Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

A wiadomo juz cos dokladniej o tych nowych sterach, chyba 75.20 czy ile tam bylo, ktos wspominal wczesniej o nich :)

Czy ktos juz probowal zamontowac cooler od P4 lub podobny rozmiarami, jesli tak to moze ktos wrzuci zdjecia? :)

Bo ja sie tak przymierzam wykorzystac juz wyszlifowany pieknie coolerek, ale cholera nie mam pojecia jak go dopasowac, wyglada na to ze bedze musial przyciac, ale czym i gdzie? :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jakoś odblokować możliwośc kręcenia pamieci? bo dokręciłem na riva tuner do 1170 i wywala ze dalej sterownik nie puszcza czy cos takiego, czy jak zmienie na inne to coś to da? mam na myśli DNA czy Extreme ForceWare (czy jak im tam) ale na w miare nowych serach nvidi bo Omegi to są na 61 jeszcze O.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy: nie bardzo, bo krecenie zalezy od czasu dostepu i od temperatury... a w sterach to nie da sie nic zmienic... :]

Mars77: lepiej kupic ze standardowym taktowaniem i zaoszczedzic pare-dziesiat zlotych i samemu OC karte :) chyba ze ma lepsze chlodzenie :)

Albo pogadaj z nazirem, z tego co pamietam mial jakies dobre oferty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś sie orientuje jak zmienić timingi na grafie w 6600GT bo to może mi pomóc. Zapodałem wentyl na tył GPU 80mm i kurna dalej rdzeń przy 570 wali artami jak nie wiem, próbowałem też inaczej zapodac ten wentyl i to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZi: sluszna uwaga, ale czy bedzie znaczna (widoczna) roznica przy nawet 1300 w porownaniu do 1100? mi sie wydaje, ze w naszych kartach wazniejszy jest rdzen, dlatego potworze, ze jesli nie ma lepszego chlodzenia to nie widze sensu... ale to moje zdanie ;)

 

Qlawy: jeszcze nie ma programow (Nibitor) ktore wspieraja nasze biosy. ale wyslalem tworcy nibitora mojego biosa, zeby cos tam poszperal:) zaraz sprawdze, moze juz bedzie nowa wersja :)

 

Powtarzam wczesniejsze pytanie: jak z tymi nowymi sterami co mialyby naszym karta dac kopa :D ?? oby ;)

 

I co z tymi collerami od P4, probowal ktos?

 

Update:

Sprawdzilem nibitora, od tygodnia juz mozna sciagnac wersje wspierajaca nasze biosy :D

tylko ze do edycji timingow potrzebna jest znajomosc hexa... a napiecia tez nie da sie specjalnie zwiekszyc, chyba ze zna sie haxa...

 

no ale lepsze to niz nic :D

Edytowane przez kaffee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzisiaj na PGA mialem przyjemnosc pograc troszke na 6600GT i powiem, ze jak dla mnie to strzasznie kaszaniasta jest ta karta :( W MoH:AA 1024x768 AAx4 i AFx8 potrafilo spasc ponizej 40 FPS :blink: :blink: Reszta sprzetu to PIV 3 Ghz, 512 Ramu i jakas plyta Gigabyta. Jesli sie kupuje karte z dzisiejszej generacji to nie powinno byc mowy ze w takiej grze FPS przy AA i AF na maxa spada ponizej 40 :blink: :blink: No sorry, ale ta gra ma 3 lata a ta karta chodzila troche szybciej niz moj stary GF 4 ti4200 w tej gierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziak-ja się nie dziwię że dla Ciebie karta jest kaszaniasta jak Ty na codzień masz doczynienia z Radosławem x800xt :-P

A tak na marginesie to cale nie jest tak jak piszesz bo w przeciwnym wypadku GF6200 czy GF6600 to by musiało być totalne nieporozumienie skoro karta jest też ``dzisiejszej generacji`` a o grze z AAczy AF nie ma raczej co marzyć..

Jak chcesz grać w takich ustawieniach to już niestety musisz kupić kartę za ponad 1000zł a tego GF6600GT można już dostac za ok.750 zeta.

Ja już się doczekac nie moge sie doczekac na swojego Leadteka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zauwazylem ze ta karta (podejrzewam ze wszystkie gf z serii 6 tez tak maja) ma slabe osiagi w grach dx8. No bo jesli half life2, doom3, riddick mi chodza lepiej na podobnych ustawieniach niz np call of duty: uo a ktos mowi ze stary medal tez dosc slabo chodzi to hmmm po prostu slabe osiagi jak na ta klase w dx8 czyli potwierdza sie ze im nowsze gierki tym lepiej sobie gf radzi z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czy jak zcharatam dość brutalnie tą blaszke z radiatora od oryginalnego 6600GT to strace gwarancje? Bo chciałem delikatnie ją odkręcić ale za cholere sie nie da, mikroskopijnym srubokrętem próbowałem i skończyło sie na obrobionej srubce :/

 

Chce to zdjać i dopiać do tego czegoś wentyl 80mm bo ten mały jakoś do mnie nie przemawia a na dodatek nie mam kasy na jakies konkretne chłodznie, znaczy sie moze wyczaje jakiś radiator z procka ale nie wiem czy to bedzie działało. Wiec jak z moim pierwszym pytaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś narzeka, że w Far Cry'u trochę przycina na samym początku zaraz po załadowaniu a na Radku nie... Fakt, może i tak, ale jak jest ustawiony FC na NVDII a jak na ATI - to popierwsze... Po drugie... na nowych sterach nie uświadczyłem tego, po trzecie, na starych sterach i dodatkowym 512mb też tego nie uświadczyłem.

1297262[/snapback]

na nowych to znaczy na jakich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zauwazylem ze ta karta (podejrzewam ze wszystkie gf z serii 6 tez tak maja) ma slabe osiagi w grach dx8. No bo jesli half life2, doom3, riddick mi chodza lepiej na podobnych ustawieniach niz np call of duty: uo a ktos mowi ze stary medal tez dosc slabo chodzi to hmmm po prostu slabe osiagi jak na ta klase w dx8 czyli potwierdza sie ze im nowsze gierki tym lepiej sobie gf radzi z nimi

1298576[/snapback]

No ale tak nie powinno byc. Albo ja jestem jakis dziwny ;) Jesli karta obsluguje juz DX9 to z grami z DX8 powinna chodzic jak zyleta a tak nie jest. I nie piszcie, ze jestem maniakiem ATi bo mam radeona :) Sam niedawno stalem przed wyborem 6800 GT czy X800 XT. Po obu stronach jest wiele plusow i minusow. Ale wybralem ATi bo nigdy nie posiadalem karty tej firmy. Wczesniej jechalem na GF :) Jestem ciekaw jak slabsze modele ATi typu X700 i X600 radza sobie w starszych grach. Bo poprostu ciezko w to uwierzyc, ze karta tak slabo chodzi z DX8.

 

W moich odczuciach jest to ti4200 z DX 9 tyle, ze z wyzszymi zegarami. na ti4200 MoH tez chodzil slabo w 1024x768 z AA i AF. Takie sa moje osobiste odczucia ;) Chyba jednak przyzwyczailem sie juz do tego konfortu gry w AA i AF i dlatego tak nazekam, ale i tak wydaje mi sie, ze taka karta z tak stara gra powinna bez jekniecia chodzic z AA i AF.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf6600GT jest do nowszych gier stworzony, pewnie z racji sterów gorzej sobie radzi w DX8 vide 3DMark01. To wynika z obserwacji wyników pojedynków R9800PRO VS 6600GT - Radek wygrywa w grach starszych lub mniej 3D ;) Rozumiecie - taki Colin5 czy HL2, a przegrywa w takim FarCraju czy Doom3 - D3 jest bardziej 3D ;)

Zresztą, Radek wygrywa kilka klatek max, a GF jak już wygrywa to 20 albo i więcej ;)

A co do MOHA, to sprawa jak z CS 1.6 - tam żadne AA ani Anizo nie pomogą, gra i tak kaszaniasto wygląda i chodzi :)

Cs niby 200klatek, a płynność większa na CSS z 50 klatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy: ja tam z mojego leadteka odkrecilem oslone na wentyl i przyjeli, w dodatku sama karte, bez gier itp. wiec to zalezy od sklepu....

 

Buziak: to nie jest 4200ti z lepszym taktowaniem, dzisiaj zagralem w gta vc w rozdz 1024x768 aa4 af8 z ustawieniem jakosc w sterach, gdzie o takich ustawieniach moglem pomarzyc na 4200ti.... wiec sam widzisz :)

 

!exec: u mnie tez w spoczynku 41*C, tylko ze mam nawiew 12cm na 5v z boku :) ambient 30 i mniej, bez wentyla +5 i wiecej *C

 

pamieta chociaz ktos jakie to mialy byc stery...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dmuchalem w karte wentylkiem 80x80 to mialem w spoczynku chyba 36-37 czyli widze ze chyba niezle jak na leadteka. No z tym ze dmuchanie w spod karty wentylkiem tak naprawde daje mi tyle ze przy 577 przechodzi smarka bez artow a bez wentyla na 575 wiec roznicy wielkiej nie ma - wentyl wylaczony. Jak bedzie chlodniej musze kompa za okno wystawic i sprawdzic jak sie bedzie zachowywala karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup 6600GT Gigabyte GV-NX66T128VP 128MB VIVO/DVI (PCI-E)

oto link do opisu tej karty: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15679

Czy ktoś używa takiej grafiki? Jestem ciekaw jak sprawdza się to chłodzenie, jakiej klasy jest ten radiator?

Może lepiej brać tańszego 6600GT z wiatrakiem i wymienić chłodzenie na aerocool? To podobne koszty.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez aruś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte podczepilem do tv (s-video) i niezaleznie od ustawionej rozdzielczosci za jasnymi elementami na tv pojawiaja sie fioletowe/rozowe cienie (w formie poziomych paskow)... strasznie to wpienia... problem nie wystepuje tylko w przypadku ustawienia czarno-bialego obrazu (pal m i wszelkiej masci ntsc) ale nikogo tu chyba nie zadowala obraz czarno-bialy...

 

nie pomoglo zadne reczne manipulowanie w sterownikach... ani filtry migotania, nasycenia... nic w tym stylu...

 

uzywalem tv tool`a, ale jak wiadomo, tv toolem nic nie wskoramy na kartach nv...

 

 

 

wie ktos moze jak sobie poradzic z tym problemem ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czy jak zcharatam dość brutalnie tą blaszke z radiatora od oryginalnego 6600GT to strace gwarancje? Bo chciałem delikatnie ją odkręcić ale za cholere sie nie da, mikroskopijnym srubokrętem próbowałem i skończyło sie na obrobionej srubce :/

 

Chce to zdjać i dopiać do tego czegoś wentyl 80mm bo ten mały jakoś do mnie nie przemawia a na dodatek nie mam kasy na jakies konkretne chłodznie, znaczy sie moze wyczaje jakiś radiator z procka ale nie wiem czy to bedzie działało. Wiec jak z moim pierwszym pytaniem?

1298873[/snapback]

Te śrubeczki są niesamowite.....tez probowalem odkręcic ale wkoncu sie wk**wilem i wyrwałem ta blaszke kombinerkami:/ A ten defaultowy radiator jest dodoopy. Montując 80x80 temperatura spadła - mam teraz 51 stopni, ale radiator załozony na AS5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Leadtek 6600GT Extreme ma pamięci 1.6 a zwykły 2.2 czy się mylę ? Jeżeli nie, to ten z 1.6 (czyli extreme) będzie się lepiej kręcił ;)

1298111[/snapback]

Extreme ma pamięci 2.0ns, a zwykła 2.2ns - porażka, jak WinFast mógł coś takiego zrobić :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme ma pamięci 2.0ns, a zwykła 2.2ns - porażka, jak WinFast mógł coś takiego zrobić  :mur:

1300401[/snapback]

A skad masz takie informacje?

No ale jak by nie bylo te pamieci kreca sie niezle - jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

A skad masz takie informacje?

No ale jak by nie bylo te pamieci kreca sie niezle - jak w podpisie

1300526[/snapback]

Z zagranicznych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te śrubeczki są niesamowite.....tez probowalem odkręcic  ale wkoncu sie wk**wilem i wyrwałem ta blaszke kombinerkami:/ A ten defaultowy radiator jest dodoopy. Montując 80x80 temperatura spadła - mam teraz 51 stopni, ale radiator załozony na AS5  :)

1300309[/snapback]

zobacze ale kurde boje sie ze strace gwarancje co prawda nigdy nie miałem problemów z żadną karta ale .... lepiej dmuchać na zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...