Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Ocean testowalem cala noc na SP2004 ;) i wszystko ok bede pozniej potestuje ide pic ;)

 

Zostawilem kompa na 9*270 napiecie 1.4.

pamieci defaultowe 2.5-4-4-8.

VRamu 2.7

Wroce to zobacze co i jak i dam wyzej na 1.4 ;)

 

 

Do zobaczenia po 1 ^^

Edytowane przez TraFicK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problem. Gdy w Windozie robię restart, komp wię wyłącza i juz na samiutkim końcu TUŻ TUŻ przed restartem się zatrzymuje, monitor się wygasza itp. i nie restaruje się, tylko stoi w miejscu. Pomaga tylko reset. Coś mam nieustawione ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, kupilem sobie dzis fandera 120mm do budy bo standardowy byl straszny i w sumie nie bylo nawet slychac tego z chipsetu bo zagluszal :), teraz kiedy nie slysze wiatraka z obudowy bo chodzi na minimalnych, wyraznie slychac tego wyjca z chipsetu, mam nowa rewizje EAYZ A3. czy jak tam sie to nazywalo wiec chodzi to ~6000obr i wyje znacznie, nieprzyjemny odglos :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazały się nowsze sterowniki nVidii do nForce 4 AMD. Są oznaczone numerem 6.70 i posiadają certyfikat WHQL. Nowe sterowniki są dostępne jak narazie tylko dla 32-bitowych Windowsów 2000/XP. Można je pobrać ze strony nVidii.

W opisie można przeczytać że poprawione zostały ogólne błędy związane z kompatybilnością.

Z oznaczeń sterowników wynika że poprawione zostały rzeczy związane z RAIDEM, szyną systemową ale nie wiadomo czy naprawione zostały błędy związane z nVidia Firewallem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnych

 

***Warnig:Your Komputer CHIP Fan Fail or speed too low ***

You can also disable this warning messege in Setup.

 

*****Warning:System Boot Fail *****

Your system last boot fail or Post interrupted. Plese enter setup to load default and reboot again.

Znowu się pojawia po OC(te dwa posty razem i płyta piszczy a proc idzie, aby na 250x10).Nie pomagało nawet odkręcenie. Wkurzyłem się i otwarłem PC i włączyłem i wentyl na NF4 nie kręci się :sad: , myślę, że płytka padła, ale CLER pomógł jakoś. Co jest grane z tym wentylem, pada czy coś? :mur:

Nic nie grzebałem

 

***Uwaga:W Twoim komputerze obroty wiatraka na chipsetcie są zbyt małe***

Możesz także wyłączyć ten komunikat w BIOSie :D

 

BIOS -> Power -> Hardware monitor -> Chip Fan Warning (czy cos takiego) -> disabled

1709619[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się i otwarłem PC i włączyłem i wentyl na NF4 nie kręci się :sad: , myślę, że płytka padła, ale CLER pomógł jakoś. Co jest grane z tym wentylem, pada czy coś? :mur:

Nic nie grzebałem

1725782[/snapback]

Kontroluj temperaturę chipsetu. Na standardowym wentylatorze powinna wynosić ok 34 st. C. Jeżeli jest większa a wentyl się nie włącza to może być coś z nim nie tak.

 

---

 

Odnośnie najnowszych sterowników nVidii (6.70) to pliki przy włączonym nVidia Firewall są pobierane poprawnie. eMule nie powoduje krytycznego błędu i restartu komputera jak to było u mnie przy 6.66 z włączonym nV Firewall, ale nadal wyłącza się (eMule) zbyt długo.

 

Spróbujcie zainstalować te sterowniki i Network Access Manager i piszcie jaki będzie efekt, bo u mnie jest nieźle ale nie idealnie (tzn. przy eMule powolne wyłączanie się i LowID po jakimś czasie od podłączenia do serwera).

 

---

 

Aktualizacja danych: pliki pobierane są uszkadzane przez nV Firewall. Kilka plików pobrało sie poprawnie ale przy następnym juz uszkodzenie archiwum. Jednak nVidia się nie postarała :mur: . Miejmy jednak nadzieję że wreszcie coś ruszyło z tymi sterownikami i wkrótce ukaże się pełnosprawna wersja...

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry na moje usprawiedliwienie - wszystkich stron wątku nie czytałem, jedynie FAQ, stąd sorki jeśli pytanie już było, ale sprawa pilna.

Trafił mi się selekcjonowany A64 na 2700Mhz. Potrzebuję płyty do niego, nastawiam się na Asusa A8N-E - głównie ze względu na korzystną cenę. Pytanie: mogę przyjąć już przed zakupem, że płyta wytrzyma htt300? (300x9 docelowo dla procka)? Bo poszukuję tańszych alternatyw dla DFI LP U, a ten Asus mi się wydaje jedną z lepszych.

Druga sprawa - czy konieczne jest tworzenie na nowo macierzy raid-0 w przypadku migracji z nf7s (sil3112)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry na moje usprawiedliwienie - wszystkich stron wątku nie czytałem, jedynie FAQ, stąd sorki jeśli pytanie już było, ale sprawa pilna.

Trafił mi się selekcjonowany A64 na 2700Mhz. Potrzebuję płyty do niego, nastawiam się na Asusa A8N-E - głównie ze względu na korzystną cenę. Pytanie: mogę przyjąć już przed zakupem, że płyta wytrzyma htt300? (300x9 docelowo dla procka)? Bo poszukuję tańszych alternatyw dla DFI LP U, a ten Asus mi się wydaje jedną z lepszych.

Druga sprawa - czy konieczne jest tworzenie na nowo macierzy raid-0 w przypadku migracji z nf7s (sil3112)?

1726151[/snapback]

Mysle że wytrzyma Htt 300, ludzie już to robili na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - czy konieczne jest tworzenie na nowo macierzy raid-0 w przypadku migracji z nf7s (sil3112)?

1726151[/snapback]

Nie jezeli przeniesiesz maciez na silicon'a, ale A8N-E nie ma silicon'a wiec bedziesz musiał na nowo ją utworzyć. Dopiero A8N-E Deluxe ma dodatkowo kontroler silicon'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci tak na mus ten nv firewall? cos za to dostaniesz ze bedziesz go mial?

zone alarm freewar'owy bedzie pewnie na tym samym poziomie

1725932[/snapback]

Fajnie by było jakby coś za co zapłaciłem przy zakupie płyty głównej wreszcie zaczęło działać...

Sam mam Norton Internet Security 2005, który był dołączony razem z płytą główną więc nV Firewall nie jest mi tak bardzo potrzebny... ale Norton nie działa na WinXP x64 więc przydał by się poprawnie działający nV Firewall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także tak uważam - a nVidia Firewall to bardzo porządny sofcik.

 

I ja mam z nim problem. Tradycyjnie pobrałem najnowsze sterowniki ze stronki nvidii, dalej, dalej... Instalacja się kończy i nie pojawia się pytanie czy zaisntalować narzędzia internetowe nvidii (czyli także firewalla) - o co chodzi? Dodam, że nie mam zainstalowanego tego firewalla, więc nie powinno być problemów.

 

Czy jest jakaś możliwość instalacji "zewnętrznej" - sam firewall bez sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość instalacji "zewnętrznej" - sam firewall bez sterowników?

1726927[/snapback]

Tak. Wypakowujesz pliki instalacyjne. Wchodzisz do folderu Ethernet a następnie do NAM. Tam masz instalkę nVidia Firewall (NAMSetup.exe).

 

Jest tylko jeden problem. To jest ta sama wersja nVidia Firewall co przy sterownikach 6.66 więc wątpię żeby cokolwiek to dało. U mnie występuje ten sam problem co przy 6.66.

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Mam mały problem - sprzęt jak w podpisie.

Pamięci, które mam mają gwarancję od producenta na 2-3-2-6 przy FSB216 i 2,6V - każda jedna sztuka jest testowana. Jednak na mojej mobo potrzebują 2,8V do fsb210 :( a o więcej niż 210 to mogę tylko pomarzyć.

Kolejny problem, że w 1:1 przy cl2,5 idą na 239MHz, a z dzielnikiem DDR333 kończą się na 228.

Czy może to byś spowodowane tym, że pamięci nie są w slotach A1 i A2 tylko w B1 i B2 - slot A1 zasłania mi cooler.

 

... kolejny problem, bez o/c pamięci/procka 3Dmark05 przechodzi testy, po podkręceniu odrobinę proca/pamięci jak przejdzie pierwszy test to jest cud. Grafa nie podkręcona, nic się nie przegrzewa, z grafą wszystko ok testowana na drugim kompie.

 

... płyta robi HTT powyrzej 330 więc to nie tu problem

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu fireewalla nvidii cokolwiek sciagne z netu za pomoca internet explorera jest corrupted? da sie go jakos skonfigurowac aby nie dzialy sie takie rzeczy?

1730536[/snapback]

O tym juz było wcześniej (m. in. ja o to pytałem :) ). Niestety nie da się z tym nic zrobić. Jest to wina sterowników nVidii. Trzeba odinstalować Network Access Manager i wtedy pliki będą pobierane poprawnie. Dotyczy to zarówno wersji 6.66 jak i 6.70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze źle obsadziłeś sloty pamięci. Jeżeli chcesz żeby pracowały w dualu to jedną sztukę wsadzasz w slot A1 a drugą w B1 (czyli wsadzasz pamięci w sloty o takim samym kolorze) W instrukcji ASUS-a jest napisane że tylko tak można obsadzić pamięci w dualu!

Natomiast pojedynczą kość należy włożyć w slot B1.

 

Jeżeli faktycznie masz zasłonięty slot A1 to spróbuj pamięci obsadzić w slotach A2 i B2. Może to coś da choć nie jest to do końca poprawne ustawienie.

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze źle obsadziłeś sloty pamięci. Jeżeli chcesz żeby pracowały w dualu to jedną sztukę wsadzasz w slot A1 a drugą w B1 (czyli wsadzasz pamięci w sloty o takim samym kolorze) W instrukcji ASUS-a jest napisane że tylko tak można obsadzić pamięci w dualu!

Natomiast pojedynczą kość należy włożyć w slot B1.

 

Jeżeli faktycznie masz zasłonięty slot A1 to spróbuj pamięci obsadzić w slotach A2 i B2. Może to coś da choć nie jest to do końca poprawne ustawienie.

1730890[/snapback]

Machnąłem się w poprzednim poście z oznaczeniem slotów :-P

 

Pamięci mam w czarnych slotach. Bo pierwszy niebieski slot mam zasłonięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machnąłem się w poprzednim poście z oznaczeniem slotów :-P

 

Pamięci mam w czarnych slotach. Bo pierwszy niebieski slot mam zasłonięty.

1730995[/snapback]

W instrukcji ASUS-a jest napisane: "When using two DDR DIMM modules, install into DIMM_A1 and DIMM_B1 slots only". Tak więc wychodzi na to że tylko taka opcja obsadzenia slotów pamięci w dualu wchodzi w grę.

 

Nie wiem czy obsadzenie RAM-ów w slotach A2 i B2 może to być powodem Twoich problemów. Ale gdyby nie miałoby to żadnego wpływu to wydaje mi się że ASUS nie pisałby tego w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji ASUS-a jest napisane: "When using two DDR DIMM modules, install into DIMM_A1 and DIMM_B1 slots only". Tak więc wychodzi na to że tylko taka opcja obsadzenia slotów pamięci w dualu wchodzi w grę.

 

Nie wiem czy obsadzenie RAM-ów w slotach A2 i B2 może to być powodem Twoich problemów. Ale gdyby nie miałoby to żadnego wpływu to wydaje mi się że ASUS nie pisałby tego w instrukcji.

1731069[/snapback]

Pewenie ASUS sam nie wiedział co pisze :D, bo chodzi i ta ki tak w dualu, czyli czt niebieskie czy czarne sloty są obsadzone to nie ma najmniejszego znaczenia. I żeby uprzedzić pytania w wydajności też niema różnicy.

 

Edit:

Nie wie ktoś która wersja biosu do płyty jak w podpisie poprawnie obsługuje funkcję Wake On Lan ?

 

Pozdrawiam

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewenie ASUS sam nie wiedział  co pisze  :D, bo chodzi i ta ki tak w dualu, czyli czt niebieskie czy czarne sloty są obsadzone to nie ma najmniejszego znaczenia. I żeby uprzedzić pytania w wydajności też niema różnicy.

1731207[/snapback]

Nie całkiem :-P

Znajomy z serwisu jednego z największych sklepów w PL sprawdził to i w wielkim skrócie:

"bh5 chodzą w każdym poprawnie , tccd dużo lepiej w 1 i 3 a hynixy u mnie w 2 i 4 nie wstają "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...