Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż jak komuś bardziej zależy na pamieci niż na jakości dźwięku...

W autobusach, na ulicy czy w pociagu jest zawsze idealna cisza, ze wychwyce kazdy drobny szczegol. Jakbym chcial jakosc, to bym nosil ze soba odtwarzacz cd, a nie pierdzace mp3 128kbps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w szumie ulicznym byś odczuł różnicę między Sansą i Creative...

Ale to już nie mój problem. Kupiłeś, jesteś zadowolony - to dobrze.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam do was pytanie. Reklamował już ktoś Zen NAno Plus 512 MB w media markt? Ja właśnie oddałem na gwarę i dzisiaj mam odebrać nowy odtwarzacz. No i tu jest moje pytanie: Dadzą mi identyczny model, czy jak? Nie wiem czego się spodziewać... Rok temu dałem za niego 299zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja sansa e130 padła, najpierw uszkodziłem wyświetlacz wkładając do tylnej kieszeni i siadając na krześle ;/ a po tygodniu cisza, słyszę tylko to charaktertystyczne świszczenie w trybie bezczynności

 

trzeba odkładać na iAudio X5

sansa przeżyła 1,5 roku (nie wliczając w to słuchawek, które rozsypały się po pół roku)

jedyne co mi nie pasowało to niepraktyczna budowa - brak mocowania na smycz i niemożliwość odtwarzania po katalogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałęm nigdzie tak owego tematu wiec sie rozpisze ;d

Postaram sie zapoznać was z "nowymi"(nie aż tak ale mało słwane) dziełąmi sony.

wystepują w wersjach 1GB, 2GB i 4GB kolorowy trzy-liniowy ekran

OLED Odtwarzają MP3/WMA/AAC/ATRAC/ATRAC Advanced Lossless i posiadają 5 pasmowy EQ.

 

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/s/?@0...s600.jpg<--- seria s6*** http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/s/?@0...-s700.jpg<-- seria s7***

 

 

Róznica pomiedzy wersją NW-S700 (1/2/4GB) a NW-S600 (1/2GB) polega na braku radia w seri s600 a także braku w niej słuchawek dokanałowych

dokanałowych. reszta identiko(oprucz wygladu) 50h odtwarzania na 1 pełynym ładowaniu 87,2x27,4x14,9mm , waga 47g

 

Bardzo ciekawa prezentacja multimedialna nowych modeli --->>http://www.aii.co.jp/contents/smojsdmk/wal...ries/index.html

 

NW- S 700 dostarczany bedzie z aktywnymi ! ( )nowymi dokanałówkami ( zasilanymi bateryjnie )

MDR-NC22 , a NW-S 600 z bardziej klasycznymi dokanałówkami MDR-EX082 ( czyli tańszą odmianą EX 90 ) .

 

Dołączona grafika<(słuchawki bodajże europejskie zamiast napisu sony maja napis walkman) Dołączona grafika

 

Oprócz tego interesującym novum jest uniwersalne zastosowanie portu USB nazwane "WM-PORT"

Dzieki niemu mozna podpiąć odtwarzacz do bezprzewodowych słuchawek w standarcie bluetooth

, podłączyć do stacji dokujących i nowych wież Sony które będą wyposażone w takie wejście

 

 

10 minutowy test video Nw-s700 I Nw-s600 . klik

 

 

strona producenta

 

 

dane ze strony jednego ze sklepow seri 7***

Funkcja współpracy z siecią:

Szybka transmisja danych

Złącze USB

Dwa tryby kompresji danych do wyboru (ATRAC3 / ATRAC3plus)

Konwersja danych z formatu MP3 / WMA / WAV na format ATRAC3 lub ATRAC3plus

Automatyczne pobieranie informacji o utworach muzycznych z bazy CDDB®

Edycja informacji o utworach muzycznych na komputerze

Sterowanie odtwarzaczem Network WALKMAN® za pomocą komputera

 

Pamięć:

Wbudowana pamięć flash 1/2/4gb

4

Kompresja danych:

ATRAC3 66 kb/s

ATRAC3 105 kb/s

ATRAC3 132 kb/s

ATRAC3plus 48 kb/s

ATRAC3plus 64 kb/s

Atrac3plus 256 kb/s

 

Odtwarzanie i wyświetlanie:

Odtwarzanie nagrań w formacie ATRAC3

Odtwarzanie nagrań w formacie ATRAC3plus

Obsługa funkcji grupy

Powtarzanie

Odtwarzanie losowe

Zaprogramowane ustawienia dźwięku cyfrowego

AVLS

Blokada funkcji (Hold)

Bezpośrednie odtwarzanie MP3

 

Dane ogólne:

Czas pracy akumulatora przy odtwarzaniu ATRAC3 50h

Waga 47g

Kolor czarny

 

Dostarczane wyposażenie:

Słuchawki

Przewód USB

Akumulator

Wersja programu SonicStage® 4,1(w zaleznosci od produkcji)

 

 

 

Jesli chodzi o akcesoria do tego odtwarzacza( futeraly, sluchawki, smycze) sa dostepne na neci oczywiscie cena tez odpowiednia jak na oryginalne. Szukałem po sklepach ale nie znalazłem u mnie w miescie.

 

 

 

Moje krotkie podsumowanie.

Odtwarzacz wyróznia się ciekawym desingiem, różnorodnośćfunkcji no i oczywiście dzwiek który wgniata w fotel. Jeśli chodzi o nie dowiarkow odnosnie sys. wyciszajacego dzwieki z zewnatrz, tak owy dziala i da sie to zauwazyc;] jest calkiem inaczej gdy ma sie słuchawki w uszach przy wyłaczonym odtwarzaczu a właczonym ale nie odtwarzajacym muzyki (test na własnej skórze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sansy m200 nie mają gniazd pamięci. Nie ma możliwości rozbudowy w nich pamięci. Rozbudować pamięć można w Sansach e100 (SD), e200 (microSD), c200 (microSD), Express (microSD), Connect (microSD) i Shaker (SD).

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałęm nigdzie tak owego tematu wiec sie rozpisze ;d

...

...

...

Moje krotkie podsumowanie.

Odtwarzacz wyróznia się ciekawym desingiem, różnorodnośćfunkcji no i oczywiście dzwiek który wgniata w fotel. Jeśli chodzi o nie dowiarkow odnosnie sys. wyciszajacego dzwieki z zewnatrz, tak owy dziala i da sie to zauwazyc;] jest calkiem inaczej gdy ma sie słuchawki w uszach przy wyłaczonym odtwarzaczu a właczonym ale nie odtwarzajacym muzyki (test na własnej skórze)

Za wiele o samym odtwarzaczu nie napisales... Co mnie ciekawi: wiesz moze jaka to Sony ma moc wyjsciowa? Bo nigdzie w necie znalezc nie moge, a pamietam ze z Sony za wesolo nie bylo. No i ciekawi mnie ten system aktywnego eliminowania halasu: nie powoduje jakichs bonusowych dzwiekow, czy ogolnie dziwnego brzmienia? Ale tak uczciwie.

 

Moglbys porownac charakterystyke dzwieku z tego odtwarzacza do innych popularnych modeli (jesli masz do takowych dostep)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5+5mW @ 16 Ohms

 

:D Czyli naprawdę bardzo słabo :D

 

Bo klasyczny iriver ma 18+18mW @ 16 Ohms

 

Na dokach będzie grać dobrze, ale na takich PX100 będzie baaardzo cicho, za cicho. Na HD201 to będzie szmer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma E002 i w porownaniu do T10 to soniacz na poziomie 30/30 gra tak glosno jak iriver ok 28/40. Jesli ktos nie slucha bardzo glosno to w zasadzie jest to wystarczajace. Tylko wiadomo, ze czasami sie przydaje wiecej mW do wysterowania bardziej wymagajacych sluchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniacze mają większa moc, tylko w playerkach sprzedawanych w Europie jest ona przyblokowana. Blokada jest w menu serwisowym playerka, ale jak narazie nikomu nie udało się jej zdjąć.

BTW podobno Sony teraz zrezygnowała z tej blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała relacja z Etymoticów ER6i. Nie za bardzo osłuchane, bo dopiero dziś rano je dostałem.

 

Poprzednie słuchawki jakie miałem: MX400, Cresyny, MX75 Sport, EX71, EP630. Sprzęt odsłuchowy: iriver H140 i T10.

 

Pierwsze wrażenie: końcówki tri-flange zrobią mi sieczkę z uszu. No ale przecież trzeba mieć jakieś priorytety. Pierwsza próba wsadzenia słuchawek była bardzo nieudolna. Odkryłem, że kanał słuchowy nie jest prosty i żeby słuchawkę do końca wepchnąć trzeba nią manewrować w różne strony :) Po włożeniu dziwnie i niewygodnie. No, tak było na początku. Po kilku podejściach zauważyłem, że istnieje droga i ustawienie, którym można wciskac je niemal prosto. Teraz juz całkiem nieźle mi idzie i nie jest tak niewygodnie. Myślę, że pare dni i w ogóle będzie luz.

 

Innych końcówek jeszcze nie próbowałem, później zobaczę jak sprawa wygląda.

 

W każdym razie w porównaniu z nimi nie odważyłbym się EP630 czy EX71 nazwać dokanałówkami. Etymoty naprawdę i dosłownie wchodzą w kanał słuchowy, podczas gdy wyżej wymienione ledwo trzymają się na jego początku.

 

Izolacja jest bardzo dobra. Kilka razy lepsza niż w epkach. Po wsadzeniu słuchawek do uszu (oczwiście bez grającej muzyki) słychać co mówi osoba przed tobą, ale cicho i "w tle" - trzeba się trochę skupić, żeby zrozumieć.

 

Słuchawki mają 16ohm impedancji, czyli tyle co EPki. Słychać szum odtwarzacza. Jednak w porównaniu do denewującego szumu EP czy EX ten w ET jest jakby cichszy, na pewno niższy i prawie w ogóle nie przeszkadza. Coś jak porównanie szumu morza i szumu rozstrojonego TV :lol: Chyba zrezygnuję z używania regulatorka Shure, który jakby nie patrzeć nieco psuje dźwięk.

 

No właśnie - dźwięk. Jak to zwykle w moim przypadku bywa doceniłem go naprawdę dopiero wtedy, gdy po półgodzinnym używaniu Etów założyłem EP630. Dźwięk jest przede wszystkim czystszy. Bas nie dominuje nad resztą, bez trudu można oddzielić od siebie poszczególne instrumenty, nic się nie zlewa. Dźwięki, które w Epkach brzmiały jak jakiś dziwny szum z błędnie zgranego pliku okazały się być w rzeczywistości instrumentami cicho grającymi w tle :) Muzyka jest po prostu czysta i klarowna.

 

Wysokie tony i średnica miażdżą. Wokal w epkach zdecydowanie nie porażał, był schowany. W etach jak wokalista wyciągnie wyższy ton to aż wwierca się w ucho. Żebyście źle nie zrozumieli - nie ma żadnego pisku czy innych nieprzyjemnych efektów. Po prostu wysoką część, której EP630 by nie zagrały, Ety zagrają. Po odsłuchaniu tego samego fragmentu na ER a później na EP słychać, że EP630 dużą część "pomijają milczeniem". Efekt jest fantastyczny.

 

Pojawiły się pogłoski :lol: jakoby w ER6i było mało basu. Dla mnie, po podniesieniu go w eq MINIMALNIE (+4db) jest go dokładnie w sam raz. Może sie wam wydawać, że to jakaś początkowa euforia, ale bas w ER jest dla mnie naprawdę idealny. Nie jest prawdą, że go nie czuć. Faktycznie, jeśli oczekujecie, że scena będzie basem zalana, jak w EX71 to bardzo się zawiedziecie. Tu niskie tony są zupełnie jak średnie i wysokie - zbalansowane. Kupując te słuchawki naczytałem się wcześniej o nich wiele w Internecie i spodziewalem się ładnej góry, środka, ale basu jak z komputerowych tracerów za 30zł. Jakże się pomyliłem :)

 

Fakt faktem, że nie jestem jakimś mega fanem basu. Znam ludzi, dla których ładny dźwięk = głośno i dużo basu. Jeśli do nich należycie szukajcie innych słuchawek :) Dla mnie niskie tony są ważne - dokładnie tak samo jak średnie i wysokie. I od słuchawek oczekiwałem zrównoważonego grania - takie dostałem.

 

Aha, ER6i są bardzo podatne na EQ, znacznie bardziej niż EP630. Są w stanie zagrać mocny, dudniący bas, jak ktoś lubi. Ja na razie jestem zadowolony z niemal flata - ale pewnie później cośtam dokładniej pogrzebię.

 

Powyżej porównywałem je raczej do EP630, bo EX71, które już w porównaniu do EP630 wydawały mi się brzydkie, ciemne i zalane basem, przy ER6i po prostu znikają. Dwa różne światy.

 

No to chyba na razie tyle. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki jaki możecie polecić odtwarzacz mp3 gdy jedynym kryterium jest możliwie wysoka jakość dzwięku (czyli odpowiednia elektronika i same słuchawki). Wystarczy mi 1gb pojemności i słuchawki takie od których nie trzeba potem wydłubywać syfu z uszu. Nie potrzebuje 3 ekraników lcd, dwóch pilotów i wbudowanej kamery ani innych bezsensownych rzeczy jak w telefonach komórkowych. Liczy się tylko jakość dzwięku (właśnie - czy w ogóle można mówić o jakiejkolwiek akceptowalnej jakości na odtwarzaczu mp3?)

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakośc "akceptowalna" będzie na pewno.

 

Przede wszystkim podaj ile jesteś w stanie wydać na odtwarzacz i ile na słuchawki. Słuchawki dokanałowe czy nauszne? No i kwestia 1GB - górna półka dźwięku to raczej odtwarzacze z HDD.

 

Najlepszą jakość dźwięku będzie miał prawdopodobnie iriver H140/120 i Rio Karma. Oba nieprodukowane. Musisz bardziej sprecyzować kryteria.

 

Słuchawek w ogóle bez większej ilości informacji nie ma sensu wypisywać.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->IamWeasel

 

Epki mają słabą górę? imho za bardzo wyeksponowaną co potrafi drażnić, z tego co piszesz w ER6i jest o wiele bardziej szczegółowa, ale pewnie nie tak krzykliwa. Skoro korzystasz z EQ to faktycznie mają mało basu. Kable nie za cienkie? No i gdzie kupiłeś i za ile? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->IamWeasel

 

Epki mają słabą górę? imho za bardzo wyeksponowaną co potrafi drażnić, z tego co piszesz w ER6i jest o wiele bardziej szczegółowa, ale pewnie nie tak krzykliwa. Skoro korzystasz z EQ to faktycznie mają mało basu. Kable nie za cienkie? No i gdzie kupiłeś i za ile? :>

Nigdy nie drażniła mnie góra w EP630 i według mnie jest słaba. Na pewno nie krzykliwa. Jest po prostu mocno obcięta. No i lekko zamulona basem (nie tak jak w EX71, ale trochę jednak jest). Usłyszałem to dopiero po tym, jak przesłuchałem ER6i, poprzednio też byłem zadowolony i w EP630 narzekałem tylko na średnicę.

 

Napisałem, że podbijam je o 4db, żeby były dla mnie idealne. 4db to bardzo mało (w H140 max to +24db). Nie ma więc dużej różnicy między flatem a +4db. Takiemu małemu podbiciu chyba każdy player podoła. Dla mnie naprawdę mają bardzo dobry bas, mógłbym zupełnie pominąć ten fragment o eq, ale chciałem być szczery jak to u mnie wygląda :)

 

Kable są dosyć cienkie. Nie wiem czy nie są za cienkie i nie mam zamiaru sprawdzać :) W każdym razie nie słyszałem, żeby komuś te cienkie kabelki się urwały, więc wnioskuję, że sa dośc trwałe.

 

Kupiłem na ebay.co.uk za 60 funtów.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniacze mają większa moc, tylko w playerkach sprzedawanych w Europie jest ona przyblokowana. Blokada jest w menu serwisowym playerka, ale jak narazie nikomu nie udało się jej zdjąć.

BTW podobno Sony teraz zrezygnowała z tej blokady.

Dodajmy, wynika to z ograniczen EU jesli chodzi o maksymalna glosnosc sprzetu przenosnego (czy jakos tak, w kazdym razie prawo EU tu wtyka nosa :P ).

 

Do niektorych modeli (np. NW-A1000, NW-A3000) mozna znalezc na necie porady odnosnie zdjecia tej blokady. Aczkolwiek ani na A1000, ani na A3000 nie mialem potrzeby tego robic - graly na tyle glosno, ze nawet w Ikarusie na wysokich obrotach bylo slychac muzyke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakośc "akceptowalna" będzie na pewno.

 

Przede wszystkim podaj ile jesteś w stanie wydać na odtwarzacz i ile na słuchawki. Słuchawki dokanałowe czy nauszne? No i kwestia 1GB - górna półka dźwięku to raczej odtwarzacze z HDD.

 

Najlepszą jakość dźwięku będzie miał prawdopodobnie iriver H140/120 i Rio Karma. Oba nieprodukowane. Musisz bardziej sprecyzować kryteria.

 

Słuchawek w ogóle bez większej ilości informacji nie ma sensu wypisywać.

No miałem okazje słuchać muzyki na hd 555 i powiedzmy że coś w tym stylu by mi odpowiadało w wersji mikro, ale nie podobają mi się te głęboko-douszno-gumowo-koreczkowe. Co do pojemności to chodzi o to że więcej niż 1gb raczej nie potrzebuje, ale jeśli wszystkie te lepsze mają większą pojemność to bym kupił te o większej pojemności. Cena hmmm no naprawdę niewiem, może jakies 400zł na słuchawki (co nie znaczy ze tyle muszą kosztować, bo może juz za 150 idzie dobre zakupić) a na samego playera to nie mam pojecia, po prostu aby dobrze grał. Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...