Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z A8N-SLi Dlx a mianowicie mobo jest troche stara ma rok i czy to moze byc przyczyna ze dali jakies tragiczne czujki V proca ? Bawilem sie z kolegami w UnderVolting i wszystkie programy najmniej pokazuja 1.100V a w biosie jets 0.9, czy to moze byc wina tych czujek ? I jaki polecacie bios do oc ? obecnie jade na 1016 i htt konczy sie po 280 :/ Proc spokojnie osiaga 2700 na 1.4 a 2800 na 1.55 (A64 3200 Venice E6 i Ninja) czy do tych 2,8 nie powinien dojechac na max 1.45 ?(a tego nie robi :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam za pewne bardzo proste pytanie, ale nie mogę sobie z tym poradzić. Otóż, posiadam płytę ASUS A8N SLI SE ( bios 0502 03/09/2006 ) + A64+ 3500@2750mhz ( 11x250) + 1536MB 400mhz DDR RAM ( Kingston 1GB CL3 + Kingston 512MB CL2.5 ).

 

Problem pojawia się przy ustawieniu pamięci - standardowo płyta ustawia mi 333mhz, CL2.5 ale samo ustawienie pamięci ma jeszcze jakiś związek z prędkością magistrali (?) bo CPU-Z pokazuje mi 196mhz czyli 392mhz na pamięci. Gdy w biosie ustawie 400mhz CL3 to windows nie startuje bo jak się domyślam znowu wpływa na to przetaktowanie ( jeżeli w takim samym stopniu jak magistrala to pamięci próbują uruchomić się na 500mhz a kingstony tego nie zrobią ) - ale tego nie wiem i nie za dobrze to rozumiem. Czy można jakoś wyregulować to tak żebym mógł sobie popróbować różne parametry pamięci - 410, 420, 430mhz? Mam nadzieje, ze poprostu nie zauwazyłem jakiejś opcji w biosie i istnieje taka możliwość?

 

 

Dziękuje za wszelkie porady!

Edytowane przez Mitsurugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz wymienic jednego wyjca na inny wyjec...

Mozesz zalozyc rozne cuda i dziwy ;) ale po co? Co z tego, ze NB jest goracy, moj komp chodzi 24/24h restartowany przewaznie raz na 7 dni i jakos nic sie z nim zlego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymienic jednego wyjca na inny wyjec...

Mozesz zalozyc rozne cuda i dziwy ;) ale po co? Co z tego, ze NB jest goracy, moj komp chodzi 24/24h restartowany przewaznie raz na 7 dni i jakos nic sie z nim zlego nie dzieje.

 

wolałbym jednak, żeby mnie nie parzyl :wink: Może jest jakieś wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jednak, żeby mnie nie parzyl :wink: Może jest jakieś wyjście?

Jest - założyć na proca XP120 :) Poważnie! Mi w ten sposób temp. chipsetu spadła z 45-50 na 35.

 

A to dlatego,że XP120 jest tuż nad radiatorem heatpipa od chipsetu, więc wiatrak 120mm wieje bezpośrednio na radiator :)

 

P.S.

 

Ups. niezauważyłem ,że ty masz A8N5X ,a nie premium. Niemniej jednak heatpipe widać bardziej się sprawdza od hałaśliwego wiatraczka.

 

Spróbuj sciągąć wiatraczek i przesmarować chipset AS5 :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbój sicągąć wiatraczek i prezesmarować chipset AS5 :)

 

Ale nie chodzi o to ze jest goracy tylko ze wieje i chcialbym go zmienic, ale jak mowi Ocean na niebieskim Zalmanie bedzie sie bardzo grzal....Wiec szukam jakiego dobrego i cichego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, 80% osob jak nie wiecej, ktore zmienily chlodzenie NB na Asus wzielo blue zalman i jakos nikt nie narzeka, wiec, kupuj montuj i ciesz sie cisza. Ja jestem zadowolony, wszystko dziala cacy.

 

Ok, trzymam Cię za słowo :wink: Moze AS5 + dobry obieg spowoduje, że nie będzie się grzał.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brunneriusgreyna - masz jakies dodatkowe chlodzenie w obudowie?

 

Poniewaz jestem na kupnie A8N5X (w zasadzie to juz kupilem, musze tylko odebrac), moglby ktos udzielic jaich porad odnosnie tej plyty? Jaki bios najlepszy, na co zwracac uwage?

Prockiem bedzie San Diego 3700+ chlodzone Scythe Katana Cu, grafa to pewnie Galaxy 7300GT 128MB 1.4ns Zalman.

Niebieski Zalman na NB rowniez juz zamowiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy ktos to czyta? :unsure:

Tak czytamy to, tez mam tą płytę A8N5X ,VENICE 3000, 1GBTWINMOS jesli chcesz cos wogóle podkrecic na tej płycie to musisz flopa podłączyć bo bez niego ani rusz bynajmniej ja tak miałem co bym nie podkrecił to i tak zostawało na standardowych ustawieniach bios 301 standard po zfleszowaniu na 601 z pod windy progosem asusa nic nowego nie zauważyłem . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O flopie wiem - to akurat nie problem, bo takowego posiadam i korzystam :)

 

Choc patrzac na polozenie gniazdka na plycie, to strasznie mi on bedzie kompozycje zaklocal. Szczegolnie, ze specjalnie dla niego bede musial zostawic podpiety dodatkowy kabel w zasilaczu :?

 

Czy ktos probowal opcji, zeby ustawic flopa w biosie na "1.44MB, 3.5"" i do tego Boot Up Floppy Seek na disabled przy niepodlaczonym fizycznie flopie? Moze tak by sie dalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O flopie wiem - to akurat nie problem, bo takowego posiadam i korzystam :)

 

Choc patrzac na polozenie gniazdka na plycie, to strasznie mi on bedzie kompozycje zaklocal. Szczegolnie, ze specjalnie dla niego bede musial zostawic podpiety dodatkowy kabel w zasilaczu :?

 

Czy ktos probowal opcji, zeby ustawic flopa w biosie na "1.44MB, 3.5"" i do tego Boot Up Floppy Seek na disabled przy niepodlaczonym fizycznie flopie? Moze tak by sie dalo...

własnie tam miałem podłączone na poczatku włączone ze jest ale fizycznie nie miałem go ale nic to nie pomogło musi byc fizycznie podłączony wtedy dopiero jest ok i mozna podkrecać tak to było z moja płytą podłączyłem jej tego flopa niech ma widocznie tak musi byc dziwne ale to fakt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :)

 

Dzis dostaje procka, wiec hopefully skoncza sie glupie pytania o rzeczy podstawowe, a zacznie jakies OC :)

Ale zanim to nastapi - czy jest jakis bios, ktory szczegolnie polecacie do Asusa A8N5X? Planuje wgrac najnowszy ze strony Asusa (902 final), bedzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Sam nie mam tego modelu a pod moja płytę też nie ma "najlepszego"... Osobiście mam dziwne uczucie, że Asus porzucił już zupełnie serię s.939 i patrzy już na socket F. Niestety będziesz musiał sam potestować. Sprawdź jedynie od którego biosu Twój procek będzie kompatybilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...