Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

obsluguje, ale nie ogloszono jeszcze oficjalnej specyfikacji plyt DVD-DL i dlatego nie ma obslugi w aktualnych biosach.

DVD Forum ma oglosic specyfikacje w tym miesiacu tak wiec wtedy wyjdzie nowy bios :)

1323732[/snapback]

Dzięki za odpowiedź, a już myślałem że mam jakąś trefną sztukę :? Poza tym nagrywarka super, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak prawde mowiac to po co ci overburning? czytalem zreszta gdzies o przepalaniu plyt DVD i wyniki nie byly zbyt ciekawe bo plytki pozniej byly ciezke do odczytania zwlaszcze na obrzezach :(

1323738[/snapback]

No właśnie próbowałem kilka i rezultat nie był zadawalający - końcówka płyty nie do odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam...

A potem biora sie opinie typu: costam jest do [gluteus maximus]yyy, tamto to juz calkiem masakra itp ;]

1331713[/snapback]

Masz rację.

Dziś odkrłem o co chodzi, dysk (ten co w podpisie) chodzi mi jako PIO a nie UDMA i nie wiem dlaczego :( Jest podpięty sam na taśmie. Zainstalowałem nowe stery od płyty, nowy bios do płyty ale nic nie pomaga, cały czas dysk chodzi jako PIO. Nie wiecie co może być przyczyną? Walnięty dysk czy coś w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno cos z systemem, ewentualnie moze masz popsuta tasme HDD. Sklanialbym sie jednak ku systemowi. Zajrzyj moze do menedżera urzadzenm, pokombinuj, przeszukaj Tweaka pod katem zmiany PIO > DMA, bylo o tym wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Dziś odkrłem o co chodzi, dysk (ten co w podpisie) chodzi mi jako PIO a nie UDMA i nie wiem dlaczego :(

1332234[/snapback]

1. Obejrzyj taśmę, a szczególnie złącze na mobo i dysku pod kątem ułamanego pina.

2. Ściągnij ze strony wdc program do ustalania trybu UDMA poprzez firmware dysku i sprawdź, jakie dostępne tryby się w nim zgłaszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obejrzyj taśmę, a szczególnie złącze na mobo i dysku pod kątem ułamanego pina.

2. Ściągnij ze strony wdc program do ustalania trybu UDMA poprzez firmware dysku i sprawdź, jakie dostępne tryby się w nim zgłaszają.

1332457[/snapback]

Pomogło odinstalowanie z menadżera użądzeń podstawowego i pomocniczego kanału IDE. Teraz dysk wyraźnie szybciej chodzi i jest widziany jako DMA. Tylko pojawił się kolejny problem, nie mogę teraz zainstalować tych kanałów IDE !!!

Może macie jakąś koncepcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze powinienes zainstalowas IDE SW ? Ja mam i nie narzekam, inni mowią, ze jest gorzej, ze nie powinno sie instalowac, ale u mnie smiga ok.

 

I jeszcze z innej beczki. Probowales uruchomienia w awaryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło odinstalowanie z menadżera użądzeń podstawowego i pomocniczego kanału IDE. Teraz dysk wyraźnie szybciej chodzi i jest widziany jako DMA. Tylko pojawił się kolejny problem, nie mogę teraz zainstalować tych kanałów IDE !!!

Może macie jakąś koncepcje.

1332829[/snapback]

Zainstaluj ponownie stery do płyty. Ja też mam SW i wszystko dobrze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem neca 3520 i teraz proszę o poradę.

Wypaliłem na nim 2 płyty dvd, jedna to omega x4, druga to verbatim x8. Wczasie nagrywania poziom bufora nagrywania (nie odczytu) kilka razy na moment spada do 7%.Czy to jest normalne? Przy paleniu cd nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko do 7% to sie nie przejmuj. Mi tez czasem tak sie dzieje. Przestalem zwracac na to uwage.

 

PS. Nie pisz dwóch postow pod soba, tylko edytuj ten pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja chyba mam kłopot z ta nagrywarka :P Nagrałem sobie płytke z gierka (na innym komputerze) w alco120% (swoją drogą wie ktoś może jak nagrać płytę żeby uruchamiała się z autostartu? bo ta moja jakoś nie chce i musze ją otwierać ręcznie żeby zainstalować grę => być może to jest powód całego problemu), gra się bez problemu instaluje-wszystko cacy, do momentu gdy jej nie odpalam. Standartowo pokazuje się logo gry, napęd działa, przestaje i pokazuje sie napis żebym zrobił reinsert płyty, oczywiście nic to nie daje i można tak bez końca. Będe wdzięczny za jakieś sugestie.

 

No i druga sprawa; który firmware polecacie z tej stronki http://www.micheldeboer.nl/firmware/3520.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź piracie, gdybyś miał oryginał nie miałbyś problemu.

 

 

PS. A ostatnio usłyszałem taki tekst.

 

Nie kupuj NEC'a, zreszta zobacz, o jakiej nagrywarce jest najwiecej postów, to chyba znaczy, ze jest bardzo problemowa.

 

Dziwić się? Ja widząc post nade mną, wcale sie nie dziwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem oryginał ale niestety płyta mi się.... zdematerializowała?

nie będe wydawał kolejnych 159 zł bo nie mam jednej płyty :P

 

a na przyszłość staraj się zawieszać swoje osądy chłopcze :huh:

Edytowane przez Scztszaua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to w ogóle znaczy (rebadged to NEC 3520)??

1345822[/snapback]

"Przeznaczone dla NEC 3520"

 

IO DATA to kolejna marka pod jaką sprzedaje się nagryware NECa. Tym razem chyba w Japoni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja chyba mam kłopot z ta nagrywarka :P Nagrałem sobie płytke z gierka (na innym komputerze) w alco120% (swoją drogą wie ktoś może jak nagrać płytę żeby uruchamiała się z autostartu? bo ta moja jakoś nie chce i musze ją otwierać ręcznie żeby zainstalować grę => być może to jest powód całego problemu), gra się bez problemu instaluje-wszystko cacy, do momentu gdy jej nie odpalam. Standartowo pokazuje się logo gry, napęd działa, przestaje i pokazuje sie napis żebym zrobił reinsert płyty, oczywiście nic to nie daje i można tak bez końca. Będe wdzięczny za jakieś sugestie.

 

No i druga sprawa; który firmware polecacie z tej stronki 1350446[/snapback]

To raczej wygląda, jakby płytka miała zabezpieczenia, których nie uwzględniłeś przy tworzeniu obrazu; jeżeli tak, raczej już z tym nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wygląda, jakby płytka miała zabezpieczenia, których nie uwzględniłeś przy tworzeniu obrazu; jeżeli tak, raczej już z tym nic nie zrobisz.

1350731[/snapback]

mhm, na co więc powinienem zwrócić uwagę przy nagrywaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielką proźbę, czy ktoś mógłby wrzucić obrazek testu tworzenia dysku dvd z danymi w nero cd/dvd speed? Interesyje mnie jak u was wygląda to na necu 3520. Ja niestety nie wiem jak wrzucić taki obrazek :mur: . Z góry dziękuję. :wink:

Edytowane przez bernard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...