Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

czy próbowaliście postawić system na USB powiedzmy Pendrivie i odpalać z niego komputer, zamiast normalnie z dysku twardego? oczywiście na asusie a8n czy to zadziała, ktoś ma doświadczenia z tym? widze że gdy podłącze urządzenie na USB w boot Hard Drives jest wykrywane nowe urządzenie, ale czy ktoś sprawdzał jak to działa w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A8N-SLI Premium odpaliłem kilka razy Linux'owe dystrybucje routerowe z 'pena' i hulały aż miło. Teraz zasysam 'penową' odmianę SLAX'a (gorąco polecam) i zobaczę jak się będzie zachowywał 'prawdziwy' linux działający z pena. aha... w ostatnim CHIP'ie opisywali ponoć jak posadzić XP'ka na penie albo na dyskach USB... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a działało ci z wewnętrznym dyskiem, że zmieniłeś tylko sekwencje bootowania by odpalał z wybranego, czy może na czas odpalania z pena odłączałeś wewnętrzny dysk twardy by nie było problemów ? z windowsem wydaje mi sie bez problemu, czemu miało by być inaczej niż w przypadku linuxa (ogranicza cie raczej tylko wielkość pena). Poprostu zainstalować windowsa na nim (odpalałem instalke windowsa z wsadzonym pendrive i wykrył go jako dodatkową partycje więc nie powinno być problemów z tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk byl podpięty (4 parytcje - 2x primary, 1 ext, podzielona na kolejne dwie) na dysku XP'ek i Mandriva, zmieniłem tylko kolejność boot'owania! Wszystko 'grało i bucało' :lol: , Co do 'posadzenia' windy na penie to nawet nie myślałem bo ma 256mb - więc mogę sobie pomażyć. :? Ale pod koniec tygodnia dostanę w 'łapki' HDD 80gb na USB więc się pobawię( myślę, że nie będzie problemów - ale życie bywa przekorne )!!!

...dostanę też pamięci ECC co prawdaz nie kostki 2gb ale 2x512 żeby rozwiązać inny problem...

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AaAa Hilfe Ajuto!!

Ani dosowym ani windowsowym nie moge sflaszować biosa wali mi jak byk że bios model A8NSLI-P rev 1001 i że nie ma mowy o wgraniu biosa od A8N5X (czyli mojej)

edit noc 01:30:

se zbutowałem z płytką i alt f2 i mi wgrał biosa od a8n sli premium i mam nawet teraz takie logo na starcie (a wcześniej było a8n5x) zachciało mi sie eksperymentów...

Pomocyyyy...

 

edit dzisiaj:

Dobra, postanowiłem póść do Firmy Eprom we Wrocławiu i niech tam mi zczyszczą i wgrają bios od A8N5X, 15 zyli to nie fortuna.

Dam znać jak poszło.

Pozdrawiam

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AaAa Hilfe Ajuto!!

Ani dosowym ani windowsowym nie moge sflaszować biosa wali mi jak byk że bios model A8NSLI-P rev 1001 i że nie ma mowy o wgraniu biosa od A8N5X (czyli mojej)

edit noc 01:30:

se zbutowałem z płytką i alt f2 i mi wgrał biosa od a8n sli premium i mam nawet teraz takie logo na starcie (a wcześniej było a8n5x) zachciało mi sie eksperymentów...

Pomocyyyy...

 

edit dzisiaj:

Dobra, postanowiłem póść do Firmy Eprom we Wrocławiu i niech tam mi zczyszczą i wgrają bios od A8N5X, 15 zyli to nie fortuna.

Dam znać jak poszło.

Pozdrawiam

pozdro ja tez posiadam tą płyte a8n5x orginalny bios był chyba 301 teraz wgrałem przez winde 602 , na tej płycie zeby podkrecic procka trzeba flopa podpiąć bo inaczej nic z podkrecania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taki bug na A8N5X że jak nie włączysz w biosie obsługi fdd 1,44 to nie pamięta ustawień o/c

Ale fizycznie flop nie musi być podłączony.

Siemka

witam ! nie do konca tak jest jak piszesz bo tak miałem na tej płycie bez fizycznego podpiecia było cos nie tak dopiero po podpieciu fizycznym płyta poprawnie sie zachowuje cos tam podkreciłem nie za duzo 2,2 i tak narazie śmigam

A8N5X 3000ATHLON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! nie do konca tak jest jak piszesz bo tak miałem na tej płycie bez fizycznego podpiecia było cos nie tak dopiero po podpieciu fizycznym płyta poprawnie sie zachowuje cos tam podkreciłem nie za duzo 2,2 i tak narazie śmigam

A8N5X 3000ATHLON

Może i tak być, nie będę się spierał, gdyż sam jeszcze nie próbowałem nic kręcić... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartej budzie i z dodatkowym nawiewem:

Dołączona grafika

 

Hm...zastanawia mnie jedno.. gdzies czytalem ze max bezpieczne napiecie dla Venica jest 1.55V a moj po wlaczeniu opcji w biosie Overclock VCORE (over voltage VCORE by offset 200 mV) lata przy 1.65 =] (wskazania Everestu i BIOS'u) heh

Domyslam sie ze ta opcja zwiekszyla moje standardowe VCORE ustrawione w biosie z 1.42 wlasnie o te 0.2V. Tylko czy to napiecie nie jest zbyt ryzkowne? Niby komputer chodzi normalnie.

 

Zmniejszylem napicie VCORE w biosie do 1.35 i przy wlaczonej opcji wyzej wymienionej mam teraz napiecie 1.55V =]

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzże mi przedmówco troche offtopowo, jakie temperaturki masz w te dni ciepłe na procesorze swoim?

Pozdrawiam

witam ! moje temperaturki to 29stopni procek na 2,2G płyta 35 stopni. Jak na tej płycie a8n5x wyglada słuchanie muzy przez słuchawki bo u mnie zauwazyłem cos nie tak znaczy sie podpiete mam słuchawki do przedniego panela ale w zaden sposób nie moge np. regulowac osobno słuchawki i osobno głosniki tylko jak ścisze głosniki to i słuchawki tez a jak podłącze słuchawki z tyłu kąpa to wogóle nie działają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! moje temperaturki to 29stopni procek na 2,2G płyta 35 stopni. Jak na tej płycie a8n5x wyglada słuchanie muzy przez słuchawki bo u mnie zauwazyłem cos nie tak znaczy sie podpiete mam słuchawki do przedniego panela ale w zaden sposób nie moge np. regulowac osobno słuchawki i osobno głosniki tylko jak ścisze głosniki to i słuchawki tez a jak podłącze słuchawki z tyłu kąpa to wogóle nie działają .

Dzięki za odpowiedź, ja niestety nie moge Ci pomóc, bo nie przeprowadzam takich dźwiękowych eksperymentów... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś wyjasnić następującą rzecz:

co jest nie tak jeżeli komp mi nie chce się uruchomić a z głośniczka systemowego wydobywa się dźwięk w miare długia ale z przerwami>>>......beep......beep......beep....???

nie wiem czy to grafa,ram czy proc, ale coś jest nie tak;/

wie może ktoś gdzie są wyjaśnienia tych dźwięków w asus a8n ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny problem. pojawil sie po powrocie z obozu (komp byl calkowicie od wszystkiego odlaczony). po uruchomieniu po poscie pojawil sie tylko ten znaczek "_" na gorze po lewej stronie ekranu i mrugal. po przytrzymaniu na 4s giziczka komp sie wylaczyl. wlaczam ponownie. i odzywa sie babka system fail... bla bla.. wchodze do biosu, daje F10 (wiec te same ustawienia) i komp rusza normalnie. dzieje sie tak po kazdym wylaczeniu kompa. wchodze do biosa i za 2 razem odpala. wszystko bylo OC, ale chodzilo tak juz bardzo dlugo, ale zmniejszylem HTT i mnoznik proca, ale dalej to samo. co moze byc winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam dziwny problem: plytka to a8n-e procek to x2 3800 Toledo, bios na plycie najnowszy oficjalny 1013.

problem wyglada tak, ze nie mimo iz ustawie w bios`ie szyne 220 dla procesora w windows`ie cpu-z czy inny program pokazuja, ze procek caly czas ma szyne standardowa czyli 200, probowalem zarowno recznie ustawiac ta szyne jak i opcja asusa ale zawsze w windowsie procek przy nominalnej szynie pracuje.

czy ktos wiec o co chodzi moze?

na poprzedniej plycie asusa pod s754 nie bylo takich cyrkow

dzieki za pomoc

pozdrawiam

pablo

 

update

gdy w windowsie ustawie szyne clockgen`em to jest ok procek chodzi przy 220

tak wiec nie mam pojecia o co moze chodzic:/

pzdr

 

update x2

najprostsze rozwiazania sa najskuteczniejsze;)

trzeba bylo zresetowac bios zworka

pzdr

Edytowane przez paws85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mój kolega jest troszke zielony jesli chodzi o kompy ale przejdzmy do rzeczy....

 

Ma płytę Asus A8N-SLI Premium i aktualizował bios z poziomu Windy..... (asus update), podczas tej operacji system sie zawiesił..... Kolega wystartował komputer z CD z programem flasciach!acym i ponownie zaktualizował bios, po tych wszystkich operacjach płyta wydaje sie być spawna i dziala stabilnie ale płyta nie wykrywa urzadzen PCI a co jest dziwne porty PCI-express wykrywane sa bez problemu i dzialaja bez zarzutu.....

 

Co zrobic aby Płyta odzyskala dawna sprawnosc i zeby dzialaly wszystkie gniazda PCI ???

 

 

PS: Wiem ze jest obszerny temat o tych plytach ale on chyba umarł B-) , a na gł forum moze wypowie sie wiecej znawców tematu :)

 

 

Pozdrawiam i licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos testowal taki uklad pamieci: 2x512 + 2x256?

Czy bedzie to dzialac stabilnie, przyczym pamieci to te z mojego sig + Twinmos 2x256, oczywiscie praca w dual.

Chce dodac troche ram, a na 2GB kasy szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem dźwiękówki na A8N-E, nie wykrywa jej system mimo, że jest włączona w biosie. Na początku system wykrył ją może 2 razy ale po następnym uruchomieniu już karty nie było. Mam już 2 egzemplarz tej płyty i problem się powtarza. Wiecie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilne

 

Zaciskam pasa i chyba wezme 2x1GB.

Jak bede chodzic te pamieci na A8N-E

Gskille hz 2x1GB ddr500?

 

Powinno byc wszystko ok?

Wg mnie powinno byc OK. Sam mialem kiedys ochote na te pamiatki ale sie powstrzymalem... daj znac jak Ci chodza. I jeszcze jedno: bierzesz juz jakies selekty czy z polki sklepowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...