Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Nie całkiem  :-P

Znajomy z serwisu jednego z największych sklepów w PL sprawdził to i w wielkim skrócie:

"bh5 chodzą w każdym poprawnie , tccd dużo lepiej w 1 i 3 a hynixy u mnie w 2 i 4 nie wstają "

1731225[/snapback]

Moje Kingstony wstają i tu i tu. Pisałem ze swojego doświadczenia. zresztą teraz też mam je w czarnych slotach bo pentagram zasłąnia mi pierwszy niebieski.

 

Edit:

Pewnie Hynixy są jakieś specyficzne i dlatego nie wstają, a może te egzemplarze się gryzą z płytą, sprawdzałeś więcej niż te dwie ??

 

Pozdrawiam

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który wg was BIOS jest najlepszy?

 

Jedyne kryterium to O/C no i brak jakichś okrojeń...

 

Jak do tej pory najbardziej przypadł mi do gustu 1009-001, a jakie wam? Może 1010-003?

1731671[/snapback]

1009.001 jest najlepszy chyba, na nim zrobiłem 310x9.0, na innych nie moge 300 przekroczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na deluxe'a był najlepszy 1012 ale oczywiscie nie ma go na serwerach asus'a JUŻ :P chyba był naprawde dobry że go usuneli... mam go gdzieś w swoich zasobach jakby co, a nie używam go tylko z tego wzgledu ze moj procek nie pojdzie juz wyżej....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porząsiu - widzę, że opinie w większości są pozytywne (nawet bardzo).

Teraz mam pytanko => czy GeIL Ultra-X 2x512 na TCCD będą się dobrze sprawialy (mówię o wersji Deluxe)???

 

I jako to jest z Chłodzeniem procka??? Jaki Największy (Pentagram) wchodzi bez blokowania slotów RAM (92 czy 100???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jako to jest z Chłodzeniem procka??? Jaki Największy (Pentagram) wchodzi bez blokowania slotów RAM (92 czy 100???)

1732270[/snapback]

 

Po co pentagram? Ten cooler nie jest w cale taki dobry. Najlepiej kupic Arctic Freezer 64, nie ma lepszego coolera pod wzgledem: wydajnosc/cena/cisza. Na 1200 obr. doskonale chlodzi i jest bardzo cichy. I nie ma problemu z zaslanianiem slotow, a wydatek to tylko ~65zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie Pentagramy :(

 

Słyszałem, że te o których piszesz wysiadają...

 

A sam mam P QC-92 Cu na moim z podpisu i jest bardzo dobry i cichy.

 

Na grafie też mam i jestem zadowolony.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jako to jest z Chłodzeniem procka??? Jaki Największy (Pentagram) wchodzi bez blokowania slotów RAM (92 czy 100???)

92 spokojnie, 100 tez wejdzie i niewiele do pamieci zostanie, z wiekszym moze byc juz problem

ale coolerem to bym sie nie przejmowal zabardzo w sensie Freezer czy Pentagram,

pomysl raczej o tym samolocie na chipsecie, on wszystko zagluszy co bys nie posadzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić przysługę dla forum i wrzyciłem na serwer bios 1009-001 :D

 

Ktoś go chciał, ale już nie pamiętam kto...

 

Oto LINK. Pamiętajcie, że to Rapidshare, więc mogą pojawić się drobne komplikacje (odczekanie 20 sekund, wybieranie formy, itd...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym chipset obsadzić???

Na NF7 to pestka, bo zwykły Zalman wystarczy - tu pewnie trzeba coś aktywnego... Przynajmniej w innych płytach tak jest.

 

Ciekawe jak będzie się mostek ukłądał względem PCD karty graficznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies wczesniej nawet byl przypominany link do oddzielnego tematu chlodzenia chipsetu A8N, ale tak na szybko jest tak jak myslisz, cos aktywnego, sam pasywny (zalman) choc sprawdza sie to grzeje sie niemilosiernie i czasami bywaja zwiechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na wersję x64, może tam już nie dadzą ciała.

 

A co do chipsetu i wiatraka - stary, wyłącz to w biosie, tak jak mówił koper, u mnie śmiga. Niech nie monitoruje obrotór tej pierdziawki.

1726032[/snapback]

Jak mam wyłączyć, jak wentyl na NF4 się nie załącza (stoi w miejscu , zmieniłem Biosa na 1007 i wielka kupa XP niezałączył i format (a jechałem na tym Biosie z mieśiąc) :mur:

Edytowane przez piotr7891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies wczesniej nawet byl przypominany link do oddzielnego tematu chlodzenia chipsetu A8N, ale tak na szybko jest tak jak myslisz, cos aktywnego, sam pasywny (zalman) choc sprawdza sie to grzeje sie niemilosiernie i czasami bywaja zwiechy

1732847[/snapback]

Ja mam tego Zalmana (ZM-NB47J i temperatura spadła mi o 3-4 stopnie w porówanniu do standardowego. Trzeba po prostu mieć włączony wentylator z tyłu obudowy, bo bez niego nie ma w obudowie odpowiedniego obiegu powietrza. Wtedy u mnie jest 37-38 stopni na chipsecie w Prime95, ale żadnych zwiech nie było i nie ma. Może go źle założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak samo jak na płytach 32bit chipset jest wklęsły => ale skoro kolega mów, że radiator Gorący, to znaczy, że założył go dobrze. Tyle, że faktycznie mu grzeje.

 

Jak już płyta będzie w domu to zacznę kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wyłączyć, jak wentyl na NF4 się nie załącza (stoi w miejscu , zmieniłem Biosa na 1007 i wielka kupa  XP niezałączył i format (a jechałem na tym Biosie z mieśiąc) :mur:

1733133[/snapback]

A probowales go "recznie" zalaczyc? W ogole nie chce wystartowac?

 

Pewnie tak samo jak na płytach 32bit chipset jest wklęsły => ale skoro kolega mów, że radiator Gorący, to znaczy, że założył go dobrze. Tyle, że faktycznie mu grzeje.

Jak już płyta będzie w domu to zacznę kombinować :)

1733342[/snapback]

To sie zdziwisz jak zobaczysz jak wyglada chipset nforce 4 :P

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie chipsetu... temat rzeka... nawet osobny temat został założony...

KLIK

ja polecam Thermalright'a NB-1C - tylko ze ciezko go w Polsce dostac i troche kosztuje... 80 zł... uprzedze pytanie o temperature: nie zmienila sie bo czujnik nie jest zamieszczony w chipsetcie tylko gdzies na plycie ale w poblizu czegos cieplego... pozdrawiam i ide ogladac mecz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Zalmana (ZM-NB47J i temperatura spadła mi o 3-4 stopnie w porówanniu do standardowego. Trzeba po prostu mieć włączony wentylator z tyłu obudowy, bo bez niego nie ma w obudowie odpowiedniego obiegu powietrza. Wtedy u mnie  jest 37-38 stopni na chipsecie w Prime95, ale żadnych zwiech nie było i nie ma.

1733213[/snapback]

Muszę się przyznać do błędu. Temperatura chipsetu na Zalmanie ZM-NB47J nie wynosi ok. 35 st C ale niestety znacznie więcej (czujnik ASUSA M/B faktycznie jest gdzieś w pobliżu ale nie mierzy temperatury chipsetu; mimo wszystko gdy zmieniłem ze standardowego na zalmana temp. na czujniku M/B się zmieniła więc czujnik musi być dość blisko chipsetu).

 

Mierzyłem czujnikiem który przyłożyłem do radiatora i wskazana temperatura w prime wynosiła ok. 59 st. Oczywiście z tego względu że była to temperatura na radiatorze (mierzyłem w miejscu zetknięcia się radiatora z rdzeniem, czyli tam gdzie jest najgoręcej) aby uzyskać temperaturę rdzenia nForce 4 trzeba dodać ok 5 st C co daje nam temperaturę w przybliżeniu 65 st. C. Ta granica temperatury nie powinna zostać przekroczona przez chipset na Zalmanie.

 

PS. Szkoda że nie zmierzyłem temperatury na standardowym wentylatorze. Wtedy byłoby jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ncq to funkcja sterownika kontlorera SATA. Można to włączyć lub wyłączyć właśnie tam (w menadżerze urządzeń). Z doświadczenia jednak wiem, że to ncq niewiele daje, zresztą można poczytać o tym na różnych stronkach. W zasadzie ta funkcja ma sens gdy z HDD odczytywane są non stop dane co raczej żadko występuje w komputerach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY:

A8N-SLI 1013 final

A8N-SLI Deluxe 1015 final

A8N-SLI Premium 1009 final

 

nie ma biosu do A8N-E!

Są za to do A8N-SLI-SE (0203), A8N-32-SLI Deluxe (0703), których jeszcze w Polsce nima :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...