Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gladiac

Ja tez wezme PS3 chocby nie wiem co. Bedzie o wiele lepszy od X i mialem konsole Sony i wiem co to znaczylo dawala duzo rozrywki. Pozdro

wiec Owen ty juz wiesz ze kupisz ps3 bo miales ps i byles zadowolony,oki takie rozumowanie do mnie przemawia ,ale stwierdzanie ze ps3 bedzie napewno lepsze i to o wiele od xboxa chociaz nigdy go nie miales jest poprostu chyba wynikiem rozumowania twojego mlodego wieku lub brakiem no ewentualnie jakims problemem szarych komurek, chociaz moze jestes jasnowidzem amatorem:):)

 

ps zlosliwe komentarze mile widziane:)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż cała rewelacja pochodzi z wypowiedzi rzecznika nVidii w najnowszym numerze PlayStation Magazine - stwierdził on, że jednostka graficzna PlayStation 3, RSX, jest w zasadzie identyczna z chipsetem GeForce 7800 - "tylko nieco słabsza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocniejsza?

1625390[/snapback]

ehh Panowie...nie ma co bić piany, poczekajmy na prawdziwą konsolę (a nie samą obudowę pokazaną na targach) i poczekajmy na oficjalne benchmarki, dla przypomnienia cytacik:

 

 

"The two products share the same heritage, the same technology. But RSX is faster," said Kirk.

 

David Kirk is the Chief Scientist at NVIDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łe to kiepsko jak ma byc gorsze od gf7800 :/  maja czas mogli by tego RSX podraswac jeszcze...

 

A co do kupna PS3 8 razy bym to przemyslal wiem co mam z moja PS2 :// acz kolwiek gierki sa boskie niektore..

1626484[/snapback]

Bo ty paziu trafiles na taka konsole !! Ja mialem swoja 2 czy 3 lata i nic sie w niej nie popsulo , ani razu nie wymienialem laserka a wiec nie bede sie zastanawial nad kupnem PS3 !! Oczywiscie poczekam az spadnie cena , wyjdzie duzo gierek no i wtedy kupie ja na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łe to kiepsko jak ma byc gorsze od gf7800 :/  maja czas mogli by tego RSX podraswac jeszcze...

 

A co do kupna PS3 8 razy bym to przemyslal wiem co mam z moja PS2 :// acz kolwiek gierki sa boskie niektore..

1626484[/snapback]

przeczytaj jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie liczy się która z konsol jest mocniejsza tylko jak te zasoby potrafią wykorzystać programiści. Przedewszystkim liczą się gry, a ponieważ uwielbiam Tekkena, GT i MGS wybiore raczej konsole Sony, a jeśli ktoś bardziej lubi Sama Rybaka to wybierze X360 - proste :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojawiło sie sprostowanie tego info o tym jakoby RSX był słabszy od G70 napisane przez większą szyche z nVidii.

1626370[/snapback]

Faktycznie podobno zaszła jakaś pomyłka (może celowa) cytat ze sprostowania:

 

PlayStation 3 GPU More Powerful than GeForce 7800!

 

 

NVIDIA contacted us today after we published the "PlayStation 3 GPU Less Powerful than GeForce 7800" story based on a report found at The Inquirer. Derek Perez, NVIDIA's Director of Public Relations, was kind enough to provide us the actual paragraph from the September issue of PSM. Here is the information from the blurb in question:

 

There's no doubting that NVIDIA's new 7800GTX is the ultimate in PC graphics technology. The card's G70 GPU, which is more than twice as powerful as two of NVIDIA's previous top-of-the-line 6800 boards, shares a lot of similar workings with the PS3's RSX chip - only it isn't as fast. Oh, and it retails for $599.

The article actually says the GeForce 7800 GTX is not as fast as the RSX graphics processing unit that NVIDIA developed for the PlayStation 3.

 

We apologize for any confusion and we'd like to thank NVIDIA for providing the exact info.

 

wątek na ten temat na

 

FORUM PS3 HQ

 

a prawdy i tak się prędko nie dowiemy B) ...moze prawdą jest to wczesniejsze a to sprostowanie to zabieg marketingowy a może na odwrót, czas pokaże,

 

....pocieszające że tak czy siak takie GPU w konsoli będzie dużo bardziej w praktyce wykorzystane niż podobne lub nawet mocniejsze GPU w pececie, wszyscy wiemy że na pieca z roku na rok wychodzi coraz mniej hitów a nawet te hity są często słabo zoptymalizowane (Medal of Honor - Pacific , F.E.A.R. itd) .Pozatym wydanie gry na konsole to dużo większy zysk niż wydanie tego samego tytułu na pieca, a stałość architektury konsoli powoduje że developerzy mogą wyciskać ostatnie soki z hardwaru nie tracąc czas na to by gra chodziło jako tako na różnych konfiguracjach. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste !! Jezeli ktos widzial przynajmniej pare trailerow z gierek na PS3 to wie ze moc tego sprzetu bedzie niesamowita. Zgadzam sie tez z Paury ze bardzo duze znaczenie maja gry!! Mnie osobiscie bardziej pasuja gry wychodzace na konsole SONY a wiec nie ma sie co zastanawiac tylko kupowac ( tylko trzeba jeszcze troche poczekac :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy programiści będa mogli wpełni wykorzystywać moc tej konsoli tak jak teraz z PS2... coś mi sie zdajeże pare ładnych lat upłynie :rolleyes:

1626727[/snapback]

Dokładnie:/ Troche poczekamy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym sie nawet nie przejmował gdyby RSX był słąbszy od GF7800GTX. Czemu zapytacie? To proste. Konsola to zamknięty układ na który powstają gry, a że układ się nie zmienia to można cały proces optymalizacji przeprowadzić pod dany sprzęt a nie pod tony sprzętu i dzięki temu wycisnąć z konsoli ostatnie soki. Tak jest zresztą teraz z PS2 i Xboxem. Wystarczy popatrzeć na screeny z Black na PS2 (choć to może tylko wyjątek) albo na trailery z Far Cry: Instincts na X-pudło (tu nie ma wątpliwości że programiści z GF3 wycisneli wiecej mocy i efektów niż w pecetowej wersji). Wszystko zależy od programistów. Poczekamy, zobaczymy. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawno tu nie zagladalem a temat wrze konkretnie. Mi zapal na ps3 minal juz dawno. Grafika mnie niestety nie powalila no i gry na poczatku za conajmniej 200zł skutecznie odstraszaja. Wracajac do grafiki wrazenie to ona napewno wieksze zrobila na osobach ktore maja tylko konsole(ostatnio jak zobaczylem MOH: Rising Sun na ps2 to myslalem, ze zwymiotuje)a ci co maja w miare dobre kompy umozliwiajace granie na high detal w far cry, HL2, doom3 itd raczej sie nie zachwyca przynajmniej pierwszymi grami na ps3. Oczywiscie to samo twierdze o xbox 360 tez sobie odpuszczam. Przeciez premiera ps3 dopiero w przyszlym roku, a wtedy NVIDIA moze juz sie miec z zamiarem wypuszczenia jakiegos nowego gf'a (8800??)Powiedzmy, ze bedzie ps3 kosztowac 1500 złociszy to ja i tak dziekuje, wole za 3 kafle kupic nowego kompa i cieszych sie ta sama grafika a potem za 2 latka tak jak BORO stwierdzil kupic jakas nowa karte graficzna za 4-6 stowek ktora mozliwe, ze bedzie nawet lepsza grafe generowac niz ps3. Chociaz zaznaczam to czysta teoria bo dopoki sie nie ukarze ps3 dopoty wszytkie nasze domysly pozostana tylko... domyslami. A tak przy okazji na chacie mam ps2(na ktorym sie zawiodlem-grafa mnie razi i nie tylko) i kompa wiec jestem w miare obiektywny, chyba :D . A cena to wy sie nie przejmujcie jak swojego playa kupilem prawie zaraz po premierze europejskiej i zabulilem 1900 zeta(tylko 200zł wiecej niz na zachodzie i olalem jakies glupie media markty ktore ja mialy za 2700 wystarczylo troche sie rozejrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawno tu nie zagladalem a temat wrze konkretnie. Mi zapal na ps3 minal juz dawno. Grafika mnie niestety nie powalila no i gry na poczatku za conajmniej 200zł skutecznie odstraszaja. Wracajac do grafiki wrazenie to ona napewno wieksze zrobila na osobach ktore maja tylko konsole(ostatnio jak zobaczylem MOH: Rising Sun na ps2 to myslalem, ze zwymiotuje)a ci co maja w miare dobre kompy umozliwiajace granie na high detal w far cry, HL2, doom3 itd raczej sie nie zachwyca przynajmniej pierwszymi grami na ps3. Oczywiscie to samo twierdze o xbox 360 tez sobie odpuszczam. Przeciez premiera ps3 dopiero w przyszlym roku, a wtedy NVIDIA moze juz sie miec z zamiarem wypuszczenia jakiegos nowego gf'a (8800??)Powiedzmy, ze bedzie ps3 kosztowac 1500 złociszy to ja i tak dziekuje, wole za 3 kafle kupic nowego kompa i cieszych sie ta sama grafika a potem za 2 latka tak jak BORO stwierdzil kupic jakas nowa karte graficzna za 4-6 stowek ktora  mozliwe, ze bedzie nawet lepsza grafe generowac niz ps3. Chociaz zaznaczam to czysta teoria bo dopoki sie nie ukarze ps3 dopoty wszytkie nasze domysly pozostana tylko... domyslami. A tak przy okazji na chacie mam ps2(na ktorym sie zawiodlem-grafa mnie razi i nie tylko) i kompa wiec jestem w miare obiektywny, chyba :D . A cena to wy sie nie przejmujcie jak swojego playa kupilem prawie zaraz po premierze europejskiej i zabulilem 1900 zeta(tylko 200zł wiecej niz na zachodzie i olalem jakies glupie media markty ktore ja mialy za 2700 wystarczylo troche sie rozejrzec.

1627109[/snapback]

No tu się niezgodze bo kompy będą musiały nadrabiać to kilka lat... a z roku na rok gry na next geny będą wyglądały coraz lepiej... A GF powiedzmy ten 8800 możemy spodziewać się za pare lat bo przecież takie coś nie powstaje od tak sobie :-P (ile czasu mineło od premiery GF 6800 a 7800?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się niezgodze bo kompy będą musiały nadrabiać to kilka lat... a z roku na rok gry na next geny będą wyglądały coraz lepiej... A GF powiedzmy ten 8800 możemy spodziewać się za pare lat bo przecież takie coś nie powstaje od tak sobie :-P (ile czasu mineło od premiery GF 6800 a 7800?)

1627135[/snapback]

No minal wlasnie tylko roczek!. Pamietam bo gf6800 wchodzil jak kupowalem swojego r9800pro. A to bylo rok temu. Wiec wcale nie tak duzo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na kompa nie ma takich giera jak na Konsole, co maja wyciskac z kompa HL2 (jakis dodatek) nie ma co :/

 

Rynek gier Arcade & Single Player na PC upada liczy sie tylko teraz ONLINE tak samo jest z KONSOLA ale wolniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak prędko z kompa niewycisną takiej grafy jak z konsoli tak samo było z PS2 i XBOX

1627214[/snapback]

Hmm czy nie wycisna?? Bardziej chodzi o to, ze na poczatku to konsole dyktuja przejscie w nastepna generacje gier bo jak by to wygladalo gdyby teraz wypuscili najnowszego Unreal Tournament na kompa a za pol roku na ps3, ludzie by ich wysmiali. I jestem przekonany(zreszta mysle, ze Ty tez sie niedlugo przekonasz), ze jak wyjdzie jakis kopiacy zady tytul na ps3 i nie bedzie exclusivem to bez problemu bedzie mozna zrobia port na pieca. Bo problemow napewno z pociagnieciem grafy ps3, piece NIE bedą miały!. Problemem bedzie jedynie kasa potrzebna na odpowiednie bebechy do kompa. Chociaz z drugiej strony sprzet tanieje z dnia na dzien i to duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawno tu nie zagladalem a temat wrze konkretnie. Mi zapal na ps3 minal juz dawno. Grafika mnie niestety nie powalila no i gry na poczatku za conajmniej 200zł skutecznie odstraszaja. Wracajac do grafiki wrazenie to ona napewno wieksze zrobila na osobach ktore maja tylko konsole(ostatnio jak zobaczylem MOH: Rising Sun na ps2 to myslalem, ze zwymiotuje)a ci co maja w miare dobre kompy umozliwiajace granie na high detal w far cry, HL2, doom3 itd raczej sie nie zachwyca przynajmniej pierwszymi grami na ps3. Oczywiscie to samo twierdze o xbox 360 tez sobie odpuszczam. Przeciez premiera ps3 dopiero w przyszlym roku, a wtedy NVIDIA moze juz sie miec z zamiarem wypuszczenia jakiegos nowego gf'a (8800??)Powiedzmy, ze bedzie ps3 kosztowac 1500 złociszy to ja i tak dziekuje, wole za 3 kafle kupic nowego kompa i cieszych sie ta sama grafika a potem za 2 latka tak jak BORO stwierdzil kupic jakas nowa karte graficzna za 4-6 stowek ktora mozliwe, ze bedzie nawet lepsza grafe generowac niz ps3. Chociaz zaznaczam to czysta teoria bo dopoki sie nie ukarze ps3 dopoty wszytkie nasze domysly pozostana tylko... domyslami. A tak przy okazji na chacie mam ps2(na ktorym sie zawiodlem-grafa mnie razi i nie tylko) i kompa wiec jestem w miare obiektywny, chyba :D . A cena to wy sie nie przejmujcie jak swojego playa kupilem prawie zaraz po premierze europejskiej i zabulilem 1900 zeta(tylko 200zł wiecej niz na zachodzie i olalem jakies glupie media markty ktore ja mialy za 2700 wystarczylo troche sie rozejrzec.

1627109[/snapback]

[/quote

 

 

możesz rozwinąc stwierdzenie " grafika na ps3 mnie nie powaliła" ? Grałeś już na ps3?

Jeżeli patrzysz tylko na grafe to pewnie że nie oplaca się żadnej konsoli kupować. najlepiej odpalić 3 dmarka i podziwiać :wink:

 

interesuje się grami od bardzo dawna , posiadalem prawie wszystkie platformy do gier. w tej chwili przechodze wszystkie dobre tytuły na Xkloca.

zauważylem, że coraz mniej wychodzi dobrych gier na pc, lista tytułow nadchodzących gier wskazuje, że rok 2006 bedzie dla pc bardzo kiepski.

 

wiec co ci po dobrej karcie jak nie ma interesujących gier na piecu.....

 

moim zdaniem minie troche czasu zanim sprzetowo pc dogoni przyszłe konsole. taki cell w ps3 czy 3 rdzeniowy proc w xboxie wyprzedza o calą epoke rynek pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chodzi o to że jak jest gra na PC to jest tyle różnych konfiguracji sprzętowych i na kazdym gra musi działać. A w przypadku konsoli to co innego i zawsze z niej wyciną dużo więcej niż z blaszakabo jest przez kilka lat ta sama konfiguracja.

Jak programisci uczą się kilka lat robić gry na konsole żeby wykorzystywały maksymalną moc to za pare lat gry będą wyglądały o niebo lepiej. A w przypadku PC to niezdążą bo zaraz wyjdzie jakaś nowa wydajniejsza karta graficzna. I dlatego z kompa niewyciśnie się jego maksymalnej mocy. No chyba ze ktoś zrobił by gre pod jedną konkretną konfiguracje sprzetową. Ale to niedozrobienia bo w dzisiejszych czasach liczy się tylko $$$ więc niema szans :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawno tu nie zagladalem a temat wrze konkretnie. Mi zapal na ps3 minal juz dawno. Grafika mnie niestety nie powalila no i gry na poczatku za conajmniej 200zł skutecznie odstraszaja. Wracajac do grafiki wrazenie to ona napewno wieksze zrobila na osobach ktore maja tylko konsole(ostatnio jak zobaczylem MOH: Rising Sun na ps2 to myslalem, ze zwymiotuje)a ci co maja w miare dobre kompy umozliwiajace granie na high detal w far cry, HL2, doom3 itd raczej sie nie zachwyca przynajmniej pierwszymi grami na ps3. Oczywiscie to samo twierdze o xbox 360 tez sobie odpuszczam. Przeciez premiera ps3 dopiero w przyszlym roku, a wtedy NVIDIA moze juz sie miec z zamiarem wypuszczenia jakiegos nowego gf'a (8800??)Powiedzmy, ze bedzie ps3 kosztowac 1500 złociszy to ja i tak dziekuje, wole za 3 kafle kupic nowego kompa i cieszych sie ta sama grafika a potem za 2 latka tak jak BORO stwierdzil kupic jakas nowa karte graficzna za 4-6 stowek ktora  mozliwe, ze bedzie nawet lepsza grafe generowac niz ps3. Chociaz zaznaczam to czysta teoria bo dopoki sie nie ukarze ps3 dopoty wszytkie nasze domysly pozostana tylko... domyslami. A tak przy okazji na chacie mam ps2(na ktorym sie zawiodlem-grafa mnie razi i nie tylko) i kompa wiec jestem w miare obiektywny, chyba :D . A cena to wy sie nie przejmujcie jak swojego playa kupilem prawie zaraz po premierze europejskiej i zabulilem 1900 zeta(tylko 200zł wiecej niz na zachodzie i olalem jakies glupie media markty ktore ja mialy za 2700 wystarczylo troche sie rozejrzec.

1627109[/snapback]

Tutaj powstaje pytanie po co się kupuje konsolę a nie kompa? Ja nie twierdzę że na kompie nie da się grać albo coś w tym stylu. Konsola jednak jest sprzętem wyspecjalizowanym pod każdym względem do grania. Jeżeli dla kogoś granie na TV nie sprawia przyjemności to nikt mu nie każe kupować konsoli. Owszem jakość grafy w dzisiejszych PC jest porywająca ale powiedzmy sobie szczerze: tylko na najlepsztch i najnowszych kompach (ewentualnie na starszych/słabszych mocno wykręconych). Zakup kompa za 3 tysiaki a później pakowanie w niego co jakiś czas żeby tylko mieć grafę lepszą niż na konsoli to trochę niemądre. Są osoby dla których wydatek tych 3 tyś. jest spory a myśl o tym że "to i tak się zestarzeje" jest nieciekawa. PC mają/będą miały powera lepszego niż konsole ale jakim kosztem. Zresztą tu pojawia się problem następujący, jeżeli ktoś ma wypasionego kompa to nie chce rezygnować z jakości grafy jaką on oferuje w chwili kiedy jest na topie. Dlatego najpewniej za rok postanowi kupić nowszą grafę (chociaż ta dalej by mu wystarczała ale w mniejszej rozdziałce np., a tego on nie chce). Stare części można sprzedać co czyni modernizację względnie przystepną ale gdy ma się stały przypływ kaski. Wiele osób zarabiajacych ma środki na kupno najnowocześniejszego sprzętu wiec po co im konsola? Przecież zarabiają a gdyby (niedajboże) ich komp nie radził sobie z jakąś grą w stopniu zadowalającym to mogą pójść do sklepu po lepsze części. Kompy to pojęcie ogólne ale kompy nie są ogólne. Każdy jest inny co powoduje że proces tworzenia jakiejś gry bardzo się komplikuje bo trzeba zrobić coś co będzie działało na wszystkim (są optymalizacje kodu ale daleko im do optymalizacji znanych z konsol i dlatego komp o tych samych parametrach co konsola będzie słabszy od niej w tej samej grze). Zresztą można by jeszcze długo pisać o zaletach (i wadach) konsol i pecetów ale nie w tym rzecz. Ja uważam że jak ktoś chce grać to niech gra, nieważne na czym, ale nie można powiedzieć o konsoli czegoś w stylu że się nie nadaje i nie opłaca do grania, bo ona została właśnie do tego stworzona: do gier a to one są najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy się porozpisywał :lol: :lol: ja tam myśle że jak ktoś lubi grać to warto zainwestowac teraz np w PS3 bo to będzie na rynku przez najbliższe pare lat a kosztuje tyle co jakiś taki "dobry" komp (oczywiście nie najlepszy :) ) A i tak grafika będzie lepsza a potem porównywalna z PC a ogólnie wyjdzie to wiele taniej niż komp bo niebędzie trza co jakiś czas modernizować. Już nielicząc tego że moje ulubione tytułu znajdują się tylko na platrormie PS (ale niestety niezbyt tanie są w ogóle gry na konsole :cry: )

 

Ja mam w planach odpuścić modernizacje kompa tak za rok półtora i za tą kase kupić PS3 (bo miocrofoft leci jakoś na faty z tym XBOXem najpierw mówili że taki tani bo 300$ a potem się okazała ze w sumie może on wynieść nawet 2000$ <_< już niepatrząc na to że olał Polske -_- ) bo jak będe miał konsole to będe grał na niej w moje ulubione tytuły a taki komp wystarczy do internetu i takie tam.

 

Oto moje skromne zdanie :lol2:

 

Edit: Już teraz są polskie tytuły na PS2 to i myśle że na PS3 też będą. A na XBOXa nic niema i raczej niebędzie :mur:

Edytowane przez zow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj powstaje pytanie po co się kupuje konsolę a nie kompa? Ja nie twierdzę że na kompie nie da się grać albo coś w tym stylu. Konsola jednak jest sprzętem wyspecjalizowanym pod każdym względem do grania. Jeżeli dla kogoś granie na TV nie sprawia przyjemności to nikt mu nie każe kupować konsoli. Owszem jakość grafy w dzisiejszych PC jest porywająca ale powiedzmy sobie szczerze: tylko na najlepsztch i najnowszych kompach (ewentualnie na starszych/słabszych mocno wykręconych). Zakup kompa za 3 tysiaki a później pakowanie w niego co jakiś czas żeby tylko mieć grafę lepszą niż na konsoli to trochę niemądre. Są osoby dla których wydatek tych 3 tyś. jest spory a myśl o tym że "to i tak się zestarzeje" jest nieciekawa. PC mają/będą miały powera lepszego niż konsole ale jakim kosztem. Zresztą tu pojawia się problem następujący, jeżeli ktoś ma wypasionego kompa to nie chce rezygnować z jakości grafy jaką on oferuje w chwili kiedy jest na topie. Dlatego najpewniej za rok postanowi kupić nowszą grafę (chociaż ta dalej by mu wystarczała ale w mniejszej rozdziałce np., a tego on nie chce). Stare części można sprzedać co czyni modernizację względnie przystepną ale gdy ma się stały przypływ kaski. Wiele osób zarabiajacych ma środki na kupno najnowocześniejszego sprzętu wiec po co im konsola? Przecież zarabiają a gdyby (niedajboże) ich komp nie radził sobie z jakąś grą w stopniu zadowalającym to mogą pójść do sklepu po lepsze części. Kompy to pojęcie ogólne ale kompy nie są ogólne. Każdy jest inny co powoduje że proces tworzenia jakiejś gry bardzo się komplikuje bo trzeba zrobić coś co będzie działało na wszystkim (są optymalizacje kodu ale daleko im do optymalizacji znanych z konsol i dlatego komp o tych samych parametrach co konsola będzie słabszy od niej w tej samej grze). Zresztą można by jeszcze długo pisać o zaletach (i wadach) konsol i pecetów ale nie w tym rzecz. Ja uważam że jak ktoś chce grać to niech gra, nieważne na czym, ale nie można powiedzieć o konsoli czegoś w stylu że się nie nadaje i nie opłaca do grania, bo ona została właśnie do tego stworzona: do gier a to one są najważniejsze.

1627314[/snapback]

No to jest niestety prawda BRAK OPTYMALIZACJI jesli chodzi o kompa to jest jego waskim gradlem. Bo przypuszczam, ze gdyby wpakowac do jakies konsoli chociazby takiego r9800pro to.. ech szkoda gadac. A tak wychodza jakies gf 7800 ktore i tak zadna gra nie jest w stanie na dzisiejsze czasy wykorzystac.

 

ps. ja nie twierdze, ze sie nie nadaje do grania tak samo nie twierdze, ze sie nie oplaca(chociaz zaraz po premierze byla posucha w gry wiec w tym okresie sie srednio oplacalo delikatnie mowiac) ale gry jak na polskie warunki sa za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa wąskim gardłem jest wszechobecne piractwo, po co produkować gre jak i tak multi osób ją ukradnie. brak optymalicacji specjalnie robiony po to zeby kupować coraz lepszy sprzet, choć pewnie po lekkiej opty. i stara karta by to uciagła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach odpuścić modernizacje kompa tak za rok półtora i za tą kase kupić PS3 (bo miocrofoft leci jakoś na faty z tym XBOXem najpierw mówili że taki tani bo 300$ a potem się okazała ze w sumie może on wynieść nawet 2000$ <_< już niepatrząc na to że olał Polske -_- ) bo jak będe miał konsole to będe grał na niej w moje ulubione tytuły a taki komp wystarczy do internetu i takie tam.

Eeee... O czym ty piszesz? Wersja normalna 360 kosztuje 399$ a wersja uboższa 299$ (2000$ - buhehehe). Ostatnio leciał news, że w Polsce tuż po premierze jakaś firma będzie sprzedawała tą droższą wersje za 1699zł... Jak sobie przypomne te 2700zł za PS2 w Polsce to śmiać mi się chce :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...