Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje wszystkim za szczere chęci pomocy z moim problemie, ale chyba trafilem na jakis kiepski model A8N-E

 

Wymieniłem na DFI nF4 Ultra-D i jest wypasik. :D

Mam nadzieję, że ja nie trafię na zły egzemplarz.

 

Ponoć z DFI jest większa loteria ;)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dodatek do HL2 i wymaga procka 2200 i tu moje pytanie jak najszybciej podkręcić na @2200 bez zbędnego testowania i czytania długich opisów ? czyli najbezpieczniejszy mnożnik, szyna napięcie i HT

sprzęt tak jak w opisie

Sorry za te pytanie, ale chcę komuś pokazać tą gierkę i czasu mam niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kręcisz? Twój procesor jets taktowany co prawda 1800MHz, ale jest w grach wydajności 3000, zatem nie musisz kręcić, no chyba że chcesz

Do tej pory nie kręciłem i wszystko chodzi płynnie, ale jak chciałem uruchomić ten dodatek to mi krzyczy że potrzeba 2200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas czytam forum i kombinuje - co moze problemem - z moim asusem a8n-e ze nie chce wejsc powyzej 210 MHZ

 

Prosze o wskazowki - rozumiem ze temat mogl sie pojawic ale ja mam za duzo zmiennych i potrzebuje wskazowek w ustawienia.

 

Venice 3000+ 0539APAW plyte mam asusa A8N-E bios 1008

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bodyzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie kręciłem i wszystko chodzi płynnie, ale jak chciałem uruchomić ten dodatek to mi krzyczy że potrzeba 2200

Najszybciej: ALE NIE GWARANTUJE STABILNOŚCI!!

mnożnik x9

szyna 245 Mhz

Vcore 1,55v

HTT x4

Daj znać czy poszło.

Caly czas czytam forum i kombinuje - co moze problemem - z moim asusem a8n-e ze nie chce wejsc powyzej 210 MHZ

Prosze o wskazowki - rozumiem ze temat mogl sie pojawic ale ja mam za duzo zmiennych i potrzebuje wskazowek w ustawienia.

Venice 3000+ 0539APAW plyte mam asusa A8N-E bios 1008

Słaby procek? Robisz wg zalecanego przepisu? Najpierw krecenie plyty (z najwolniejszym CPU i RAM), potem CPU i RAM - oba bez pozostalych komponentów tak jak przy MB. Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koper: powiem tak ze gubie sie troche w tych ustawieniach - ale ustawialem niski mnoznik procka i podkrecalem magistaral - jednak zawsze cos niepzowalo przekroczyc tej 220 mhz - byc moze mam ustawione - nie jestem biegly w tym - czytam forum od kilku dni ale dalej lipa

 

 

a smieszne jest teraz to co sie dzieje - bo niby ustawilem magistrale w biosie ma 220 a w cpu-z pokazuje 200 - wraca, do biosu a tam dalej 220 ????

Edytowane przez bodyzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej: ALE NIE GWARANTUJE STABILNOŚCI!!

mnożnik x9

szyna 245 Mhz

Vcore 1,55v

HTT x4

Daj znać czy poszło.

Prime95 - 15 min i OK

temperatura skoczyła na procku do 70, ale nie podkręcałem wiatraka i jest prawie na minimum obrotów

Czy to normalne że moje pamięci Geil automatem przestawiły się na 266 ? i czy nie trzeba im zmieniać napięcia ?

CPUZ wywala się jak wejdę w zakładke memory - muszę sprawdzić czy mam nie za starą wersje

Kurcze jak ja dawno nie podkręcałem swojego kompa :)

Edytowane przez Adixo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 - 15 min i OK

temperatura skoczyła na procku do 70, ale nie podkręcałem wiatraka i jest prawie na minimum obrotów

Czy to normalne że moje pamięci Geil automatem przestawiły się na 266 ? i czy nie trzeba im zmieniać napięcia ?

CPUZ wywala się jak wejdę w zakładke memory - muszę sprawdzić czy mam nie za starą wersje

Kurcze jak ja dawno nie podkręcałem swojego kompa :)

Tak, jezeli pamieci pozostawiles na AUTO to tak bedzie. Zapomnialem dodać, zebys ustawil:

PCI Ex Clock = 103

I jeszcze jedno na samym dole... nie pamietam co to bylo ale ma byc 33,33 :P

Dobrze zeby prime pochodzil Ci przynajmniej godzine i KONIECZNIE podkrec wiatrak na procku!! 70* to zdecydowanie za duzo!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam narazie mały problem przy ładowaniu Winxp, a mianowicie raz na kilka uruchomień komputera

windows sie długo ładuje, w tym czasie nie słycha dysku natomiast kontrolka dysku bardzo szybko mruga.

Czas ładowania dochodzi wtedy nawet do 2 min gdy normalnie ok 20s,

Płyta to Asus A8N-e a dysk samsung sata2 160GB.

Po załadowaniu wszystko pracuje niby ok.

 

A jeszcze drugie pytanie czy menadzeże urządzeń powinien by jedne kontroler Nvidy do sata czy dwa

Bo mam zainstalowane dwa, z których każdy obsługuje 4 dyski.

 

Pozdrawiam

Artly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam narazie mały problem przy ładowaniu Winxp, a mianowicie raz na kilka uruchomień komputera

windows sie długo ładuje, w tym czasie nie słycha dysku natomiast kontrolka dysku bardzo szybko mruga.

Czas ładowania dochodzi wtedy nawet do 2 min gdy normalnie ok 20s,

Płyta to Asus A8N-e a dysk samsung sata2 160GB.

Po załadowaniu wszystko pracuje niby ok.

Złożyłem jednego kompa i też tak jest, ale trewa to krocej niz 2 minuty. Kontrolka miga, dysk trzeszczy w momencie mrugniecia kontrolki i tyle. Wspomne że wczesniej na tym zestawie nie było czegoś takiego. Jeszcze nie doszedłem czy to wina dysku, sterów, czy płyty.

A jeszcze drugie pytanie czy menadzeże urządzeń powinien by jedne kontroler Nvidy do sata czy dwa

Bo mam zainstalowane dwa, z których każdy obsługuje 4 dyski.

Pozdrawiam

Artly

Wg mnie powinnien być 1 kontroler bo w nim masz zakładki "primary channel" i "secondary channel" i w każdej z nich są dwa dyski - zakładam że masz wszystkie pod NV sata podłaczone.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem jednego kompa i też tak jest, ale trewa to krocej niz 2 minuty. Kontrolka miga, dysk trzeszczy w momencie mrugniecia kontrolki i tyle.

Dokładnie cos takiego jest te 2 mi to moja lekka przesada.

Testowałem to już z winxp sp2 i sp1 a co ciekawe po przyróceniu sterowników do kontrolera z nvidy na windowsa dysk był widzinay jako pata ale nie było tego problemu.

 

Wg mnie powinnien być 1 kontroler bo w nim masz zakładki "primary channel" i "secondary channel" i w każdej z nich są dwa dyski - zakładam że masz wszystkie pod NV sata podłaczone

Wg mnie też ale mam dwa narazie jeden dysk i w jednym kontrolerze go widac natomiast drugi nie ma dysków, mogę go wyłaczy i nic sie nie dzieje natomiast po usunięciu instaluje się na nowo.

 

Pozdrawiam

Artly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a smieszne jest teraz to co sie dzieje - bo niby ustawilem magistrale w biosie ma 220 a w cpu-z pokazuje 200 - wraca, do biosu a tam dalej 220 ????"

 

Updatowalem bios myslac ze cos pomoze ale niestety dalej kiszka - zastanawiam sie nad zmiana na DFI ?

 

Przestrzegam tez przed wgrywaniem biosu Beta 1013 - win wogole sie nie ladowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy po zainstalowaniu sterow 6.66 mieliscie taki objaw ze przy wgrywaniu windy leci sobie pasek normalnie a pozniej robi sie czarny ekren i wlazi dopiero do windy po jakis 2-3 min po zmianie sterow na 6.65 jest ok zaraz wlazi do windy czy ktos mial cos podobnego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki problem, że po instalacji driverów od ASUSa lub Realteka do karty dzwiękowej nie działa Mixer Nvidii. Czy u Was występuje coś podobnego? Z kolei jak nie zainstaluje tych sterowników to w menedżerze urządzeń występuje nieznane urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam a8n sli Deluxe i za nic nie mogę znaleźc w biosie opcji odpowiedzialnej za wyłączenie kompa przy przekroczeniu danej temp. procka <_< Gdzie znajdę tą opcje ?

nie znajdziesz takiej opcji, w procesorze jest układ który wyłączy kompa po przekroczeniu jakiejś tam temperatury, w biose możesz tylko włączyć opcje maksymalnych obrotów wiatraka na procesorze po przekroczeniu określonej temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam a8n sli Deluxe i za nic nie mogę znaleźc w biosie opcji odpowiedzialnej za wyłączenie kompa przy przekroczeniu danej temp. procka <_< Gdzie znajdę tą opcje ?

Nie ma takiej opcji :(

 

EDIT:

 

@several

za póżno nacisnołem "dodaj odpowiedź" heh :D

 

@luks__pl

jakie masz temp. CPU na tym chlodzeniu wodnym?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz a64, a ja opterona z 1MB cache ;]

Czyli jest aż tak duża różnica w wytwarzanym cieple :blink:

Czyli taki opek na 2.7GHz@1.55v na freezerze miałby z 60st albo i więcej.

(albo masz takie kijowe WC :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szybko migającej kontrolki dysku to miałem cały czas dysk samsunga 200GB SATA2 i zadnych takich cudów nie było. Problemy zaczęły się, gdy wymieniłem go na 250. Dokładnie taki sam dysk, tylko większa pojemność. Zauważyłem, że problem występuje WYŁĄCZNIE przy zainstalowanym sterowniku IDE od nVidii. Po wyrzuceniu go wszytsko wraca do normy. Jeśli chodzi o wydajność i obciążenie procka to jest porównywalne więc jest to rozwiązanie, przynajmniej tymczasowe Twojego problemu. Nie wiem co jest przyczyną takiego zachowania, ale przy okazji nie omieszkam sprawdzić innej 250 SATA2 samsunga. Dodam jeszcze, że po resecie kompa dysk wydaje z siebie kolejno 3 ciche stuknięcia, jakby dźwięk odparkowywanych głowic. Poprzednia 200 była cichutko. Podłączałem tą nieszczęsną 250 do komputera w pracy - płyta gigabyte'a na NF3 (czyli bez SATA2) i stuka normalnie tzn raz. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie czy warto zmienic a8n-e na DFI - wspomianlem o swoich klopotach (nie przekracza 210 Mhz przy a64) - jest opinia ze asusy sie slabo kreca.

 

Pytam czy warto bo to jednak +200 zł i czas spedzony na wymiane - jeszcze nie waidomo czy winda ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELLO :? MAM MALY PROBLEMIK KUMPEL KUPIL NIEDAWNO KOMPA I MA PLYTE A8N-SLI DELUXE NO I WIADOMO JAK TO BYWA NOWA WINDA DLUGO NIE POCHODZI DLA NOWICJUSZA:) WIEC NOWA INSTALACJA....I PROBLEM:) JEGO PLYTE ZE STEROWNIKAMI WCIEŁO:(((( CZY MOZE KTOS MI POMOC JAKIE STEROWNIKI SCIAGNAC DO TEJ PLYTY:(?

 

BIOS 1015 TYLE WIEM

 

COS PROBOWALISMY INSTALOWAC ZE STRONY ASUSA ALE NIE PAMIETAM CO BY BYLISMY WCIECI I PAMIETAM ZE WINDA PADLA PO TYM POMOGL TYLKO REINSTAL:(((( HAHA

 

 

MOZE TO GLUPI POSTA ALE POMOC PILNIE POTRZEBNA I PROSZE TLUMACZYCZ JAK DLA DZIECI:)

 

Z GORY DZIEKI:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...