Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

widze przecie :P

ale ogólnie ładniejsza taki głęboko czarny pbc w se jest

PCB ten sam :) ew bez dodatkowego lakieru :)

wentyl SE ma GORSZY :) jest cichrzy ale nie ma nic wspólnego z radiatorem :) to obudowa z alu-napisami asus na bokach :P i wentylem 5k obr :)

wiem bo w mojej też taki był :wink:

zresztą tak czy inaczej i tak idzie do wymiany :) na niebieskiego zelmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

wentyla mozna na bloczek wodny wymienic :D

 

kurcze nie jestem pewien czy ten se to kastrat bo:

1. zwykłych sli już raczej w sklepach nie ma

2. asus a8v kosztuje 220zl a a8v e se 275 i jest tez juz na czarnym pcb i ladniejszy

3. a po trzecie dlaczego w se czyli okrojonej wersji nie byloby karty do przekladania do trybu sli, po prostu jej nie ma jak w dfi lanparty expert, czyli kolejne ułatwienie.....

 

a na stronie asusa:

sli: http://pl.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=...382&modelmenu=1

sli se: http://pl.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=1...789&modelmenu=1

sli se ma wiecej bajerkow....

 

wiem! se jest nowsza, wiecej bajerkow ale ma 6 kanalowy dzwiek, a bez se ma 8

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

heh wiem ale MIMO WSZYSTKO jest to ułatwienie, w wersji "shit/slow edition"?? cos mi nie pasuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wiem ale MIMO WSZYSTKO jest to ułatwienie, w wersji "shit/slow edition"?? cos mi nie pasuje :D

to bierz normalną edycje ...

albo a8n-e jak ja :P

ma 8kanałówke :) i port pcieex uniwersalny w miejscu 2 do sli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

szczerze to od Twojej wole se.... because jest ładna na czarnym pcb :D wiem to "niewazny" szczegol, ale dla mnie wazny, ja przywiazuje wage nie tylko do dzialania ale i wyglodu sprzetu ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

SAVER

chcesz powiedzieć że masz zainstalowane 6.70 i włączony nvidiafirewall i nie masz problemów typu crc, 99% pobrania, zwalone p2p?

 

No dokładnie :) Nawet przy ściąganiu normalnie plików z netu, archiwów itp. dotychczas odpukać nie zauważyłem powyższych objawów.

 

W każdym razie np. BitComet działa bez zarzutu. Firewall ustawiony na medium.

 

Nie wiem czy to ma jakis związek,ale używam przeglądarki Firefox.

 

 

 

A z innej beczki: przy uruchamianiu programu AIbooster i PCProbe II pojawia się napis w okienku:

 

"can't open asIO.sys!!" .

 

Nie wiem co to jest. Po zamknięciu okienka powyższe programy działają normalnie.

 

No może poza AIBoosterem, w którym na moment pokazuje wartości zegara i fsb a potem cyferki się zerują.

Używam go do korzystania cool'n'quiet.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

mówisz AIBooster działa ci z włączonym C&Q ?

u mnie daje komunikat że z nim nie działa by wyłączyć, wtedy jest ok

 

No działa. Mam C&Q ustawione w biosie. Tyle tylko,ze jak się uruchamia to wyświetla mi okienko ze wspomnianym wyżej komunikatem: can't open AsIO.sys!!

 

A używam go,bo Rightmark cpu utility(najnowsza wersja) nie chce poprawnie działać - profile nie chcą się przełączać.

 

A w AIboosterze skonfigurowałem dwa profile - wolny z mnożnikiem 4x i szybki z mnoznikiem 9x i wszystko działa przy szynie fsb 223.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Asus A8N-E z biosem 1013 i postanowiłem pobawić się trochę w OC, podkręciłem Semprona 64 3000+ do x290, HT ustawiłem na x3 i memclock na 333. Wszystko ładnie idzie, ale teraz chcę ustawić lepsze timingi i tu zaczynają się problemy. Na pewno by je ustawić muszę zjechać, z memclock i tak zrobiłem, do 266 ale wtedy system mi nie startuje a jak jeszcze raz zresetuje komputer to pisze

**** Warning: System BOOT Fail ****

Your system last BOOT fail or POST interrupted

Please enter setup to load default and reboot again

 

Trochę dziwne, że na 333 idzie na tych parametrach a na 266 nie. Dopiero muszę ustawić procesor na x280 to pójdzie lub memclock zmienić, na 200 ale to już mało. Jak sądzicie, dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ci smiga na 333 i jest stabilny, to zostaw tak... roznica w mhz kolosalna, wiec timingami nie nadrobisz.

Witam, ale myślałem że to wina tego nowego biosu bo tak nie powinno być (zmieniam na mniejszy mnożnik i nie działa). Nawet czasami jak wchdzę do biosu to klawiatura mi nie dział dopiero muszę zresetować komuter i jeszcze raz wejść. Coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem wcześniej moje problemy z dziwnym okienkiem "Stacja nie jest gotowa" (TU i TU). Myślałem, że to kwestia ustawień w biosie, ale przestawiałem co się tylko dało - bez rezultatu (wyłączanie FDD w biosie powodowało zatrzymanie ładowania windy).

 

Wróciłem do 1008 z 22.08.2005 i wszystko wróciło do normy. !%@&$* Asus... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem wcześniej moje problemy z dziwnym okienkiem "Stacja nie jest gotowa" (TU i TU). Myślałem, że to kwestia ustawień w biosie, ale przestawiałem co się tylko dało - bez rezultatu (wyłączanie FDD w biosie powodowało zatrzymanie ładowania windy).

 

Wróciłem do 1008 z 22.08.2005 i wszystko wróciło do normy. !%@&$* Asus... :mur:

lol

wystarczy mieć właczony kontroler FDD :)

po powrocie na 08 przywrócił ci poprostu to ustawienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

wystarczy mieć właczony kontroler FDD :)

po powrocie na 08 przywrócił ci poprostu to ustawienie :)

Czytasz czasami co ktoś pisze? Chyba nie :mur:

 

Każdy nowy bios po flashu przywraca fabryczne ustawienia, to jasne. Wyłączałem flopa (w końcu nie mam FDD), ale na 1011-004 i 1013 powodowało to zwiechy w czasie ładowania windy. Jeżeli FDD był włączony, to winda się ładowała, ale i ekran się pojawiał.

 

Teraz siedzi 1008 i problem zniknął, za każdym razem ustawienia identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz czasami co ktoś pisze? Chyba nie :mur:

 

Każdy nowy bios po flashu przywraca fabryczne ustawienia, to jasne. Wyłączałem flopa (w końcu nie mam FDD), ale na 1011-004 i 1013 powodowało to zwiechy w czasie ładowania windy. Jeżeli FDD był włączony, to winda się ładowała, ale i ekran się pojawiał.

 

Teraz siedzi 1008 i problem zniknął, za każdym razem ustawienia identyczne.

a pokazuje ci realną częstotliwosć proca w Cpu-z czy tam czymkolwiek innym ?? :) bo mi wtedy caly czas taką sama bez względu na ustawienia w biosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś dobre nieoficjalne biosy to tej płyty ASUS A8N-E Nforce4 Ultra ?

ja rzadnych nie znalazłem :) chyba ze brac nieoficjalnego 1013 na który właśnie sobie testuje :)

tak wiec 1013 jest :

+ lepszy w O/C - udało mi sie zaciagnać te 10Mhz na HTT UP :P

 

- daje większe napiecia (duzo) niz są ustawione w biosie (ja mam 1,5v w biosie to mi everest pokazjuje 1.57V :/)

na 1010 pokazywało mi wtedy 1,52v

- ram mi sie bardziej grzeje :P tez chyba dostaje więcej powera :)

pozatym nie widze zmian :)

mogliby napisac jakąś inną bete co by dodała jakieś nowe opcje lub coś w tym stylu :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]mogliby napisac jakąś inną bete co by dodała jakieś nowe opcje lub coś w tym stylu :)

Mogliby napisać jakiś bios, który nie sprawiałby problemów typu "włącz FDD (mimo, że go nie masz), bo płyta nie zapisze twoich ustawień podkręconego procesora" :?

 

Asus dostaje maile od użytkowników, ludzie zgłaszają też problemy na ich forum i nic, firma ma to najwyraźniej w tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby napisać jakiś bios, który nie sprawiałby problemów typu "włącz FDD (mimo, że go nie masz), bo płyta nie zapisze twoich ustawień podkręconego procesora" :?

 

Asus dostaje maile od użytkowników, ludzie zgłaszają też problemy na ich forum i nic, firma ma to najwyraźniej w tyle...

to jest aqurat problem natury typowo hardwarowej - poprostu z wyłączonym kontrlerem FDD mobo nie praduje właściwie - wada konstrukcji :wink:

 

ale co to tam przeszkadza :) tylko przy wyłaczaniu windy sie ukazuje ze stacja A nie odpowiada - wystarczy to olać - i tak sie wyłaczy :)

 

wiec nie ma tego w "tyle" :) poprostu nie potrafia tego problemu rozwiazać programowo :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy chodzi o hardware, w końcu bez flopa i z procem na ustawieniach domyślnych jest ok, tylko jak podkręcam jest kupa (czytaj: wyskakuje okienko, które BARDZO mi przeszkadza, bo oznacza że coś jest nie tak. BARDZO nie lubię, jak coś jest nie tak :) ).

 

OK, to teraz taki problem: pomijając to cholerne okienko, czasami zdarzają mi się nieoczekiwane freezy - obraz się zatrzymuje, kursor staje, dźwięk się zawiesza i pomaga tylko twardy reset. Sprawdzałem, co może być nie tak:

 

1) Pamięć - 2x 512MB GeIL Value, przejechałem Memtestem i wysypały się błędy. Kości poszły do serwisu, na innych pamięciach błędów brak, ale freez zaliczyłem.

2) Dźwięk - to samo na zintegrowanej jak i na SB Live! 5.1.

3) Sieciówka - zintegrowana czy zewnętrzna, bez różnicy.

4) Bios - kombinowałem jak widać z różnymi, bez rezultatów. Działam chwilowo na 1008 i nie jest źle, ale mam go stosunkowo krótko.

5) Chłodzenie - dzieje się tak niezależnie od temperatury (nigdy nie jest wyższa niż 40 stopni w stresie). Obudowa i zasilacz z podpisu, na procu Zalman 7000A-Cu, Papst 120 mm wyciągający na tyle, drugi wieje na grafikę i radiator na mostku.

6) Podkręcanie - komp męczy się 30 godzin w SP2004 @ 9x 278 @ 1,300V i nic, a potrafi się zwiesić podczas słuchania muzyki na pulpicie @ 9x 200 @ 1,400V.

 

Pytanie: czy może to być kwestia grafiki? Wydaje mi się, że nie i obstawiałbym mobo. Może proc walnięty? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo jakoś nie widzę dla siebie alternatywy na s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chłodzenie NF4 :) ??

zresztą te płyty wogule cienko działaja na geilach :)

 

moze to też być coś z grafą lub ogólnie zasyfionym systemem :P

 

czytaj: wyskakuje okienko, które BARDZO mi przeszkadza, bo oznacza że coś jest nie tak. BARDZO nie lubię, jak coś jest nie tak

gdzie ci to okienko wyskakuje ?? mnie tylko przy wyłaczaniu kompa i mi to nie przeszkadza bo jak wyłaczam to odchodze zazwyczaj od niego :)

a resy robie zawsze twarde - przyzwyczajenie do AT (za długo sie czeka w tych ATXach :P )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chłodzenie NF4 :) ??

zresztą te płyty wogule cienko działaja na geilach :)

Ehhh, napisałem przecież... :-| Zmiana pamięci nie pomogła, na radiator wieje stodwudziestka. Nie, to nie chłodzenie i nie pamięci.

 

moze to też być coś z grafą lub ogólnie zasyfionym systemem :P

No może i grafa, muszę wreszcie ruszyć tyłek i coś kupić. Na świeżym systemie to samo.

gdzie ci to okienko wyskakuje ?? mnie tylko przy wyłaczaniu kompa i mi to nie przeszkadza bo jak wyłaczam to odchodze zazwyczaj od niego :)

a resy robie zawsze twarde - przyzwyczajenie do AT (za długo sie czeka w tych ATXach :P )

No właśnie to okienko, wiem że komp się dalej normalnie wyłącza, ale szlag mnie trafia tak czy inaczej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...