Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadam sie na platforme 939. Zdecydowalem sie na Venice 3000+ i po dlugiej lekturze na forum zdecydowalem sie na asusa (slusznie?!) i mam teraz dylemat. Poczatkowo myslalem o A8N-E (340zl) ale po blizszym przyjrzeniu sie ofercie asusa znalazlem A8N-SLI SE (305zl). Konstrukcyjnie obie plyty wygladaja prawie identycznie, jedyna roznica jest obsluga sli i "dluzszy" jeden port PCIex. Bede wdzieczny jakby ktos moglby przyblizyc mi pozostale roznice bo skads ta roznica cen musi chyba wynikac.

 

I teraz moje pytanie, jak wygladaja obie plyty pod wzgledem stabilnosci oraz mozliwosci OC??, nie ukrywam, ze chcialbym pogonic troche procka.

Zakladajac, ze bede dzialal poczatkowo na jednej grafie, to ktore mobo zaoferuje wyzsza wydajnosc??

I ostatnie pytanie, na plycie ze SLI, w ktorym slocie PCIex montuje sie grafike, jezeli jest to jedyna grafa w kompie, w tym slocie wyzej czy nizej?.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja SLI ma "dłuższy" port PCIe bo jest to drugi port x16 a zwykła wersja ma x4

 

jeśli bedziesz używał SLI to ma to pewne znaczenie...

 

jak nie masz SLI to grafe wkładasz w górny slot i ustawiasz w biosie prace jako PCIe x16 a jak masz SLI to w obydwu portach grafy pracują jako x8

 

A co do mojej mobo z linka- kto coś mi powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja ci powiem

oc z poziomu biosu zerowe, zadnej zmiany dzielników, timingów,itp

ale clockgen, a64 tweaker, itp ci pomoga, maks napiecie 1.45v, dzielniki wiadomo jak w a64 t, z palcem w d.... robi htt 300 (prawdopodobnie przy mnozniku ht x4), ogólnie za te 120zł nie jest zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja SLI ma "dłuższy" port PCIe bo jest to drugi port x16 a zwykła wersja ma x4

 

jeśli bedziesz używał SLI to ma to pewne znaczenie...

Rozumiem, ze jak bede uzywal SLI to ma znaczenie,

ale bede wdzieczny jakby ktos mogl porownac mozliwosci OC, wydajnosc oraz stabilnosc obu plyt, tzn. A8N-E i A8N-SLI SE w przypadku jezeli bede uzywal tylko jednej karty graficznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem

oc z poziomu biosu zerowe, zadnej zmiany dzielników, timingów,itp

ale clockgen, a64 tweaker, itp ci pomoga, maks napiecie 1.45v, dzielniki wiadomo jak w a64 t, z palcem w d.... robi htt 300 (prawdopodobnie przy mnozniku ht x4), ogólnie za te 120zł nie jest zła

a nie ma jakichś biosów do niej normalnych ??

 

i rozumiem obsługuje semprony ? Bo na DFI były problemy przy ustawieniu auto, a jeśli ta mobo wszystko wali na auto to też powinny być problemy

:-/

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry:

 

Wie ktos moze, gdzie lezy jakis opis jak dokonac vdimm mod'a na a8n sli? jedyny link ktory mozna znalesc w google nie dziala:

 

http://www.xtremeresources.com/forums/showthread.php?t=35539

 

Reszta jest do vcore.

 

Moze padl juz w tym watku jakis inny link? albo ktos zna adres?

 

bylbym bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dual channel, mam pamiatki jedna jednostronna a druga dwustronna(elixir) kombinowalem z slotami ale nic, cmos robilem, mam bios 1014 pomocy. I jeszcze jedno pytanie, czy dual channel daje cos w grach?

 

 

No raczej do duall channel pamiątki powinny być identyczne pod względem timingów etc. A zwłaszcza dotyczy to jednostronnych/dwustronnych modułów.

 

Inaczej bedą problemy.

 

W tabeli kompatybilności w instrukcji ASUS podaje następujace elixiry: M2U51264DS8HC1G-5T - KOSTKI 512 MB.

 

A co do wydajności w grach - to napewno duall chanel pomaga. Zwłaszcza przy większej pojemności RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej do duall channel pamiątki powinny być identyczne pod względem timingów etc.

O RLY? http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=210356

 

W tabeli kompatybilności w instrukcji ASUS podaje następujace elixiry: M2U51264DS8HC1G-5T - KOSTKI 512 MB.

Nie wiem jak Wasza, ale moja instrukcja ma już ładnych kilka lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też płyta niedovoltowuje procka na ustawieniu auto? U mnie zamiast standardowego 1,35V na cpu podaje 1,30. A są nawet wachnięcia do 1,28 <_<

 

Jak ustawię ręcznie to wtedy jest ok.

 

Sprzęt jak w sigu.

A jak próbuję korzystać cool&quiet to zdarza się ,że komp ni z gruchy ni z pietruchy wyłącza się...

 

Co to może być? Płyta? Zasilacz? Ten to chyba odpada bo jeszcze nie ma roku.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

majkel84 działam na niej i właśnie sempie 3000, wszystko ok działa, z biosu tak jak mówiłem nic, ale clock genem mozna sie pobawic, tylko taka zasada, ze najpierw trzeba zmienic htt z standardowych 200 na powiedzmy 220, obojetnie i dopiero wtedy zmieniami dzielniki/czy tam timingi w a64tweaker i dalej krecimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

rozważam zakup rozsądnie taniej plytki pod 939 i tak mysel o asusie, interesują mnie Asus A8N-5X nForce4 i Asus A8N-SLI SE nForce4 SLI

 

mógł bym mi ktoś strescić/odpowiedziec ? ;)

 

- czym się różnią

- jakie ht zrobię bez modowania

- jake vcore i vmem mogę dać

 

- jakie są wady tych plytek

- jak z zamianą wyjca na zalmana

- czy na plytkę wejdzie ninja

 

od plyty wiele nie wymagam, dobre oc i dobra cena + cisza,, spaliłem dfi nf4x i chyba bede zmuszony coś innego kupic

 

w plytke wsadzał bym jakąś selekcję venice (tanie są, chętnie bym dokupił 2700-2800mhz <1,5v) lub 3700+ z 1mb (allegro 299pln są ;), w lublinie gdzies ~400, raczej z górką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to biorąc pod uwagę mnożnik 11 z górką zapas do zabawy

Jak byś byl tak uprzejmy odpowiedzieć choćby lakonicznie na w/w pytania :) +ktora z tych płyt jest lepsza ? + czy nie ma problemy z podmieniem chłodzenia mostka na zalmana ? jak z głośnością oryginału ?

do asusa mam dostęp na miejscu - i to w dobrych cenach :) zestaw z sandiego wyszedł bym przyzwoite ~620zł

 

jak z woltażem ? mam pod ręką 2x512 bh5 i w sumie to wolał bym się nawić nimi,, mam też ultraxy na tccd ale jakoś bardziej do mnie przemawia dzika odwieczna moc bh :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majkel84 działam na niej i właśnie sempie 3000, wszystko ok działa, z biosu tak jak mówiłem nic, ale clock genem mozna sie pobawic, tylko taka zasada, ze najpierw trzeba zmienic htt z standardowych 200 na powiedzmy 220, obojetnie i dopiero wtedy zmieniami dzielniki/czy tam timingi w a64tweaker i dalej krecimy

a może by spróbować flasha biosu od A8Ne ??

 

ok to biorąc pod uwagę mnożnik 11 z górką zapas do zabawy

Jak byś byl tak uprzejmy odpowiedzieć choćby lakonicznie na w/w pytania :) +ktora z tych płyt jest lepsza ? + czy nie ma problemy z podmieniem chłodzenia mostka na zalmana ? jak z głośnością oryginału ?

do asusa mam dostęp na miejscu - i to w dobrych cenach :) zestaw z sandiego wyszedł bym przyzwoite ~620zł

 

jak z woltażem ? mam pod ręką 2x512 bh5 i w sumie to wolał bym się nawić nimi,, mam też ultraxy na tccd ale jakoś bardziej do mnie przemawia dzika odwieczna moc bh :F

do asusa to pasują raczej tylko TCCD, bo BH5 to sie rozpędzają dopiero przy 3,3V :-D

chyba ze moda zrobisz albo co

a ogólnie asus spoko jest

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczie!

Zachciało mi się zmian no i mam za swoje. Może ktoś z szanownych userów doradzi: jak ustawię np. FSB=250 to od razu RAM przeskakuje na 133 a jesli ustawię RAM na sztywno "limits" czy jakoś tak no to zwiecha i nie bootuje. Poradźcie bo może coś źle robię i dlaczego nie ma dzielników w BIOSie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam płyte gł. asus a8n-e i mam taki o to problem ze nie moge odpalic z dyskietki kompa :/ chciałem sobie zflashowac biosa w od karty graf i lipa :/ wszystko robie tak jak zawsze. i jak sie już wczytuje dyskietka wyskakuje taki komunikat

"type the name of the command interpreter" dziwne to :/ wie moze ktoś o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam płyte gł. asus a8n-e i mam taki o to problem ze nie moge odpalic z dyskietki kompa :/ chciałem sobie zflashowac biosa w od karty graf i lipa :/ wszystko robie tak jak zawsze. i jak sie już wczytuje dyskietka wyskakuje taki komunikat

"type the name of the command interpreter" dziwne to :/ wie moze ktoś o co chodzi ??

 

a nie mozesz tego zrobic z poziomu Win jest o wiele szybciej i latwiej.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak :P:P ?? heh i potem jak coś pójdzie nie tak z flashowaniem to jak wrzuce karte na pci to bedzie obraz żeby przywrócić stary bios ??

 

bierzesz instrukcje ibslugi i tam wszystko pisze..... :wink: instalujesz program i wszystko jest juz automatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

właśnie mam zamiar (na 100%) zakupić A8N-SLI SE i mam kilka pytan:

 

1. teraz posiadam płytę KT 400 A , czy lepiej zrobić format i instalować na "czysty" dysk czy włożyć płytę i doinstalować sterowniki ?

2.wcześniej wgrywało się 4in1 Via i szystko jasne :-) . Jaka kolejność powinna być wgrywania tych sterów do nForca ( nie miałem nigdy z tą platformą do czynienia)

3. czy wszystko z tej płyty Asusa mam instalować? jakie programy są niezbędne i może w jakiej kolejności wgrywać?

4. do tej płyty biorę A64 3500 Venica / czy po odpaleniu będę musiał coś w biosie poustawiać? czy zobaczy proca jako 2200 GHz czy trzeba jakieś zworki poprzestawiać ?

 

z góry dziękuję za pomoc . zaczynam z platformą NfORCE i trochę "po omacku "na razie się poruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw kup, zobacz, a potem zadawaj troche glupie pytania...

 

instalujesz najlepiej na czysto, z nvidii sciagasz stery do nforca i koniec. to taka via 4in1. stery do proca z amd. potem robisz update biosu i masz wszystko.

 

a o tych zworkach, to nie wiem, gdzie wyczytales...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...