Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Hi mam parę pytań odnośnie 3DMark'ow ;p

 

Mianowicie, zdarzyło wam się w 3DMarku2001 tak, że przy kręceniu karty np. czy to rdzenia, czy pamiątek, testy chodziły 2x szybciej !? 1 test autko zapiernicza jak nie wiem :P no ale wynik końcowy np. w moim przypadku 7k-8k :P jak znowu zwiększe o pare mhz to już jest ok, taka sytuacja nie zdarzyła mi się ani razu w nowszych odsłonach 3DMarka, więc z czego to jest !?

 

 

Na def. taktowaniu proca - 1,87GHz uzyskałem stabilne - 460/700 (standard chłodzenie, pamiątki gołe) w 3DMarku2K1 - 12,874 pkt. jak proca podkręciłem do 11,5x210 - 1,8v (w prime95 puściłem go na 2h i 0 błędów) i zapuściłem 3DMarka2001 to przy 2 scenie ze smokiem zwis kompa ;/

Po zejściu tak na 11,5x205 przechodzi 3DMarka 2001, 2003 ale w 2005 przy scenie z tym latajacym balonem :P nie mam zwisa tylko jakis error z windy, że aplikacja zostanie zakmnięta itp.

 

W 3DMarku2005 niekiedy zauważe arty minimalne na tej scenie z latającym balonem :/ tylko, że na tych ustawieniach rdzenia i zegara w 2K1 i 2K3 mam zero artów, oco tu chodzi ?

 

Czego to wina ? proca ? zasiłki ? ramów ? :P

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego jak podkręcę pamięci na karcie powyżej 700mhz. Nie mam jeszcze na 2 kostkach radiatorków, więc u Ciebie te arty i zwisy mogą być od pamięci. Ale jeżeli chodzi o procka to może chipset się za bardzo grzeje - masz jakieś lepsze chłodzenie na nb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mam :/ starczy ZALMAN NB47J ? albo lepiej coś lepszego ? w SpeedFanie mam dwie wysokie temp. - 52 stopnie, te pierwsze to pewnie CPU a ostatnia pozycja chyba NB ;p ofkoz pewnie nie ma TRUE 52, bo jak wiadomo na Abicie jest pro pomiar temp. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio podkręcałem i to co wyszło:

 

GPU 430 pamięci 675 proc 2,16 wynik 3Dmark2003 - 5760 to na standartowym radiatorku na gpu 70 stopni w stresie, pamięci bez radiatorków.

 

Płyta AGPx4 i obsługa ramu 266 ;)

 

To nie koniec ...

Edytowane przez olijacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mam :/ starczy ZALMAN NB47J ? albo lepiej coś lepszego ? w SpeedFanie mam dwie wysokie temp. - 52 stopnie, te pierwsze to pewnie CPU a ostatnia pozycja chyba NB ;p ofkoz pewnie nie ma TRUE 52, bo jak wiadomo na Abicie jest pro pomiar temp. :/

nbj47 raczej starczy no chyba że zamieżasz extremalnie karęcic proca to wtedy kup sobie 32 i 4cm wiatraczek na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Od wczoraj jestem posiadaczem Asusa N6600 i Zalmana VF700. Wybór padł akurat na tą firmę, ponieważ łatwiej nakleić radiatory na pamięciach pod Zalmanem. Nie obyło się jednak bez małych problemów. Okazało się, że listki coolera trzeba rozchylić na jeden z kondensatorów. Jeszcze nie zmieniałem biosu. Na standardowym rdzeń kręci się do 420, a pamięci 700 MHz. Po zmianie biosu podzielę się wynikami.

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie podzielisz bo nie zmienisz biosu;]

1646459[/snapback]

grunt to wierzyć... bios zmieniłem (1,4V)

 

 

2k3:

URL: http://service.futuremark.com/compare?2k3=4254910

 

2k5:

URL: http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1215673

 

 

Rdzeń ustawiony na 515. Orb pokazuje przed przejściem w 3D

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem szczesliwym posiadaczem karty Sparkle 6600 128Mb. Karta na standardowych ustawieniach 300/550 wyciaga w 3D Marku 2003 -4800 pkt. Na standardowym chlodzeniu mozna podkrecic do 500/670 i wtedy wynik marka skacze do 6500. Docelowo bardzo chcialbym miec 550/700 i to mi wstarczy.

Zamierzam kupic tego Zalmana 700Cu i mam pare pytan odnosnie tego tematu. Wiem ze Pantagram ma tanszy odpowiednik ale podobno sa klopoty z zakladaniem a ja fachowcem w tej dziedzinie nie jestem. Jezeli ktos z Was bylby na tyle uprzejmy zeby odpowiedziec na pare pytan to bylbym bardzo wdzieczny.

1. Czy bede mial problemy z zalozeniem tego Zalmana na ta karte.

2. Jak sie pozbyc standardowego chlodzenia, pasty, ogolnie jak zdjac wiatrak zeby czegos nie uszkodzic.

3. Podobno z Zalmanem jest pasta do niego. Czy ta pasta jest git czy mam kupic Arctic Silver 5 czy Arctic Ceramic. Planuje takze zmienic paste na procesorze.

4. Jak to jest z tym przewodzeniem pradu przez Arctic Silver 5.

5. Jaki moge wgrac bios czy moze nie musze aby uzyskac 550/700.

6. Moze ten bios co mam wyedytowac jednym z programow i cos pozmieniac.

Przeczytalem wszystkie posty z tego dzialu i widze ze naprawde znacie sie na rzeczy i przeczesaliscie cala karte.

 

Pozdro for All.

Edytowane przez Najgorszy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos z posiadaczy 6600 w pelna wersje battlefielda2?? Jak wam dziala, jakaie detale i jak myslicie, z ebedzie u mnie chodzilo:>??

1650354[/snapback]

najlepiej po prostu samemu sprawdzic, chyba normalne ze chodzic bedzie ... w B2 graja nawet na Radku 9550 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos z posiadaczy 6600 w pelna wersje battlefielda2?? Jak wam dziala, jakaie detale i jak myslicie, z ebedzie u mnie chodzilo:>??

1650354[/snapback]

W 1024x768 i średnich detalach śmiga, w wysokich też da się grać. Na Twoim konfigu powinno działać ok. na medium, przydałoby się jednak trochę więcej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grał ktoś w chronicles of riddick na winfascie od leadtek'a na tym biosie 1.4 !? bo mi coś niechce działać, pisze, że aplikacja wymaga OpenGL 1.3 czy coś w tym stylu ;/

 

i ponawiam pytanie, czy działa TV OUT na biosie 1.4 !?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem szczesliwym posiadaczem karty Sparkle 6600 128Mb. Karta na standardowych ustawieniach 300/550 wyciaga w 3D Marku 2003 -4800 pkt. Na standardowym chlodzeniu mozna podkrecic do 500/670 i wtedy wynik marka skacze do 6500. Docelowo bardzo chcialbym miec 550/700 i to mi wstarczy.

Zamierzam kupic tego Zalmana 700Cu i mam pare pytan odnosnie tego tematu. Wiem ze Pantagram ma tanszy odpowiednik ale podobno sa klopoty z zakladaniem a ja fachowcem w tej dziedzinie nie jestem. Jezeli ktos z Was bylby na tyle uprzejmy zeby odpowiedziec na pare pytan to bylbym bardzo wdzieczny.

1. Czy bede mial problemy z zalozeniem tego Zalmana na ta karte.

2. Jak sie pozbyc standardowego chlodzenia, pasty, ogolnie jak zdjac wiatrak zeby czegos nie uszkodzic.

3. Podobno z Zalmanem jest pasta do niego. Czy ta pasta jest git czy mam kupic Arctic Silver 5 czy Arctic Ceramic. Planuje takze zmienic paste na procesorze.

4. Jak to jest z tym przewodzeniem pradu przez Arctic Silver 5.

5. Jaki moge wgrac bios czy moze nie musze aby uzyskac 550/700.

6. Moze ten bios co mam wyedytowac jednym z programow i cos pozmieniac.

Przeczytalem wszystkie posty z tego dzialu i widze ze naprawde znacie sie na rzeczy i przeczesaliscie cala karte.

 

Pozdro for All.

 

 

 

No panowie ponawiam swoja prosbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;-)

Generalnie rzecz biorac jesli rzeczywiscie masz sporo kasy to polecam ci ZALMANA miedzianego - bo wydajnosc naprawde pierwsza klasa - natomiast taki PENTAGRAM miedziany (odpowiednik zalmana) w osiagach bedzie b.porownywalny do w/w opisanego za to zaoszczedzisz nieco kasy :-)

Montaz wbrew pozora nie jest az taki TRAGICZNY - jakie panuje przekonanie

 

co od odpowiedzi:

 

1. Czy bede mial problemy z zalozeniem tego Zalmana na ta karte.

Mysle ze jesli bedziesz postepowal zgodnie z instrukcja i bardzo dokladnie sie przylozysz to nie bedzie absolutnie zadnych problemow

 

2. Jak sie pozbyc standardowego chlodzenia, pasty, ogolnie jak zdjac wiatrak zeby czegos nie uszkodzic.

Na samym poczatku musisz odpiac Te plastikowe zaczepy - ktorymi jest przczepiony orgianlny radiator - w tym celu od tylu karty musisz scisnac te plastikowe "łebki" i popchac je tak aby wyszly po stronie Radiatora.

Po tym zabiegu rowno łapiesz za radiator i odrywasz go od Karty(gdyby byl duzy opor musisz podgrzac czyms radiator np suszarka na 10 sekund i sciagasz) wazne jest aby rowno sciagac radiator.

 

3. Podobno z Zalmanem jest pasta do niego. Czy ta pasta jest git czy mam kupic Arctic Silver 5 czy Arctic Ceramic. Planuje takze zmienic paste na procesorze.

Ta pasta w zupelnosci wystarczy - btw to bdb pasta ;-)

 

4. Jak to jest z tym przewodzeniem pradu przez Arctic Silver 5.

sa rozne opinie jedno mowia ze przewodzi inni ze nie. Jesli bedziesz b.dokladnie nakladal mala ilosc pasty to nie ma ryzyka ubrudzenia sciezek

 

5. Jaki moge wgrac bios czy moze nie musze aby uzyskac 550/700.

Nie wiem dokladnie ale sparkle maja juz chyba Defualtowo wgrane biosy 1,4v

 

6. Moze ten bios co mam wyedytowac jednym z programow i cos pozmieniac.

Przeczytalem wszystkie posty z tego dzialu i widze ze naprawde znacie sie na rzeczy i przeczesaliscie cala karte.

Edytowac mozesz Nibitorem i uaktywnic np. Czujnik temp lub zmienic timingi pamiecia na bardziej agresywne = dodatkowa moc o/c pamieci

 

W razie czego Pytaj i ucz sie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilekie dzieki, juz wiem przynajmniej jak mam sie za to zabrac. Ale mam jeszcze takie pytanka:

1. Jak sprawdzalem te timingi to tam w tym programie jest ich kilka, czy mozesz mi powiedziec ktory z nich jest bardziej agresywny i czy to nie grozi uszkodzeniem kosci pamieci ?

2. Pewien kolega we wczesniejszych postach mowil o wlozeniu karty w koszulce do dokumentow na 15 minut do zamrazalki bo podobno pasta robi sie krucha i lepiej zejdzie. Ktory pomysl jest lepszy podgrzanie czy schlodzenie ?

Edytowane przez Najgorszy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj bez grzania i chłodzenia ;) U mnie na asusie nie było problemu ze zdjęceim radiatora, gdyż oryginalna pasta miała "luźną" konsystencję. Nie wiem jak sprawa wygląda na Sparklu, ale może być tak samo. Co do biosu to z napięciem 1,4 V w moim przypadku nie jestem w stanie osiągnąć na rdzeniu więcej niż 520, pomimo założonego Zalmana i temp. max 58 st. w stresie. Obecnie poszukuję biosu 1,5V na którym asus by chodził (na tych ,które dotychczas znalazłem mam zwiechy, nawet w 2d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jakoś nikt nie pisał wcześniej o timingach pamiątek, jak najlepiej ustawić ? chodzi mi o winfasta leadkte'a :o

 

@p@vlo

 

na jakie stery zmienić !? aktualnie mam 78.01

Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grał ktoś w chronicles of riddick na winfascie od leadtek'a na tym biosie 1.4 !? bo mi coś niechce działać, pisze, że aplikacja wymaga OpenGL 1.3 czy coś w tym stylu ;/

 

i ponawiam pytanie, czy działa TV OUT na biosie 1.4 !?

 

dzięki

1653047[/snapback]

Mam taki sam problem na ASUS N6600 128mb

mam stery 7801

Prosba jak ktos odpalil Riddick na takiej karcie jak moja to prosze o napisanie na jakich sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...