Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

co do chłodzenia to na co zmienić te standardowe ? tak coś tańszego niż pentagram ;/

i jakie radiatorki na pamięci ? w ogole bedą pasować koło coolera ?

jeżeli chodzi o chłodzenie to tylko zalman albo pentagram bo nic innego nie ma na 6600AGP. Radiatorki są przeważnie w zestawie ale są ta radiatory BGA więc, aby zakryc kość pamięci musisz dać 2 radiatory na jedną kośc, więc muszisz jescze 4 dokupić . Nie wiem jak na pentagramie, ale na zalmanie maiłem trochę zabawy z założeniem radiatorków na pamięci (tych po stronie GPU).

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam GF6600 GALAXY 128Ram AGP 300@360 500@600 z takim dużym czarnym radiatorem, który przykrywa 3/4 powierzchni karty ale pomiędzy przykrytymi pamięciami i radiatorem jest około 0.05~0.07 mm przerwy jak by ten radiotor nie był zaprojektowany na styk z pamięciami pamięci są po obu stronach po 4 kostki w rzędzie pamięci po drugiej stronie bez radiatora..

Widział ktoś coś takiego ? Kupiona na allegro za 400 zł.

 

A teraz wyniki w 3Dmark2003 - 5200. na PIV 2.0A

Edytowane przez olijacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam GF6600 GALAXY 128Ram AGP 300@360 500@600 z takim dużym czarnym radiatorem, który przykrywa 3/4 powierzchni karty ale pomiędzy przykrytymi pamięciami i radiatorem jest około 0.05~0.07 mm przerwy jak by ten radiotor nie był zaprojektowany na styk z pamięciami pamięci są po obu stronach po 4 kostki w rzędzie pamięci po drugiej stronie bez radiatora..

Widział ktoś coś takiego ? Kupiona na allegro za 400 zł.

 

A teraz wyniki w 3Dmark2003 - 5200. na PIV 2.0A

1627029[/snapback]

 

Gpu na 360 ... to imho BARDZO małe oc jak na 6600 ... ??

według mnie przy tak małym oc wynik jest OK ... :wink:

 

Chyba że Gpu poszło Ci na 500 ... jak inaczej by na dane przez cibie podane popatrzeć ... To wtedy wynik ZA MAŁY :huh:

 

Ja ma na Winfascie 6600 jak w podpisie ...

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna krecic tak długo az nie ma farfocli.... tymi wykrzyknikami to nie ma sie sugerowac bo zazwyczaj na 6600 przekracza sie dwukrotnie ich wartosci [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręć dalej ... jek się boisz to np. po 10 MHz a potem 3DSmarka 03 jak całego przejdzie ... to dalej .... ;-)

 

stawiam na to że poleci ci GPU ~ ok. 430 ... Heh... potem Bios mod i powyżej 500 ... Heh ...

/ale wszystko robisz na własnę odpowiedzialność .. zeby potem nie było ... /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś za nią 400 zł i lepszy wynik niż na moim leadtek'u winfascie a dałem 480 zeta ;/ gdzie ta sprawiedliwosc ?

 

ja ponawiam pytanie gdzie mozna biosy sciagnac do tego 6600 i który ? :P acha w winfoxie da sie backup'a biosa zrobic ? thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś za nią 400 zł i lepszy wynik niż na moim leadtek'u winfascie a dałem 480 zeta ;/ gdzie ta sprawiedliwosc ?

 

ja ponawiam pytanie gdzie mozna biosy sciagnac do tego 6600 i który ? :P acha w winfoxie da sie backup'a biosa zrobic ? thx.

1627568[/snapback]

KURDE !!! stary wszystko już było !!! ... poczytaj sobie od 91 strony tego tematu... plik z biosem znajdziesz w poście mosciu22 (bodajże ... chyba nie przekręciłem...) ... i wszystkiego się dowiesz...

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są jakieś programy pod windowsem ...

 

Jednorazowo .. chyba /na 98%/(było o tym też w tym wątku ...po 91 str.) da się wgrać go programem ... do update biosu ... dołączonym do karty Winfasta "WINFOX"(jeśli taką posiadasz ...) Z tym że po wgraniu tego biosu ... narzędzie to przestaje być dostępne ... część opcji ... Winfoxa pozostaje ale ... akurat update biosu ... już nie jest dostępny ... :sad:

 

Ja bardziej się w to nie zagłębiałem ... dlatego ... nie wiem czy jest coś jeszcze innego ?? ... no i czy to działa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalem rady i przyznaje sie ze nie przegladnalem calego topicu :( Prosze mnie nie bic za to :oops:

 

Mianowicie zamierzam kupic GeForce'a 6600! i tu pytanie... czy kupno modelu ktory podaje w linku oplaca sie?

 

link do karty

 

No i mam pytanie... jaka firma tak na prawde to produkuje! Z wygladu (wiem ze nie mozna sie tym kierowac) karta do zludzenia przypomina 6600 Sparkla - ta z linka GeForce 6600 SP-AG43DH

 

Ma ktos taka karte? Jak ma sie sprawa krecenia jej? Moze ktos z forum ma takowa?

Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lookash

Z odrobiną szczęścia będzie to Sparkle, ale równie dobrze może być np. Xpower, a zdjęcie - "poglądowe". Poza tym w innych sklepach można kupić w podobnej cenie firmówki (Leadtek, Gigabyte). Wystrzegaj się Kompuszrotnika!

 

EDIT

Żeby nie być gołosłownym, podam kilka linków (tylko z 1 sklepu):

Winfast ASUS Gigabyte Galaxy

 

@aL1En

Winfoxem bez problemu wgrasz ten bios, ale już nie przywrócisz oryginalnego (WF nie rozpozna, że masz kartę Leadteka).

Nazwa pliku z tego archiwum to biosmod.rom

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lookash

Z odrobiną szczęścia będzie to Sparkle, ale równie dobrze może być np. Xpower, a zdjęcie - "poglądowe". Poza tym w innych sklepach można kupić w podobnej cenie firmówki (Leadtek, Gigabyte). Wystrzegaj się Kompuszrotnika!

1628255[/snapback]

Wiem... w komputroniku nie kupuje, tylko linka podalem! Chodzi o to ze u kumpla w sklepie moge kupic ta karte i jednoczesnie oddac w rozliczeniu moja! Jak na razie jest to jedyny sklep z Poznania ktory znam a w ktorym moglbym tak zrobic! Wiem ze mozna zrobic tak w znaku, ale oni cen tez nie maja super niskich! Najchetniej kupilbym w Proline.pl - tam jest karta leadteka i gigabyta za 479zl!!! Problem w tym ze operacje pozbycia sie mojej karty i dostania nowej musze zalatwic w jeden dzien i byc pewnym ze wroce z nia do domu tego dzia a nie tydzien pozniej np! Ojciec potrzebuje komputer do pracy - gdyby nie on to nie byloby problemu :(

 

No a z tego proline.pl co mi polecanie? Gigabyte GeForce 6600 128MB 128bit AGP czy tu: WinFast GF A6600TD128 128MB 128bit AGP!

Co lepiej sie kreci itp.!

 

PS a moze ktos z was zna jakis sklep w ktorym mozna oddawac swoje poprzednie karty graficzne w rozliczeniu? Karte mam taka ja w podpisie i u kumpla daja mi za nia 280zl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aL1En

Winfoxem bez problemu wgrasz ten bios, ale już nie przywrócisz oryginalnego (WF nie rozpozna, że masz kartę Leadteka).

Nazwa pliku z tego archiwum to biosmod.rom

Dokładnie interesuje Cię tylko jeden plik biosmod.rom ...

 

Ale ... co do tej bezproblemowości .. to bym polemizował .. z tego co słyszałem ... to flashe biosa progsami .. z pod Windy są najbardziej problematyczne ...

 

Jak będziesz to robił to powyłączaj inne programy (nawet te w tle) ... i jak włączysz flasha ... to nic nie ruszaj (nawet myszką ) ... ktoś tak kiedyś na forum mówił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslice o firmie Dominion??? w sklepie apollo.pl znalałem gf6600 tej firmy za 425zł brutto, ale najciekawsze jest to ze pisze ze ta karta ma pamiecie GDDR3 ale nie pisze ich taktowania. czy ta karta naprawde ma pamiecie gddr3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. 1 TAk na NV43

odp. 2 Dominion ... to jakiś NONAME ... co można o niej myśleć ... a co myślisz o pamięciach DDR np... Kingstone albo Hynix ... a NONAME ... ??? [Dlaczego uważam że no name ... bo NIGDY nie słyszałem o tej firmie ... a na markę (name ) pracuje się latami .. :wink:

 

odp. 3 TU masz Sparkle ... na AGP ... za 438zł... B) .. tylko zapytaj się ich czy to jest ta 8 potokowa (a nie LE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się pochwale... Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Galaxy 6600 ten bez Zalmana, po drobnych modyfikacjach- wyrzucony seryjny wiatraczek (za bardzo świecił) zamiast tego założony wiatrak 80mm na górze radiatorki i na nich wiatraczek 40mm - wszystko z kontrolą obrotów Pentagrama :D

 

Mój wynik to 7208 w smarku 2003 przy zegarach 535/710 :D :D na sterach 77.72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...