Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

ooo, wlasnie rozkrecalem kompa zeby porobic zdjecia mojej karty na dowod.....i wlasnie zobaczylem ze jedna nozka juz sie odczepila :) wiec kondensator dziala na jednej nozce.

 

hmm...komp dziala, gry dzialaja....mam nadzieje ze karta sie nie spali? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, wlasnie rozkrecalem kompa zeby porobic zdjecia mojej karty na dowod.....i wlasnie zobaczylem ze jedna nozka juz sie odczepila :) wiec kondensator dziala na jednej nozce.

 

hmm...komp dziala, gry dzialaja....mam nadzieje ze karta sie nie spali? :D

1352839[/snapback]

jak mozesz to od razu to przylutuj, badz tez oddaj na gwarancje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem i nie wiem co z tym zrobic.

chcialem w Riva Tuner podniesc taktowanie rdzenia do 600MHz , aby zatwierdzic zmiane taktowania trzeba przeprowadzic test -no i tu jest problem bo :" the driver failed to pass internal test with the clock frequencies you are about to set."

 

stery 71.84 -co o tym myslicie?

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Prosta odpowiedź Riva Tuner to mądre stworzenie i dobrze wie że bez dodatkowego chłodzenia nie podniesiesz do 600. Spraw sobie stery XG-76.41 na nich powinno iść w końco są najnowsze www.guru3d.com. Ale bez chłodzenia nie wiem czy ci zrobi ten test daj sobie 570 i tak będzie dużo jak nie masz chłodzonego dodatkowo

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol wyłącz poprostu testowanie ....

 

power user -> overclocking\global -> DisableClockTest ustaw na 1 i jazda

 

EDIT

Devilek a masz moze jakiś pomysł na cholernie grzejący sie spód rdzenia? Tzn jak zamontować jakiś radiator albo coś na odwrocie karty? Bo nie bardzo wiem jak to zrobić aby nie było zwarcia :blink: A myśle ze to by wiele dało

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek napisał :

@ model3100 hmmm na początku może sypać artami we wszystkim na std. zegarach, ale wystarczy ją skatować i posmarować dobrze tnz. dobrze wygrzać i działa tak jak widać, Ma zegary 500/900, druga strona rdzenia się grzeje bardzo bardzo mocno. Rdzeń poleci gdzieś do 580MHz bez artów, pamiątki potrzebują chłodzenia dobrego aby wysoko latać ( powyżej 1200MHz ).

Ja nie rozumiem. Jak ja wsadze karte to będzie sypać artami w grach??

Co to znaczy dobrze wygrzać?? Druga strona grzeje się bardzo mocno a trzeba dać tam jakiś wentyl??

1352702[/snapback]

Tak dobrze zrozumiałeś, karta na początku może sypać artami w wszystkim na std. zegarach. Wygrzać znaczy skatować, kręcić aż pojawią się arty :) Jeśli nie będziesz kręcić na max. to na drugą stronę nie trzebna wentylka, imho przydałby się.

 

Ile udalo wam sie wyciagnac na standardowym chlodzonku,bez zadnych modyfikacji?Glownie interesuja mnie Sparkle,ot tak zeby miec porownanie.

1353816[/snapback]

600MHz, na wodnym dochodzę już do 670MHz.

 

@ Qlawy na drugą stronę rdzenia daj jakiś radiator pasujący na rozstaw kołków albo jakiś nawiew typu 80x80mm.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rangiz - u mnie 568, ale tak jak DEVILEK mówi - pasuje ją wygrzać...btw w markach przyrost punktów mam tylko do granicy 557 MHz.Później wyniki spadają.

Pamiątki póki co 1232 ale bez radiatorów :| (bez artefaktów - 1180).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Wie ktos moze czy i gdzie mozna kupic w polsce i czy wogole cos takiego istnieje jak gf6600gt z 256 mb ?Oo

I jeszcze jedno czy ktos muglby mi podac link lub napisac czy wogole da sie odblokowac potoki na 6600gt, a jezeli tak to jakis link jak to zrobic , troche szperalem w necie ale do niczego nie doszedlem.

Z gory dziekuje za pomoc i wyrozumialosc dla moich byc moze banalnych pytan dla ludzi ktorzy siedza w tym biznesie juz jakis czas ;p=]

 

mail: mercenarymistrz@o2.pl

gg: 4638146

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Wie ktos moze czy i gdzie mozna kupic w polsce i czy wogole cos takiego istnieje jak gf6600gt z 256 mb ?Oo

I jeszcze jedno czy ktos muglby mi podac link lub napisac czy wogole da sie odblokowac potoki na 6600gt, a jezeli tak to jakis link jak to zrobic , troche szperalem w necie ale do niczego nie doszedlem.

Z gory dziekuje za pomoc i wyrozumialosc dla moich byc moze banalnych pytan dla ludzi ktorzy siedza w tym biznesie juz jakis czas ;p=]

 

mail: mercenarymistrz@o2.pl

gg: 4638146

1354550[/snapback]

Nie da się odblokować potoków w 6600GT :mur:

Po co Ci wersja 256 MB chciałbym się zapytać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvilek tu nie chodzi o to zeby go przyczepić bo to byłby raczej mniejszy problem... chodzi o to czym połaczyć powierzchnie karty z radiatorem? Bo jak przyłoże poprostu to bedzie zwarcie i na dodatek mała powierzchnia styku O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek ale jak kupie karte nie kręce tylko wstawie to chyba powinno być dobrze?? Nie powinna sypać artami??

1354385[/snapback]

Właśnie, że może sypać artami na std. zegarach, tak właśnie było z Sparkle, którgo katujemy.

 

dvilek tu nie chodzi o to zeby go przyczepić bo to byłby raczej mniejszy problem... chodzi o to czym połaczyć powierzchnie karty z radiatorem? Bo jak przyłoże poprostu to bedzie zwarcie i na dodatek mała powierzchnia styku O_o

1354625[/snapback]

Hmmm możesz dać mały miedziany kwadracik, już tak było robione na tym forum. Ja miałem kiedyś na radku 9200 założony na kołeczki std. radiator tylko - nawet dobrze nie przylegał ale się sprawdzał. Jak nie chcesz kombinować to daj tylko nawiew jakimś wentylem i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz miedziany kwadracik to postykasz ze soba elementy, ktore sa na spodzie karty.

Ja bym dal cos, co przewodzi cieplo, ale nie elektrycznosc - cos na ksztalt tasmy termoprzewodzacej, tylko takie, zeby weszlo tez w zaglebienia miedzy elementami, ktore tam sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz miedziany kwadracik to postykasz ze soba elementy, ktore sa na spodzie karty.

Ja bym dal cos, co przewodzi cieplo, ale nie elektrycznosc - cos na ksztalt tasmy termoprzewodzacej, tylko takie, zeby weszlo tez w zaglebienia miedzy elementami, ktore tam sa.

1355482[/snapback]

właśnie tylko co by było dobre? Taśma z 4max? czy moze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to że lipa:

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=130&gg=67&produkt=609

 

Dwustronna taśma samoprzylepna została wykonana z cienkiej miedzi. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kleju jej termoprzewodność pozwala na doskonałe odprowadzanie ciepła z podzespołów elektronicznych na radiatory.

Chyba zeby zrobić taki myk:

karta -> Arctic Ceramique -> radiator

 

radiator przykleić super glue albo czymś troszke ponad tymi ... nie wiem jak to sie nazywa ... i tak żeby pasta tylko dotykała....

 

Imho powinno być nie najgorzej tylko czy... pasta nie odpłynie? ... uda sie taką grubą warstwę naładować? ... czy to bedzie przewodzić ciepło, a nie prad (nie no prad raczej nie)? :unsure:

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy---> Nie wiedziałeś jak założyć wentyl z drugiej stronki PCB ja mam pomysł. Ty masz na opaski zaciskowe. Więc zrób tak weź nowe opaski sztywne wystaw z drugiej stronki pcb jakieś 5cm. Później w rozstaw wkładasz 80x80mm i masz :lol:

Proste nie?? Jak nie wiesz dokładnie to powiedz zapodam Ci schemat.

Kulawy powiedz jak zrobiłeś 4 równe paski?? Żeby przypiąć radiator muszą być równe bo inaczej może rdźeń na GPU popękać. THX za pomoc.

A co do radiatorków na 6600GT jakie będą najlpsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo panowie, niestety zpowodów problemów finansowych jestem zmuszony zamiast 6800gt kupic 6600gt:0 którego najwyżej za miesiąc sobie wymienie. I teraz pytanie jak sprawują się Galaxy 6600gt? czy dużo zyskam w porównaniu do 9800se@XT?

1356594[/snapback]

ja na twoim miejscu nie kupował bym 6600GT . Zamiast juz 6600GT kup firmowy 6800LE i odblokuj potoki :) ja bym nie wymienil twojego radka no chyba ze masz 128BIT na karcie to bym wymienil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy nie są zadobre, lepiej kupić sparkle albo gigabyte lub leadtek :D , spróbuj w komputroniku, a jeśli nie masz siana to na www.proline.pl, wejdź w sklep i karty graficzne, jest naprawde duży wybór kart, a ceny są zadowalające B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy nie są zadobre, lepiej kupić sparkle albo gigabyte lub leadtek :D , spróbuj w komputroniku, a jeśli nie masz siana to na www.proline.pl, wejdź w sklep i karty graficzne, jest naprawde duży wybór kart, a ceny są zadowalające B)

1356699[/snapback]

Ciekawe zaiste powiadam... a na jakiej podstawie uważasz, że "Galaxy nie są za dobre"?

 

Tak się akurat składa, że mam tą kartę od grudnia 04 i od dnia zakupu nie miałem z nią najmniejszego problemu. Kręci się dobrze, pamiątki 1,6 ns, Vivo, radiator jak najbardziej miedziany i prosty do modyfikacji jakby co... Na pewno nie odstaje od tych co wymieniłeś, ale zapewne spisałeś kartę na straty, bo firma krzak itd. Powodzenia w toku myślenia...

Edytowane przez TaYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tayu mam proąśbe napisz do mnie na gg 7255416 to pogadamy. A co do 6800le to za miesiac kupuje 6800u tylko w tym miesiącu składam jeszcze drugiego kompa i mi kasy brakło:( dlatego potrzebuje coś chociaz troszke lepszego od 9800 którego daje ziomkowi do sklepu i dopłacam 150zł za tego galaxy dlatego pytam czy jest lepszy niż mój 9800. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tayu mam proąśbe napisz do mnie na gg 7255416 to pogadamy. A co do 6800le to za miesiac kupuje 6800u tylko w tym miesiącu składam jeszcze drugiego kompa i mi kasy brakło:( dlatego potrzebuje coś chociaz troszke lepszego od 9800 którego daje ziomkowi do sklepu i dopłacam 150zł za tego galaxy dlatego pytam czy jest lepszy niż mój 9800. Pozdro

1356764[/snapback]

Nie wymieniaj bo karty sa porownywalne a jak musisz doplacic 150zl to sie zupelnie nie oplaca chyba zebys mial tyle doplacic do 6800LE

 

btw oproznij swoja skrzynke na forum bo ci na priva nic juz nie mozna wyslac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tayu mam proąśbe napisz do mnie na gg 7255416 to pogadamy. A co do 6800le to za miesiac kupuje 6800u tylko w tym miesiącu składam jeszcze drugiego kompa i mi kasy brakło:( dlatego potrzebuje coś chociaz troszke lepszego od 9800 którego daje ziomkowi do sklepu i dopłacam 150zł za tego galaxy dlatego pytam czy jest lepszy niż mój 9800. Pozdro

1356764[/snapback]

Miałem taką samą kartę i wymieniłem na Leadteka 6600GT. Jakiegoś dużego przyrostu wydajności w grach nie zauważysz. Ja wymieniłem tylko dlatego, że XV zdechł (wali artami w 3D nawet na 4 potokach i standardowym taktowaniu). I IMHO Leadtek ma nieco lepszą jakość obrazu niż XV, ale to już nie zależy od samego chipu a od wykonania całej karty. Na Twoim miejscu poczekałbym, dozbierał kasy do 6800 i dopiero zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...