Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widze że nikt niepotrafi mi pomoc "mam problem z płytka a8n32 sli tzn: problem polega na tym iż jak podniosę częstotliowość HT" masakra walcze z tym dziadostwem już dłuższy czas niższe biosy nic nie daja czytałęm na zachodnich site-ach że są biosu wyższe beta ale za grom niemogę ich znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na G.Skillach jest tragedia, ale o problemach na "zwyklych" UCCC nie slyszalem Najlepiej sprawdz przed zakupem... A moze chcesz kupic tego Asusa troche taniej - pewne konto allegro :) Płyta ma tydzien :)

Edytowane przez horac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ludki

 

mialem małego zonka z podkręcaniem 3200+ na A8N-E - długo nie mogłem dojść co i jak, w czym leży proble, co robię źlę :mur:

 

w końcu doczytałem tu, że chodzi o fdd :blink:

:lol: Kolego, tą informacją uszczęśliwiłeś mnie ale i zmartwiłeś nieco, walczę od 10 dni z podkręceniem mojego 3000+ i za cholerę nie szedł więcej niż 9x216 a i to było problematyczne, kto by na to wpadł że chodzi o durną FDD, po włączeniu w biosie od razu są efekty @MHz :)

Najgorsze jest to że tak mnie ta mobo wpieniła że wczoraj zdesperowany zamówiłem MSI o tych samych parametrach co A8N-E, konkretnie MSI K8N neo4 FI nf4 Ultra (głównie powodowany testami i artykułami z netu o tej płycie) kurde nie wiem czy dobrze zrobiłem zamieniając Asusa na MSI :unsure: (?)

Jakkolwiek Twoja informacja dot. FDD na A8N-E jest na wagę złota :) dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Kolego, tą informacją uszczęśliwiłeś mnie ale i zmartwiłeś nieco, walczę od 10 dni z podkręceniem mojego 3000+ i za cholerę nie szedł więcej niż 9x216 a i to było problematyczne, kto by na to wpadł że chodzi o durną FDD, po włączeniu w biosie od razu są efekty @MHz :)

Najgorsze jest to że tak mnie ta mobo wpieniła że wczoraj zdesperowany zamówiłem MSI o tych samych parametrach co A8N-E, konkretnie MSI K8N neo4 FI nf4 Ultra (głównie powodowany testami i artykułami z netu o tej płycie) kurde nie wiem czy dobrze zrobiłem zamieniając Asusa na MSI :unsure: (?)

Jakkolwiek Twoja informacja dot. FDD na A8N-E jest na wagę złota :) dzięki.

no milo ze po moim poscie sprawa sie rozjasnila ale podkresle - to uzytkownicy tego forum wczesniej o tym pisali (sory, nie pomnie kto dokladnie) - musialem jednak przebrnac przez kilkadziesiat (!) stron aby to info zdobyc

 

ponawiam wiec grzecznie prosbe - wlozcie ta jakkolwiek absurdalna info do faqa na pierwszej stronie - moze wiecej sfrustrowanych uzytkownikow uratuje pare klebkow nerwow ;)

 

a Ty wasc krec, krec, jako i ja krece! co prawda mobo nie jest monsterem krecenia ale udalo mi sie osiagnac rock stable 2700 - teraz bawie sie z pamiatkami (mam slabe niestety, ale to nic 2700 to i tak ladnie, prawdaz?)

 

pzdr, patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki dzielnik trzeba ustawić na tej płycie żeby puścić athlona 3200+ na ok.2400mhz tak żeby pamięci miały ok.200mhz? Nie moge nigdzie znaleźć tego programu a64 memory divider...

Edytowane przez raven246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kater słuchaj z tym fdd racja moge wiecej wyciągnąć w Mhz ale [gluteus maximus] i tak V na Cpu idzie w góre masakra szukałem innych biosów i wiesz co ... nic musiałem wrocić do pierwszego biosu na tę płytke bodajże 1206 i teraz jest OK tylko coś z Raid na sata2 mi sie pierniczy ale już mam 2900Mhz :) i napięcie 1,45V Thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła mi płyta :) Mam nadzieje że mój venice będzie chodził chodź jest lekko ukruszony. Niestety narazie niemam grafiki <_< Czy ktoś z was wgrywał do SLI SE bios od premium?? Jakie są z tego korzyści??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła mi płyta :) Mam nadzieje że mój venice będzie chodził chodź jest lekko ukruszony. Niestety narazie niemam grafiki <_< Czy ktoś z was wgrywał do SLI SE bios od premium?? Jakie są z tego korzyści??

ja wgrałem od premium, zauwazyłem więcej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Co zyskamy dzięki tej operacji? O tym możecie przekonać się wchodząc do BIOS-u płyty. Nie da się nie zauważyć dodatkowych opcji, szczególnie gdy modujemy płyty najniższe z tej serii, czyli A8N-SLI non deluxe i SE. Dodatkowo można zyskać parenaście MHz więcej na szynie HTT, co przełoży się na gratisowe MHz procesora.'' ale nie pisze nic o tym jakie opcje dojdą?

Edytowane przez Ogór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakikolwiek mod ktory by umozliwial zwiekszenie napiecia na pamiatkach na plycie a8n sli premium ?? Standardowo jest oczywiscie 3.0V ale na winbondy to zdecydowanie za malo i przy okazji to samo w stosunku do procka. 1.55 V to tez dosc malutko moje podstarawe MSI ma 1,59 V :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy wersja SE tej płyty znacznie odbiega pod względem oc od innych wersji? Bo chcę jedną z nich kupić, ale nie wiem czy warto dokładać (w sklepach są już tylko SE i Delux, a ta druga jest bardzooo droga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno musiałem kupić coś z pci-e i padło na A8N-sli se i stąd moje pytanko:

czy uzywał ktoś/spotkał się ktos z bios`em do tej płytki mającym mozliwosc ustawienia dzielnika dla pamięci na 183mhz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie od razu pisze ze czytalem FAQ, szukalem, ale zadnych konkretow nie znalazlem :( Jestem poczatkujacym uzytkownikiem i bardzo prosze o wyrozumialosc! Otoz przesiadlem sie z Athlona XP (tam wszystko bylo prostsze ;)) i troche sie gubie na nowej platformie...

1. Komp jak w sigu, wgralem bios od Premium i pierwsze pytanie - dlaczego nie moge ustawic pamieci na 500 MHz? ("automatycznie" zmienia sie na 400 Mhz przy CS 3) I zmienic timingow? (W manualu pisze "not configurable" ale dlaczego???) W ogole to jak jest ustawione na "auto" to wykrywa 266 MHz :( Na starym biosie bylo to samo :(

2. Gdzie mozna w tym biosie zmienic dzielnik (pamiec/szyna proca)? Czy moze tutaj tez dziala proc i pamiec na tej samej czestotliwosci?

3. Co to w ogole jest HTT i dlaczego w postach czytam ze jest np 300 MHz a ja mam do wyboru opcje typu 4x, 5x...

 

Wiem ze dla wiekszosci z Was pytania moga sie okazac banalne ale bardzo prosze POMOZCIE!!!

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole zapytać niż potem mieć problem :>

 

Mam sprzęt jak w podpisie i chciałbym dołożyć takie coś:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=21543

 

Będą one chodzić? Jak się ma sytuacja z moją obecną kostką, wywalić ją czy można zostawić?

 

Dodam że BIOS mam 1005 nie wiem czy to ma znaczenie ;)

 

Ram wymieniam głównie dlatego że stary ogranicza procka, nie idzie więcej jak 9x220, na niskim dzielniku idzie 9*290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole zapytać niż potem mieć problem :>

 

Mam sprzęt jak w podpisie i chciałbym dołożyć takie coś:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=21543

 

Będą one chodzić? Jak się ma sytuacja z moją obecną kostką, wywalić ją czy można zostawić?

 

Dodam że BIOS mam 1005 nie wiem czy to ma znaczenie ;)

 

Ram wymieniam głównie dlatego że stary ogranicza procka, nie idzie więcej jak 9x220, na niskim dzielniku idzie 9*290

 

Nie kupuj ich!!! Mam taki komplet i max dla nich to 238MHz i to TYLKO w dzielniku 1:1 z prockiem. Na innych dzielnikach nie chcą iść nawet 1MHz wyżej. Testowane na sprzęcie z podpisu- napięcie 3V, nie pomaga luzowanie timingów. Nie polecam!

Edytowane przez grajo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co innego polecisz w tej cenie? (ani grosza więcej, musi być z komputronika.)

Nie wiem. Ja z początku myślałem nad A-Data DDR600. Ale nie wiem jak one się dogadują z A8N-E. I nie wiem jak z cenami w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam płyte ASUS A8N-SLI i kupiłem dzisiaj pamięci

 

G.Skill

F1-4800DSU2-1GBFR

PC4800(DDR600) 2T 2.5-4-4-8 (Dual channel)

Samsung TCCD / 1024MB kit (2x512MB) dual channel pack

 

obawiam się jednak że nie będą chciały hulać. Czy może mi ktos powiedzieć czy na tej płycie wszystko powinno być ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos napisac jak na tej plycie zmienic timingi? Bo juz mnie szlag pomalu trafia...

 

I jeszcze jedno - w manualu wyczytałem ze moja plyta obsluguje pamieci ECC. Te mozna kupic bardzo tanio i tak sie zastanawiam czy roznia sie czyms (OC, stabilność...) w praktyce od non-ECC? Warto je kupic?

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...