i średnie pasmo było raczej okej. Wolałbym jednak usłyszeć wrażenia od kogoś kto je ma w domu i słoń na ucho mu nie nadepnął :) Jaką jeszcze alternatywe można wybrać poza Creative i Logitech ? Wszystkie już miałem w zasadzie .... Logitechy sie psują i mają wady fabryczne a Creative to nie ten sam Cambridge Soundworks 550 THX którego bardzo żałuję że sprzedałem ale tego juz sie nie wróci... Czekam na konkretne odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc zestawu? :)

Hm... twoje logitechi "maja" wg. producenta 200W RMS - i zapewne Ty w to wierzysz :P

Jak chcesz moc to kup sobie jakies "Estradówki" tonsilowskie to bedziesz miał swoja moc :lol2:

1) Ten zestaw ma moc 200W RMS, co się również zgadza z poborem energii (pobiera 2A prądu przy 250V).

2) "Estradówki" to potężna skuteczność, nie tylko moc kolego. Stąd taka różnica. Pomijam już tutaj fakt, że kolumny estradowe do słuchania muzyki w niewielkich pomieszczaniach to tragiczny pomysł.

 

@Sniper - Logitech Z-2300 to bardzo mocny zestaw, mocy Ci na nim z pewnością nie zabraknie w pomieszczeniach ~20 m^2 (jak i większych, choć do rozsądnych granic). Brzmienie IMHO ciekawsze od konkurencyjnych modeli Creative, Altec'a nie słuchałem osobiście więc się nie wypowiadam (szkoda, że wszyscy takiej zasady nie wyznają, prawda Paolo? ;-) ). Oczywiście tradycyjną wadą w tej klasy sprzęcie jest nieco niedowartościowane pasmo średnich częstotliwości, co jednak można do pewnego stopnia poprawić software'owo. Kolejna wada - krótkie kable łączące wzmacniacz (subwoofer) z głośnikami satelitarnymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby je samemu przedłużyć. Więcej wad nie stwierdziłem - jakość wykonania rewelacyjna, brzmienie (jak na "komputerowe" zestawy 2.1) również poprawne, choć w pewnych gatunkach muzyki się nie sprawdzi.

Edytowane przez PSYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... też kiedyś patrzyłem na moc zestawu - obecnie to ostatni parametr na który zwracam uwagę ...

Jeśli ktoś szuka zestawu wysokiej jakości to Swans M200KII powinny grać już dobrze.

Swans? Przecież to w porównaniu do topowych B&W brzęczący szrot.

Czy Ci się aby klasy cenowe nie pomyliły? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... też kiedyś patrzyłem na moc zestawu - obecnie to ostatni parametr na który zwracam uwagę ...

 

Jeśli ktoś szuka zestawu wysokiej jakości to Swans M200KII powinny grać już dobrze.

Zdaje sie ze moc zestawu dopiera sie do metrazu pomieszczenia odsluchowego .... przynajmniej jesli chodzi o sprzet audio. Bo w wypadku glosnikow komputerowych to mam wrazenie iz wystapuje zasada "im wiecej producent napisze na pudlku tym lepiej " :lol:

Oczywiscie z tymi tonsilowskimi estradowkami to byla ironia... :blink: [dziwne ze az musze to wyjasniac]

Druga sprawa, nie wiem czego kolega oczekiwal po plastikowych brzeczykach 2.1 .... ?

Za takie pieniadze mozna bylo kupic sensowne monitorki przeciez. Zaraz posypia sie arumenty ze do prawdziwych kolumn trzeba miec miejsce w pokoju zeby je dobrze ustawic, ze kolumny sluza do czego innego niz glosniki komputerowe itp... Tylko w takim razie po topic 5 stowek w gownie? :)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swans? Przecież to w porównaniu do topowych B&W brzęczący szrot.

Czy Ci się aby klasy cenowe nie pomyliły? ;-)

Co chcesz przez to powiedzieć ?

 

... glosniki komputerowe itp... Tylko w takim razie po topic 5 stowek w gownie? :)

Zgadzam się - lepiej kupić coś co gra (za kilka stówek) niż takie szroty jak Logitech Z 2300 lub Z 5500 Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...