Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

dzisiaj sie troche pobawilem w podkrecanie mojego winfasta, troche poczytalem ten temat no i dowiedzialem sie, ze mam wersje A2 (tak podaje rivatuner) i powinno to to sie ladnie krecic, ale w sumie to chyba tak nie jest. Chlodzenie mam standart, gpu idzie na 530 potem zaczyna sypac takimi zielonymi teksturami, lekko mrugającymi, pamiec mam teraz 1100 i wiecej sproboje moze jutro. W sumie martwi mnie to, ze GPU tak slabo idzie, da sie cos z tym zrobic, czy po prostu pech ?

 

konfig cały:

Barton 2800+

ASUS A7N8X-e deluxe

1GB ramu w dwoch kosciach, dual jest (kingston)

GF6600 GT od Leadteka

 

ot co .. w 3DMarku03 mam ~8000 pts.

 

edit- nooo taaaa konfig mam tez w podpisie, no ale skleroza nie boli .. ;)

Edytowane przez PhoboS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipanol szalejesz :D gratz:D masz jakies chłodzenie na ram?

hmmm jesli chodzi o ram to mam na nich te radiatory revolteca ale nie polecam. .poozniej tego nie idzie zdjac .. :/ aa na pamieciach od karty to wieje mi tylko wiatrak na nie .. teraz czekam na radiatorki zalmana to moze bedzie cos lepiej i wiecej wyciagne :)

 

 

 

 

PhoboS - musisz poprostu zmienic chociaz paste na gpu bo to co masz standard to nic dobrego z tego nie bedzie i do 550 spokojnie dociagniesz aa te zielone kwadraciki to arty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinny wygladac ustawienia dot.karty w biosie na moim configu?Tzn ile np pamieci dla karty,fast writes itd?

Na tej mobo i z tą ilością ramu to manipulacje w biosie niewiele dadzą.

AGP aperture size daj na 64 MB a z FW musisz sam spróbować - nie zajmuje to zbyt wiele czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. .zeczywiscie malutko jak na taki sprzat i na taka karte :( czy w biosie ile ustawiles pamieci dla karty ?? ustaw tam 256 MB i stery sobie ustaw i bedzie napewno wiecej :) moze ten artykul jakos tobie pomoze

 

eee ja mam chyba karte 128MB wiec po co mam ustawic w biosie 256?

Teraz patrzylem i mam chyba 128... przestawic ?

Jak mam stery ustawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pipanol-pl no wlasnie, tylko jest taki kolejny problem, ze ten wiatraczek standartowy jest troche glosny (no moge ustawic na 2D zeby byl na 30% mocy ale i tak go slychac troche ) i zaczyna mi wyc z rozpaczy juz ( nie wiem jak go przesmarowac) i dlatego chcialem zmienic chlodzenie.

Kiedys rozwiazaniem bylo zalozenie niebieskiego Zalmana na GPU i radiatory na pamieci a na to wszystko dac 120x120, akurat tak sie milo sklada, ze mam PAPST`a takiego i wlasnie mysle, czy by tak nie zrobic. Tylko nei wiem, czy to jest dobry pomysl, czy nie lepiej takiego Pentagrama jakiegos wrzucic. Co Wy na to ? No a paste - oczywiscie zmienie.

 

BTW - nie pojawiaja sie zielone kwadraciki, tylko hmm np w nfs mw wyglada to tak, ze niektore tekstury migają całe na zielono - szkło i sciany czasami. Co nie zmienia fakty, ze to oczywiscie artefakty :D

Zielone kwadraciki mialem kiedys na radeonie 7500 ( to byly czasy :D ) i to wygladalo inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ja mam chyba karte 128MB wiec po co mam ustawic w biosie 256?

Teraz patrzylem i mam chyba 128... przestawic ?

Jak mam stery ustawic ?

 

ehh.. ale ta nie ustawiasz ilosci pamieci na karcie tylko udostepniasz pamiec ram dla karty graficznej :P mi na 128 jak mam to karta rusza i ma tylko 8 mbitow kolorow .. dopiero jak przestawie to ma kopa ;] hehe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co robic.W cod2 gralem pol godziny ledwo i znow arty.Po zmianie z 640x480 na 800x600 i wlaczenie dx9c sypie sie praktycznie wszystko.Kompletnie mnie to zniechecilo do kolejnej,wspanialej gry....

 

http://img350.imageshack.us/img350/2000/nap2pa.jpg

 

Zalaczam napiecia...

 

 

 

http://barwkomp.pl/index.php?id2=menu_prod...gOtworz=2&zmt=3

 

Tu regulamin gwarancji.Nawet jak oddam karte to moga wmowic ze u nich dziala imoge zaplacic 40 zl za bezpodstawna reklamacje.Co robic?

Edytowane przez rangiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh.. ale ta nie ustawiasz ilosci pamieci na karcie tylko udostepniasz pamiec ram dla karty graficznej :P mi na 128 jak mam to karta rusza i ma tylko 8 mbitow kolorow .. dopiero jak przestawie to ma kopa ;] hehe ..

 

A nic sie nie zwali jak ustawie 256? Bedzie "KOP" w grach ? :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic sie nie zwali jak ustawie 256? Bedzie "KOP" w grach ? :F

 

Nic się w grach nie zmieni:) Sam kiedyś sie z tym bawiłem i przestawiałem ale efektu żadnego nei było, teraz mam na 128MB i jest GIT. Jak chcesz to sobie popróbuj, pozmieniaj w biosie nic się nie "zwali"

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec...nie mam juz zadnego pomyslu teraz NFS takze sieje artami...

 

http://img480.imageshack.us/img480/3843/2220jf.jpg

 

http://img322.imageshack.us/img322/6056/1119ke.jpg

 

 

 

Nie wiem co robic,do tego ekran robi sie to jasniejszy to ciemniejszy,oczoplasu mozna dostac.

Edytowane przez rangiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robic...

Jak karta tak sieje artami nawet bez oc, to zostaje tylko ją oddać do reklamacji :(

 

Wcześniej przetestuj ją w jakimś innym kompie, zawsze jest możliwość żę płyta główna zdechła lub zasilacz nie wyrabia, będziesz miał pewność przed wysyłką że ta karta to trup.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zerknij na regulamin gwarancji-28 dni roboczych bez karty zastepczej a przy nieuzasadnionej reklamacji 40 zl kary...za pewne czesto tego naduzywaja.

Nie wiem gdzie indziej mialbym sprawdzic karte skoro osiagalny komp to max

taki z zasilka 300 w noname.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zerknij na regulamin gwarancji-28 dni roboczych bez karty zastepczej a przy nieuzasadnionej reklamacji 40 zl kary...za pewne czesto tego naduzywaja.

Nie wiem gdzie indziej mialbym sprawdzic karte skoro osiagalny komp to max

taki z zasilka 300 w noname.

wal ją na gwarancje , trudno musisz jakos przeżyc te 28 dni bez karty może pożyczysz jakiegoś paścia i poczytasz Tweaka za ten czas bo napewno nie pograsz :P w każdym razie jedynym rozsądnym wyjściem w tej sytuacji jest sprawdzenie jej u kogos czy dzieje sie to samo jesli tak to wyslac ja na gwarancję a jeśli bedą chcieli sciemnić Ci ze masz placic te 40 zl to powiesz żeby wpadli do Ciebie i zobaczyli co sie dzieje proste ja bym inaczej nie robił no bo po co Ci w domu karta bezużyteczna w sumie za dobre pareset złotych. tylko przed wysłaniem posprawdzaj karte koniecznie u kogos żeby nie wyjsć na debila że to np. inna czesc Twego komputera jest wadliwa czy cos.

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem... procesor?Ale uszkodzony czy przekrecony?Ja mam mocno krecony wlasnie.Kolego-mam taka sama sieczke z artami jak u Ciebie!! Obejrzalem filmik i tak samo mam do tego czasem kolorowe prostokaty i miga obraz.

 

 

RESET BIOSU??

Edytowane przez rangiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,wlaczalem i wylaczalem fast write-nic nie pomaga.

Szukalem troche w Google i okazalo sie ze duzo osob ma problem z przycinkami 6600GT.

Nie wiem czy dobrze zrobilem kupujac ta karte :?

Sluchaj, a wykluczyles wszelkie inne komponenty? Moze to nie przez karte komp siada?

 

Standardowy podejrzany to zasilacz, ale skoro przez 3 godziny chodzi, to nie on chyba jest przyczyna.

 

Stery od AGP instalowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem... procesor?Ale uszkodzony czy przekrecony?Ja mam mocno krecony wlasnie.Kolego-mam taka sama sieczke z artami jak u Ciebie!! Obejrzalem filmik i tak samo mam do tego czasem kolorowe prostokaty i miga obraz.

RESET BIOSU??

Procesor byl uszkodzony (w moim przypadku) "fabrycznie", odrazu mial taki feler, nawet go nie krecilem (no nie mialem sily, skoro grafika ciagle byla taka jak na filmiku). Oddalem na gwarancji, uznali ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy ,czy korzystacie z opcji Fan Speed??Czy przyspieszenie pracy wiatraczka odprowadzajacego cieplo z karty graficznej faktycznie wplywa na jej temperature??Czy skraca to zywotnosc wiatraczka??Przepraszam za typowo "laickie"pytanie-czy ten wiatraczek na karcie graficznej odprowadza cieplo z karty ,czy "dmucha" na nia chlodne powietrze??Jak pisalem wczesniej,moja karta zawiesza sie przy przekroczeniu 76 stopni.Wyslalem emaila do Leadteka.Odpisali mi ,ze 6600GT powinien bezproblemowo pracowac w temperaturze do 90 stopni.Mam w zwiazku z tym kolejne pytanie.Czy mozliwe jest ,ze mam gdzies wlaczona ukryta opcje,ktora blokuje system przy przekroczeniu przez karte graficzna temp.76 stopni??

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy ,czy korzystacie z opcji Fan Speed??Czy przyspieszenie pracy wiatraczka odprowadzajacego cieplo z karty graficznej faktycznie wplywa na jej temperature??Czy skraca to zywotnosc wiatraczka??Przepraszam za typowo "laickie"pytanie-czy ten wiatraczek na karcie graficznej odprowadza cieplo z karty ,czy "dmucha" na nia chlodne powietrze??Jak pisalem wczesniej,moja karta zawiesza sie przy przekroczeniu 76 stopni.Wyslalem emaila do Leadteka.Odpisali mi ,ze 6600GT powinien bezproblemowo pracowac w temperaturze do 90 stopni.Mam w zwiazku z tym kolejne pytanie.Czy mozliwe jest ,ze mam gdzies wlaczona ukryta opcje,ktora blokuje system przy przekroczeniu przez karte graficzna temp.76 stopni??

Z gory dziekuje za pomoc.

zawsze czym bardzie sie obraca wirnik tym bardziej sie zuzywa i zarazem lepiej chlodzi

przy 127 stopniach gpu dopiero zwalnia prace

apropo tego orginalnego chlodzenia to zmien je bo mi zaczelo chalasowac jakies dwa miechy po kupnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzis zakupiłem nowego Leadatek GF 6600GT .Podczas instalacji sterowników (orginalnych) wyskakuje mi bład w win XP ze podane sterowniki nie sa zgodne z działaniem systemu.Pomimo tego zainstalowałem i co?? Karte wykrywa normalnie wszystko da sie zmieniac.Tylko gdy wchodze do gry(np.PES5) juz na poczatku pojawiaja sie artefakty :/ (a nic nie kreciłem) Prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzis zakupiłem nowego Leadatek GF 6600GT .Podczas instalacji sterowników (orginalnych) wyskakuje mi bład w win XP ze podane sterowniki nie sa zgodne z działaniem systemu.Pomimo tego zainstalowałem i co?? Karte wykrywa normalnie wszystko da sie zmieniac.Tylko gdy wchodze do gry(np.PES5) juz na poczatku pojawiaja sie artefakty :/ (a nic nie kreciłem) Prosze o pomoc!!!

jaki masz zasilacz ? kręcony procesor ?

popróbuj na innych sterownikach,

zainstaluj od nowa system po formacie

 

sprawdź na innym kompie, jak będzie to samo co u ciebie - kartę na gwarancję !

Edytowane przez ghost_mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie prosze i odpowiedzcie na moje pytania.

Na jakie pytania?

Za odprowadzanie ciepła odpowiedzialny jest radiator a nie wiatrak - wiatrak ma schładzać radiator.

Co do freez`ów - może zasiłka nie wyrabia, im cieplejszy jest układ tym większy apetyt ma na prąd.

próbuj trochę poczytać są to informacje z działu "ZAGADNIENIA PODSTAWOWE"

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kozaczysz ?? co to ma do tematu ?? napisz cos konstruktywnego a nie przechwalaj sie karta , ja rozumiem ze trafiles super egzemplarz + Twoje umiejetnosci i jest swietnie ale kazdy sledzacy ten temat to juz wie , wiec prosilbym abys dal spokoj.

Co to ma do tematu? Na tym forum ludzie na 6200 i celeronach (itp sprzętach) robią wyniki rzędu 8500-9000 w 3dm03, więc niecałe 10k na 6600GT to smiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na wstępie nadmienię że jestem początkującym forumowiczem, więc nie bijcie za dziwne pytania ... sam sobie wleję .

 

Ostatnio stałem się posiadaczem karty GIGABYTE GV-N66T128D 6600 GT AGP. Oczywiście jeszcze tego samego dnia zabrałem się za jej kręcenie i wydaje mi się że jest to gra warta zachodu

 

Karta firmowo jest taktowana 500 MHz rdzeń / 1000 MHz pamięć .

Jak narazie udało mi się ją podkręcić na 565 MHz rdzeń / 1140 Mhz pamięć,

temperatura na firmowym chłodzeniu, w IDLE to około 52-54 C / w STRESIE osiąga 70-74 C przy czym nie pojawiają się artefakty i wszystko śmiga stabilnie. Niemniej karta daje się jeszcze kręcić ale już niestety są artefakty mi. w 3DMark2003.

 

Coś czuję że firmowy wentyl to długo nie pociągnie bo zaczyna dość głośno pracować i wydaje dziwne dzwięki w związku z powyższym mam kilka pytań:

 

1. Czy temperatura w stresie około 74 C, to zdecydowanie za dużo czy też jest to granica jeszcze bezpieczna dla tej karty? (kilka postów wyżej jest info że jakoby 6600GT stabilnie powinna chodzić do 90C)

2. Czy po zmianie chłodzenia jest szansa że ten model Gigabyte-a pójdzie na wyższych częstotliwościach czy to zależy raczej od egzemplarza jaki się trafi?

3. Jakiej firmy/model chłodzenia (wentyl) byście polecili właśnie na tą kartę aby zbić "gorączkę"?

4. Czy jest większy sens reklamować kartę i chłodzenie fabryczne skoro i tak zamierzam zmienić wentyl ? Co radzicie ?

 

Narazie wstrzymuję się od dalszych eksperymentów gdyż 74 stopnie (choć jest stabilna) mnie niepokoją dość mocno a wentyl najwyraźniej się sypie.

Będę wdzięczny za każdą uwagę lub sugestię

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ja mam takie tempy w stresie i to przy mniejszych taktowaniach wiec bym sie nie przejmowal.

2. taktowania moga isc wyzej ale nie koniecznie, i raczej do 600 nie dobijesz, musialbys zwiekszyc napiecie do 1.5v, albo i wiecej, na rdzeniu

3. Zalman V7000-Cu

4. nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...