Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mam (a wlasciwie znajomy ma :D) pewien problem z plyta A8N SLI DELUXE- otoz w momencie, gdy w biosie zmienia sie ustaweienia pamieci, resetuja sie ustawienia jumperless (przechodzi na auto). Z kolei jak juz ustawie napiecia i htt takie jak chce, to resetuja mi sie ustawienia memory. OCB?

 

EDIT: Kolejny problem- nie moge w biosie ustawic wspolczynnika cpu/ram ;/ A wczesniej w opisach plyuy widzialem, ze ta opcja jest dostepna. Prosze o pomoc.

EDIT2: Odpowiadacie z predkoscia swiatla :P Juz wiem o co chodzi- w ustawieniach czestotliwosci pamieci tak naprawde nie ustawia sie czestotliwosci, tylko wlasnie wspomniany wczesniej wspolczynnik cpu do ram.

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (a wlasciwie znajomy ma :D) pewien problem z plyta A8N SLI DELUXE- otoz w momencie, gdy w biosie zmienia sie ustaweienia pamieci, resetuja sie ustawienia jumperless (przechodzi na auto). Z kolei jak juz ustawie napiecia i htt takie jak chce, to resetuja mi sie ustawienia memory. OCB?

A czy znajomy ma włączonego flopa w biosie? Bo te płyty przy wyłączonym FDD nie trzymają parametrów CPU / mem po zmianach, jest gdzieś na początku tego tematu.

 

EDIT2: Odpowiadacie z predkoscia swiatla :P Juz wiem o co chodzi- [...]

No widzisz, a wystarczyło poczytać FAQ o A8N- i podkręcaniu A64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy znajomy ma włączonego flopa w biosie? Bo te płyty przy wyłączonym FDD nie trzymają parametrów CPU / mem po zmianach, jest gdzieś na początku tego tematu.

No widzisz, a wystarczyło poczytać FAQ o A8N- i podkręcaniu A64...

Dzieki za myk z flopem, nie wiedzialem :D A dziwne, bo czytalem pierwszych kilka stron topicu...

 

FAQ już wcześniej czytalem, tylko nie wiedzialem ze to sie ukrywa pod ustawieniami pamieci. Powinni to poprawic, zeby zamiast 400 bylo 1/1 itp. bo wprowadzaja uzytkownikow w blad. No ale z drugiej strony po co przecietnemu Kowalskiemu wiedziec co to jest :P

 

EDIT: Widać nie przyłożyłem się do lektury- na spokojnie przejrzalem jeszcze raz topic i znalazlem wszystko czego potrzebowalem :)

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam. Pisze ponieważ mam małe pytanko. Mam zamiar przejść na s. 939 i kupić Athlona 64 3000+ Venice. Sprzedaję aktualną kartę graficzną bo nie jest mi taka potrzeba i kupuje płytę ze zintegrowaną VGA. Tutaj jest moje pytanie: co sądzicie o ASUS A8N-VM CSM? Czy ta płyta jest wg. was dobra? Przymierzam się do podkręcania procka więc chciałbym wiedzieć co ona potrafi.

 

Sorki jeżeli pytanie było już setki razy ale po prostu nie mam czasu przekopywać tylu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ już wcześniej czytalem, tylko nie wiedzialem ze to sie ukrywa pod ustawieniami pamieci. Powinni to poprawic, zeby zamiast 400 bylo 1/1 itp. bo wprowadzaja uzytkownikow w blad. No ale z drugiej strony po co przecietnemu Kowalskiemu wiedziec co to jest :P

Polecam A64 DDR MHz v1.4 - bardzo przydatny programik autorstwa Mardoka z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z podłączeniem kabelków od przedniego panelu obudowy (wyście na audio i mikrofon). Dokładniej mówiąc - nie wiem gdzie je podłączyć.

 

Mam sporo kabelków podpisanych Azalia (nie są połaczone ze sobą) i kabel AC'97 (taki jak np. do USB). I co z tym zrobić?

 

Mój HW: Asus A8N-E i Centurion 534

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przypatrz sie dokładnie instrukcjii.. też miałem z tym troche problemów ale jakoś dało rade :) (musiałem mierzyć miernikiem w panelu bo wogule nie miałęm podpisanych kabli xD)

zdejmusjesz te 2 zworki -

reszta to juz easy :)

a USB to przecie łatwo - tylko 2x po 4 kable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Zamówiłem już płytę :D będzie w piatek a do tego A64 3000+ Venice :D :D :D koniec z Socket A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Zamówiłem już płytę :D będzie w piatek a do tego A64 3000+ Venice :D :D :D koniec z Socket A

nikt nie wypowiadal sie na temat tej plytki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawil sie ktos moze opcja w biosie DDR Clock Skew? Do czego ona sluzy? Jaka jest roznica miedzy wartosciami Advanced 150ps a Delay 900ps?

Druga sprawa...ustawilem napiecie dla procka w Biosie na 1.5125 V a w Everescie pokazuje mi ze napiecie rdzenia mam 1.65...to normalne?

aha i jakis dobry programik do monitorowania temp...Volt...itp ?

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też tak pokazuje :) niewiem któremu wierzyć w końcu :wink:

moze jednak tylko graficznie nie ma w biosie mac 1,65 :) a realu jest :)

 

DDR Clock Skew - ja takiego czegoś nie znalazłem :P xhyba to tylko w sli jest :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dostałem płytkę i proca :D nie powiedziałbym żeby była jakaś okrojona. Za tą cenę to bardzo dobra płyta. Uruchomiłem kompa i doznałem miłego zaskoczenia - system działa normalnie (po przesiadce z nf2 - bez formatu). Jedyny mankament to to że system widzi tylko standardowe mircosoftowe sterowniki ide. Skąd mogę pobrać jakieś od nvidii??? - na nf2 miałem z pakietu ze sterów 5.1 i były o wiele szybsze niż normlane systemowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

a co nie dostałeś z nia płyty instalacyjnej :lol:

Dostałem ale nawet po zainstalowaniu są te windowsowe... :blink:

 

EDIT:

Ściągłem remixy i już są odpowiednie :D

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

CC mam już od dawna na dysku więc bez obawy ;) Nie wiem jeszcze tylko jak mam obsadzić sloty pamięci aby był dual - niby jak w instrukcji a everest pokazuje 64 bit a do tego transfer 1.6GB (100 Mhz zamiast 200 !!!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

w instrukcji pisze w które sloty włożyć :)

mi też pokazuje 64bit tyle chyba powinno :)

przy starcie mi pisze że to dual :)

Po zabawie z ramami doszłem do wniosku że everest to idiota :lol: , ściągłem cpu-z, obsadziłem jak w instrukcji i w nim pokazuje 200 Mhz (efek. 400 Mhz) DUAL :D

 

Trochę już kręciłem, płyta ma zakres o ile się mie mylę 200-240Mhz fsb - trochę mało ale moje ramy raczej i tego nie wytrzymają ;) a zmieniać nie będę na pewno. Ustawiłem na 220 Mhz i jak narazie chodzi ok a pokazuje Athlon 3200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Takie czegoś jak dzielnik też nie widziałem. Bios jest strasznie okrojony ale nie żałuję zakupu - po co mi A64 4000+ do przeglądania internetu? Poza tym może jest w necie jakiś zmodowany. Puściłem na 240 i ramki nie dały rady. Można co najwyżej ustawić limit np. 200 a z fsb dać 240 i będzie chyba ok. Mimo to przestawiłem na 225 i jadą teraz synchronicznie.

 

EDIT1:

Zobaczę ClockGeneratorem jak kręci się proc (włączę limit RAMu). Chemik czy mozesz polecić jakieś programy do oc na AMD64? W Socket A ogulnie nie miałem tego problemu a w A64 jestem trochę zielony ;) i dzięki za pomoc którą otrzymałem do tej pory ;)

 

EDIT2:

Limit i zabawa z clockgen nie skutkuje - ramy idą w górę. Jak mam zmieniać te dzielniki? Żadnej takiej opcji nie widziałem w biosie. Co oznacza takie coś jak "Nfoce to NVIDIA Linkwith"? Normlanie mam 8|8, mogę wybrać też 16|16. No i może ostatnie pytanie, jaką częstotliwością powinna być taktowna HT? Domyślnie mam chyba 600 (dla GPU zintegrowanego) i 800 (do NVIDIA). Czy może przestawić obie na 1600 ;) ?

 

EDIT3:

Dobra, trochę poczytałem i się naumiałem :D

Ustawiłem HT na 600Mhz

Pamięci (memclock limit) na 166Mhz

FSB proca na 240Mhz

 

Cpu-z pokazuje że pamięci działają jako 197Mhz (394Mhz efek.).

 

Jestem bykiem :D :D :D Jezeli będę próbował dalej to przez ClockGen. Proszę o rady co jeszcze mogę przestawić. Aha, timingi mam ustawione teraz takie (z CPU-z):

CAS: 2,5

RAS to CAS: 3

RAS Precharge: 3

Cycle Time (Tras): 7

TRC: 10

Command Rate: 1

DRAM Idle Timer: 16

Dual aktywny.

 

EDIT4 ;) :

Bawiłem się ClockGen. Ustawiłem tak że:

FSB: 270.17

RAM: 221.05

I jak narazie ok ! :D Ustawie chyba ramki na 133Mhz i pojadę na 300 Mhz ;)

 

EDIT5 (przesadzam) :

Już wiem dlaczego everest źle pokazywał - stara wersja. Teraz mam Ultimate 2006 2.81 i wszytsko jest ok.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

nom :)

ale nie zapominaj ze wydajność ramow przy takidzielniku bedzie znikoma - system ci wcale nie przyspieszy a może i nawet zwolni i bedzie sie dławił ...

ja mam dzielnik na 333 cały czas ..

Myślę że zostawię dzielnik ramu na 166 (333) a HT ustawię na maxa w biosie (tzn. 240). HTT przy dzielniku 3 lub 4 wyniesie 720 lub 964 (o ile na pewno dobrze napisałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zostawię dzielnik ramu na 166 (333) a HT ustawię na maxa w biosie (tzn. 240). HTT przy dzielniku 3 lub 4 wyniesie 720 lub 964 (o ile na pewno dobrze napisałem).

 

Strasznie enigmatycznie to napisales, ale i tak cos tu nie pasuje.

Biorac pod uwage twoj sig masz HTT295 czyli przy tym max HT x3. 3x295=885HT.

Teraz pytanie na ile ida twoje pamieci? przy ustawieniach 333 twoje pamieci beda pracowac na 241MHz. jesli nie dadza rady to musisz ustawic pamieci na 266 i wtedy bedzie pamiec pracowac jako 190Mhz.

 

Zaraz spojrzalem dokladniej na twoj sig i cos tu wyjatkowo nie gra. napisales "2*512 Twinmos (Obecnie: 7-3-3-2,5CL DUAL, 100% FSB)" znaczy sie chcesz powiedziec, ze twinmos pracuje przy 295MHz x2 czyli 590MHz? W to ja nie uwierze. Cos masz strasznie namieszane, podejrzewam, ze i prcesor nie chodzi na HTT295. Poczytaj jeszcze troszke o ustawieniach i zasadach testowania. ta wiedza pozwoli Ci naprawde osiagnac najlepsza wydajnosc twojego sprzetu.

ewentualnie skoryguj niescislosci, a postaram sie Ci podpowiedziec, co i jak.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie enigmatycznie to napisales, ale i tak cos tu nie pasuje.

Biorac pod uwage twoj sig masz HTT295 czyli przy tym max HT x3. 3x295=885HT.

Teraz pytanie naile ida twoje pamieci? przy ustawieniach 333 twoje pamieci beda pracowac na 241MHz. jesli nie dadza rady to musisz ustawic pamieci na 266 i wtedy bedzie pamiec pracowac jako 190Mhz.

a nie ma on czasami w biosie HT mac 240Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma on czasami w biosie HT mac 240Mhz :)

 

Co on tam ma to ja nie wiem. Sugeruje sie jedynie sygnaturka 9x295 i mem 100% fsb, ale takty mem, to ja nie uwierze, a i podejrzewam, ze takt proca tez nie jest realny. Poprostu musi sie jeszcze troche doksztalcic, myli pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...