Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilwrc

Dla mnie sparkle się nie liczy. Bo kumplowi przyniosło to duzo nerwów. Żebym to dokładnie sprawdził to musze kupić Sparkla i zobaczyć czy szybko wysiądzie.

1255162[/snapback]

No to kup dobrze ochłodź budę/grafę i kręć :huh:

Po 2 miesiącach powiesz czy siadła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sparkle się nie liczy. Bo kumplowi przyniosło to duzo nerwów. Żebym to dokładnie sprawdził to musze kupić Sparkla i zobaczyć czy szybko wysiądzie.

1255162[/snapback]

eh to dlaczego rozpowiadasz ze sprakle jest gorszy od leadteka skoro kireujesz sie tylko anty-patia do danej firmy ? bylo napisac ze niejestes przekonany do produktow sparkle i wolisz kupic ta sama karte tylko od 'pewnego'/zaufanego producenta jakim jest leadtek, a nie wyjezdzac ze ten pierwszy jest beznadziejny, to samo moge powiedziec o zasikach Chiefteca ze sa do du** bo moj kumpel dostal wadliwy egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwila bo czegos tu nie rozumiem, niektórzy pisza ze rdzen w 6600 kreci im sie na 550MHz, czyli przekrecają rdzen prawie  o dwa razy tyle co jest standardowo(300MHz)??????

1254537[/snapback]

dokladnie :). przeciez to te same procesory, nawet z tym samym napieciem; tak samo bylo z 9550/9600/9600Pro.

 

Generalnie to jest tak:

producent (ati,nvidia,xabre , sis itp) robi serie danego procesora - np. 6600.

Te , ktore maja lepsza jakosc i bankowo dzialaja w wyzszych czest. - ida jako GT.

te "gorsze" - jako 6600 - ale w szczegolnosci na poczatku "produkcji" - duza zcesc 6600 ma

100% procki jak 6600GT (jakosciowo), dopiero im dalej tym wiecej slabszych procesorow,

ktore i tak w zdecydowanej wiekszosci dzialaja bez problemow jako GT.

 

tak samo mamy z pamieciami, procesorami CPU itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Traczyk , pytam WYRAZNIE jak taka karta bedzie wygladac w porównaniu WYNIKU TESTÓW W 3dmarki 2003 i 2005 ! a nie w sprawach technologi !mogłbys czytac ze zrozumieniem <_<

 

skoro 500Mhz ma GT to ona pewnie tez siadzie po 2 miesiacach :lol:

 

Solo --> dobrze gadasz !

 

WIEC PORAZ 3 pytam : czy ktos moze widział , wie jak wygalda porównanie kart : podkreconej 6600 na 500/275 :rolleyes: z 9800PRO !

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Traczyk , pytam WYRAZNIE jak taka karta bedzie wygladac w porównaniu WYNIKU TESTÓW W 3dmarki 2003 i 2005 ! a nie w sprawach technologi !mogłbys czytac ze zrozumieniem <_<

 

1255175[/snapback]

powiadasz ze chcesz wyniki z markow...to zapraszam na stronke www.futuremark.com dzial ORB tam znajdziesz wszystko czego potrzebujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że podkręcisz do 550/650 czy tam ile i pojedziesz na tym miesiąc dwa?? A później wizyta w serwisie albo na poczcie aby wysłać karte do sklepu www?? Po co komu to??

1255090[/snapback]

aby pisac takie herezje poczytaj najpierw z czego zbudowane jest 6600 i GT, a potem rozpoczynaj swoja anty krucjate. bo na rzeczy to sie w ogole nie znasz.

 

a co do sparkle - swietna firma, niedrogie karty, bez zbednych bajerow, ktore "sa gratis" aka placimy za nie my. to ze 3 x pod rzad wywalila m isie plyta gigabyte (za kazdym razem ni ebylo dzwieku) implikuje fakt, ze ta firma jest do bani ? oddzialy w calej europie i na swiecie, pronox od lat ich dystyrbuuje i jest zadowolony, gdyz malo reklamacji. radze zaczerpnac fachowej wiedzy u zrodla a nie pierniczyc niczym pokemon.

 

w ogole klasyczne plecenie 3 po 3 "ja nie mialem doswiadczenia ale pan Marian powiedizal, ze Jurek z Owiesna slyszal, ze tomkowi z Pabianic padla karta". n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sparkle się nie liczy. Bo kumplowi przyniosło to duzo nerwów. Żebym to dokładnie sprawdził to musze kupić Sparkla i zobaczyć czy szybko wysiądzie.

1255162[/snapback]

taa... i spalmy tez wszystich chinczykow, bo jeden zabil polaka. genialny tok myslenia :). dla ludzi na serwisach nie istnieje juz pewnie zadna firma, bo z kazda mieli problemy (wiem o czym mowie ; ). ABIT NF7 ? rowniez z tymi plytami potrafilyby seryjne problemy. A o grafikach nie pisze, bo "psuja" sie tak zadko, ze nawet nie ma o czym dyskutowac.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe to sie nazywa fachowa odpowiedz :unsure:

 

to zapytam inaczej .

 

ktory silnik graficzny wydaje ci sie bardziej przyszłosciowy według ciebie na dzien dzisiejszy i niedalko przyszłosc.

 

9800 czy 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

ja powiem tyle, ze zadna karta za 500-600złnei jest na przyszłosc!!! dla mnie karta na przyszłosc to sie zaczyna od x800 256ddr i od 6800 256ddr(mówie o kartach pciexpress) obie karty 6600 jak i 9800 sa dobre na teraz, ale to ejst to ,ze jezeli ktos nie lubi podkrecac to 9800 jest lepszym wyborem, bo 6600 bez oc nie ma szns w grach z 9800, no oprócz dooma, 6600 atrakcyjne jest dopiero po oc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe to sie nazywa fachowa odpowiedz  :unsure:

 

to zapytam inaczej .

 

ktory silnik graficzny wydaje ci sie bardziej przyszłosciowy według ciebie na dzien dzisiejszy i niedalko przyszłosc.

 

9800 czy 6600

1255200[/snapback]

jesli nie mowimy o wersjach PRO, GT i 9800 jest 128 bitowy to wybral bym 6600 jednak spory potencjal oc daje duze mozliwosci nieliczac obslugi dx9c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle, ze zadna karta za 500-600złnei jest na przyszłosc!!! dla mnie karta na przyszłosc to sie zaczyna od x800 256ddr i od 6800 256ddr(mówie o kartach pciexpress) obie karty 6600 jak i 9800 sa dobre na teraz, ale to ejst to ,ze jezeli ktos nie lubi podkrecac to 9800 jest lepszym wyborem, bo 6600 bez oc nie ma szns w grach z 9800, no oprócz dooma, 6600 atrakcyjne jest dopiero po oc!!!

1255219[/snapback]

 

kolejny co nie umie czytac.

 

chodzi o same silniki jakie one posiadaja a nie szybksco to jedno pytanie... a co do kart to obie po OC !

 

Traczyk --> dzieki , to chciałes usłyszec. :)

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny co nie umie czytac.

 

chodzi o same silniki jakie one posiadaja a nie szybksco to jedno pytanie... a co do kart to obie po OC !

1255232[/snapback]

skoro 6600 ma obsluge DX9c a 9800 'tylko' DX9 to sam sobie odpowiedz....eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu, ręce opadaja i szczęka poniżej niewymownego,

 

kilka godzin nie wchodziłem na forum a tu taka balanga, no ale do rzeczy:

 

model3100 - jestes ignorantem z którym nie ma co rozmawiać o sprzęcie firm innych niż Winfast o czym zresztą powiedziało Ci juz kilku innych forumowiczów, powinienes założyć sobie osobny temat "Winfast 6600 AGP" i tam mógłbyś dyskutować sobie o wyższości marchewki nad pieruszką, bo marchewka jest czerowna a pietruszka nie. ręczę Ci że nie znalazłoby się wielu chętnych do rozmowy i szkoda że przyjąłeś tak negatywny stosunek do firmy Sparkle (jak sądzę nie tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

umie czytac i napsiałem ci jak jest!!!! i to chodzi o silniki, powiedz mi tak jakby silnik był najwazniejszy to niech wmontuja x850xt pe do pcb zbudownym na 128bitowym kontolerze i pamieciach 250(500)mhz i co da silnik, jak nawet jwest przysz łosciowy, tzn :D 6800ultra ale walic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umie czytac i napsiałem ci jak jest!!!! i to chodzi o silniki, powiedz mi tak jakby silnik był najwazniejszy to niech wmontuja x850xt pe do pcb zbudownym na 128bitowym kontolerze i pamieciach 250(500)mhz i co da silnik, jak nawet jwest przysz łosciowy, tzn  :D 6800ultra ale walic

1255253[/snapback]

nawet przy takich zegarach i szynie karta i tak byla by b.wydajna, 16 potokow to juz nie zarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

a widzisz, jednak wszystkiego nie wiesz, te 16 potoków musi miec co obrabiac, jesli do neigo beda dane naplywac wolno tzn przez niska szyna i niskie takotwanie to nic nei da ze ma 16potoków!!! dobrze moze zakonczmy ten offtopic i przejdzmy do konkretów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, jednak wszystkiego nie wiesz, te 16 potoków musi miec co obrabiac, jesli do neigo beda dane naplywac wolno tzn przez niska szyna i niskie takotwanie to nic nei da ze ma 16potoków!!! dobrze moze zakonczmy ten offtopic i przejdzmy do konkretów

1255269[/snapback]

hehe a czy ja gdzies pisalem ze jestem wszystko wiedzacy ? :D moze i tak ale popatrz na 6600 ma szyne 128bit 8 potokow i wcale nie duze taktowanie pamieci a jednak jest wydajny (bardzo wydajny to za duzo powiedziane) pomysl co by bylo gdyby do 6600 wwalic 16 potokow i z 8 vertexow :D :razz: Edytowane przez Traczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobrze moze zakonczmy ten offtopic i przejdzmy do konkretów

1255269[/snapback]

własnie dzis stałem się szczęśliwym posaidaczem karty 6600 AGP firmy znienawidzonej przez model3100

jesli kogos zainetersuje podaję kilka wyników z 3D2003 zapuszczonego na szybko, bez restartów, na dość długo nie reinstalowanym systemie:

 

300/550 - 4917

350/550 - 5321

400/550 - 5593

450/550 - 5805

500/550 - 5964

530/550 - 6021 tu widac najbardziej jak stopniowo malała różnica pomiędzy zwiększaniem taktowania rdzenia

530/600 - 6371 ooo a tu już zauważalna poprawa :D

 

wiecej na razie nie podkręcałem, przy 550Mhz na GPU wywaliło mnie ze smarka03

konfig 10*200, 2*256PC3200, zresztą jak sygnaturce...

 

wydaje mi się że na jak na dzień dobry to wyniki niezgorsze zwłaszcza w porównaniu z testami Panów z iCOMP gdzie cyt.:

"Wynik izarowno o/c jak i bez o/c byly robione na sprzecie: niekrecony AMD Athlon 64 3800+ (@2.4Ghz) + Socket 939.

na Bartonie-M @ 2400 Mhz wyszlo ~5000pkt (bodajze 5089).

Ostatnio wiekoszc kart testujemy na b. silnym sprzecie, gdyz sa rezerwy mocy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_c@lina, dziala ci tv-out? Bo ja mam problem....

 

Kupiłem sobie tego Sparkle'a 6600. Za niedługo wrzuce wyniki. Chwilowo mam problem z tv-outem. Po prostu nie ma obrazu na TV! Do karty podlączona jest przejściówka s-video-chinch, a do niej podlączony kabel chinch-Euro no i w koncu Euro jest podlączone do telewizora. Właczylem wszystko w sterownikach, wymusilem TV i nic! Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dzis stałem się szczęśliwym posaidaczem karty 6600 AGP firmy znienawidzonej przez model3100

jesli kogos zainetersuje podaję kilka wyników z 3D2003 zapuszczonego na szybko, bez restartów, na dość długo nie reinstalowanym systemie:

 

300/550 - 4917

350/550 - 5321

400/550 - 5593

450/550 - 5805

500/550 - 5964

530/550 - 6021 tu widac najbardziej jak stopniowo malała różnica pomiędzy zwiększaniem taktowania rdzenia

530/600 - 6371 ooo a tu już zauważalna poprawa :D

 

wiecej na razie nie podkręcałem, przy 550Mhz na GPU wywaliło mnie ze smarka03

konfig 10*200, 2*256PC3200, zresztą jak sygnaturce...

 

wydaje mi się że na jak na dzień dobry to wyniki niezgorsze zwłaszcza w porównaniu z testami Panów z iCOMP gdzie cyt.:

  "Wynik izarowno o/c jak i bez o/c byly robione na sprzecie: niekrecony AMD Athlon 64 3800+ (@2.4Ghz) + Socket 939.

    na Bartonie-M @ 2400 Mhz wyszlo ~5000pkt (bodajze 5089).

    Ostatnio wiekoszc kart testujemy na b. silnym sprzecie, gdyz sa rezerwy mocy."

1255314[/snapback]

mam nadzieję, że jesteś z niej zadowolony, bo ja tak. pozdro

 

wiewi: poczekaj trochę aż wyjdą sterowniki nowe.

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiewi - nie podłączałem jeszcze kompa do TV - muszę go przenosić, a dzis już mi się nie chce, jutro to zrobię i natychmiast podzielę się wrażeniami, a jak u Ciebie się karta spisuje - poza TV-OUT?

 

 

 

kalabanga - TAK - tym bardziej że nie jest to koniec jej mozliwości :D

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak sobie poczytalem bo dawno mnie nie bylo i moge powiedziec jedno....

Jako ze pracuje w sklepie komputerowym mam dostep do wiekszosci kart dostepnych na rynku i sytuacja jest nastepujaca:

Zlozylem sobie testowy zestawik :

AMD 64 3000 s 939

2x512 AM1 (Apacer) Cl 2.5

Gigabyte K8N Nforce 3 250

Tagan 380

120 Samsung SATA

i stestowalem Winfasta 6600 GT i Sapphire 9800 PRO, aha ustawienia fabryczne

Oczywiscie obie karty na AGP, moje wnioski sa takie 6600 GT ma za waska szyne dostepu do pamieci i to jest jej glowny problem, przynajmniej tak mi sie wydaje. Nie da sie ukryc ze w 3dMarku 2003 bylo 1000 pkt roznicy na kozysc 6600GT

ale mam wrazenie ze to jakis mega kant. Praktyczne na kazdym tescie poczawszy od Battle of Proxycon 6600GT mimo ze test pokazywal ze jest wysiwietlane 50-60 klatek to widoczne byly wyrazne zaciecia sie wyswietlanego obrazu czyli klacenie slajdy czy jak kto woli nazywac. A z kolei na 9800 obraz byl plynny. Wlasciciele 6600 napewno odezwa sie teraz ze nie przeinstalowalem sterownikow ale mialem zghostowany system przed instalacja sterow do grafy i kazda karta byla testowana na czystym systemie. Jak dla mnie 9800PRO jest lepsza i na dzis i na jutro. Bo tekstury beda coraz wieksze i w wiekszej rozdzielczosci i niedopatrzenie inzynierow nvidii bedzie sprawiac coraz wiecej klopotow.

Druga sprawa niech ktos mi powie co za debil projektowal PCB do tych kart (6600GT AGP) przeciez tam nie ma jak nakleic radiatorow na pamieciach nawet. Bez wymyslenia jakiegos podniesionego chlodzenia ala dystanse w Zalmanie ZM80HC/HD mozemy zapomniec o chlodzeniu kosci.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne :]. Jak znajdziesz jakieś ciekawe radiatorki to podaj link, bo noszę się już od 2 dni żeby kupić tylko nie wiem jakie :]

1255388[/snapback]

:) ja będę zakładał stare radiatory z pentiuma I, aluminiowe coprawda ale za to po przecięciu na pół, jedna połówka obejmuje 2 kości, więc 2 stare radiatory wystarczą. niestety okazało się że mam juz tylko 1, trzeba będzie coś wymysleć. jesli nie przekonuje Cię ten recycling to dodam jeszcze że po przecieciu jedego radiatora na pół, jedna jego strona - ta wewnetrzna, jest dość płaska na tyle że powinna wejść ładnie pod radiator od GPU (chyba bo nie przymierzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niepodkręconym Athlonie XP 2500+ (166*11), synchronicznie ustawionych pamięciach 512 MB i oczywiście Sparklu 6600 (300/275) mam takie wyniki w 3dsmarkach:

 

2001 11172

2003 4754

2005 1984

 

screenshoty może potem zamieszcze na stronce to dam linki

 

Na razie nie będę nic kręcił bo mam zasiłke 300W no-name i to i tak cud że jeszcze sie trzyma :blink:

 

Wszystko na oryginalnych ustawieniach sterowników, 3dmarków i windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...