Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj kupiłem sobie kartę Wi-Fi GigaByte GN-WP01GS opartą na Ralinku (chyba RT61) i mam problem. Otóż mam ją podłączyć w trakcie instalowania sterowników (czyli do włączonego komputera).

 

Ja najpierw podłączyłem kartę i dopiero potem zainstalowałem sterowniki, ale karta nie chce działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciłbym się zapytać jak ustawić PCIE tak aby moj GF6600GT+ Arctic NV6 pracował przynajmniej na x8 w drugim PCIE bo ten zaraz o procka jest niedostępny z powodu dużego chłodzenia karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku mojej wypowiedzi chcialem napisac ze nie wiedzialem gdzie umiescic ten post poniewaz pasuje on do wielu działów. Wracajac do moejgo problemu to komus moze wydawac on banalny ale ja nie wiem jak zainstalowac sterowniki do SATAII w pasku tray ciagle pokazuje mi sie Bezpieczne usuwanie sprzetu.

 

Moja konfiguracja:

Procesor: AMD64 Sempron 3000+

Płyta główna: ASUS A8N-E

Pamiec: DDR 2x512 MB TwinMOS

Dysk Twardy: Western Digital 80GB SATAII

Nagrywarka DVD: LG H20L

 

Zrobiłem dyskietke z sterownikami ale nie wiem jak je zainstalowac. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne usuwanie sprzętu jest po to, abyś mógł wypiąć dyski (i nie tylko) bez wyłączania komputera :)

Wszystko jest u ciebie w jak najwyższym porządku.

Tak wiem do czego służy bezpieczne usuwanie sprzętu ale przed formatem nie mialem tej ikony na pasku trayu miałem taka sama konfiguracje jak teraz, wiem ze instalowałem jakies stery ale juz nie pamietam jak i jakie...Dlatego poprosiłem fachowców o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zmiana karty, zmienilem w koncu chlodzenie chipsetu. mam niebieskiego zalman i Czujnik temperatury z Aerogate II wlozulem miedzy zebra, tak aby dotykal podstawy radiatora.

sprawdzilem temp. przy paru ustawieniach wentyli.

 

Wentyl na bocznej sciance + dmuchajacy na dyski z przodu.

temp zalman 58-60st. C

 

Wentyl z boku z przodu oraz 2 wyciagajace ztylu obudowy

temp. chipsetu 50-52 st. C

 

Wylaczone wszystkie wentyle, system idle

temp. chipset 70-75st. C

 

Jak widac przy cichym systemie chlodzenia, a wlasciwie jego braku (wylaczony) potrafi sie niezle rozgrzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wyciaglem karte grafiki, wlozylem inna, po paru minutach znow wylaczony komp i zmiana karty, ponowna zmiana i brak sygnalu na monitorze. Komputer wydaje dzwiek chyba braku karty grafiki. Nie jestem pewny nie moge znalezcw instrukcji opisu sygnalow (moze jestem juz zmeczony, zirytowany)

 

Tu mozecie sciagnac mini pliczek z tym sygnalem (50kB)

sygnal

Co on oznacza? (brakgrafiki?)

 

Co moze byc powodem. Ponowne wlozenie poprzedniej karty nic nie daje, nadal nie ma sygnalu.

Karty obie sprawne, wlozylem je do PCI-E x4. W tej chwili wlasnie "pisze z tego slotu".

 

Jakims cudem uszkodzilem slot PCI-E? Czy moga byc inne przyczyny, jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie znajome, pamięć RAM, wyjmij i wsadz nawet w ten sam slot i odpal znów

znajomy miał i ma nadal ten problem bo sygnał potrafi sie odnowić w najmniej oczekiwanym momencie

przez jakiś czas działa, a przy kolejnych restartach ZONK

nawet zmienialiśmy kostke pamięci na inną i nic to nie dało, sygnał czasami sie pojawia

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie znajome, pamięć RAM, wyjmij i wsadz nawet w ten sam slot i odpal znów

znajomy miał i ma nadal ten problem bo sygnał potrafi sie odnowić w najmniej oczekiwanym momencie

przez jakiś czas działa, a przy kolejnych restartach ZONK

nawet zmienialiśmy kostke pamięci na inną i nic to nie dało, sygnał czasami sie pojawia

a wyjmij sobie grafe - u mnie jest właśnie taki pisk :)

ale z ramem też mozesz spr :) ale wtedy by ci też nie odpalał z 2 slotu :)

 

więc stawiam na uszkodzony slot lub moze zabrudzony / źle dociska karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na to? :

Dołączona grafika

 

W necie ukazal sie wlasnie pierwszy oficjalny bios do tej plytki... odziwo jest inny niz do standardowego a8n-e....

I tak pozostaje jedno pytanie: czy nie mogli od razu zalozyc tego heatpipe'a?

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na to? :

[...]

 

W necie ukazal sie wlasnie pierwszy oficjalny bios do tej plytki... odziwo jest inny niz do standardowego a8n-e....

I tak pozostaje jedno pytanie: czy nie mogli od razu zalozyc tego heatpipe'a?

Ano mogli, szkoda że u nas nie da się kupić tego chłodzenia osobno (choć były jakiś czas temu dwie sztuki na allegro). W Kanadzie i Stanach jest na sprzedaż, ale nie wysyłają do Europy... a różnica w biosie może dotyczyć np. wyłączonego domyślnie monitorowania obrotów wyjca na mostku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze jak ladnie, szkoda, ze jeszcze troche minie zanim pojawi sie u nas. Mozeby wymienili na gwarancji na tego z hot pipe :) napewno mniej sie grzeje niz niebieski zalman.

 

Jednak u mnie wyglada na to, ze jakims cudem uszkodzil sie pci-e x16 przy zmianie grafy, to jakas paranoja. Narazie sie wstrzymuje z oddaniem na gwarancje, potrzebuje kompa. Z drugiej strony nowa grafa sie marnuje :[ w slocie x4.

 

Chce te plyte z hot pine. Mozna zrobic wtedy pasywnie chlodzonego kompa.

Dzis w nocy wylaczylem wszystkie wiatraki, wlacznie z tym na procesorze (proc byl ustawiony nominalnie) Tylko chodzil jeden wentyl w zasilaczu.Musze powiedziec, ze mimo iz w dzsiejszych czasach wszystko sie potwornie grzeje, mozna zrobic kompa pasywnie chlodoznego, bez ladowania duzej kasy, a chlodzic powietrzem tylko podczas np. grania. Temp. proca po calonocnym pasywnym chlodzeniu zaledwie 45st. C, grafa miala 52. Komp pracowal tylko z bittorrent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jeśli chodzi o chłodzenie na chipset jest jakieś lepsze rozwiązanie niż ten niebieski zalman? płyta to A8n-Sli. Nie musi być tanie (ale w granicach rozsądku), byle było ciche i wydajne bo ten fabryczny to jakaś kpina jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jeśli chodzi o chłodzenie na chipset jest jakieś lepsze rozwiązanie niż ten niebieski zalman? płyta to A8n-Sli. Nie musi być tanie (ale w granicach rozsądku), byle było ciche i wydajne bo ten fabryczny to jakaś kpina jest :)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=113003 + http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169180 + http://forum.purepc.pl/index.php?act=Search&f=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to by pamiatki szly synchro z procem. Ale i tak potwierdziles to ze asus cos skopal z przejsciem powyzej 250HTT przy 1T.

 

PS.

Pytanie moze OT, wiec od razy sorko jak cos.

Uzytkownicy A8N SLI Deluxe - jaki Waszym zdaniem jest najlepszy bios do tej plyty ? Tzn. taki na ktorym najwiecej udalo sie wykrecic ?

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :sad:

 

Wejscie 3pin od CPU sie chyba spaliło bo podłaczane wentylatory pod niego nie działaja :mur:

Nie wiem co teraz mam zrobic.Wentylator od Freezera mam podpięty w inne wolne gniazdo 3pin ale teraz nie mam kontroli nad prędkoscia wentylatora :sad: Mialem to urzadzone w speedfanie gdzie prędkosc wentylatora była uzalezniona od temperatury.Chciałbym ponownie miec taka mozliowsc.Serwis odpada bo nieche czekac 3 tygodnie az oni prawdopodobnie przelutuja nowe gniazdo(bo pewnie na nowa MoBo nie ma co liczyc).

 

1.Co moge zrobic aby miec ponownie kontrole nad wentylatorem?

 

2.Czy przelutowanie nowego gniazda 3PIN to dobre rozwiązanie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Czy przelutowanie nowego gniazda 3PIN to dobre rozwiązanie?

a poco xD przecie gniazdo masz :) tylko zenerek/rezystor kopnął w kalendarz xD (w gorszym przypadku upaliła sie ścierzka :) )

ja bym oddał - jak zaczniesz lutować to ci gwary nie uznają :)

 

pozatym ciężko ci bedzie zdobyć nowy taki element (w SMD) bo na sztuki tego nie spylaja :)

a zkrzyżowane nie jest zbyt bezpiecznym rozwiązaniem :)

 

1.Co moge zrobic aby miec ponownie kontrole nad wentylatorem? - podłacz se pod wtyczke od chipsetu :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Teraz pytanko apropo gwarancji.

 

Ostatnio podczas wyciagania karty ze slotu ułamał mi sie kawałek tego zatrzasku na MoBo i nie wiem czy reklamacje tego gniazda 3pin mi uznaja ze względu na to.

 

Czy musze zakładac spowrotem tego wyjca na chipset?

 

P.s Mam podpietego Fandera pod chipset i nie moge go Speedfanem kontrolowac :sad:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddając płytę na gwarancję musisz założyć orginalne chłodzenie.

 

Ułamany zatrzask nie powinien mieć wpływu na reklamację złącza 3-pin. Kiedyś kumpel chciał zwrócić płytę ze złamaną dźwignią przy sockecie (była plastikowa) i robili mu jakieś problemy, ale skoro chcesz żeby Ci płytę naprawili, to raczej nie będą się czepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge nawet kontrolowac jak mam podpiętego pod CPU xD

poto ma faner potencjometr nie :)

 

A ja moglem jak mialem podpiety pod CPU :wink: W speedfanie wszystko dalo sie ustawic i było gites.Masz tez Asusa i tez Fandera wiec dlaczego nie mozesz?

Ustawiasz w speedfanie odpowiednia temp i predkosc i pozniej pare rzeczy zmieniasz w advenced i wszystko działa.Jesli chesz to moge ci podac dokladnie co musisz zrobic.

A potencjometr sie nie sprawdza-co bede co minute otwieral bude zeby zmenic obroty?

 

 

P.s Dziekuje Panowie za pomoci opinie

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie prosze czytajcie mauala.... Jest wyraznie napisane ze predkosc wiatraka podpietogo do gniazda chipset jest automatycznie regulowana w zaleznosci od predkosci wiatraka na CPU....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...