Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mój winchesterek przy 1,6V poszedł ostatnio na 9 x 275 i miał temp 61*C po pół godz prima i nast pół godz grania w gothica2 potem dałem mu 9 x 280 i niebieski ekran podnoszenie nap nic niedało

napiszcie jakie temp. macie przy 2,5Ghz bo z tego co tu czytam to wygląda ze u mnie to jest masakra wszyscy mają cos koło 40 a u mnie 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe temat jakby trochę zapomniany ostatnio :)

Wydawało mi sie, że mój Wini to padlak co to nawet 2,3 (9x250) nie zrobi, a tu nagle niespodzianka. Znalazłem trochę czasu, zmieniłem BIOS na na 414-1 (wczesniej 310) i ... dojechałem do 9X280 :) Trzebabyło go dowoltować w BIOS'ie do 1,55V (1,488 w/g CPU-Z) i wczoraj godzinke w SP2004 zrobił i trzymał do tego znoścne temperatury 49-52 stopnie przy standardowym chłodzeniu (BOX i ta dołączona do niego szara breja).

Zasatanawiam się co było przyczyna tego, że wcześniej się nie udało. Chyba nie różnice w BIOS'e? Prawdopodobnie wcześniej RAM mnie trzymał (co prawda dobry A-Daty DRR600)

Na koniec dwa pytania:

1. Czy dalsze zwiększanie napięcia ma sens? (w odwodzie mam WC ale czekam na resztę podzespołów)

2. Co z nowszymi BIOSA'ami - czy ktoś ma jakies doświadczenie, że po zmania BIOS można proca dalej pogonić.

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BOX więcej osobiście bym nie dawał, na WC zobaczysz jakie temp.

Bez zabawy biosami mój ram praktycznie się ledwo co kręcił, ale na max MHz dla CPU nie zauważyłem aby bios miał jakiś wpływ (nie licząc wersji że ram hamuje CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zaryzykuję - Venice od PITera już czeka na swoją kolej to czuję się odważniejszy. :)

Jak na razie zwiękaszam powoli taktowanie i napięcie. Dojechałem do 2601 (9x289) przy 1,610V (1,425+113%) w BIOS'e, CPU-Z > 1,568 a o realu wolę nie myśleć :) Jak na razie SP2004 bryka 20 min i jest OK Już przeskoczył miejsce gdzie stawał poprzednimi razy. Temperatury proca w zasadzie bez zmian - skokami do 53 stopni.

Co ciekawa nie wywal mi błędów ani w SPi ani w SP ale system zalicza freeza takiego na twardy restart.

Jak ustabilizuje to 2,6 to wtedy zaczną się schody - trzeba będzie zmusić pamięci do współpracy z procem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nigdy nie wierzylem ze mozna zjarac A64 ale ostatnio slysze o takich przypadkach, pare dni temu przychodzi koles do Grala na serwis z doslownie wtopionym A64 w socket dostal takiej temp ze mu nawet nozki odpadly, nie moglem w to uwierzyc bo mi te procki normalnie sie wylaczaly przy 70stopniach, musial miec tak wysoka temp ze podtopil socket, szok!!!

Naszczescie procesor zostal wyslany do dystrybutora i podobno reklamacja zostala juz pozytywnie rozpatrzona.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto spalił A64 bo zimno było do tej pory, teraz lato do tego ludzie kręcą do oporu więc procek ma raczej ciepło trzeba do tego doliczyć że A64 jest coraz popularniejsze czyli więcej Procków większa szansa na wady konstrukcyjne w konkretnych egzemplarzach. Tak jak było z XP-M póki był drogi i mało dostępny mało kto spalił ten procesor ale potem staniał lawina ludzi się na niego rzuciła u już nie było tak „pięknie”. Osobiście wtopionego procesora też widziałem ale to był D800 do tej pory nikt nie wie dlaczego bo nawet kręcony nie był no ale cóż różne wypadki chodzą po ludziach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie bym przestał <_< :D

 

Na wspomnianym wcześniej napięciu nie dał rady - ale na 1,636 (1,300+123%) już zrobił 6,5h - przynajmniej jak z domu wychodziłem to jeszcze pracował :) Przy czym CPU-Z pokazuje 1,586 Troche temperaturka wzrosła tok do 54 w porywach. Ciekawe czy dzień przetrzyma :) a dom mam raczej duszny.

Jak na BOX'e to już chyba wystarczająco dużo. Sprawdzę jeszcze tylko czy na tym szamym napięciu pódzie 9x290 a potem biorę się za RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie bym przestał  <_<  :D

 

Na wspomnianym wcześniej napięciu nie dał rady - ale na 1,636 (1,300+123%) już zrobił 6,5h - przynajmniej jak z domu wychodziłem to jeszcze pracował :) Przy czym CPU-Z pokazuje 1,586 Troche temperaturka wzrosła tok do 54 w porywach. Ciekawe czy dzień przetrzyma :) a dom mam raczej duszny.

Jak na BOX'e to już chyba wystarczająco dużo. Sprawdzę jeszcze tylko czy na tym szamym napięciu pódzie 9x290 a potem biorę się za RAM

1508615[/snapback]

Jak nie przestaniesz to procek to za ciebie zrobi :) Będzie nowa potrawa: "Smażony procek a'la socket 939" :) .

 

A tak powaznie jak sam wspomniales to jest kooler boxowy, na WC mógłyś dać wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka Procków i jedno muszę przyznać Winiem w porównaniu do Venice. Na Winim jest 10 razy łatwiej upewnić się czy proc jest „rock stable” niż na Venice. No przynajmniej ja tak miałem na swoich prockach, Na Winim praktycznie od razu było widomo czy proc będzie chodził na danych MHz a Venice potrafi przejść 2h Prime i nagle się zwiesić w jakieś prostej aplikacji…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no i jest jak mówiłem. Czy 2,5 czy 2,6 proc robi SPi czy SP2004 przez 12h - tyle, że z pamięcią na Auto i na dzielniki 166. Teraz proc chodzi 9x280 przy dzielniku 200 nie mogę znaleźć stabilnych ustawień (choć co prawda jeszcze nie próbowałem schodzić poniżej 2,5-3-3-6 na podstawowych). Mimo że ustawienia jakie mam wydaję się być stabilne w MemTeści (15 razy test 5 i 8 bez błędów) to pod windowsem Spi wywala prawie natychmiast, tak samo jak i SP2004.

BIOS > 510-3

200-e-2,5-3-6-3-13-15-2-2-2-3-3072-1-e +255-7-2-8-fast-5-a-e-16-7-d

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ktoś miał winchestera z 4 koścmi pamięci u mnie taktowanie spadło do 125

ddr 250 nieważne jak zmienie dzielniki w biosie cały czas jest to nieszczesne 125 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema własnie czekam na swojego Vience bo mój stary Winchester ledwo robi 2250 :( dowiedziałem sie ze sprzedawca wyszperal dla mnie bardzo fajna serie procka 0519 GPMW szukalem cos na temat jego mozliwosci OC i trafilem na to :

http://xtremesystems.org/forums/showthread...&highlight=0519

Co wy na to :D oby mój tak zrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak, na mojej mobo udalo mi sie osiagnac HTT=300MHz z czego sie bardzo ciesze, lecz narazie lece 8x300 i pamieci dzielnik 133 (przy HTT=300 pamieci dzialaja w sam raz na 200 - ddr400). napiecie 1.49v. komputer bootuje przy 9x300 ale nie odpala sie winda. doszedlem z napiecie juz do 1.62v i nadal sie winda nie odpalala, wina timingow ramu to to chyba nie jest ani pamieci poniewaz dalej dzialaly na dzielniku 133 co przy htt 300 i mnozniku 9 dawalo jakos 190.

 

mam teraz pomysl aby poscic kompa na: HTT=300, mnoznik=8.5 i dzielnik pamieci 166 - wowczas pamieci beda chodzi na 237 o ile sie nie myle. ale problem w tym, ze mam zwykle kingstony cl3 (nie hyperX) w dualu (2x512).

 

jakie dajecie szanse pamieciom puszczonym na Vdimm=2.7v badz tez 2.8v? nie maja radiatorkow, ani zaden wentyl na nie nie wieje - podlaczenie wentyla jest niemozliwe bo nie ma do czago podczepic.....nie sypna sie?

 

any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopę troszku temt.

1709489[/snapback]

W tą stronę to łatwo :-)

Jak już temat odkopałeś, to od razu mam pytanie. Jaką najwyższą prędkość uzyskaliście z winchesterem? Bo normalnie mam jak w podpisie (chyba że się nudzę to 15% +/-) ale wczoraj wieczorem osiągnąłem 2.86GHz (Super PI 16M stabilnie, 32 wywala się ale z powodu pamięci) i jestem ciekaw czy to w miarę dobry wynik ja na ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tą stronę to łatwo :-)

Jak już temat odkopałeś, to od razu mam pytanie. Jaką najwyższą prędkość uzyskaliście z winchesterem?    Bo normalnie mam jak w podpisie (chyba że się nudzę to 15% +/-) ale wczoraj wieczorem osiągnąłem 2.86GHz (Super PI 16M stabilnie, 32 wywala się ale z powodu pamięci) i jestem ciekaw czy to w miarę dobry wynik ja na ten procesor?

1709725[/snapback]

3010 mhz ale nie wiem czy stabilne.

chętnie bym sie pobawił ale DFI w serwisie :/

 

Edit;

własnie jadę 9x199 na 1,00V

Kurde coś mi nie pasi, możesz sprawdzi u siebie czy twój tezs tak daje radę?

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3010 mhz ale nie wiem czy stabilne.

chętnie bym sie pobawił ale DFI w serwisie :/

 

Edit;

własnie jadę 9x199 na 1,00V

Kurde coś mi nie pasi, możesz sprawdzi u siebie czy twój tezs tak daje radę?

1709877[/snapback]

Zaraz sprawdzę. Wszystkie ustawienia seryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę. Wszystkie ustawienia seryjne?

1710082[/snapback]

tak wszystko standard.

Tempaeraturka 19 stopni :blink:

Załozony boxowy cooler, wentyl kręci się na jakieś 700rmp/min

 

Na 1,4V mam 29 stopni. ...

 

 

fajna sprawa z pomniejszaniem napięcia ;), kurde tylko to mi pozostało z OC jeżeli możmna to tak nazwac ;/

Od 3 miechów jade na msi xpress 200P, ZERO OC w biosie jest tylko wybór CL 2,5/2/3 i szyny 600/800/1ghz.

nie widziałęm jeszcze płty z gorszymi mozliwościami oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mój Winchester 3000+ kręci sie spokojnie na 2,7GHz stabilnie przy napięciu 1,63V. Mam 4x 256MB Ram Kingmax Hardcore a one działają na 245MHz przy ustawieniach 3-3-3-5. Płyta główna to MSI K8N Neo 2 a cooler Thermaltake Big Typhoon. Temp w spoczynku 42-45C, natomiast pod obciążeniem do 58C.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam

Mam problem z moja 64:( Dochodze do 2450 i biega wezme na 2500 i wiechy sys :( Co jest czy cos robie nie tak?

Ht 3

htt 245

v- 1,525

Pamieci na 166

Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój winchesterek przy 1,6V poszedł ostatnio na 9 x 275 i miał temp 61*C po pół godz prima i nast pół godz grania w gothica2 potem dałem mu 9 x 280 i niebieski ekran podnoszenie nap nic niedało

napiszcie jakie temp. macie przy 2,5Ghz bo z tego co tu czytam to wygląda ze u mnie to jest masakra wszyscy mają cos koło 40 a u mnie 60

 

Co do temperatury to u mnie jest w spoczynku 40-42 st. a w stresie max 58st. Proc śmiga na 2700MHz 1,6V, 9*300. Chłodzenie to Thermaltake Big Typhoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...