Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam taką ciekawostkę:

ostatnio mój znajomy składał sobie kompa na A8N-SLI PREMIUM. No i miał z poprzedniej konfiguracji Athlona Winchester 3000+.

 

Wszystko montują, przychodzi do odpalenia a tu kupa. Komp nie chce bootować. :blink:

 

Myślicie że wina płyty? Ależ skąd! Sprowadzili drugą identyczną i to samo. :blink:

 

Po tym na próbę wsadzili swój nowy 3000+ ale z jądrem Venice. I wszystko zaczęło hulać. :blink:

 

Acha - winchester kolegi sprawny , bo na poprzedniej płycie - MSI K8N Neo2 PLATINIUM chodził bez problemów.

 

 

Rozumiecie coś z tego? I czy komuś się zdarzył podobny przypadek???

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentelmeni... co do tych temperatur chipsetu to kolega Tom O chyba ma racje, że ASUS nie monitoruje temperatury chipsetu!!! To co pokazuje Everest i tym podobne to odczyt z czujnika temperatury płyty ale nie z chipsetu. Mam dwie płyty A8N-E i A8N-SLI Premium, E- zamknięta w Tracer'ze z jednym wyciągającym 92 mm i przy paleniu temp około 32-38 C. A Premium w obudowie Self-Construction z 2 Akasa'mi Amber 120 mm+ Coller Master Silent 80 mm+ dobrze wyciągający zasilacz Chieftek z 120mm pokazuje przy paleniu 28 C ... ale konia z rzędem kto przytrzyma pelec na chipsecie więcej jak 5 sekund i się nie poparzy... zajrzyjcie do płyty i poszukajcie dobrze, to napewno znajdziecie czujnik temperatury zapewniam nie jest on blisko chipsetu... B-)

Ameryki to tu nie odkryłeś, poczytaj wcześniejsze strony tego topiku tam już był poruszany ten temat. Ja pisałem o obciążeniu układu zasilania na tej płycie a nie o temperaturze nf4.

 

 

Co do bootowania sie a8n, ostatnio miewam z nią problemu potrafi się nie uruchomić. Ostatno miałem już troche stracha, nie widziałem o co chodzi, ale po wyjąciu karty graficznej i wsadzeniu na pci jakies s3trio wszystko zaczeło działać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pamięci G.Skill HZ 2x1GB i bardzo ciężko mi się one podkręcają. W tej chwili jadę na 460 MHz i standardowych timingach i to chyba max jaki mogę wycisnąć. Próbowałem różnych biosów ale wszystkie działają tak samo. To prawda co piszą o timingach alfa na płytach Asus że są mocno wyżyłowane? Chciałbym coś więcej wycisnąć z tych pamięci ale już brakuje mi możliwości. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze gorzej - mam Asusa A8N-SLI-Premium, wsadzilem do niego swoje Corsarze VS, ktorze dzialaly na innych plyta na nf4 - na minimum 250MHz CL2.5.

Tutaj, cokolwiek bym nie robil, dojscie do 200, lub ustawienie 200MHz konczy sie zwisem podczas POST'u :(

Nie pomagaja roszady z biosami, rozne ustawienia i kombinacje ramu w slotach.

 

Ma ktos takie pamieci na tej plycie? czy sa one poprostu niezbyt kompatybilne?.. moze ktos mial podobny problem - i udalo sie go rozwiazac bez wymiany pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej wymiana płyty a nie pamięci może coś pomóc :mur: Próbowałem kombinować A64 Tweakerem ale każda próba kończyła się zwiechą <_< Chyba kończę już zabawę z pamięciami i zostanę z tym co mam.

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu HEELP!!

 

Dzisiaj mojemu asusowi A8N-SLI Deluxe padł dźwięk... znaczy nie do końca , oto co się dzieje :

 

Chciałem sobie odpalić muzyczke... no i nic nie słychać... myśle kabel wypadł... ale nie kabel od głośników siedzi w LINE-OUT (tym jasnozielonym)... to kombinuje , myśle coś z wierzą, podłączam słuchawki bezpośrednio do LINE OUT ... cisza...

 

Programik asusa wykrywa podłączenie kabla , i nawet podczas wykrywania na sekundke słychać odtwarzanie dzwięku poczym cisza...

 

Jak przestawie na 4 kanały i wepne słuchawki w gniazdo przeznaczone dla tylnych głośników , Gra , jak przepne na przód (czyli line out zielone) cisza...

 

No to myśle złącze padło... reset... włączyłem POST reportera, i podłączyłem głośniki do LINE OUT - Gada :blink: WTF .... pod windowsem to złącze nie działa...

 

Zrobiłem format, stery z płytki od nowa wgranie.... nie działa :mur:

 

Spotkał sie ktoś z czymś takim ? , czy musze z tym lecieć na gwarancje i nie zawracać sobie głowy?

 

Bios mobo ma najnowszy , a wszystko padło z dnia na dzień...(co ciekawe inne złącza pod windowsem działają bez problemu) , no i post reporter przez Line out gada...

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj to na gwarację. Prawie na 100% walnięty kanał.

 

Ja tak miałem kiedyś z MSI KT4AV(jeszcze VIA KT400A). Nie było dźwięku na zielonym wtyku. Pomogła dopiero wymiana płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie ilu fazowe zasilanie maja poszczegolne plyty asusa ? Chodzi mi najbardziej o model A8N-E Ultra.

Ultra chyba ma 4 fazowe.

 

Natomiast 8 fazowe ma A8N-32-SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra chyba ma 4 fazowe.

 

Natomiast 8 fazowe ma A8N-32-SLI.

Sie tak wlasnie zastanawiam jak dlugo pociagnie zasilanie z mojej plyty bo po podkreceniu i obciazeniu X2 z okolic cewek wydobywa sie lekkie piszczenie... Bez obciazenia to zjawisko nie wystepuje. Czy 4 fazowe zasialnie z A8n-E jest wystarczajace do X2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie tak wlasnie zastanawiam jak dlugo pociagnie zasilanie z mojej plyty bo po podkreceniu i obciazeniu X2 z okolic cewek wydobywa sie lekkie piszczenie... Bez obciazenia to zjawisko nie wystepuje. Czy 4 fazowe zasialnie z A8n-E jest wystarczajace do X2 ?

Jeśli płyta obsługuje X2 to tak. Podaj jeszcze jaki masz zasilacz? Może czas na wymianę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta obsługuje X2 to tak. Podaj jeszcze jaki masz zasilacz? Może czas na wymianę? ;)

Zasilacz mam Cheftec 360W (DF302), ale mierzylem napiecia i pod obciazeniem mam 11,98 (czyli idealnie) ale linia 5V jest za wysoka 5,25-5,30V. Tylko co zasilacz moze miec do piszczenia ukladu zasilania plyty... ? (A co do wymiany to mysle nad tym tylko jeszcze nie wiem co wybrac, bo juz chcialem kupowac Enermax'a Liberty 400 ale uslyszalem pochlebniejsze opinie o coolteku i teraz juz nie wiem. Byc moze ze wzgledu na ponad 100zl roznicy w cenie wybiore Enermax'a.)

 

Plyta niby obsluguje X2, ale pewnie w fazie projektowania nie bylo sluchu o X2 i tak duzym poborze pradu, wiec nie jestem pewnien czy ukl. zasilania jest przygotowany na tak duze obciazenia.

Edytowane przez Tom.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem może ktoś z forum miał takowy i pomoże go mi rozwiązac : moj conf. A8N32-SLI ,venice 3000+ ,512MB Twinmos, 6600GT gainward, 2x 80GB samsung sata2, 160GB Sata WD, Tagan 420

za cholere niemoge postawić raida na tych 2 dyskach tzn tworze raid na nvidi uruchamiam instalke windy podaje stry do raida f6 (stery nvidi) i komunikat niemożna odnalezdz dysków masakra jestem w kropce może zle coś robie wczesniej miałęm A8N-SLI deluxa i wszystko było proste jak drut tylko na siliconie . HELPPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam Cheftec 360W (DF302), ale mierzylem napiecia i pod obciazeniem mam 11,98 (czyli idealnie) ale linia 5V jest za wysoka 5,25-5,30V. Tylko co zasilacz moze miec do piszczenia ukladu zasilania plyty... ? (A co do wymiany to mysle nad tym tylko jeszcze nie wiem co wybrac, bo juz chcialem kupowac Enermax'a Liberty 400 ale uslyszalem pochlebniejsze opinie o coolteku i teraz juz nie wiem. Byc moze ze wzgledu na ponad 100zl roznicy w cenie wybiore Enermax'a.)

 

Plyta niby obsluguje X2, ale pewnie w fazie projektowania nie bylo sluchu o X2 i tak duzym poborze pradu, wiec nie jestem pewnien czy ukl. zasilania jest przygotowany na tak duze obciazenia.

Cewki piszczą strasznie odrazu można to odczuć, ale przy zastosowanie c&c wszystko jest ok. Proponuje dawać nawiew w granice mofestów, bo strasznie sie grzeją.

 

A tak jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam extra lamerskie pytanie... ;)

Płyta podaje mi temperature (SpeedFan) power - 26st.cel. core 26st.cel. i jakąś tam 31st.cel . Która z tych dwóch ostatnich to temp procka?

Pozdrawiam!

 

Obciaz procka np. Sp2004 - ta temperatura ktora pierwsza szybko wzrosnie po paru minutach, oraz po wylaczeniu Sp2004 - spadnie, to na 99% procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążyłem i wyszło coś takiego, że core rośnie szybciej niż ta niezidentyfikowana, ale to tą niezidentyfikowaną pcprobe podaje mi jako tem procka. Programy to lipa, dzięki za fajnego pomysła na sprawdzenie eubie!

Narazie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie można znaleźć starsze biosy do A8N-E? Konkretnie zależy mi na wersji 1010.004 beta. Szukałem na google ale linki na niemieckich stronach akurat do tej wersji nie działają :/

A do czego ta wlasnie wersja jest ci potrzebna ? Do podkrecania podobno byla najlepsza 1009.bin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie dotyczące modelu premium.

 

A dokładniej czy da sie zdemontować samo chłodzenie chipsetu z ciepłowodem , bez ruszania chłodzenia mosfetów ?

 

Wymieniają mi teraz A8N-SLI Deluxe , i sie zastanawiam czy nie zmienić na tą Premium, ale chłodzenie niezbyt mi odpowiada i szczerze powiem że wole swojego TR HR-05 SLI. Ale chłodzenie mosfetów chciałbym zostawić....

 

Może ktoś próbował coś w tej kwestii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pamięci G.Skill HZ 2x1GB i bardzo ciężko mi się one podkręcają. [...] Proszę o pomoc.

Zerknij na 2330417[/snapback]

Ktoś wie gdzie można znaleźć starsze biosy do A8N-E? Konkretnie zależy mi na wersji 1010.004 beta. Szukałem na google ale linki na niemieckich stronach akurat do tej wersji nie działają :/

Mam kilka starszych biosów na dysku w domu, jak chcesz to podrzuć mi maila na PW.

 

Obciążyłem i wyszło coś takiego, że core rośnie szybciej niż ta niezidentyfikowana, ale to tą niezidentyfikowaną pcprobe podaje mi jako tem procka. Programy to lipa, dzięki za fajnego pomysła na sprawdzenie eubie!

Narazie!

U mnie po zainstalowaniu SpeedFana 4.29 doszło kilka nowych czujników i szczerze mówiąc trochę zgłupiałem. Zarejestrowałem się i ściągnąłem profil jakiegoś usera z opisami wszystkich temperatur. Teraz oprócz CPU, mobo i HDD mam temperaturę Core (że niby rdzeń?) i PSU (!). Co do Core to nie mam pewności (jest jakieś 5 stopni mniej niż CPU), ale PSU by się zgadzała (40 stopni). Jak znajdę więcej czasu to pomęczę zasilacz i zobaczę, ale czy to możliwe żeby SpeedFan pokazywał jego temperaturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli G.Skill nie hula na A8N-E i nic nie da się zrobić. Szkoda trochę ale płakał nie będę, może za jakiś czas zmienię mobo to się poszalaje.

 

A co do biosu to byłbym wdzięczny gdybyś mi np. wrzucił na rapidshare i podesłał linka, jak już pisałem najbardziej zależy mi na 1010.004 beta.

 

A na pytanie dlaczego akurat ten odpowiadam że sprawdzam każdy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę w domu i nie zapomnę to wrzucę linka.

 

EDIT: tyle znalazłem:

 

A8N-E bios 1008 final (22.08.2005)

A8N-E Bios 1010 (21.12.2005)

A8N-E Bios 1011-004 (17.02.2006)

i ostatni oficjalny: A8N-E bios 1013 (posiadacze WinXP 32bit powinni uaktualnić sterowniki chipsetu do wersji 6.65 lub późniejszej)

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę pozbyć się swojej obecnej płyty GB K8NF-9 (nforce4) z powodu coldbootów i nabyć ASUS'a A8N5X. Mogę ją mieć za 200zł. Chciałem jeszcze dopytać, czy w kwestii stabilności oraz o/c stanowi lepszy produkt niż ABIT KN8, którego również mogę mieć za 200zł.

 

Ktoś tam mi mówił, że ten Asus do o/c to bardzo średni jest, prawda to? Płytę nabywam już jutro, więc proszę o udzielenie odpowiedzi.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

 

Jakie pamieci najlepiej brac do A8N-SLI P. ?

 

mam na oku te:

 

PDP Patriot DDR 1GB (2x512MB) PC400 Signature

 

oraz te:

 

 

GEIL DDR 1GB (2x512MB) PC400 Value

 

 

 

Ktore brac? ktore nie beda sprawialy problemow jak Korsarze (nie dzialajace dzielniki) ? a moze jakies inne propozycje do 500zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem te PDP Patriot DDR 1GB (2x512MB) PC400 Signature w niebieskich garniturkach - bardzo dobre kostki z przyzwoitym o/c (choc napewno nie extremalnym) U mnie chodzily na 230MHz, wiekszosc idzie do ~250MHz. Kosci stabilne i niezawodne. Z Geil moga byc drobne problemy, kilka razy ktos o tym cos tu pisal, ale nie pamietam co tam nie gralo, poszukaj.

Z drugiej strony, nie wiem po ile teraz jest ram, ale moze znajdziesz 2GB za nie duzo wieksza kase. Ile to minelo, cos ponad miesiac temu, dalem 570zl za to w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...