Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otóż chodzi mi o dobrą płytę w cenie +/- 300 zł (maksymalnie 350) pod S. 754. Niestety więcej kasy nie zdobędę, więc o s. 939 proszę zapomnieć (chyba że ktoś mi takiego proca zechciał sprezentować ).

Aha, jaki wentylator polecacie w cenie do 130 zł?

Na cały zestaw (proc + płyta + wentyl) mam około 850 zł.

Proc to AMD64 2800+, zapewne kupie jakiegoś używanego na Allegro :).

Edytowane przez hideki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż chodzi mi o dobrą płytę w cenie +/- 300 zł (maksymalnie 350) pod S. 754. Niestety więcej kasy nie zdobędę, więc o s. 939 proszę zapomnieć (chyba że ktoś mi takiego proca zechciał sprezentować ).

Aha, jaki wentylator polecacie w cenie do 130 zł?

Na cały zestaw (proc + płyta + wentyl) mam około 850 zł.

Proc to AMD64 2800+, zapewne kupie jakiegoś używanego na Allegro :).

1297971[/snapback]

http://allegro.pl/show_item.php?item=42590458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hideki skoro szukasz jakiegos wentyla to moze bylby zainteresowany moim zalmanem 7000cu :) moglibymy sie dogadac, bo ja chcialem akurat kupic sobie zalmana 7000cu LED ale pierw musialbym znalesc kupca na mojego. ja u siebie mam na tym co w podpisie: idle 29st, stress max 49st

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam inny problem, chodzi o pamieci.

jak ustawie procka w 325x8 co daje 2600MHz i dzielnik pamieci na 166MHz dla pamieci wtedy jest 260MHz komputer nie chce mi sie uruchomic nie zaleznie jakie dam timingi czy napiecie dla nich, jednak jak np dam prock 290x8 2610MHz i dzielnik 200MHz co daje dla pamieci 290MHz to komputer sie uruchamia windows nie wchodzi ale komp sie uruchamnia te pamiecie biegaja na 280MHz wiec nie wiem dlaczego nie cha sie uruchomic na 260 z magistrala dla procka 325 a chca sie uruchomic na 290 z magistrala dla procka 290, macie pomysl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak z moim mobo. Bardzo czesto podczas botowania pokazuje mi komunikat:

RAID IDE ROM cos tam...

Detecting array...

I komp sie uruchamia ponownie i dziala dobrze, ale tylko na nizszycm HTT tak do 230. Na wyzszych HTT komp bootuje na okraglo - wywalajac caly czas ten komunikat, uruchamia sie i resetuje i znow to samo, az do momentu, gdy zawisnie i koniec - konieczny CCMOS.

W biosie mam wylaczony RAID, wiec o co chodzi?

Im wyzsze HTT tym jest gorzej. Najwyzsze jakie udalo mi sie osiagnac to 280 - czyli lipawka totalna.

Nie wiem, ale wyglada to tak jakby kanal IDE nie mial blokady i na wyzszych FSB wywalal dysk w kosmos.

Poradzcie mi cos, bo nie wiem czy plyta jest walnieta, czy HDD, czy bios. Mam juz kuzwa dosc resetowania biosu i chcialbym w koncu dojsc do ladu z ta plyta. Na razie jestem srodze zawiedziony ( a mialo byc tak pieknie).

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobny komunikat wyskakuje jak dam w biosie agresywne timingi

 

to po pierwsze - po drugie jaki mnożnik htt ustawiłeś ?

1301254[/snapback]

HTT x2 gdy daje ponad 250, a timingi 3-3-3-8, nawet przy dzielniku FSB/RAM 2:1 to samo jest.

__________________

APDEJT

 

Mnoznik HT przestawilem na 3x i poszlo bez zajakniecia na HTT 300. Wyzej nie sprawdzalem, bo nie mialem czasu. Byc moze jutro sie pobawie.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i chciałem na wstępie złozyć wielkie podziekowania dla Raptora za wspaniały i prosty poradnik o podkrecaniu A64 :rolleyes:

 

Dzieki Twoim wskazówkom, ja kompletny laik w jeden wieczór wykręciłem mój nowy winczester 3000+ o 30% więcej czyli z 1800 na 2340MHz. Nie jest to dużo, ale tak jestem dumny z siebie :wink:

 

Mam jednak pewną przeszkodę i prośbę o wyjasnienie. Moja płyta spokojnie doszła do 300FSB i tu jest kapitał mocy, jak również sam procesor jest mało wyżyłowany (wskazuje na to choćby temperatura pracy w czasie testów superpi - 38 C przy 265MHz FSB).

Tą przeszkodą są pamięci - doszły tylko do 218MHz - przy napięciu 2,95V (ale za to uparcie utrzymałem timingi 1T CL2 3-3-5). Obecnie pamięci są najgorętrzym elementem mojego komputera i co robić dalej??? :blink:

Czy mam jeszce podnosić napięcie na pamięciach (przy nizszych mam zwałki na superpi), czy odpuścić timingi, a może zmnieszyć podziałkę z obecnych 5:6 (DDR333) i tym samym zmniejszyć taktowanie pamięci, ale pozwolić na podkręcenie FSB.

Jaka rada?

Bedę wdzięczny za wszelkie drobne podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz sobie odpuscic timingi tylko pamietaj zeby miec command rate uastawione na 1T wtedy jest najlepsza wydajnosc, 2T juz duzo gorzej. ale cl mozesz spokojnie ustawic na 2.5 nawet na 3 generalnie dobrze bedzie jak bedziesz mial cl 2.5 /3 /3 / 10 (ten parametr jest najlepiej miec 10/11 na A64, na platformie socketA najlepiej bylo na 5 tutaj 10/11)

i najwazniejsze 1T. podnoszenie napiecia dla pamieci jest uzaleznione od niej samej tccd nie lubia wysokich napiec i wyniki daje podnoszenie do 3vol. powyzej 3vol juz nic nie daje. twojim geilom moze to cos da. musisz potestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ram biega nonstop na 2.8v przy 200fsb (166default ustawione) na 2,5-3-3-8 i na 2T. dzis sprobowalem dac na 1T. co sie okazalo, przed wczytaniem windy wyskoczyla mi inf ze cos tam nie ma pliku jakiegos w /system32. wyjalem kostke 512 i na te 2x256 zapodalem 1T i poszlo :blink: lol - opoznienie spadlo z 55,6ns na 49,6ns, wydajnosc lekko podskoczyla.

czyzby to wina tej 512ki ze nie chce isc na 1T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mniej wiecej miesiac zamierzam zrobic upgrade kompa...sprzedam procka, plyte gl. i dysk..szczerze?? zal mi plyty i procka (a wszczegolnosci plyty)...jest naprawde dobra , zadbych problemow z nia nie mialem nigdy, a plyty po A64 juz ponoc takie udane nie sa..no ale taka kolej rzeczy...nie wloze a64 do nforce'a 2

 

karte jak widzicie mam na AGP i nie zamierzam jej zmieniac..zasilka tez spoko wyrobi...

 

*1 - jaka plyte kupic?? chcialbym jednoznacznej odpowiedzi...oczywiscie na s939 ale jaka??? nforce3 ultra lepszy czy moze jednak k8t800??? podoba mi sie Epox 9NDA3+ ..a moze Abita AV8 na k8t800?? czy na VIA sa zablokowane PCI/AGP??

 

*2 - pamieci stykna tak?? slyszalem ze Hynixy dobrze dogaduja sie z plytami na a64??

 

*3- co z (ponoc) problemem podkrecania gf6800 na plytach z nforce 3??? moze ktos potwierdzic/zanegowac?? rzeczywiscie nie da sie PODKRECAC??? jesli tak no to kaplica...jakies linki macie do tego problemu??

 

*4 - procka zamierzam wziac A64 3000+ (1800MHz) Winchester..dobrze robie?? OEM

 

*5 - chlodzenie juz zamieniam na Pentagrama 120Cu

 

*6 - dysk...chcialem Maxtor DiamondMax 10 300 GB (16MB) 6B300S0 SATA + NCQ..ALE doszedlem do wniosku ze chyba byloby lepiej kupic Raptora 36,7GB na system, progsy, jakies gierki + Maxtor DiamondMax 10 250 GB (16MB) +NCQ na "reszte"...czy dyski beda pracowaly optymalnie?? Raptor nie bedzie sie nudzil??

 

thx za odp...chcialbym aby zebrane zostaly tu wlasnie wszystkie info...bo troche "boje sie" A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie za duzo chcesz?

 

Praktycznie 80% odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz np. w tym temacie...

 

Ale jako, ze mialem dzis dobry dzien:

 

ad1. Jesli ma byc o/c + agp to tylko nf3. Moze byc Epox, moze byc MSI. Z kazda z tych plyt bywaja problemy, jednak sa to raczej jednostkowe przypadki. Osobiscie polecam Ci MSI (choc i z abita na via pro bylem zadowolony, jesli patrzymy tylko na stabilnosc)- dziala idealnie, lacznie z odczytem temp, a proc smiga prime stable na 2.7GHz.

 

ad2. Jesli twoje pamiatki faktzcynie dzialaja na takich timingach jak w twoim sigu to nie ma problemu. Dodatkowo, mam nadzieje, ze juz doczytales jak marginalny ma wplyw na wydajnosc tryb asynchro w platformie a64...?

 

ad3. Na nf3 ma sie nie dac podkrecac ich geforceow? Nie kupuje tego.

 

ad4. Teoretycznie tak, ale i tak lepiej sobie wybierz sztuke selekcjonowana

 

ad5. Nie nabieraj sie na te marketingowe akronimy i olej NCQ- na chwile obecna jest to technologia nie warta zawracania sobie nia glowy.

 

Resume- nie boj sie a64. To tak samo user- friendly platforma jak kazda inna. A kopa poczujesz, zaraz po 1szym uruchomieniu komputera.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy na jakie gniazdo ile kaszy itd...

 

s939 (512kB cacheL2):

1,8GHz=3000+

2,0GHz=3200+

2,2GHz=3500+

2,4GHz=3800+

2,4GHz+1MB cacheL2=4000+

 

s939/940:

FX51=2,2GHz

FX53=2,4GHz

FX55=2,6GHz

 

s754 (512kB cacheL2):

1,6GHz=2600+

1,8GHz=2800+

2,0GHz=3000+

2,2GHz=3200+

2,4GHz=3400+

 

s754 (1MB cacheL2)

2,0GHz=3200+

2,2GHz=3400+

2,4GHz=3700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzieki Lancer :)

btw tej sugestji draaka, stestowalem i dziala ta 512tka sama na tym 1T, wlozylem ja w gniazdo 1, a pozniej w 2 i 3 wlozylem 256ki, i wszystko chodzilo na 1T...do czasu :) nagle zwiechy sytemu UNSTABLE i niestety musialem wrocic na 2T :( bedzie trza jakos na nich pociagnac do czasu zmiany na lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

czy rzeczywiscie TRZEBA kupic procka z 2004 roku jeszcze, aby miec pewnosc podkrecania?? ktos sprawdzal te nowe juz z 2005?? rzeczywiscie gorzej ida??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 1 2005, 09:53-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 1 2005, 09:53)
Z pierwszych opinii to procki z 2005 roku to tragedia jeśli chodzi o O/C

1304411[/snapback]

 

niestety to prawda, wczoraj kumpel przetestowal ok 8 sztuk winchesterow 3000+ i poprostu tragedia najlepszy z nich polecial na 253fsb x 9 = 2277MHz napiecie 1.7v A wiekszosc z nich ledwo wstawala w okolicach 2100MHz wiec lipa straszna, jeden z nich to podkrecil sie max 1926MHz (214x9) nie wiem trzeba moze czekac na nastepna serie albo sprobowac innych modeli moze 3200+

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...