Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej ofercie, cena wydaje się bardzo atrakcyjna ale czy brak pilota powoduje tak duży upust cenowy ?

http://www.allegro.pl/item229058617_genius..._jak_nowe_.html

Właśnie to moje konto raczej siostry :) czekam za wysyłką wtorek max środa powinny być u mnie :)

Pytałem się ludzi co u nich kupili głośniczki i mówią ze wyglada wszystko na to ze są nowe tak jak mówi sprzedawca (ewentualnie z wystaw) poprostu brak pilota i trochę odrapany karton dlatego cena jest taka. Pytałem się sprzedawcy czy nie są serwisowane

zapewniał mnie że są z hurtowni z powodu braku pilota lub niekompletne złożone w całość.

 

No nic tylko czekać i dam znać co i jak.

Gwarancja 3 miesięczna jest jak by co :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich :)

 

Do kupna nowych głośników przymierzam się już ponad rok. Głośniki mają mi służyć do słuchania muzyki więc najlepszy chyba będzie zestaw 2.0. I kiedy wydawało się że kupie już Genius SP-HF 1250X dowiedziałem się, że wyszły miesiąc temu Genius SP-HF 2000X.

 

Teraz pytanie, czy ktoś je już gdzieś widział w sklepach lub w Polsce ????

Za ile mogą one trafić do nas?

Przeszukałem wszystkie strony w necie i w Polsce tylko na dwóch forach (m.in. na tym) ktoś o nich wspomniał.

 

Niestety nie ma z tego co wiem przedstawiciela Genius w Polsce i nawet nie można zadzwonić i się o nie spytać. Postanowiłem więc podzwonić trochę do osób co tym handlują w internecie ale mówią że nie mają i nie zapowiada się że będą mieli.

Nawet sprawdzałem w sklepach internetowych w Czechach i Słowacji czy da się je ściągnąć do Polski ale niestety nie ma takiej możliwości.

 

Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat ? :D

Edytowane przez LukaszWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WildWolf

http://allegro.pl/item226198694_nowosc_glo...w_2_1_gw36.html

http://allegro.pl/item230528005_rrewelacyj..._s_200_wro.html

 

Skusilbym sie na te 220 bo maja wiecej mocy na satelitkach i mniej na subie.

Wiem ze cena zastraszajaco mała ale mam takich sąsiadów, że raczej na nic lepszego sobie nie moge pozwolić. Dodam, że mialem kiedyś Creative p380 i sąsiadka z dołu przez sub nie dawala mi spokoju ;/

 

Co sądzicie o tych logitechach 220 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WildWolf

Mam Creative HS 600 więc jest super ale właśnie szukam jakiś głośniczków, które będą niedużo lepsze niż te które mmam teraz - Noname kupione za 80zł na początku 2001 roku :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2733363[/snapback]

Mam Creative HS 600 więc jest super ale właśnie szukam jakiś głośniczków, które będą niedużo lepsze niż te które mmam teraz - Noname kupione za 80zł na początku 2001 roku :D:D
Wygląda na to że chcesz wymienić kijek na .... inny kijek :wink:

 

Jeśli chcesz z tamtych głośników ( 2.0 ? ) za 80 PLN kupionych w 2001 r zrobić krok na przód to kup Genius 1250X ( 150 ) - nie masz 150 PLN ? nie kupuj nic bo nie ma sensu dreptać w miejscu.

Jeśli kupisz te 2.1 za ~70 PLN to się pojawi dudnienie ( niekontrolowane impulsy niskiej częstotliwości ) a nie bas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z tamtych głośników ( 2.0 ? ) za 80 PLN kupionych w 2001 r zrobić krok na przód to kup Genius 1250X ( 150 ) - nie masz 150 PLN ? nie kupuj nic bo nie ma sensu dreptać w miejscu.

Jeśli kupisz te 2.1 za ~70 PLN to się pojawi dudnienie ( niekontrolowane impulsy niskiej częstotliwości ) a nie bas .

Zupełnie tak jakby te Geniusy 1250X mialy super bas <_< Fakt, do srednio głośnej muzyki sa ok, ale siedzac przed kompem i mając te monitorki geniusa 50cm od uszu frajdy nie odczujemy i zdania nie zmienie. No i widze, że nie wazne czy ktos potrzebuje głosników do gier czy filmow, czy ma mały pokój czy duzy, zawsze znajdzie sie tutaj fanatyk, który napisze tekst w stylu "1250x bo nie ma nic lepszego". Jak to czytam to coraz bardziej sie ciesze ze sprzedalem geniusy.

 

A do osob, które sa przed zakupem prosta rada: przyniesc swoją płytke cd z muzyką do sklepu, namówic sprzedawce aby podlaczył geniusa 1250X oraz jakis zestaw 2.1, posłuchac cicho, posłuchac głosno, porównac i wybrać.

Na forum Audiostereo ostatnio jeden gosc szukal monitorow aktywnych, ktore bedą miały dobra dynamike i dobry bas równiez przy cichym słuchaniu i okazuje sie ze na taki sprzet trzeba wydac 3tys. Cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie powiesz, że Creative'y, Log'i czy inne 2.1 w cenie Geniusach jest lepsze. Owszem mocniej dudni, bo ma ten pseudo-sub.

 

Czekam, aż pojawią się 2000X, bo kolega będzie je kupował - wtedy sam będe mógł obadać jak to wygląda.

 

Na chwilę obecną śmiem twierdzić, że Geniusy są dobre.

I że osobny głośnik niskotonowy nie jest potrzebny do niskich częstotliwość (patrząc na swoje dwu-drożne kolumny ze standardowego zestawu Sony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że jak na swoją cene Geniusy są bardzo dobre, ale są to głosniki mało uniwersalne.

Rzeczywiscie bas w niektórych zetsawach 2.1 potrafi byc dudniący szczególnie przy głosnym słuchaniu muzyki i tutaj Genius wypada lepiej, ale ja mam nieduzy pokój, sporo pracuje na kompie i zdecydowanie wole mały zestaw grający (nawiasem mówiąc w moich Altecach bas nie dudni :) co prawda zestawik ma małą moc ale ja wiekszej nie potrzebuje.

 

A fajnie jakbysmy zrobili jakąś wiekszą bibe, kazdy by przywiozł swoje głosniczki i przeprowadzilibysmy tak zwane "ślepe testy" np. dwie wytypowany osoby za wielkim rozwieszonym przescieradłem podłączałyby kolejno głosniki a reszta ludu ocenialaby jakosc dzwieku punktami, moze wtedy wyłonilibysmy obiektywnie faworyta wsród dostepnych głosników. Od razu mowie ze taka impreza nie moze byc u mnie, patrz drugie zdanie w poscie: " mam nieduzy pokój" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rano obudził mnie kurier DHL z dużą paczką GENIUS SW-HF5.1

Głośniki są w stanie idealnym żadnych zadrapań obić (grają idealnie)

 

Polecam bardzo i to za 239 zł z 3 miesieczna gwarancja tylko bez pilota jak nowe

 

http://www.allegro.pl/item229058617_genius..._jak_nowe_.html

 

Polecam i zapraszam do kupna bo naprawdę warto.

 

See Ya DejaVuu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiś nowych głośników komputerowych w cenie ok.600zł. Mają one zastąpić Creative ITrigue 3450(świetne głośniki, jak na tą cenę). Najlepiej zestaw 5.1. Upatrzyłem sobie Creative ProGammery, ale nie wiem czy to dobru wybór, co o tym sądzicie?? Dużo gram, oglądam filmy, muzyka za 2x na rok. Muszę kupić też dźwiękówkę do nich. Jaką brać najlepiej w cenie do 250zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką x-fi masz?? Bo jak wiesz jest kilka wersji. Jak mówiłem muzyki słucham ekstremalnie rzadko, ale nie wiem na ile długie są kable w G500(mam duży pokój- ok.40m2)

front/central 2m, rear 5 albo 7m, ale bezproblemowo mozna je przedluzyc bo od strony satelitek nie ma koncowki tylko zwykle kabelki, wiec doczepienie dluzszego kabla nie stanowi problemu, sam mam tak zrobione do wszystkich procz centralnego

 

Do takiego pokoju IMO nie nadaja sie g500

czemu? mocy na pewno nie zabraknie, a sub sprawdzi sie lepiej niz w malych pokoikach jak np moj ~18m2

 

To co będzie lepsze w cenie do 600zł?Przypominam, że obecnie ma Itrigue 3450. I jaką dźwiękówkę wziąć??

do gier i filmow wg mnie raczej nic, takie jest wlasnie przeznaczenie g500 a sub spokojnie wprawi w ruch wszystko w twoim pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm takie pytanie (lubię się dokształcać :P):

Co w końcu z firmą Q-Line ?

Jedna osoba stwierdziła w tym topicu , że to "firma-krzak", "badziew" (dot. modelu 5.1).

Natomiast jak napisałem coś w tym stylu na pewnym innym forum to mnie wyśmiali... + stwierdzenie, że firma nowa w PL i robi dobre produkty :E (bynajmniej nie od user'ów mający miesięczny staż itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w końcu z firmą Q-Line ?

Firma-krzak i badziew ;]

Tanie, kiepskie, z kosmiczną wręcz mocą PMPO ;-)

Choć z drugiej strony wygląda na to, że przynajmniej SNR podają realny - ~60 dB ;)

 

Natomiast jak napisałem coś w tym stylu na pewnym innym forum to mnie wyśmiali... + stwierdzenie, że firma nowa w PL i robi dobre produkty :E

Tzn jakie to konkretnie forum, link najlepiej zaprezentuj tak żeby każdy mógł sam rzucić okiem na tamtą dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siakieś warny/bany/itp. grożą to moderacje proszę o edit mojego posta.

 

Tu:

http://www.forum.pclab.pl/t287632.html

 

Owszem, jedna osoba pisze, że miała okazje ich posłuchać...

No ale porządna firma raczej siakieś recenzje/opinie w sieci by miała ? :E

 

EDIT:

Link poprawiony.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zajebiście w moich Geniusach SF-HF1250X zaczął dzisiaj buczeć transformator i jeśli mu nie przejdzie głośniki lecą do reklamacji :/

 

P.S Nie orientuje się ktoś czy to podlega gwarancji? Nie chciałbym wysyłać do serwisu tylko po to żeby stwierdzili, że nie ma wady i odesłali te same :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiary suba będą takie same, to napiszę tylko jedno: HAHAHAHAHAHAHA

Produkt w stylu: "Ale ładne, kupuję..."

Spadek z 75W do 25W po przejściu na Bass-reflex. Ale za to polepszenie pasma przenoszenia do uwaga: 20Hz-20KHz HAHAHAHAx2. W następnym modelu będzie 0Hz-20KHz LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...