Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos napisac jak dokladnie dotrzec od tej opcji, z gory dzieki

1737952[/snapback]

Prawym klawiszem myszki klikasz na "Mój komputer", a potem Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller -> Primary Channel i zaznaczasz badź odznaczasz funkcję Enable command queuing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY:

A8N-SLI 1013 final

A8N-SLI Deluxe 1015 final

A8N-SLI Premium 1009 final

 

nie ma biosu do A8N-E!

Są za to do A8N-SLI-SE (0203), A8N-32-SLI Deluxe (0703), których jeszcze w Polsce nima :P

 

Pozdrawiam

1738524[/snapback]

A co to jest za poprawka w tym BIOS'ie A8N-SLI Deluxe 1015 final p.t. Modify DDR max speed from 400MHz to 333Hz when full loading. o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym klawiszem myszki klikasz na "Mój komputer", a potem Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller -> Primary Channel i zaznaczasz badź odznaczasz funkcję Enable command queuing.

1738909[/snapback]

dziwne... nie ma tam zadneg odysku zaznaczonego, tak jak bm nie mial twardziela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam maly problemik z kumpla plyta czyli Asus A8N-E. Otoz jedyny problem jaki mam z ta plyta jest taki ,ze po zainstalowaniu innych sterow niz te z plyty windows przestaje dzialac. Tzn albo przy wchodzeniu do systemu leci nonstop kursor i zeby zaczal system chodzic trzeba podlaczyc dysk pod IDE :o albo wywalaja sie niebieskie ekrany. Bios to 1008oficial i jest tam napisane zeby zainstalowac stery do nF 6.65 bo moga byc problemy (To avoid crashing file system, please do update the chipset driver to 6.65). Ale na 6.66 i najnowszych 6.70 nonstop sa walki jedynie na tych z plyty jest ok. Wczoraj kumpel nagle stracil windowsa i troche plikow i podejrzewam ,ze wina moga byc te starsze stery z plyty w powiazaniu z nowym biosem ,ale tego tez na 100% nie jestem pewny. Jutro do niego jade i bede z tym walczyl. Macie jakies sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam maly problemik z kumpla plyta czyli Asus A8N-E. Otoz jedyny problem jaki mam z ta plyta jest taki ,ze po zainstalowaniu innych sterow niz te z plyty windows przestaje dzialac. Tzn albo przy wchodzeniu do systemu leci nonstop kursor i zeby zaczal system chodzic trzeba podlaczyc dysk pod IDE :o albo wywalaja sie niebieskie ekrany. Bios to 1008oficial i jest tam napisane zeby zainstalowac stery do nF 6.65 bo moga byc problemy (To avoid crashing file system, please do update the chipset driver to 6.65). Ale na 6.66 i najnowszych 6.70 nonstop sa walki jedynie na tych z plyty jest ok. Wczoraj kumpel nagle stracil windowsa i troche plikow i podejrzewam ,ze wina moga byc te starsze stery z plyty w powiazaniu z nowym biosem ,ale tego tez na 100% nie jestem pewny. Jutro do niego jade i bede z tym walczyl. Macie jakies sugestie??

 

 

ja bym zrobił tak:

 

1. Format C:

2. Wgrywasz jakis starszy bios do A8N-E spod dosa

3. instalujesz winde

4. instalujesz nowe sterowniki do nForce 4

5. wgrywasz nowszy bios

 

No jak masz dysk na S-ATA to tam go nie zobaczysz :D

to po cholere mu podałes tą insktrukcje jak dyski na ATA i tak nie obsługują NCQ :D

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po cholere mu podałes tą insktrukcje jak dyski na ATA i tak nie obsługują NCQ :D

 

To nie ja :D tylko Hefalump czy jak mu tam

 

Dołoże pytanko:

 

Czy najnowsza rewizja 939 to Venice E6???

Wiem jak rozpoznać po opisie proca - ale w sklepach (internetowych) często dają opis w stylu 3200+ (Venice) albo (Winchester) albo bez nawiasu i 3 różne ceny... Poza tym są straszne rozbieżności w cenach samych "(Venice)" po około 100PLN!!! "Venice" wcale nie oznacza czy to E3 czy E6... Będzie trzeba dzwonić i się pytać.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pafun -> ile pokazuje Ci "speed test" na tym dysku? Ja mam samsunga SATA2 HD 160JJ i pokazuje mi `sustained speed` ~60.0.

Ja mam Seagate 160 GB Barracuda SATA ST3160827AS i max wyciąga mi na tym teście też ok. 60 niezależnie czy mam włączone NCQ czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Niewiem jaki rev ale data produkcji 04.29.2005

2) Że nagrywarke pokazuje ata-33 ? To dobrze. Jeśli dysk to gorzej :( Raida wyłącza się w biosie..

3) Cokolwiek tylko nie WD ....Maxtor, Hitachi lub Seagate (jeśli poprawili już prace głowic).

Adlaczego nie cavier ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są największe wady ASUSA A8N-E a jakie największe zalety?

Mogę ci powiedzieć wady na podstawie moich doznań z A8N-SLI. I to dlaczego wybrałem właśnie A8N-SLI a nie A8N-E.

 

Otóż w porownaniu do A8n-sli, a8n-e nie ma kontrolera FireWire, obłsugi trybu sli i tego czarnego laminatu :D !

 

Wady serii tych płyt to przede wszystkim wentylator na chipsecie, który strasznie chałasuje. Mi zaczął wyć po 6 miesiącach, ale słyszałem o użytkownikach którzy usłyszeli te "piękne odgłosy" po kilku dniach, więc radzę od razu kupić jakiś alternatywny radiator na chipset.

 

To tyle co moge tak na szybko powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz rozwiazalem problem o ktorym pisalem wczesniej. Poradzilem kumplowi tuz po instalacji wylaczenie "Enable command queuing" o ktorym tu pisaliscie i poczytalem sobie tez troche na nFrocersHQ. Stare stery nawet nie mialy tego dostepnego, poniewaz dysk nie obsluguje NCQ i nie mam pojecia dlaczego ta opcja sie sama wlacza mimo ze dysk tego nie obsluguje. Zostal tylko jeden problem. Po instalacji najnowszych sterow do Audigy2zs sa nonstop bluescreeny :o Instalacja starszych z plyty zalatwia problem tyle, ze tamte nie maja bodajze wsparcia dla OpenAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz rozwiazalem problem o ktorym pisalem wczesniej. Poradzilem kumplowi tuz po instalacji wylaczenie "Enable command queuing" o ktorym tu pisaliscie i poczytalem sobie tez troche na nFrocersHQ. Stare stery nawet nie mialy tego dostepnego, poniewaz dysk nie obsluguje NCQ i nie mam pojecia dlaczego ta opcja sie sama wlacza mimo ze dysk tego nie obsluguje. Zostal tylko jeden problem. Po instalacji najnowszych sterow do Audigy2zs sa nonstop bluescreeny :o Instalacja starszych z plyty zalatwia problem tyle, ze tamte nie maja bodajze wsparcia dla OpenAL.

co do audigy2zs ja też miałem taki problem.... problem u mnie tkwił w instalacji MediaSource albo sterownika DVD-AUDIO. Oddałem kartę do serwisu i zobaczymy co z nią zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do audigy2zs ja też miałem taki problem.... problem u mnie tkwił w instalacji MediaSource albo sterownika DVD-AUDIO. Oddałem kartę do serwisu i zobaczymy co z nią zrobią

Jak bedziesz mial jakies info to daj znac. Jezeli to wina karty to poradze kumplowi to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to wina karty, bo patrzyłem na trzech komputerach i zawsze było tak samo. Jak czegoś się dowiem to dam znać

 

właśnie oddali mi kartę. Powiedzieli że sprawdzali ją i jest sprawna. Zainstalowałem ją ponownie i znów blue screen... i co ja mam teraz zrobić? chyab się jej pozbędę i kupię nową

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to wina karty, bo patrzyłem na trzech komputerach i zawsze było tak samo. Jak czegoś się dowiem to dam znać

 

właśnie oddali mi kartę. Powiedzieli że sprawdzali ją i jest sprawna. Zainstalowałem ją ponownie i znów blue screen... i co ja mam teraz zrobić? chyab się jej pozbędę i kupię nową

Jak instalujesz te stery przez autoupdate czy ręcznie. Ja też miałem podobny problem z tą kartą, ale po instalacji z ogyginalnej płyty stary sterowników i zainstalowanie nowych przez autoupdate ze strony Creative'a załatwiło sprawę.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Witam. Mam "problem" - wiec tak:

Gdy pewnego slonecznego dnia, wszedlem do Biosu i patrze jest opcja: Graphic aperature Size (ustawiona na 64 MB!). Czy tutaj chodzi o mb w karcie graficznej? Moja ma 128, a tam jest ustawione 64... moge ustawic 128, 256 i 512. Walnac te 128? Plx o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam "problem" - wiec tak:

Gdy pewnego slonecznego dnia, wszedlem do Biosu i patrze jest opcja: Graphic aperature Size (ustawiona na 64 MB!). Czy tutaj chodzi o mb w karcie graficznej? Moja ma 128, a tam jest ustawione 64... moge ustawic 128, 256 i 512. Walnac te 128? Plx o odp.

To nie temat na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...