Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie plyty gl Asus A8N-SLI nForce4 SLI. Na plycie znajduja sie 4x porty SATA2, a ja mam dysk SATA1. Czy bedzie bez problemu wspolpracowal z ta plyta ??

Tak nie będzie żadnego problemu z obsługą dysków na SATA 1 (150MB/s). Standard SATA 2 jest kompatybilny w dół tzn. że wszystkie dyski twarde na SATA 2 i SATA 1 będą z nim współpracowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie będzie żadnego problemu z obsługą dysków na SATA 1 (150MB/s). Standard SATA 2 jest kompatybilny w dół tzn. że wszystkie dyski twarde na SATA 2 i SATA 1 będą z nim współpracowały.

 

 

dzieki za info / pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry dziekuje.

Mam PROBLEM !

Nie moge podkręcić A64 3000+ Vincie. Asus A8N-E Bios 1008

 

Jedynie jak ustwaie HTT nie większe niż 220MHz. *(4 - 9)

Cpu Configuration - Dram Configuration - Poniżej 400 MHz

Cpu Configuration - Hyper Transport Frequency - 3x, 4x

To komputer nie wiesza sie przy uruchamianiu ale w CPU-Z i tak pokazuje HTT 200 *9 = 1800 MHz

Jedynie memory Frequency sie zmiejsza do tylu ile ustawione w biosie.

 

Próbowałem mnustwo kombinacji i ni **** nie moge za kazdym razem się wiesza zaraz po wykryciu dysków i napędów (CD/DVD)

 

Mam nadzieje że zrozumieliście, właśnie szukam kogoś kto by miał taką płyte i spotkał się z taki samym problemem, może mam za słabą zasiłke MODE COM 300W (odłączyłem nawet napędy CD/DVD).

 

PS.

ClockGen-em nForce4 AMD spokojnie poszedł na 2400 :(

Może ktoś cos więcej mi powie.

Zapomniałem dodać że wszyscy używają zasilaczy 24pin bądź przejściówek 20 -> 24 Pin na tej płycie (A8N-E) wydaje mi się że to moze być to, chyba że znalazł się ktoś kto podkręcił na zasiłce 20Pin bez przejścówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś cos więcej mi powie.

Zapomniałem dodać że wszyscy używają zasilaczy 24pin bądź przejściówek 20 -> 24 Pin na tej płycie (A8N-E) wydaje mi się że to moze być to, chyba że znalazł się ktoś kto podkręcił na zasiłce 20Pin bez przejścówki

FAQ na stronie pierwszej:

 

P: Czy musze kupić nowa zasiłkę czy 20 pinów w starej będzie pasować?

O: Nie trzeba zmieniać. Wejście 24 pinowe pozwala na podłączenie 20 pinowej wtyczki, 4 dolne piny zostają po prostu wolne.

 

P: Czy przy zasiłce 20 pinowej używać przejściówki na 24 piny?

O: Nie trzeba. Patrz pytanie wyżej.

 

Od siebie dodam ze zasilka 300W to raczej za malo... sprawdz tutaj ile mocy potrzebujesz KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ na stronie pierwszej:

 

P: Czy musze kupić nowa zasiłkę czy 20 pinów w starej będzie pasować?

O: Nie trzeba zmieniać. Wejście 24 pinowe pozwala na podłączenie 20 pinowej wtyczki, 4 dolne piny zostają po prostu wolne.

 

P: Czy przy zasiłce 20 pinowej używać przejściówki na 24 piny?

O: Nie trzeba. Patrz pytanie wyżej.

 

Od siebie dodam ze zasilka 300W to raczej za malo... sprawdz tutaj ile mocy potrzebujesz KLIK

 

To że mozna wpiąć zasilacz 20pin w 24pin to wiem ale czy ma to jakis wpływa na stabilnosc i podręcanie z tego co wiem te 4pin są dodatkowo odpowiedzialne za procka.

 

Dzieki za ten link, okazuje sie że potrzebuje około 295W a mój zasilacz realnie MODECOM 300W daje tak naprawde 280W :)

W poniedziałek mam zamiar dokupić sapphirka x800GTO2 z zasilaczem.

Mam nadzieje że to coś pomoże.

Edytowane przez GibEx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GibEx:

 

Powinno Ci pomóc. Jak Ci na priva pisałem, że z zasilką (zwłaszcza na linii 12V) możesz mieć kłopot.

 

Ps.

Mam nadzieję, że z lepszym zasilaczem OC wreszcie pójdzie. A jaki zasilacz masz zamiar kupić? Zwróć uwagę na to, żeby miał solidną linię 12V.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie wentylator do procesora na płycie A8N-SLI Premium. Czytałem, że od rodzaju procesora zależy skuteczność działania heatpipe na chipsecie płyty i że zalecane są takie, któe "wieją" tak jak oryginalny wiatrak AMD. Czy sa jakieś alternatywy dla oryginalnego wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniowie prosba o pomoc.

 

Mam A8NSLI i problem z dobraniem pamieci. Testowalem juz Gaile ultraX 2225 teraz mam ASTAKa 2225 i kupa.

Nie daje rady ustawic w BIOSIE na tych timingach. poprostu jakakolwiek zmiana (w BIOSIE) powoduje ze jest BIOS checksum error i trzeba albo na nowo biosa wgrywac albo resecik zworeczka. Czy tez tak macie ze sie bios wywala ? Moze ta plyta jest kopnieta ? Czy ewentualnie wymiana na Patrioty xblk 400 cos moze zmienic ?

 

Juz troche nie mam sily do tego ASUSa - jak z A7N8x dlx rev2 bylem bardzo zadowolony tak tu jest porazka.

NVfirewall wywala kompa (drv jak rozumiem) te pierdzidelko na NB strasznie chalasuje i do tego problem z pamieciami.

 

Moze napiszecie jakich pamieci uzywacie na A8NSLI i jak one chodza bo juz sam nie wiem co wybrac.

 

PS Czy moze ktos podeslac linka do asusa - jakie pamieci supportuje ta plyta (jakos nie moge sie doszperac)

 

Z gory dzieki

 

jak cos to na GG 717693

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniowie prosba o pomoc.

 

Mam A8NSLI i problem z dobraniem pamieci. Testowalem juz Gaile ultraX 2225 teraz mam ASTAKa 2225 i kupa.

Nie daje rady ustawic w BIOSIE na tych timingach. poprostu jakakolwiek zmiana (w BIOSIE) powoduje ze jest BIOS checksum error i trzeba albo na nowo biosa wgrywac albo resecik zworeczka. Czy tez tak macie ze sie bios wywala ? Moze ta plyta jest kopnieta ? Czy ewentualnie wymiana na Patrioty xblk 400 cos moze zmienic ?

 

Juz troche nie mam sily do tego ASUSa - jak z A7N8x dlx rev2 bylem bardzo zadowolony tak tu jest porazka.

NVfirewall wywala kompa (drv jak rozumiem) te pierdzidelko na NB strasznie chalasuje i do tego problem z pamieciami.

 

Moze napiszecie jakich pamieci uzywacie na A8NSLI i jak one chodza bo juz sam nie wiem co wybrac.

 

PS Czy moze ktos podeslac linka do asusa - jakie pamieci supportuje ta plyta (jakos nie moge sie doszperac)

 

Z gory dzieki

 

jak cos to na GG 717693

No ja właśnie posiadam patrioty xblk na tej płytce.

No i różowo nie jest. Dzialają spoko przy 200MHh 2-2-2-5. Ale nie jestem w stanie ich uruchimić przy dzielniku 333 :mur: . Za nic w świecie nie chcą działąć powyżej 200MHz. Jestem w stanie wystartowaś windę zrobić everestem bencha i policzyć superpi 1M nawet przy 300MHz (dzielnik 400) 2.5-3-3-8, ale przy 4M lub podczas dłuższej pracy BSOD. :mur: To samo przy 245MHz (dzielnik 333). Nie ważne czy 1t, 2t, cl2.5, 3 i cała reszta, nieważne jakie napięcie.

 

Może to być wina kontrolera w procku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak... Klimu mówiłeś wcześniej, że jest spoko...

Tera wychodzi na to, że jest 4:0 dla problemów BH-5 UTT i TCCD (cl2225) z A8N-Sli... Czyli muszę się rozejrzeć za innymi kostkami RAM :? tylko jakimi??

 

 

 

To co??? Inwerstować w pamięci o timingach 2-3-2-6 ??? Takich jak Kingston HyperX???

Bo w HyperX Ultra Low Latency 2-2-2-5 już strach, że również będą sypały się :(

 

Jakie w takim razie Pamięci są najlepsze do A8N-Sli???

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam pytanie o RAID. W związku z tym, że jeszcze nigdy tego nie robiłem to prosiłbym bardzo o kilka wskazówek.

Mam płytę ASUS A8N SLI Deluxe i tam można zrobić RAID korzystając bądź to z pośrednictwa samego chipsetu nForce 4 SLI bądź z Silicon Image 3114R. I tu od razu pierwsze pytanie, czy lepiej robić RAID na nForce 4 SLI czy właśnie na Siliconie?

Druga rzecz to jak podłączyć HDD? Mam zamiar zrobić RAID 0 (striping) z dwóch HDD (SATA). Do których wejść na płycie głównej mam podłączyć te moje dyski? Czy pierwszy dysk mam podłączyć do SATA1, a drugi do SATA_RAID1 ??

Bardzo bym prosił o pomoc!

 

Z tego co sobie poczytałem to chyba z tym podłączeniem HDD jest inaczej niż napisałem wyżej. Chyba jeśli chcę użyć RAID na Silicon Image to pierwszy HDD muszę podłączyć na płycie głównej do SATA_RAID1, a drugi HDD do SATA_RAID2, czy tak?? (bo już mi się trochę pomieszało).

Edytowane przez Pafun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na anglojęzycznym forum ASUSa ludzie mówią:

 

Na standardowych ustawieniach (bez O/C) GeIL Ult-X 2x512 chodzą stabilnie na ustawieniach 2-2-2-5-1. A przy O/C zmiana na 2-3-2-6-1 i też problem znika gdy używa się Mushkin XP3200 2x512 (standardowo również 2-2-2-5-1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak... Klimu mówiłeś wcześniej, że jest spoko...

Tera wychodzi na to, że jest 4:0 dla problemów BH-5 UTT i TCCD (cl2225) z A8N-Sli... Czyli muszę się rozejrzeć za innymi kostkami RAM :? tylko jakimi??

To co??? Inwerstować w pamięci o timingach 2-3-2-6 ??? Takich jak Kingston HyperX???

Bo w HyperX Ultra Low Latency 2-2-2-5 już strach, że również będą sypały się :(

 

Jakie w takim razie Pamięci są najlepsze do A8N-Sli???

Bo działają bez problemu na domyślnym taktowaniu 200MHz przy 2-2-2-5-1.

W sumie to same jaja.

Udało mi się raz, dwa razy pod rząd, przejść memtesta przy 245MHz. Restart (żadnych zman w biosie) i znowu wywala błędy :mur:

Już nie wiem czy to wina proca, płyty czy może ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę i co?? Nikt nie robił na ASUS'ie A8N SLI Deluxe RAID'a? Czy może nikt nie chce podzielić się wiedzą na ten temat?

Zadajesz pytanie o 1wszej wnocy i dziwisz sie ze nie masz odpowiedzi... niektorzy spia! Poza tym czy zajrzales do ksiazki uzytkownika? Bo tam jest WSZYSTKO opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz pytanie o 1wszej wnocy i dziwisz sie ze nie masz odpowiedzi... niektorzy spia! Poza tym czy zajrzales do ksiazki uzytkownika? Bo tam jest WSZYSTKO opisane...

Prawdziwy entuzjasta kompów to o pierwszej w nocy jeszcze świeży jest ;-) A co do instrukcji to przeczytałem ją i dalej nie wiem jak to zrobić. No może jestem zbyt tępy ale gdyby ktoś z szanownych forumowiczów rozwiał moje wątpliwości co do tego do których wejścia SATA na płycie mam podłączyć te dwa dyski by je połączyć w RAID na Siliconie to na prawdę byłbym bardzo wdzięczny. Edytowane przez Pafun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy entuzjasta kompów to o pierwszej w nocy jeszcze świeży jest ;-) A co do instrukcji to przeczytałem ją i dalej nie wiem jak to zrobić. No może jestem zbyt tępy ale gdyby ktoś z szanownych forumowiczów rozwiał moje wątpliwości co do tego do których wejścia SATA na płycie mam podłączyć te dwa dyski by je połączyć w RAID na Siliconie to na prawdę byłbym bardzo wdzięczny.

Na płytce ze sterami masz manuala do raidu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz jeśli chodzi o kontrolery SATA na NF4 i Silicon'ie

 

AFAIK są one niekompatybilne ze sobą. Więc jeśli skonfigujesz sobie RAID na silikonie a potem zmienisz na jakiś NFX (x-kolejny NF) (przy założeniu, że NF będzie miał kontroler SATA wbudowany i kompatybilny w dół) to dane zawarte na dyskach będą bezużyteczne.

 

Miałem taką sytuację z Asusem A7N8X (miał kontroler Silicon) i zmianą na MSI K8N SLI Plat (ma kotroler w NF4). Kontroler z NF4 nie zobaczył danych z Silicona

 

Przemyśl, czy nie lepiej podłączyć do NF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić RAID 0 z dwóch różnych HDD? W zasadzie to te dyski nie są aż tak bardzo różne no ale także i nie są identyczne. Chodzi mi o to że jeden dysk to Seagate ST3160827AS, a drugi to Seagate ST3160812AS. Oba mają 160 GB, 8 MB cache, a jedyna różnica to ta, że pierwszy jest ma interfejs SATA, a drugi na SATA II. Czy to będzie miało jakieś znaczenie np. jesli chodzi o wydajność? Wiem, że najlepsze są dwa identyczne modele ale może i taki tandem będzie równie wydajny. Jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to powinno pojsc bez problemu. Przy dyskach SATAII sa chyba zworki zeby pracowal jakos SATAI - to chyba powinno zadziłać ale głowy nie daje. Pozdłacz dyski pod MASTER (SATA1 i SATA2), w biosie włacz NVRAID (czemu nie Silicon napisze za chwilke), zaznacz ktore dyski maja działac jako Raid, uruchom ponownie kompa, wejdz do konfigu NVRAID (nie w biosie tylko tuz po zaladowaniu biosu sie pokaze) i tam ustaw RAID'a takiego jak chcesz. Czemu nie Silicon? Bo to dodatkowy kontroler ktory i tak musi skomunikowac sie z NF4, a po drugie przy wlaczynym Siliconie komp dluzej sie uruchamia... ale i tak wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dyskach SATAII sa chyba zworki zeby pracowal jakos SATAI - to chyba powinno zadziłać ale głowy nie daje.

Przynajmniej przy moim dysku nie ma takiej zworki. W ogóle nie ma żadnych zworek, więc sprzętowo raczej nie da się przestawić SATA2 na SATA1, ale w menedżerze urządzeń jest taka opcja. Z tym, że mój dysk (mimo że SATA2) wykrywa jako SATA1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GibEx:

 

Powinno Ci pomóc. Jak Ci na priva pisałem, że z zasilką (zwłaszcza na linii 12V) możesz mieć kłopot.

 

Ps.

Mam nadzieję, że z lepszym zasilaczem OC wreszcie pójdzie. A jaki zasilacz masz zamiar kupić? Zwróć uwagę na to, żeby miał solidną linię 12V.

 

Pozdrawiam

 

Niestety kupiłem ChiefTec 420W i dopa blada za przeproszeniem nie pomogło (mocniejszy zasilacz i 24pin w 24pin).

 

Może ktoś pomoże, może naprawde cos źle ustawiam?

 

A64 3000+ Vincie

Asus A8N-E

2x 512 TwinMos (400) 2,5 3 3 8

Sapphire x800GTO2 jeszcze nie kręcony bo od dziś siedzi w stacji

ChiefTec 420W

 

Memory Frequency 333MHz (efektywne)

HT -> x4

HTT -> 220 MHz

Multiplier -> x9

PCI-E -> 103 MHz

PCI -> 33,33

CPU Vcore -> (1,50; 1,45)

 

Po wejściu do Windowsa w CPU-Z widze ze jest zmienione jedynie:

Memory Frequency 166 (333 efektywne)

 

Reszta jak bym nietykał:

HTT -> 200 MHz

Multiplier -> x9

Core Speed 1800 :mur:

 

Jak zwiększe HTT powyzej 225 wiesza sie zaraz po wykryciu dysków.

 

Czy ktoś jest w stanie mi w jakis posób pomuc ?

A zapomniałem dodać ze pod windowsem ClockGen-em spokojnie podkręcam:

 

Memory Frequency 333MHz (efektywne)

HT -> x4

HTT -> 240 MHz

Multiplier -> x9

PCI-E -> 103 MHz

PCI -> 33,33

 

Temp w stresie 39-40 C po 6 godzinach Diagnostic Hot CPU Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem...

Może to przez Twimmonsy, bo one często lipne są... Może spróbuj poprzekładać pamięci w slotach.... Może poprzekładaj je do tych drugich (byle w jednym kolorze ;)).

No nie wiem... trudno już mi powiedzieć...

 

W razie czego ustawiaj HT x3

 

Ps.

No też o tym biosie 1009.01 myślałem ;).

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem...

Może to przez Twimmonsy, bo one często lipne są... Może spróbuj poprzekładać pamięci w slotach.... Może poprzekładaj je do tych drugich (byle w jednym kolorze ;)).

No nie wiem... trudno już mi powiedzieć...

 

W razie czego ustawiaj HT x3

 

Ps.

No też o tym biosie 1009.01 myślałem ;).

Miałem 1010.003 Beta i nie poszło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...