Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje że te głośniki to będzie wielka lipa. Jaką masz kartę muzyczną??

karta muzyczna AC 97 zintegrowana (coś takiego ale nie pamiętam czy to jest dokładna nazwa).

Podłączałem też do innego komputera te głośniki gdzie była karta Sound Blaster Audigy SE 7.1 EAX ADVANCED i nie odczułem jakiejś różnicy. Zresztą to o czym pisałem wcześniej nie zależy od karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie wiem czemu rzuciliscie sie na te nowe geniusy, zanim pojawila sie jakakolwiek recenzja, czy test...

 

Coz, bedzie to chyba nauczka na przyszlosc :P

 

Swoja droga, to udane 1250X byly chyba przypadkiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genius SP-HF2000X

 

Typ: głośniki komputerowe 2.0

Wymiary: 360x170x205

Wygląd: 5+ :P Niebieska dioda daje trochę po oczach ale zawsze można ją zakleić albo stłuc :D

Wykonanie: Wyglądają na solidnie zrobione z jednym ALE, te „kopułki” (nie wiem jak to się fachowo nazywa ;) ) w głośnikach niskotonowych są byle jak poprzyklejane. 8-O W jednym miejscu nawalona kupa kleju a w innym w ogóle go nie widać. :? Tak być chyba nie powinno ale w każdej parze pewnie jest inaczej.

Testowane na: karta muzyczna AC 97 zintegrowana (coś takiego ale nie pamiętam czy to jest dokładna nazwa). Podłączałem też do innego komputera gdzie była karta Sound Blaster Audigy SE 7.1 Eax Advanced i nie odczułem jakiejś różnicy.

 

Niestety nie miałem wcześniej Genius’ów 1250X więc nie będę miał możliwości ich porównać.

 

Głośniki są naprawdę spore i jeśli ktoś ma małe biurko to niech się zastanowi. Ja mam blat o długości 165cm i szerokości 55cm i miałem kłopot z rozstawieniem (konieczność jeszcze ustawienia monitora tak aby nie mieć go 40 cm przed nosem itp. ). Geniusy oddalone są o 20cm od ściany.

 

Geniusy testowałem głównie na muzyce techno, electro, trance oraz poważnej. Do tej ostatniej to one raczej się nie nadają. Słychać szumy i trzaski (sprawdzane na mp3(jakość 320)niestety żadnej płyty z taką muzyką nie mam aby sprawdzić jakby to było z CD).

 

Płytę Leonard Cohen „Ten new songs” po zatkaniu bass reflexu i zjechaniu basem do jakiejś 1/5 zagrało bardzo ładnie.

 

W głośnikach występuje duże dudnienie. Kombinowałem z ustawieniami w Winamp’ie i nic. Gałka basu ustawiona na 1/5 a i tak dudni. Niektórych piosenek to nawet na 1/5 nie da się słuchać.

Słuchając tylko na 1/3 głośności bas musi być praktycznie wyciszony. Myślałem że przy 60W nie będę musiał się bawić basem, bo słuchając na 30% albo 50% wszystko będzie się wyrabiać.

Zatykając bass reflex jest już trochę lepiej. Przy słuchaniu na 30% powiedziałbym że nawet znośnie. (jak jest przy 80% głośności i lepiej jeszcze nie wiem, bo ciągle ktoś przychodzi żebym to ściszał :D )

 

Właśnie co do bass reflex’u to nie wiem, czy można go zatykać :idea: (jeśli ktoś wie to niech da znać :) ) Jak już wcześniej napisałem, w necie są różne zdania co do tego ale chyba nie będę miał wyboru i zatkam go na dobre bo naprawdę przy 50% to wszystko dudni na chacie. Coś czuje ze z czasem przez te drgania to szlak trafi monitor i dysk twardy. :mrgreen:

 

Niektóre nutki nawet dobrze gra :) ale po wcześniejszych ustawieniach, a przecież nikt nie będzie co chwilę zmieniał ustawień w komie i kręcił gałkami.

Kiedy zapuściłem trochę techno oraz hard techno to przy niektórych kawałkach niestety ale bas sobie nie radził (pierdzenie).

Najlepiej chyba Geniusy wypadły przy electro i minimalach (pewnie ze względu na to, że w tych gatunkach jest stosunkowo mało basu )

Tak więc wszystko zależy co kto będzie słuchał i w jakim procencie chce je wykorzystać. Ja mam zamiar w 100% i jak aby będzie wolna chata solidnie je przetestuje na pełnych obrotach :lol: 8)

 

Może jeśli ktoś ma zamiar słuchał cicho muzyki to nie będzie miał problemu z tym dudnieniem. Ale w takiej sytuacji nie wiem czy jest sens brać 2000X jeśli tyle osób zachwala 1250X.

 

Spodziewałem się czegoś innego. Gdybym miał możliwość kupna jeszcze raz jakichś kolumn (nie będę jeździł teraz po Warszawach i ich oddawał bo nie mam na to czasu. Kupione to kupione, przepadło) to pewnie zdecydowałbym się na kolumny STX F80 (80W, 123zł) –jedna kolumna. Wzmacniacz mam, waga i wymiary podobne. Gorzej pewnie by nie grały :wink:

Kupiłem Genius SP-HF2000X a nie 1250X ze względu na moc i chęć słuchania głośno muzyki (2000X również dobrze się prezentuje, ale to oczywiście sprawa drugorzędna)

Cudów nie ma i być nie może za takie pieniądze. Osobiście nie namawiam ani też nie odradzam zakupu. Najlepiej znaleźć sklep i posłuchać, a jak nie ma to zawsze można zaryzykować tak jak ja :)

To taki mój krótki opis Genius SP-HF2000X. Starałem się jak najdokładniej to wszystko opisać co zauważyłem i usłyszałem ;)

Już teraz wiem, że bez wymiany drzwi w moim pokoju na jakieś solidne z obiciem i gąbką tłumiącą dźwięk się nie obejdzie :lol:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Genius SP-HF2000X a nie 1250X ze względu na moc i chęć słuchania głośno muzyki

A w którym miejscu 1250X brakuje mocy? :D:D Ja nie jestem w stanie słuchać na więcej niż 15% bo sąsiedzi spokoju nie dają.

 

Na 1/40 pokrętła słychać bardzo cicho.

Na 2/40 słychać całkiem wyraźnie

Na 3/40 mogę słuchać w nocy bez problemów ze strony rodziny

Na 4/40 słucham na co dzień z pustym mieszkaniem i wydaje mi się to bardzo głośno

Na 5/40 jeśli chcę poszaleć

Na 6/40 okna się trzęsą(słucham z treble i basem na max).

 

Przy czym cały czas dźwięk jest bardzo czysty, ładny i głęboki. Doskonale słucha mi się wszystkiego, tj. rock, metal, electro, chillout

 

Ot takie coś ode mnie :)

 

Jeszcze jakby ktoś mi napisał jak ściągnąć maskownicę(piszę wciąż o 1250) to byłbym wdzięczny, jestem bardzo ciekaw wykonania.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatykając bass reflex jest już trochę lepiej.

Zatykasz gąbką, najlepiej z takiej najtańszej z hipermarketu wuciąć walec o średnicy większej niż otwór bassrefleksu i wsadzić w niego - pół walca w środku kolumny, pół na zewnątrz - to bez utraty gwarancji.

Jeśłi natomiast chcesz się pobawić w majsterkowanie to wykręcasz głośnik nisko-średniotonowy i od środka wyklejasz wnętrze kolumny (wszystkie ścianki) matą lub flizeliną (w każdym sklepie pasmanteryjnym powinni mieć o różnej grubości,bierzesz najgrubszą jaką upchasz w środku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatykasz gąbką, najlepiej z takiej najtańszej z hipermarketu wuciąć walec o średnicy większej niż otwór bassrefleksu i wsadzić w niego - pół walca w środku kolumny, pół na zewnątrz - to bez utraty gwarancji.

Dzięki. Tak też zrobię :) bo rozbierać ich nie chcę. Mam nadzieję że to jakoś zle nie wpłynie na kolumny.

 

A w którym miejscu 1250X brakuje mocy? :D:D Ja nie jestem w stanie słuchać na więcej niż 15% bo sąsiedzi spokoju nie dają.

 

Na 1/40 pokrętła słychać bardzo cicho.

Na 2/40 słychać całkiem wyraźnie

Na 3/40 mogę słuchać w nocy bez problemów ze strony rodziny

Na 4/40 słucham na co dzień z pustym mieszkaniem i wydaje mi się to bardzo głośno

Na 5/40 jeśli chcę poszaleć

Na 6/40 okna się trzęsą(słucham z treble i basem na max).

Wiesz, zależy co kto rozumie przez słowo głośno :D

Jeśli chata jest wolna to ja w dużym pokoju (21mk) słucham sobie muzyki na Altus’ach 110 i to dla mnie też czasami jest mało heheh :lol: A powiem, że chata to się trzęsie i słychać mnie na całym osiedlu. Sąsiedzi przychodzą ale takie słuchanie na maksa zdarza się rzadko. Jak ide gdzieś do baru to tam natężenie dźwięku jest mniejsze niż w pokoju przy tych Altus’ach. Ba ! powiem Ci że momentami to i na Mayday jest dla mnie za cicho i mogliby zapodać głośniej :mrgreen:

 

Ktoś jeszcze wcześniej napisał że się nie kupuje kota w worku – Ktoś musiał pierwszy kupić i zdać relację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm:

a) IMO między integrą a Audigy da się chyba wyczuć różnicę prawda ?

B) Dudnienie itd. - albo jw. - felerny model (ja bym skontaktował się ze sprzedającym, że głośniki nic nie kombinowane, a występują trzaski, dudnienie itd. - czy jest możliwość wymiany na gwarancji - jak nowe tak samo będą się zachowywać - cóż...),

ew pobawiłbym się innym progsem do odtwarzania muzyki - u mnie jakość muzyki Winamp vs Foobar (o Foobar + ASIO to nie ma co wspominać) - 0:1 dla Foobar'a - sub gra na tyle lepiej, że idzie to wyczuć/usłyszeć, satelitki potrafią zagrać także lepiej itd.

 

Jeżeli Genius'y 2KX to te same głośniki co 1250X tylko w innej budzie + więcej W to ciężko mi uwierzyć, że grałyby o wiele gorzej (wiadomo - gorzej może być - ale imo nie aż tak, żeby występowało dudnienie itd.)

Cóż - zostaje czekać na porządny test - jak będzie podobnie - zostaje przy zmianie na 1250X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie polecili?

http://www.avmania.pl/product_info.php?pro...nufacturers_id=

czy

http://allegro.pl/item248865265_swietne_cr...gwarancji_.html

 

maja to byc glosniki na biurko (ewentualnie polki nad biorkiem) pokoku 2x5m czy moze cos innego?? (najlepiej z pilotem)

Pozdrawiam

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby to był felerny model. Poczekaj może się "rozgrzeją", nowe głośniki muszą trochę pograć, membrana musi sie trochę rozruszać i dźwięk może się po jakimś czasie zmienić. Możliwe też, że tak jak ktoś już napisał 1250X Geniusowi udał sie przez przypadek, a tu zmienili wymiary skrzyni wsadzili mocniejszy głośnik i mamy efekt...

 

u mnie jakość muzyki Winamp vs Foobar (o Foobar + ASIO to nie ma co wspominać) - 0:1 dla Foobar'a - sub gra na tyle lepiej, że idzie to wyczuć/usłyszeć, satelitki potrafią zagrać także lepiej itd.

Jak słyszysz różnice między DS, KS, a ASIO to gratuluje :lol: To się nazywa autosugestia, tyle ludzi słyszy różnicę, że mimo iż jej nie ma ja też ją słyszę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek nie wyjaśniłem jaką różnicę słyszę - więc nic głupiego nie napisałem :)

A różnica defakto jedna - okresowe trzaski z głośników + dłuższe (niewiele) odpalania plików (to już raczej widzę). Co do samej jakości to faktycznie - nie mój słuch, nie stare SB0090 i 6 letnie 5.1 (podpięte jako 2.1 w stereo).

 

Aczkolwiek między Winamp'em a Foobar'em różnica jest...

 

ot:

Za komplet Cambridge SW DTT2200 5.1 jak zawołam 70-100zł to raczej nie będzie to cena na wyrost ? (jednakże bliżej tych 70zl - głośniki swoje przeszły) Tak patrząc na ceny allegro + przykładowe nowe zestawy (może będe subiektywny ale twierdzę, że zagrają lepiej od siakiegoś Tracer'a 5.1 za 120zł - mimo 6 lat na karku).

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem głośniczki Genius SW-HF 5.1 Home Theater. Mam z nimi mały problem.

Podczas testu głośników w ustawieniach urzadzeń audio w win Vista wszystkie głośniki wydają testowy dzwięk, natomiast kiedy włączę muzykę, to słychać tylko stereo z przednich i nic poza tym. Wcześniej na creativach t5900 nie było takiego problemu.

Włączyłem w ustawieniach steronika CMSS i to wystarczyło creativom, a geniusy nie chcą grać.

Jaka może być przyczyna? Głosniki podłączyłem do karty za pomoca wtyku din-9 <-> 3x jack który był w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile wróce do Geniusów

 

ze strony lajka za jakiego sie uważam:

LukaszWWW jesli chodzi o dudnienie, odczułem wyrażną różnicę na swoich 1250x po pewnym okresie testów jesli chodzi o niższe czestotliwosci, a zwlaszcza po glosniejszych testach co najmniej na polowe mocy. :wink: teraz nie reguluje basu chyba, że wzwyż.

 

Po drugie do takich glosniejszych testow nie nadaje sie maly pokoj radze przejsc do >20m2 i odalic glosniki >0,5m od czegos za nimi..

 

a co sie tyczy ekranowania ja mam glosniki zazwyczaj w okolicach monitora, badz posrednio przez plasik na nim - nie widze zadnych zmian obrazu na samsungu crt 17'' 750s. Jesli chodzi o wplyw komorek itp. to tylko w poblizu kolumienki ze wzmakiem.. przy tej drugiej nie ma problemu.

 

AndiX, kiedy puszczasz muzyke/filmy w 5.1 tez gra tylko stereo?

------------------

Hmm jak nawet sub nie dziala to dziwne, nie kojarze co to może byc..

Zapomnialem dodac, ktoś pytał o maskownice na 1250x - zdejmuje się z obu kolumn na siłe ale z wrażliwością [;

Edytowane przez tamik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndiX, kiedy puszczasz muzyke/filmy w 5.1 tez gra tylko stereo?

DVD jest w 5.1 chociaż wydaje mi się że trochę za cicho, ale to jeszcze dokładnie sprawdzę, natomiast chodzi mi głównie o muzykę. Jak dla mnie żadna to frajda słuchać muzyki na samych przednich kolumnach, bo one same to się do tego nie nadają (zero basu), nie musi to być w 5.1, no ale przynajmniej te 2.1. Na creativach jak już pisałem tego problemu nie było, a ustawień żadnych nie zmieniałem, tylko tyle co podłączyłem inny zestaw głośników, więc nie mam pojęcia skąd ten problem <_<

 

edit:

 

Sprawdziłem dokładnie i filmy są OK.

Jak podłącze mp3 do wejścia mp3 i puszczę muzykę to również jest OK,

problem jest tylko wtedy kiedy puszczam audio z kompa.

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie pojawiła się na portalu testowym ''IXBT''kolejna część testów(o nazwie"Кристальный звук") zestawów głośników do komputera ,tym razem jest to test aktywnych zestawów stereo który jednoznacznie wykazał zdecydowaną przewagę jakościową zestawów 2.0 nad zestawami 5.1 .

 

Poniżej przetłumaczyłem podsumowanie testu :

 

 

Poprzedni test zestawów 5.1- ujawnił niski poziom jakości odtwarzania dźwięku , z powodu użycia w kolumnach dynamicznych głośników niskiej jakości. Na szczęście, w naszym nowym teście głośników stereo - sytuacja jest przeciwna. Z powodu użycia wystarczająco dobrych jakościo dynamicznych głośników, wydawanie dźwięku większości uczestników testu jest bardzo dobre. W tym teście wskazujemy dwóch liderów nagrodzonych w ''krystalicznym dźwięku''. Nagrodę (linia odniesienia dla tej klasy) jest przyznany dla modelu SVEN Royal2 i Microlab SOLO6 dla najbardziej jakościowego sondowania pomiędzy omawianymi modelami . Nie moglibyśmy ujawnić jednowartościowej linii odniesienia między tymi kolumnami. , dźwięk w Royal2 i SOLO6 mają pewne specyficzne cechy, które zależąi zależącej od preferencji słuchacza.

Autor testu Григорий Лядов

 

Link do nowego testu zestawów 2.0

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-stereo.shtml

 

Link do poprzedniego testu zestawów 5.1

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-51.shtml

 

Podsumowanie poprzedniego testu zestawów 5.1 :

 

Powiedzmy to wprost że na żadnym z tych zestawów multichannel nie uświadczymy dźwięku o przyzwoitej jakości. Nawet biorąc pod uwagę niską cenę, jakością wydawania dźwięku satelity nie zbliżają się do współczesnych reprezentantów akustyki stereo. Rozwój 5.1zestawów od strony jakości sondowania następuje w tempie żółwia. Czołowy satelita najlepszego zestawu nie dorównuje jakością zestawom stereo stereo - kolumna Solo -1 z modelu 5- odległość lata (świetlne), nie powiedzieć niczego współczesnych modeli. Między gruntownie przetestowanymi modelami my wyróżniamy H Microlab -500 i SVEN Ha -1410t. To są obiektywne zbiory najbardziej udane. Równocześnie , konieczne jest by przemyśleć stosunkowo wysoki koszt - model SVEN przewyższa ceną na przykład, produkt Geniusa prawie 2 razy. W tym testowaniu sprzyjamy przez nagrody projektu "krystalicznego dźwięku" nie jeden uczestnik. Microlab i SVEN z wysoką ceną ma opuszczenia projektowania. Chociaż SVEN posiada najlepsze brzmienie satelit, to jego sabvufer do tego poziomu już nie dorównuje; dlatego Ha -1410t nie jest poziomem odniesienia dla tej klasy. Microlab nie ma takich problemów z sabvuferom, jednakże, rachunek dużych nakładów inwestycji ,kosztów projektowania i lakieru fortepianowego, dynamiki satelit, które oni pozostali na drugim planie. Nagroda dla relacji jakość / cena otrzymują niedrogie zbiory Genius i JetBalance nie wygrywają z powodu niezadowalającego sondowania. Chociaż kupujący oszczędza znaczącą sumę pieniędzy,moim zdaniem, te oszczędności nie są usprawiedliwione. Zestawy daleko nie odeszły od "dekoracyjnej akustyki" na rzecz mniejszej ceny. Edifier uradował nas zastosowanym najlepszym sabvuferem pomiędzy wszystkimi zestawami, ale satelity muszą zupełnie zostać zmienione (przeprojektowane), zaczynając od dynamicznych głośników i przez konkludowanie przez akustyczny wykres i brzmienie obudowy. Jako wynik ten zbiór ukazuje poziom rolnika- gospodarza średniorolnego jak również nie otrzymuje nagród. Zakańczamy test na głównym stwierdzeniu i w nadziei na lepszą przyszłość że oczekujemy więcej od produktów, zrobionych bez skandalicznych braków projektowania i bez złego połączeńia jakości ze strony satelit albo sabvufera.

 

IXBT planuje nowe testy porównawcze w listopadzie ,będą to testy nowych zestawów 5.1 B-)

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej recenzji grają na poziomie SONY DAV-IS10 za prawie 2400zł a kosztuję ok.600zł.

Ciekawe czy im coś Logishit posmarował, a raczej ile.

 

hmmm... a dlaczego Creative miałby im coś "smarować"? :)

Jakby ci to tu wyjaśnić... :lol2:

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a da się podpiąć głośniki komputerowe pod Dekoder cyfrowego polsatu. Teoretycznie dekoder ma chinche na wyjście audio ale chodzi o to jaka jest w nich impedancja żeby nie spalił się dekoder albo głośniki.

Bardzo ale to bardzo wątpię aby mogły być jakiekolwiek problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić nowe głośniki 2.1, teraz posiadam Logitech X-230, mój budżet to 300pln. Zastanawiałem się nad Logitech Z-4 (znalazłem jeszcze Z-4e i ciekaw jestem czym one się różnią od tych bez "e"). Te głośniki kosztują około 228pln. Potrzebuje również karty dźwiękowej, myślałem o Audigy 2, bo słyszałem że te nowe Xi-Fi to coś nie hallo są, z reszta sam już nie wiem, powiedzmy że na kartę mogę przeznaczyć 250pln. Proszę więc o jakąś poradę, jaki zestaw głośniki+karta wybrać wybrać. Nie jestem żadnym melomanem, jestem tylko poważnym kupcem i wiem że nic tyle nie kosztuje co taniocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Aktualnie posiadam Logitechy X-530 jednak już mi się znudziły i chciałbym coś lepszego.

 

Myślę nad kupnem Logitechów Z-2300 odczuję dużą różnicę?

Co prawda miałbym wtedy 2.1, ale jak na razie nie mam muzyki 5.1 a w gry też nie gram.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...