Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Skleiłem WC, nie mam niestety wiatraka na chłodnice....

 

Dołączona grafika

 

No i spadek zobaczcie jaki jest względem ninji z wiatrakiem :lol: (chłodnica bardzo ciepła)

 

kocham WC :P

 

teraz jestem ciekaw czy cedi poleci mi na te upragnione 5Ghz 24/7 stable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki czego? w czym?

a czego moga byc wyniki jak pokazuje ile sie na szybko dalo podkrecic ? :)

 

http://img262.imageshack.us/my.php?image=celeron42zd4.jpg

 

oczywiście na boxie ...

 

edit:

 

http://img265.imageshack.us/my.php?image=celeron42uv2.jpg

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego moga byc wyniki jak pokazuje ile sie na szybko dalo podkrecic ? :)

 

http://img262.imageshack.us/my.php?image=celeron42zd4.jpg

 

oczywiście na boxie ...

 

edit:

 

http://img265.imageshack.us/my.php?image=celeron42uv2.jpg

Nie spotkałem prescota który na boxie stabilnie przekroczył fsb 230. Jeżeli dobijesz fsb do 220 to jest to już cacy wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacuzzy : jak myślisz ... warto się bawić w klimę kompa 37W peltem z chłodniczką typu HP oddającą temp do wymiennika z wodą ?? nie chodzi o zakładanie tego na proca ale na wylot budy z jednoczesnym jej uszczelnieniem aby nie brała lewego powietrza ... da się tak zbić temp wewnątrz skrzynki czy lepiej sobie odpuścić ?? Tak pytam bo jak założyłem klimatyzatora zamiast zaślepek powyżej CDromu to mi temp w budzie spadła o 15*C i się zastanawiam czy nie warto by było tego w cholerę uszczelnić i popracować nad jakimś wymiennikiem, który dałby sobie radę:D ... btw. temp za oknem spadły więc jedziem obecnie na 200 przy 34*C w idle i 46*C w stresie :P ... więc nie wiem ... jak zdejme to cuś to tempy od razu jadą w górę 38*C w idle i do 52*C w stresie :D ... czyli coś pomaga ale nie wiem jak się zabrać za poważniejszą zabawę z peltem :D ... taki mały pomysł na przyszłość pod C2D gdyby się sprawdzało z Cwelem to na C2D chyba by można było na AC pocisnąć trochę więcej z klimą ... czy może źle myślę ??

 

Pozdr.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacuzzy : jak myślisz ... warto się bawić w klimę kompa 37W peltem z chłodniczką typu HP oddającą temp do wymiennika z wodą ?? nie chodzi o zakładanie tego na proca ale na wylot budy z jednoczesnym jej uszczelnieniem aby nie brała lewego powietrza ... da się tak zbić temp wewnątrz skrzynki czy lepiej sobie odpuścić ?? Tak pytam bo jak założyłem klimatyzatora zamiast zaślepek powyżej CDromu to mi temp w budzie spadła o 15*C i się zastanawiam czy nie warto by było tego w cholerę uszczelnić i popracować nad jakimś wymiennikiem, który dałby sobie radę:D ... btw. temp za oknem spadły więc jedziem obecnie na 200 przy 34*C w idle i 46*C w stresie :P ... więc nie wiem ... jak zdejme to cuś to tempy od razu jadą w górę 38*C w idle i do 52*C w stresie :D ... czyli coś pomaga ale nie wiem jak się zabrać za poważniejszą zabawę z peltem :D ... taki mały pomysł na przyszłość pod C2D gdyby się sprawdzało z Cwelem to na C2D chyba by można było na AC pocisnąć trochę więcej z klimą ... czy może źle myślę ??

 

Pozdr.

Odpuść sobie imo ; ]

 

Ja mam problem..

Celeron D 325

Kręce na i925 Abita, za cholere nie moge postawić windy na fsb 211 :x

Próbowałem wszystkiego, zamiast wyświetlić ekran ładowania windy, wyskakuje albo niebieski pasek na dole ekranu albo paski białe(coś z pci-e? jaka częstotliwość ustawić dla PCI E w biosie?)

Narazie mam boxa, w garażu FC, nie chce mi sie narazie w to bawić - nie mam czasu, ale dziwne, że na fsb 211 można wszystko robić a na np 212 za cholere

Podbiłem wszystkie napięcia, i nic! Oc nie chce ruszyć :|

Czy możliwe że to wina boxa? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że to wina chipsetu 925 który ma fsb powiązane z pciex i sata... i z fsb na tej mobo nie poszalejesz zbytnio ;/

wiem że chipset nie teges jest, ale można ustawic że proc ma fsb 800 i wszystko pod to jest ustawiane w trybie auto, wydaje mi sie że pcie zbytnio sie podnosi a jest mozłiwość ustawieia w zakresie 99-255, jak to ustawić? PCI jest ustawione na 33MHZ.

Zasiłka chyba tez nie do koća wyrabia-chief 360W, narazie nie poszaleje :/ Chyba że podepne dwie zasiłki na raz ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-E na 100MHz, ale zawsze mozesz podniesc do 115MHz w celu o/c procka ( czasami pomaga ).

 

btw : na chipsecie 925 idzie poszalec, sam lecialem na 320MHz FSB stabilnie.

Mi troche zasiłka nie domaga :/

 

No u mnie jest regulacja do 500MHz :lol:.

Na jakim szalałeś? XE czy zwykłym ?

Może jest jakiś mod i925@XE? Ja już swojego okroiłem z jdnego smd i działa. :lol:

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c326 sl98u + 775dual-vsta + napiecie stock + nedzna zasilka = 3,61.

 

przy 3,8 +12V spada do 11,2. bleh.

 

wiec z vmoda nici, wpierw sie zaopatrze w nowa elektrownie.

mi przy vcore z biosa 1,65, i 70*C na boxie :lol: 12V spada do 11,8 (4009MHz, winda) ale resety są, elektrownia needed, tylko nie wiem kiedy

Jak narazie jak postawie sieć to moze FC załoze w końcu to licze na 4 GHz stable ; ]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy vcore z biosa 1,65, i 70*C na boxie :lol: 12V spada do 11,8 (4009MHz, winda) ale resety są, elektrownia needed, tylko nie wiem kiedy

Jak narazie jak postawie sieć to moze FC załoze w końcu to licze na 4 GHz stable ; ]

jaki proc?? ja na 4ghz stabilne musialbym robic droopmoda. daje 1.7 a w streesie spada do 1.57 :/ juz chyba celka niebede meczyl - zostawiam go siostrze :P i zbieram na C2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki proc?? ja na 4ghz stabilne musialbym robic droopmoda. daje 1.7 a w streesie spada do 1.57 :/ juz chyba celka niebede meczyl - zostawiam go siostrze :P i zbieram na C2D

celefon 325, podobno byłe 'selekcjonowany'i szedł 3,8 stable na asusie (wg mak777), wtedy nie wiedziałem że każdy tyle idzie nie zawsze stable ; ]

Czym mierzyć vcore? mam miernik ale jak? : P

Czy to podajecie z cpuz któy mi nie podaje napięcia? JA podaje z uGuru, w stresie mam wachnięcie teraz np 1,52na 1,49

Mobo mi przekłąmuje napięcia tak o 0,05V, więc wierze jej ; ]

 

Ja amd zostawiam siostrze, tylko sieć zrobie i bedzie podział ; ]

C2D?

Jak zejdzie do poziomu 200-250 zł to tak ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celefon 325, podobno byłe 'selekcjonowany'i szedł 3,8 stable na asusie (wg mak777), wtedy nie wiedziałem że każdy tyle idzie nie zawsze stable ; ]

Czym mierzyć vcore? mam miernik ale jak? : P

Czy to podajecie z cpuz któy mi nie podaje napięcia? JA podaje z uGuru, w stresie mam wachnięcie teraz np 1,52na 1,49

Mobo mi przekłąmuje napięcia tak o 0,05V, więc wierze jej ; ]

 

Ja amd zostawiam siostrze, tylko sieć zrobie i bedzie podział ; ]

C2D?

Jak zejdzie do poziomu 200-250 zł to tak ; ]

kup sobie normlana plyte i jakiegos fajnego proca do niego - np pD 805 - bedzie co chlodzić :D lepsze niz jakies tam c2d. c2d jest dla lamusow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie normlana plyte i jakiegos fajnego proca do niego - np pD 805 - bedzie co chlodzić :D lepsze niz jakies tam c2d. c2d jest dla lamusow :D

A czemu mam zamieniać tak fajną płytę? ; ]

Zasiłka i kuler mnie ograniczają ; ]

FSB 266 w zasięgu ręki ; ]]]]

 

C2D jest głupie bo nie ma co kręcić :P

I tak jest wydajne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanie szczególnej troski: czy możecie mi polecić jakiegoś Pentaka ( NW lub Prescott) który ma EIST tylko z fajną opcją jak najmniejszego mnożnika bo chce sprawdzić ile max stable pójdzie moja płyta główna a może się ewentualnie coś uda bo koleś przywiózł z niemiec furę proców do wytestowania ... jakieś oznaczenie serii albo nazwa lub typ ... cokolwiek co mógłbym wsadzić w S478 i zminimalizować fajnie mnożnik bo chcę się przekonać czy w biosie mam dla picu to fajne FSB na poziomie 500 MHz :P najlepiej jakby dało się ustawić na 9 albo mniej ale pewnie takich nie było. Dzięki za pomoc.

btw. wiem, że nie ten dział ale tutaj siedzi najwięcej Intelowców więc pytam tych, którzy wiedzą o Intelu wiele.... za głupie odpowiedzi dziękuję.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś ciekawego, otóż: odpalam kompa a on mi, że temp. na poziomie 38*C ... to ja go do krecenia przystąp. Tutaj ciekawostka .. nie przestawiłem pamiątek z 5:4 i vcore z 1,475 na wyższy a tak działa na fsb 200 .. żaden wyczyn, ale : wbijam na fsb 210 i działa.... potem 220 i pokazuje się jako 3700+... oczywista do windy nie wszedł tylko pokazał deep blue... stwierdziwszy że pamieci nie robią dałem na 1:1 po czym podbiłem vcore dla pewności ... i koniec .. BSoD ,.. potem no post ... potem walka z wiatrakami i zaklinanie deszczu.... zszedłem na 210 i nic ... zszedłem z vcore na 1.475 i odpalił ... może być ze proc nie lubi zbyt dużego vcore ???

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko i treściwie : K..wa mać :( .. nie robię więcej testów .. ustawiony na 3.06 mem na 225 czyli 4:5 i mam głęboko w doopie że to nie jest jakiś wyczyn .... ważne, że zapierdziela jak głupi :D timingi całkiem całkiem .... 2-3-3-7 @ 7.8ns ... miej nie dało rady bo coś krzaczy przy odczytach i zapisach na USB :( mimo blokady PCI/AGP po prostu strasznie czułe to jest ...

btw. ciekawe jakby się zachowywał dysk na usb przy oc ?? ma ktoś ??? sprawdzał jak to chce/nie chce działać ??

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...