Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam jedno pytanie:

 

Czy ten otes http://allegro.pl/show_item.php?item=53945958 wejdzie na Leadtek'a 6600 AGP? pisze tam ze wejdzie na te z PCIe ale o agp ani slowa. Czy pcb w agp i pci sa identyczne? Jesli ten nie psuje to gdzie moge w rozsadnej cenie kupis jakies dobre chlodzenie na 6600.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GF 6600 wejdzie Silencer ale ten z numerem 6. Ale tak jak kolego wyzej, polecam Zalmana VF700-CU :D. Po kilku przykrych wydarzeniach nie dowierzam Silencerom.

A tutaj --> http://www.benchmark.pl/obrazki/2_2005/FREEZONE_VGA.jpg cos co jest na wzor podobne bardzo do Zalmana i bedzie na pewno tansze i juz niebawem wejdzie do sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na GF6600 to chyba lepiej Zalmana tego którego na grafiki przeznaczony jest(no ten który przypomina wyglądem pentagramy :P, nie pamietam cyferek) a na pamieci jakies radiatorki ;]

1494550[/snapback]

sęk w tym ze jak dasz tego żelmana to nie dasz już radiatorków....

z jednej strony przeszkadza sam radiator, a z drugiej ta blaszka utrzymywująca radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ze jak dasz tego żelmana to nie dasz już radiatorków....

z jednej strony przeszkadza sam radiator, a z drugiej ta blaszka utrzymywująca radiator

1494641[/snapback]

a no to faktycznie troche lipa :/ ale chyba budowa tego zalmana z ktorego wydostaje sie jeszcze powietrze przez szparki w zebrach radiatora tez cos daje bo w koncu dmucha na około powietrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to faktycznie troche lipa :/ ale chyba budowa tego zalmana z ktorego wydostaje sie jeszcze powietrze przez szparki w zebrach radiatora tez cos daje bo w koncu dmucha na około powietrze ;]

1494657[/snapback]

tak, przecież radiator blisko źródła ciepła tez je odbiera, ale troche gorzej...

więc chłodzenie dołu karty jest dobre ,ale z kosciami u góry jest problem, gdyż jak mówiłem przeszkadza ciut ta blaszka...

mam nadzieje ze pentagram będzie zaopatrzony w kołeczki takie jak przy pentagramach od CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie bedzie wygladal moj komp z QVC 120 na procku i z tym XC 80 na grafice :P tylko szkoda ze zasilacza pod nogami bo ten QVC sie nie miesci :<

 

na to chlodzenie dlugo czekalem ! bedzie sie wachac w cenie 40-70zl a za ta cene chlodzonko na 6600nonGT mozna smialo zakladac !

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za pare dni pojawia sie coolery PENTAGRAM DO VGA wygladaj jak zalman a napewno beda tansze co nie znaczy gorsze.

 

Tu link

1495029[/snapback]

Nigdy Pentagram nie bedzie lepszy od Zalmana!! Zalman jest od lat na rynku i zajmuje sie od lat chlodzeniem i zasilaczami... Tak ze moim zdaniem Zalman zdecydowanie <THE BEST> :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, przecież radiator blisko źródła ciepła tez je odbiera, ale troche gorzej...

więc chłodzenie dołu karty jest dobre ,ale z kosciami u góry jest problem, gdyż jak mówiłem przeszkadza ciut ta blaszka...

mam nadzieje ze pentagram będzie zaopatrzony w kołeczki takie jak przy pentagramach od CPU

1494687[/snapback]

Ten Zalman to ZM-V700CU i u mnie jest on umocowany w pelni z calym wyposarzeniem czyli poprostu z wszystkim co producent do niego dal! Wszystko sie idealnie miesci i wszystko idealnie chodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Pentagram nie bedzie lepszy od Zalmana!! Zalman jest od lat na rynku i zajmuje sie od lat chlodzeniem i zasilaczami... Tak ze moim zdaniem Zalman zdecydowanie <THE BEST> :lol:

1495246[/snapback]

ok, jak 3stopnie są warte dla ciebie 50ziko to nie mam pytań

 

Ten Zalman to ZM-V700CU i u mnie jest on umocowany w pelni z calym wyposarzeniem czyli poprostu z wszystkim co producent do niego dal! Wszystko sie idealnie miesci i wszystko idealnie chodzi!

1495253[/snapback]

znaczy masz radiatorki z obu stron karty?

zresztą jak skoro do żelmana dają radiatorki bga a na 6600 są tsopy[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka prostych (nie dla mnie :oops: ) pytan. Chce zmienic karte graficzna. Zastanawiam sie nad GeForce 6600 Asus N6600/TD/128M 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17949# .W zwiazku z tym mam takie pytanka:

1. Czy posiadajac nie nowa plyte glowna ( Asus A7M266 ) obslugujaca AGP x4 opłaca sie kupowac taka karte ( czy bedzie dobrze wykorzystywna )?

2. Czy posiadajac zwkly no name zasilacz bedzie wszystko dzialalo ok? (nie zamierzam podkrecac )

3. Czy do tej karty podlacza sie odzielnie zasilanie :oops: ? Czy do kazdego zasilacza da sie podlaczyc ?

Procek Athlon 2000 XP +. Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi.

Z gory dzieki! ( czytalem duuuzo postow ale trudno mi znalezdz odpowiedzi na moje pytania :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak wszystko bedzie ok, tylko sprwdź czy przypadkiem twoj apłyta ni ejest na agp2x/4x bo jak tak to wtedy jednak lipa

2. no wiesz zwykły to dość nieprecyzyjne określenie, ale nieryzykowałbym

3. tak podłącza sie z molexa - taka wtyczka jak do HDD albo CD-ROM (tylko nie pchaj tam taśmy :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym ryzykuje podlaczajac ta karte do slabego zasilacza -300W? Bo jesli tylko zasilaczem to trudno  B). Jaki potrzebuje zasilacz? Czy bedzie to duzy wydatek? Posiadam zasilacz 300W Rubikon. dzieki za odpowiedzi

1495667[/snapback]

mówiac szczerze ten zasilacz to jest bomba z opóznionym zapłonem. Ja bałbym sie trzymać sprzęt słabej klasy na tym zasilaczu, a co dopiero dokładać do niego GF6600. Nie dość ze spali ci pół kompa to jeszcze nie daj boze podpali ci sie mieszkanie czy coś. Jezeli nie masz za duzo pieniedzy na nowy zasilacz, kup Modecoma GTF bo masz przynajmniej pewnosc ze nie wybuchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jak 3stopnie są warte dla ciebie 50ziko to nie mam pytań

znaczy masz radiatorki z obu stron karty?

zresztą jak skoro do żelmana dają radiatorki bga a na 6600 są tsopy[;

1495274[/snapback]

Mam radiatorki z obu stron karty i idealnie pasuja! Wole dac 50 zl. wiecej i miec pewnosc ze wszystko bedzie idealnie smigac niz zaplacic mniej i kupic syf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radiatorki z obu stron karty i idealnie pasuja! Wole dac 50 zl. wiecej i miec pewnosc ze wszystko bedzie idealnie smigac niz zaplacic mniej i kupic syf...

1496191[/snapback]

 

Skoro twierdzisz ze PENTAGRAM to syf to poczytaj najpierw recenzje oraz testy jedne z lepszych radiatorkow w przystepnej cenie do CPU. I nie sądze żeby z radiatorakmi do GPU bylo inaczej.

 

A podrugie GF6600 plus Zalman kosztuje nie wiele mniej od GF 6600GT który bez krecenia ma o wiele wyrzsza wydajność. Bez kombinowania za 50zł wiecej. Nierouzmie wielu ludzi kupuje karty kombinuje, biosy,chlodzenie i po zliczeniu kosztów wychodzi tyle samo co za karte o podobnej a czasem wiekszej wydajnośći bez kombinowania.

Edytowane przez bubaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radiatorki z obu stron karty i idealnie pasuja! Wole dac 50 zl. wiecej i miec pewnosc ze wszystko bedzie idealnie smigac niz zaplacic mniej i kupic syf...

1496191[/snapback]

daj foty

inaczej po prostu nie uwierze...

3osoby mówiły mi że z dołu karty , przy gpu nie ma szans na radiatory ,a ty nagle wyskakujesz ze wszystko pasuje.blah

po za tym te radiatorki muszą swietnie chłodzic, zwłascza ze są to radiatorki bga a nie tsop, wiec zakrywają ledwie połowe kosci

 

 

i tak jak kolega bubaaa napisał, 6600+zalman=6600gt/6800le

tu wychodzi kto potrafi mysleć chociaż troche, a ja wole wydac 50ziko na cooler który bedzie tak samo wydajny, a i bogaciej wyposażony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... widze ze rozgorzała dyskusja na temat co lepsze ;) ja osobiście bym sie zastanwiał czy dać wiecej za żelmana, ale mam dziwne wrażenie ze różncia nie bedzie aż 50pln chociaz moge sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... widze ze rozgorzała dyskusja na temat co lepsze ;) ja osobiście bym sie zastanwiał czy dać wiecej za żelmana, ale mam dziwne wrażenie ze różncia nie bedzie aż 50pln chociaz moge sie mylić

1496892[/snapback]

miedziak pentagrama ma kosztowac maxymalnie 80zł... miedziak zalmana kosztuje w granicy 140zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak wszystko bedzie ok, tylko sprwdź czy przypadkiem twoj apłyta ni ejest na agp2x/4x bo jak tak to wtedy jednak lipa

2. no wiesz zwykły to dość nieprecyzyjne określenie, ale nieryzykowałbym

3. tak podłącza sie z molexa - taka wtyczka jak do HDD albo CD-ROM (tylko nie pchaj tam taśmy :wink:)

1495517[/snapback]

w instrukcji mam napisane tak

>North Bridge System Chipset: ..... complies with AGP 2.0 specifications for 4x, 2x i 1x modes......

>AGP Pro Slot: support ...... at 3d graphical applications supporting 133 mhz 4x mode.

Czy to oznacza, ze moge zalozyc karte agp 8x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj leadteka A6600 TD do tej pory pracowałem na R9550.

Róznica jest kolosalna ale podobno w tej karcie drzemie jeszcze ogromny potencjał ! Jakim prog najlepiej podkrecić karte ? i czy jest w GF cos takiego jak w Ati ? ze jak sie zbytnio przekreci rdzeń to sie zresetuje ?

Licze na waszą pomoc i cenne uwagi doswiadczonych overclocker'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...