Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z płytą ASUS A8n-SLI, a właściwie z nVidia Firewall. Otóż przy zainstalowanym nVidia Network Access Manager pobrane przeze mnie pliki z Internetu są uszkadzane np w postaci blednych kodów CRC. Dopiero po odinstalowaniu NAM pliki poprawnie się pobierają. Wcześniej nie miałem tego problemu. Czy ktoś wie jak można temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Odinstalować wszystko co ma Firewall w nazwie i czekać na działające sterowniki. Taka prawda...

1715772[/snapback]

Didymos234, czy ty też masz ten sam problem przy zainstalowanym Network Access Manager? Czy występuje on też przy WinXP x64?

Mam nadzieje że kiedyś wyjdą poprawnie działające sterowniki, ale jak narazie od wersji 6.66 nic się nie dzieje. Nie po to kupowalem nForce 4 żeby teraz przez jakieś głupie sterowniki nie móc z niego w pełni korzystać :mur:

 

A tak apropos: Widze że masz na chipsecie Zalmana ZN47J (właśnie zamówiłem go, po tym jak mój standardowy wiatraczek zamienił się 4 dni temu w małą suszareczkę) Jaką masz temperaturę na chipsecie na tym Zalmanie a jaka miałeś przy standardowym chłodzeniu?

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Didymos234, czy ty też masz ten sam problem przy zainstalowanym Network Access Manager? Czy występuje on też przy WinXP x64?

Mam nadzieje że kiedyś wyjdą poprawnie działające sterowniki, ale jak narazie od wersji 6.66 nic się nie dzieje. Nie po to kupowalem nForce 4 żeby teraz przez jakieś głupie sterowniki nie móc z niego w pełni korzystać  :mur:

 

A tak apropos: Widze że masz na chipsecie Zalmana ZN47J (właśnie zamówiłem go, po tym jak mój standardowy wiatraczek zamienił się 4 dni temu w małą suszareczkę) Jaką masz temperaturę na chipsecie na tym Zalmanie a jaka miałeś przy standardowym chłodzeniu?

1716200[/snapback]

Problemy z firewallem miałem przy Windowsie 32, po instalacji x64 tego syfu juz nie instalowałem, czytałem na forach że na x64 też jest to samo. Pozostaje czekać na nowe wersje sterowników.

 

A co do chłodzenie chipsetu, wróć kilka stron wcześniej, zakładaliśmy o tym osobny temat - tam jest wszystko opisane co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***Uwaga:W Twoim komputerze obroty wiatraka na chipsetcie są zbyt małe***

Możesz także wyłączyć ten komunikat w BIOSie :D

 

BIOS -> Power -> Hardware monitor -> Chip Fan Warning (czy cos takiego) -> disabled

1709619[/snapback]

 

hejka

Ale ja niczym nie zmniejszałem (z boku wieje wentl 92x92), a prędkośći różnie teraz skakają nawet na 5500 do 8500 ,ostatnio najmniej na 9300 :sad:

Cler Biosu pomaga. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma. W momencie gdy instaluje sie oprogramowanie do plyty to pod koniec instalka sie pyta czy chcesz zainstalowac program do zarzadzania siecia - firewall.

 

EDIT:

za wolno ciskalem w klawisze dlatego jako drugi, ale odpowiedz taka sama :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam sie do zakupu tej płyty głównej, pytanie mam tylko czy obsłuduje ona dyski serial-ata czy tylko aerial-ata2. Np w 4speed pisze tylko że jest tam S-ATA2. To znaczy też że SATA bedzie działo?

 

Sorry za te lamerski pytanie ale nie chc żeby cos w moim nowym zestawie gryzło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski SATA i SATA2 działają zawsze. Jednak przepustwość SATA2 uzyskasz jeśli dysk jest na SATA2 i płyta główna też obsługuje SATA2.

 

PS.

Jaki BIOS do Asusa A8N-E obsługuje napięcie 1.65V lub wyższe?

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUD:

 

Jasne, że na A8N-E będą działać oba rodzaje dysków, zarówno sata, jak i sata 2. No i oczywiście zwykłe ata też ;).

 

Ps.

Ja też swoją w 4speed kupowałem ;).

 

Ps.2.

No i przyłączam się do pytania Venice'a.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie może ktoś jak skonfigurować płytę A8N-SLI Deluxe i(lub) system WinXP żeby która kolwiek (a najlepiej Yukon) karta sieciowa obudziła kompa na sygnał WakeOnLan? Walczę z tym już trzeci dzień i wyczerpały mi się wszystkie pomysły :mur:

 

Pozdrawim

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem: Otóż stary wentylator na chipsecie w płycie ASUS A8N-SLI zaczął strasznie brzęczeć więc go wymieniłem na pasywnego Zalmana. Po tym jak wszystko poskładałem, popodłączałem i powtykałem włączyłem komputer. I tu zonk, bo komputer nie startuje. Po kilku brzdąknięciach dysku twardego BIOS daje sygnały: 1 długi i 2 krótkie, a dalej nic się nie dzieje; na monitorze nic się nie wyświetla. Wyczytałem że taka kombinacja sygnałów Award BIOS-u to problem karty graficznej ale gdy podłączyłem starego S3 Trident na PCI było to samo.

Nie wiem co zrobić. Czy ktoś wie co może powodować ten problem? I jak ten problem naprawić?

 

Proszę o odpowiedź,

 

---

Post nieaktualny. Okazało się że wyskoczyła mi ze slotu 1 pamięć RAM i przez to ten problem.

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w końcu stałem się posiadaczem A8N-E (przesiadka z MSI K8N Neo2) i jak na razie trafiłem na jeden duży problem:

zawsze używałem Clockgen do kręcenia i zmiany parametrów z windowsa tyle że na tej płycie nie ma blokady PCI w/g tego programu :/ Nie mam podstaw mu nie wierzyć bo dotąd się spradzwał - próbowałem biosów 1008 i 1010 beta, próbowałem 103 MHz dla PCI-E, Auto dla PCI i 33,33 i nic nie pomaga :(

Może mi ktoś powiedzieć czy tym razem program mnie okłamuje czy naprawdę nie mam blokady PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ucze sie krecic i mam problem z wyjsciem na FSB ponad 230 ...

 

Konfig z podpisu. Wersja biosu 1010-003

 

Zatrzymuje sie ekran zaraz po wykryciu napedow i dalej nei zamierza isc:)

 

Moze ktos polecic ustawienia w Biosie na jakich powinno sie wbicna FSB 240? Przy mnozniku 9 ( btw macie na plycie A8N-E mnoznik * 10? bo u mnie jest do 9 na sterach 1008 oraz na 1010-003)

 

Proboje juz 3 h i nie moge wyjsc ponad te 230. Dwa razyzaskoczylo na 235 ale cos malo stabilnie bo potem na tych samych ustawieniach nei strtowalo :(

 

Podajcie kilka mozliwych konfigow w biosie przy jakich powinno pojsc...

 

I mam jeszcze pytanie podajac np 2-2-2-5 to jest w kolejnosci:

 

Cas latency

Ras to Cas Delay

Ras Precharge Time

Cycle Time

 

Bo biosie sa chyba poprzestawiane ( wiem wiem pytania jak z podstawowki :] )

Edytowane przez TraFicK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ucze sie krecic i mam problem z wyjsciem na FSB ponad 230 ...

 

Konfig z podpisu. Wersja biosu 1010-003

 

Zatrzymuje sie ekran zaraz po wykryciu napedow i dalej nei zamierza isc:)

 

Moze ktos polecic ustawienia w Biosie na jakich powinno sie wbicna FSB 240? Przy mnozniku 9 ( btw macie na plycie A8N-E mnoznik * 10? bo u mnie jest do 9 na sterach 1008 oraz na 1010-003)

 

Proboje juz 3 h i nie moge wyjsc ponad te 230. Dwa razyzaskoczylo na 235 ale cos malo stabilnie bo potem na tych samych ustawieniach nei strtowalo :(

 

Hehe, dostalem twoje PM, wiedze, ze cos tam czytales w tym watku, ale nie dokladnie :)

"Moje boje z o/c" sa tu powszechnie znane. Teraz po wielu wielu bojach jestem cwany.

Powiem ci ja to zrobic. Poprostu masz dwa wyjscia:

 

1) Krecic procesor z poziomu win, oczywiscie w bios blokujesz pci na sztywno (33), pcie na 103, ustawiasz odpowiednie dla ciebie (proca) napiecie.Napiecie okreslisz po przez testy, wiele dni testow przed toba. Z doswiadczenia wiem, ze Stress Prime 2004 potrafi walnac bledem nawet po 11h, zatem naprawde wiele czasu minie zanim odkryjesz max proca. Gdy ustawisz te parametry przejdz do pamieci ustaw je na 333 i timingi nominalne. jesli masz w miare dobre pamieci to spokojnie na nich powinienes osignac magistrale 260-280. Jesli pamieci nie dadza rady, zjedz na 266 czy nawet 166 (nie ktorzy maja problemy z 266) zabawa z pamieciami to inna bajka.

Potem wjezdzasz do win i uzywasz np. b. dobrego clockgen, obok wlaczony cpu-z i lecisz z koksem :) Duzo zabawy przy tym.

 

2) ta metoda jest znacznie mniej upierdliwa, ale tez ma swoj minus Zmien bios na wersje 1009-001. Ten bios u mnie dziala najlepiej, choc ma jedna denerwujaca wade, nie idzie wylaczyc w nim stacji dyskietek :/ zawsze jej szuka przy bootowaniu, to cenne sekundy stracone. Poza tym, bez problemu bootuje dyski przy wyzszej magistralce :) Procedura wyszukiwania max czestotliwosci proca i memek pozostaje taka sama, ale mozna ustawic to w bios.

 

Powodzenia, ja juz od dawna mam swiety spokoj :) Jak proc idzie widac w sig, wiecej nie pojdzie, ale to wina proca. Przy 300 tez sie bootuje, wchodzi do win, zero problemu, zero zwisu, ale prime lezy po paru sekundach. przy 280x9 szedl 32h w prime, zatem total stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zadziala i mieszkasz blisko Krakowa idziemy na piwo :)

 

Znaczy ta druga metoda zaraz ide szukac tego biosa. Btw updatowac stery NVIDI do tych 6.66?

 

Zaraz napisze co i jak ide szukac biosika updatowac stery dochipsetu do 6.66 i zdegradowac Bios ;)

 

mam nadzieje ze zadziala=)

 

Nie moge tej wersji biosaznalesc ale walcze bo ftp mi nie wchodza asusa :<

 

nie wie nikt gdzie znajde ten bios? Nigdzie go nie ma :(

Edytowane przez TraFicK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowalem dzis stery 6.66 w celu zainstalowania firewalla nvidi, po tej operacji test 3 d marka wywala sie po 1 etapie, to samo dzieje sie zarowno w wersji 2003 jak i 2005, po odinstalowaniu sterownikow nvidi 3 d mark dziala bez problemow, o co chodzi??? mial ktos podobne problemy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mnozniku 9 ( btw macie na plycie A8N-E mnoznik * 10? bo u mnie jest do 9 na sterach 1008 oraz na 1010-003)

 

Proboje juz 3 h i nie moge wyjsc ponad te 230. Dwa razyzaskoczylo na 235 ale cos malo stabilnie bo potem na tych samych ustawieniach nei strtowalo :(

 

Podajcie kilka mozliwych konfigow w biosie przy jakich powinno pojsc...

 

I mam jeszcze pytanie podajac np 2-2-2-5 to jest w kolejnosci:

 

Cas latency

Ras to Cas Delay

Ras Precharge Time

Cycle Time

 

Bo  biosie sa chyba poprzestawiane ( wiem wiem pytania jak z podstawowki :] )

1718647[/snapback]

mnożnik jest zablokowany w procesorze, jakbys miał Athlona 3200+ to miałbyś 10 :)

co do tych timingów to obawiam sie że Twoje Twinmosy nie pociągną takich ostrych timingów, zmień na 2,5 3 3 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

severall tak wiem ze timingi beda gorsze :)

 

Ocean mi wszystko pieknie wytlumaczyl na gg. naprawde bardzo dziekuje ide testowac:) jak nie spale czegos to sie dzis odezwe:)

 

Bios zupgreadowny szyna przekroczyla magiczn liczbe 230 ^^

 

Wielkie dzieki Ocean :)

 

Ide testowac=)

 

[ moje 1 krecenie w zyciu ] : >

 

 

jeszcze 1 pytanie do jakiej temperatury moga bezpiecznei chodzic te procesory 3000+ venice bo mam jeszcze boxowy wiatraczek :]

 

*****

 

Ok pobawilem sie chwilke. ustawilem poki co napiecie 1.350. Przy czym programy wykazuja momentami 1.344-1376. oO to jakis problem?;p

9*260 - 2340 Mhz

Pamieci na 333 i timing narazie 2.5-3-3-6 oO

Ht *3

 

Musze wymienic teraz boxowy wiatraczek na procesorze i bede mogl krecic :)

 

Dzieki Ocean jeszcze raz za pomoc

 

btw do jakich wartosci moze spadac napiecie na lini +12V?

Edytowane przez TraFicK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam zonka :/ Udało mi się zablokować PCI wreszcie jakimś cudem - za to bios mimo ustawienia większej szyny jej nie zmienia - w Windowsie dalej sie okazauje że mam 201 MHz. Co dziwne przy 230 z bios Windows się nie chce podnieść więc jednak podkręca ale tylko do czasu startu Windows? Ja nic nie rozumiem - tak dziwnej płyty dawno nie miałem :(

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamDuży i TraFicK:

 

Zobaczcie mój post numer 731 na stronie 25 niniejszego tematu.

 

Tam macie łopatologicznie napisane co macie zrobić, żeby Wam komp poszedł na htt 270 MHz. I to jest w miarę bezpieczne ustawienie ;) i pamięci przy tym nie są podkręcane.

Nawet profilaktycznie dałem wyższe napięcie (pewnie przy 1,4V powinno tyle pójść), ale kto wie jakie macie procki.

 

Ps.

Tylko zablokujcie pci-e na 103, a pci na 33,3, bo tam napisałem, żeby ustawić na auto.

 

No chyba prościej nie można ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Ocean'a - Ile poleciał ci venice bez podnoszenia napiecia (stabilnie) ?

1719314[/snapback]

O, ile dobrze pamietam to na nominalnym chyba 260*9, natomiat 280*9 mam na maxymalnym. Nie mam najlepszego proca, ale i tak jestem zadowolony 280*9 total stable 32h stress prime wlacznie z innymi obiazajacymi kompa programami, jest dla mnie zadowalajace. Owszem 300 i wiecej byloby milo, ale nie narzekam na co co teraz mam.

 

Wielkie dzieki Ocean :)

 

Ok pobawilem sie chwilke. ustawilem poki co napiecie 1.350. Przy czym programy wykazuja momentami  1.344-1376. oO to jakis problem?;p

9*260 - 2340 Mhz

Pamieci na 333 i timing narazie  2.5-3-3-6 oO

Ht *3

 

Musze wymienic teraz boxowy wiatraczek na procesorze i bede mogl krecic :)

 

Dzieki Ocean jeszcze raz za pomoc

 

btw do jakich wartosci moze spadac napiecie na lini +12V?

1719317[/snapback]

 

Obnizyles napiecie ponizej nominalnego. Nominalne to 1,4.

To, ze przy takich wartosciach wjechala ci winda, nie znaczy, ze proc jest stabilny. Pisalem ci o tym, ze minimum 12h stress prime 2004 musi chodzic, aby moc mowic o podkreceniu proca do danej wartosci.

 

Cooler boxowy jest bardzo dobry, jesli chodzi o chlodzenie. Po testach jakich pelno w net to widac. Wiec mozesz smialo na nim krecic proca. Jego jedyna wada to glosnosc.

Co do max temperatury, pisalem w tym watku iz zrobilem raz "badania" odnosnie wylaczenia wentylatora. Po pol godz. przy wylaczonych wszystkich wentylatorach temp. proca 60st. Normalna temp. proca podkreconego w idle to w zaleznosci od temp. zewnetrznej 34-40st. (w tej chwili 38, a mam napiecie 1,55). W stress dochodzi do 45.

 

 

Teraz to mam zonka :/ Udało mi się zablokować PCI wreszcie jakimś cudem - za to bios  mimo ustawienia większej szyny jej nie zmienia - w Windowsie dalej sie okazauje że mam 201 MHz. Co dziwne przy 230 z bios Windows się nie chce podnieść więc jednak podkręca ale tylko do czasu startu Windows? Ja nic nie rozumiem - tak dziwnej płyty dawno nie miałem :(

1719504[/snapback]

 

AdamieDuzy, czytanie nie boli (choc nie raz mozna wnioskowac, ze nie ktorych bardzo boli) Po pierwsze "jakims cudem udalo ci sie zablokowac pci" hmm, czyli nawet nie wiesz jak to zrobiles... To jakas rosyjska ruletka, zmieniasz opcje w bios nie patrzac na monitor?

Jak latwo zerknac do instrukcji lub chocby poczytac ten watek i bedzisz wiedzial gdzie zablokowac

Bios/Advanced/Jumperfree Configuration i na dole masz opcje. do blokady pci

 

Odnosnie bariery 230, tu juz chyba przesadziles, na tej stronie pare postow wyzej jest zadane to pytanie i jest udzielona odpowiedz. Nawet nie chce ci sie poczytac paru postow wstecz Masz niezle wejscie w tym topic :/

 

Odnosnie kasowania ustawien proca z bios po wejsciu do windows. O tym rowniez bylo, sam o tym pisalem, wiec znajdziesz tu odpowiedz. Podpowiem ci, ze jesli z laski swej niezmiernej zechcesz przeczytac pare postow wyzej. To metoda 2 rozwiazujaca problem bariery 230, rozwiaze i problem kasowania ustawien bios, po wejsciu do win.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamieDuzy, czytanie nie boli (choc nie raz mozna wnioskowac, ze nie ktorych bardzo boli) Po pierwsze "jakims cudem udalo ci sie zablokowac pci" hmm, czyli nawet nie wiesz jak to zrobiles... To jakas rosyjska ruletka, zmieniasz opcje w bios nie patrzac na monitor?

Jak latwo zerknac do instrukcji lub chocby poczytac ten watek i bedzisz wiedzial gdzie zablokowac

Bios/Advanced/Jumperfree Configuration  i na dole masz opcje. do blokady pci

A uwierzysz jak Ci powiem że TAK? Pisałem wcześniej, że kilka razy dawałem polecane 103 PCI-E i 33,33 i NIE DZIAŁAŁO. Nie wiem czemu teraz zadziałało... może to że ustawiłem więcej niż 200 MHz po raz pierwszy w bios?

 

Odnosnie bariery 230, tu juz chyba przesadziles, na tej stronie pare postow wyzej jest zadane to pytanie i jest udzielona odpowiedz. Nawet nie chce ci sie poczytac paru postow wstecz Masz niezle wejscie w tym topic :/

Przejrzałem większość wątku, coś o barierze mi się kojarzyło, specjalnie przejrzałem 4 ostatnie strony i nie znalazłem.

Odnosnie kasowania ustawien proca z bios po wejsciu do windows. O tym rowniez bylo, sam o tym pisalem, wiec znajdziesz tu odpowiedz. Podpowiem ci, ze jesli z laski swej niezmiernej zechcesz przeczytac pare postow wyzej. To metoda 2 rozwiazujaca problem bariery 230, rozwiaze i problem kasowania ustawien bios, po wejsciu do win.

1719845[/snapback]

Wiesz sorry ale nie rób ze mnie dzieciaka czy trolla, bo ani na tym forum nie jestem od wczoraj ani w usenecie nie od dziś. Wątek jest wyjątkowo chaotyczny i ma 35 stron - myślisz że łatwo w nim znaleźć od razu odpowiedzi? A szukanie poprzez wyszukaj w wątku nie zawsze daje wyniki... więc sorry - ale po prostu napiszcie było, poszukaj i już a po co te dod. komentarze?

A wspomniane kilka stron wstecz przejrzałem i widać przegapiłem - za to sorry i już.

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wspomniane kilka stron wstecz przejrzałem i widać przegapiłem - za to sorry i już.

1720489[/snapback]

Prosze post z:

Wczoraj, 21:31

Post #1039

 

Na przyszlosc moze lepiej przegladaj, to sie nie tyczy paru stron, a dokładnie tej 1 strony, pare zaledwie postow wyzej.

Po drugie, nie pisz jaki to Ty nie jestes obeznany i urazony za zwrocenie uwagi. Poniewaz zwrocilem Ci uwage, ale i rowniez odpowiedzialem na twoje problemy Wiec sie zastanow kto tu jest nie w porzadku...

Dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...