Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, jakob nie kombinuj. Pamietaj ze jestes inzynierem dziedziny troche ciezszego kalibru niz elektronika ;p

Zmieniasz lapsa ?

1501288[/snapback]

ne wiem jeszcze, czy ja kombinuje jestem poprostu ciekaw jak teraz sa wykonywane laptopy.

 

aaa podoba mi sie ten laptopik, wie ktos jak jest z jego wydzielaniem dziwekow ?

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, czyli bede mogl wlozyc do niego A64 (s754) ?

 

a ta grafika SiS M7600GX jak sie sprawadza ?

1501216[/snapback]

pytanie tylko czy po wlozeniu standardowe chlodzenie nie okaze sie nieporozumieniem przy tym procku?

 

a o tej karcie graficznej to nie mam bladego pojecia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Za jakis tydzien chce kupic sobie swojego pierwszego laptopa, a jestem w tym temacie zupelnie zielony. Bede mial na niego max 4500zl i tej sumy nie moge przekroczyc. No i wlasnie w zwiazku z tym mam pytanie co byscie poradzili.

 

Zalezy mi na jak najwyzszej wydajnosci, poniewaz sprzet ma byc do gier. Wiem, ze za ta cene mialbym wypasiony stacjonarny komp, tyle ze w ciagu "roku studyjnego" przewaznie co 2 tygodnie kursuje z mieszkania na studiach do domu. A net mam tylko w domu:(.

 

Z tego co zauwazylem na tym forum dominuje polecanie Acerow. No wiec teraz jaki wybrac biorac pod uwage wydajnosc:

 

1. Intel czy AMD

2. Nie potrzebuje dobrej baterii bo komp i tak bedzie przewaznie podlaczony do pradu

3. Jaka matryce wybrac, zeby obraz nie smuzyl

4. Dobrze by bylo gdyby laptop byl w miare solidny biorac pod uwage czesty transport

 

Jak myslicie co wybrac biorac to pod uwage:

 

Acer Aspire 1525 WLMi - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17046

 

Acer TravelMate 4401LMi LX.T7806.013 - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18939#

 

Acer Aspire 5012WLMi LX.A5905.040 - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18347

 

Dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez Okman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych którzy mają zamiar dokonać zakupu laptopa u naszych zachodnich sąsiadów polecam http://geizhals.net/deutschland/?cat=nb15w -> znajdziecie tu linki do sklepów oferujących najniższe ceny dla konkretnego modelu laptopa. Ja właśnie mam zamiar zakupić sobie tam laptopa tylko narazie wacham się pomiędzy Acer Extensa 4101Wlmi-M11 a Acer Travelmate 4101Wlmi, oba w cenie 899e. Może Wy coś doradzicie? Extensa ma wyświetlacz CrystalBrite i czytnik kart SD, MMC a Travelmate procka na szynie 533MHz, reszta parametrów taka sama czyli Pentium M 1,6GHz, dysk 80GB, ram 512MB, ATI x600 64MB, nagrywarka DVD, WiFi, lcd 15,4".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prosilbym o pomoc w wyborze laptopa! Mam ok 2500 zl. Laptopa nie potrzebuje do gier. Raczej do programow np. autocad, programow do html'a oraz pakietu biurowego . Co takiego za ta kwote mozna sensownego dostac? Czy lepiej kupic uzywany czy nowy? Mylsalem o Maxdata Eco 4000A, Acer TM2200 albo Acer aspire serii 3000. Co o tym sadzicie? jakies propozcje? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Autocada to matryca SXGA minimum (1400x1050) do w miare komfortowej pracy, ale w tej cenie ciezko bedzie :( W okolicach 2500PLN mozesz szukac uzywanego Della Inspiron 8200 (PIV ok. 1.8, matryca UXGA 1600x1200) lub Precision M50 <- to jest laptop projektowany przez Della wlasnie do CAD'a na bazie Inspirona 8200. Mam wlasnie M50 i przypuszczalnie w najblizszym czasie pojdzie na sprzedaz. Jego konfig to: PIV 1.8GHz, 512MB DDR, 40GB hdd 5400rpm 16MB cache, combo CDRW/DVD, GeForce 4 Quadro 500GoGl 64MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar w najblizszym czasie kupic swojego pierwszego latopa. Od paru dni przegladam oferty najrozniejszych firm i w oparciu o roznego rodzaju testy i opinie ustosunkowuje swoje zdanie do poszczegolnych modeli. Dzisiaj po osobistej wyzycie w kilku sklepach praktycznie zdecydowalem się na w/w model. Bylbym wdzieczny jezeli ktos moglby sie na jego temat wypowiedziec poniewaz sam nie mam zbytniego doswiadczenia z komputerami przenosnymi.

 

link

 

Szukalem laptopa ktory pomimo tego ze bedzie sluzyl do pracy, nada sie rowniez do zabawy. Nie ma on sluzyc do grania w jakies super najnowsze wymagajace gry, ale zawsze milo jest widziec ze i te nowsze nie stanowia dla niego problemu.

 

Do konca nie moglem zdecydowac sie czy lepsze beda starsze dothany czy nowsze sonomy. Punktem wyjscia jest karta graficzna ktore oczywiscie nie moze byc zintegrowana, a z tego co wyczytalem dobra opcja aktualnie jest wlasnie Radek X700 w ktory to wlasnie wyposazony jest ten model. Dodatkowo minimum 512 ram, a w tym przypadku jest go nawet 1024. Jezeli chodzi o wage to nie chcialem zeby to byl jakis ciezki kloc ale z tego co znajomi mi mowili to waga w granicach 3 kg nie stanowi wiekszego problemu przy transporcie sprzetu na uczelnie i do domq. Minusem jest brak bluetooth na ktory troche liczylem ale jak mnie juz uprzejma pani w sklepie oswiecila, zakup takiego urzadzenia nie stanowi problemu a i koszt waha sie w granicach 100 zl. Co do dysq to wydaje mi sie ze 80GB w zupelnosci wystarczy, ale jak juz wspomnialem nie mam doswiadczenia wiec nie wiem do konca ;p Matryca widescreen ponoc fajna sprawa ale jak to w praktyce to nie wiem. Rozni ludzie rozne opinie..

 

Jezeli ktos ma doswiadczenie z takim lub podobnym modelem (M1425) to prosilbym o opinie jak ta maszynka sie sprawuje.

 

Poczatkowo rozpatrywalem jeszcze Toshibe oraz CA jednak te ostatnie wizualnie sa tragiczne i nikt ich raczej nie polecal, a jezeli chodzi o toshibe to za podobne parametry trzeba duzo wiecej zaplacic. Dodatkowo z serwisowaniem FSC nie ma wiekszego problemu a i gwarancja jest na wyjsciu na 24 mc.

 

Bylbym wdzieczny jezeli ktos moglby wesprzec mnie przy wyborze :) Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem tak, zamiast 1,8 wez 1,73ghz roznica w cenie znaczna, grafa najlepiej x700 lub gf6600, bluetooth mozna kupic na usb wlasnie za ok 100zl, z ramem to lepiej kupic kompa z jedna koscia 512 a druga dokupic samemu, wychodzi taniej, z tego co czytalem sonoma ma wieksza wydajnosc pamieci a centrino I dluzsza prace na baterii, matryce wybierz wg. upodoban, 1280x800 to wide czyli przeznaczona raczej do ogladania filmow, jezeli wolisz wieksze rozdzialki to 1400xcostam bedzie dla ciebie lepsze, nie kupuj matrycy 15" z 1024x768 bo to juz nie oplacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. ciekawe tylko czy montowane ram ddr2 to 533 czy 400 :/

 

jeszcze mam pytanko:

 

jak sie ma w/w FSC (link) do:

 

- Toshiba Satellite M30X-118 (link)

- Toshiba TECRA S2-110 (link)

 

Dlaczego w lapkach TOSHIBA Satellite M40-183 znajduje sie karta X300 64mb ? (link) ma ona cos wspolnego z wydajnoscia ? (cos jak X600 64MB ?)

 

prosze o pomoc. z gory dziekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

muszę przyznać painos, ze mam dokładnie taki sam problem ja twój. Też zastanawiam się nad modelami FSC Amilo M1437 i Toshiba M30x-118.

Moze tutejsi forumowicze rozsztrzygną moje wątpliwości co do trwałości produktów FSC, bo jakoś jeszcze nie jestem do nich przekonany. Czy ich laptopy to badziewie, czy może coś lepszego niż przeciętny produkt? Napiszcie czy ze względu na trwałość to Tośka lepsza czy FSC?

Druga sprawa to matryce. Może ktoś używał albo oglądał na żywo te matryce?

 

do painosa:

- z tego co się naczytałem to X300 jest nieudanym układem, a przynajmniej bardzo słabym :( także nie polecam

- w mojej analizie Tecra już odpadła ze względu na wyższą cenę i brak mozliwości wymiany Combo na nagrywarę DVD za dopłatą

- jeśli chciałbyś kupować Tośkę m30X-118 to nie polecam tego sklepu, ktory podałeś w linku, TU jest taniej. Zaoszczędzone pieniądze ładujesz w dodatkową kość pamięci 512 MB plus dodatkowy rok gwarancji i za podobną cenę do FSC 1437 masz troszkę lepszy sprzęt i większą pewność co do awaryjności (gwarancja 3 letnia). (ktoś się wcześniej pytał o tanie pamięci ten sklep oferuje bardzo korzystne ceny)

 

Jeśli usłyszałbym, że Tośka jest lepsza od FSC pod względem trwałości to pomimo braku Sonomy, procka z wyszym taktowaniem i karty X700 wybrałbym ją. Jeśli natomiast te firmy robią podobne produkty to wybieram FSC.

Proszę wypowiedzcie się.

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tutejsi forumowicze rozsztrzygną moje wątpliwości co do trwałości produktów FSC, bo jakoś jeszcze nie jestem do nich przekonany. Czy ich laptopy to badziewie, czy może coś lepszego niż przeciętny produkt? Napiszcie czy ze względu na trwałość to Tośka lepsza czy FSC?

Druga sprawa to matryce. Może ktoś używał albo oglądał na żywo te matryce?

Kilku moich znajomych ma wlasnie model FSC M1425 i sa z niego conajmniej zadowoleni. Bardzo dobra wydajnosc + wyciszenie odglosow wentylatora podczas pracy + matryca pomimo tego ze jest widescreen swietnie radzi sobie z grami w rozdzielczosciach typu 1024/768. Jako minus to spotkalem sie jedynie z brudzaca klawiatura, no ale moze w tym modelu bedzie inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...te laptopy! szczerze mowiac nie mam pojecia o laptopach (choc o stacjonarnch mam calkiem niezle - chociaz...moze kiedys mielem - juz teraz tez niebardzo sie interesuje nowosciami). Mam do was pytanie odnosnie wydajnosci prockow...tzn. jak wypada Celeron-M 1,3; 1,4; 1,5 GHz. Jakie sa to odpowiedniki stacjonarnych prockow. Czy np. 1,3 Ghz jest wydajniejszy od zwyklego Celerona D 2,66 Ghz (takiego jak w Acerze TM 2201LC)?? A co myslicie o sempronie 2600+ (acer aspire 3000). Co jest wydajniejsze?? Wczesniej pisalem do czego potrzebuje kompa! I chyba wolalbym nowy komputer: 1. gwarancja, 2. prawdopodobnie wezme na firme (a wtedy i byc moze na raty). Prosze was przede wszystkim o przyrownanie tych prockow ze stacjonarnymi - bo nie mam o nich zielonego pojecia :unsure: , a tak bedzie mi latwiej! Prawdopodobnie tez dokupie 256 ramu - czy ma znaczenie jaki ram (firma)? Acha...i jeszcze: jak wogole wypada firma Maxdata w porownaniu z Acerem?? Tak wogole dzieki za wczesniejsze odpowiedzi, a co do matrycy...pewnie macie racje, ze do autocada bylyby lepsze od 1024x768. Ale to chyba nie jest konieczne, bo mam stacjonarny z monitorem 19" CRT, a na laptopie to autocad tylko dodatkowo - w wolnym czasie poza domem!

Edytowane przez ZEEON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku moich znajomych ma wlasnie model FSC M1425 i sa z niego conajmniej zadowoleni. Bardzo dobra wydajnosc + wyciszenie odglosow wentylatora podczas pracy + matryca pomimo tego ze jest widescreen swietnie radzi sobie z grami w rozdzielczosciach typu 1024/768. Jako minus to spotkalem sie jedynie z brudzaca klawiatura, no ale moze w tym modelu bedzie inaczej ?

1507035[/snapback]

no to mam jeszcze jedno małe pytanko. Chodzi o mocowanie wyświetlacza. W większości laptopów przestrzeń pomiędzy dwoma "zaczepami" jest jakby wypełniona jakąć tuleją, połaczoną z wyświetlaczem. W 1425 jednak nie, a jeśli chodzi o 1437 to nie widziałem żadnego zdjęcia w dużej rozdziałce więc nie mogę się wypowiedzieć. Czy taki rodzaj mocowania w niczym nie umniejsza trwałości samego lapka? Oczywiście nie będę szarpał ani rzucał tym o podłogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam jeszcze jedno małe pytanko. Chodzi o mocowanie wyświetlacza. W większości laptopów przestrzeń pomiędzy dwoma "zaczepami" jest jakby wypełniona jakąć tuleją, połaczoną z wyświetlaczem. W 1425 jednak nie, a jeśli chodzi o 1437 to nie widziałem żadnego zdjęcia w dużej rozdziałce więc nie mogę się wypowiedzieć. Czy taki rodzaj mocowania w niczym nie umniejsza trwałości samego lapka? Oczywiście nie będę szarpał ani rzucał tym o podłogę :)

1507306[/snapback]

Mocowanie jest wytrzymale i nie stanowi problemu. Po kilkumiesiecznej intensywnej pracy na modelu 1425 nie pojawily sie zadne problemy. Minus taki ze gdzies miedzy klawa a matryca jest troche inny rodzaj materialu ktory sie mocno brudzi, ale podobno to nie jest az taki problem.

 

Co do modelu M1437 to z tego co sie dowiedzialem wersja slabsza (z prockiem 1.73 sonomy i 512 ramu) pojawi sie w okolicaach 1-2 lipca, a wersja silniejsza w okolicach 7-8. Dzisiaj prawdopodobnie bede wiedzial jak to wyglada w hurtowniach zarowno cenowo jak i terminowo..

 

Juz mialem sie decydowac na jakiegos innego lapka o podobnych parametrach lub cos "slabszego" "lepszej" firmy ale chyba jednak poczekam bo wydaje mi sie ze jest warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że sporo ludzie szuka laptopów w cenie ok. 2500 zł i kupują zazwyczaj kupy- pytają się wszędzie co mogą za to dostać. Polecane są zazwyczaj laptopy firmowe np. acer z dupnymi kartami graficznymi małą ilością ram i średnimi prockami, a to jak na mój globalny rozum :lol: straszne marnowanie kasy.

Można sobie kupić bardzo dobrego laptopa za 2500 zł- wystarczy zarejestrować się w ebay i mieć kartę płatniczą np. inteligo - obsługuje system płatności PayPal- ten system wszedł dopiero co do Polski i ludzie się żucili, daje nam on wielkie możliwości kupowania sprzętu z JU ES EJ (USA jakby co :lol: ).

Czemu masz kupować za 2500 zł laptopa z kartą sis, intel czy jakiś mirage na których coś zdziałać to cud- do tego 256 ram i 2 ghz Celeron.

 

Przykładowa oferta profesjonalnej firmy bo od takich najlepiej kupować:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...ssPageName=WDVW

Cena kup teraz: 789 $

Przesyłka: 89 $

Płatność: Bidpay

 

Razem wyjdzie prawie 2900 zł za sprzęt o tak wypaśnej konfiguracji.

 

Na ebay.com lub ebay.de można znaleść jeszcze lepsze okazję, wystarczy się trochę wysilić i znaleść w tych systemach płatności, które są akceptowane z Polski.

Najwięcej jest aukcji z PayPal i to jest zresztą najlepszy system.

Jedynie może być potem problem z serwisem, trzeba by było wysyłać laptopa do US :cry: Szkoda jedynie, że stosunkowa mało jest ofert, które są w stanie wysłać sprzęt do Europy.

Tak czy inaczej jak będę niedługo kupował laptopa to kupię na ebay

 

Zapomniałem dodać również, że dobre oferty są na ebay.co.uk tym bardziej, że w UE.

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybul >> tak, a do skrzynki w domu dostaniesz kwitek od UC ze masz sie zglosic po odbior laptopa i uiszczenie opłat celnych ;)

Nalicza ci 22% od ceny na fakturze + kosztow przesylki i wychodzi juz 3600zł :) A masz faktycznie, wypasiony sprzet ale na obrazku, bo nie wiadomo co to jest i jak chodzi. Do tego gwarancja to złudzenie.

IMHO taki sprzet sprowadzany z ebay.com oplaca sie kupowac, ale jak zwykle swiat jest niesprawiedliwy :) bo nie dal kazdego. Oplaca sie tylko gdy ktos ci przywozi osobiscie, lub jakos sprytnie wysle ci w paczce (musi wygladac jak uzywany itp ale to i tak zawsze ryzyko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybul, poza tym wspomniales o systemie paypal - zgodze sie, ze jest to dobry system, ale jakbys nie zauwazyl na aukcji przez ciebie podanej jest napisane jak byk "WE DO NOT TAKE PAYPAL PAYMENTS FROM INTERNATIONAL BUYERS.". Nie znam sie na tym ale jakos nie mam zamiaru wysylac pieniedzy w ciemno! No i gwarancja - z tego co napisane, to sprzet niczego sobie, ale niech sie cos zjebie, i co?? Z gwarancji nici, a serwis pewnie kosztuje krocie! A poza tym, ja na swoj sposob dojrzalem i inaczej teraz patrze na komputery niz lat temu 5 czy 8! Kiedys patrzylem na jak najszybsze podzespoly - bo to imponowalo, pozniej wazniejsza byla dla mnie stabilnosc kompa i podzespoly dobrej marki, a teraz...moze mnie wysmiejecie...ale stawiam na cisze! Bo jak sie spedza po 8 godzin przed kompem to nie mozna wytrzymac! Co nie znaczy ze nie patrze na marke! Wiec wole miec wolniejszego kompa (bo jak wczesniej wspomnielem - nie gram na kompie - chyba, ze w szachy :) ), ale stabilnego, ktory sie nie rozleci, a jak cos sie stanie - to oddaje do serwisu (najlpiej door-to-door)! dlatego nie chce wydawac, Bog wie jakich pieniedzy, skoro z tego nie skorzystam!!! a za 2-3 lata i tak prawdopodobnie kupie cos nowego! poza tym w moim przypadku - chce wziac laptopa na firme! wiec chyba ebay - odpada! Ale nadal poszukuje jakiegos porownania prockow o ktorych wczesniej wspomnialem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie co do tego, że jest wypasiony sprzęt tylko na obrazku to się grubo mylisz- przecież konfiguracja jest napisana :D , to jest sprzęt firmy eMachines i ta firma sprzedaje ów laptopy właśnie tam, jak jest napisane że ma ati 9600 to ma ati 9600 nie sis :D tak samo ze wszystkim. Zresztą testy można znaleść w necie.

 

Co do cła to muszę się tym bardziej zainteresować :? , bo tego jeszcze nei przemyślałem :D ale zaraz już wiem :) tam nie będzie fakturki do zapłaty- poprostu pieniądze wysyłam wcześniej- wpłacam im np. poprzez PayPal i potem jak kasa wpłynie a ja dostanę dokument wpłaty to oni wysyłają mi laptopa nie pobierając żadnej opłaty :lol:

 

Więc się TeQuila SunRise mylisz :rolleyes:

 

A co do tej aukcji którą podałem to był przykład :-P - tam akurat PayPal od ludzi z zagranicy nie przyjmują, ale są inne aukcje gdzie PayPal od takich jak ja przyjmą ZEEON.

 

Dziwna jest wasza polityka, eMachines to bardza dobra marka poprostu nie znana w Europie- jest to Amerykański sprzęt :D , solidne wykonanie, bardzo dobra konfiguracja, radzę poczytać recenzję. A jak to się opłaca cenowo to chyba nie muszę tłumaczyć.

 

Już chyba wasze wszystkie mity obaliłem :D

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w odpowiedzi na pytania o te FSC, to ja wolalbym kupic o wiele taniej lepszy sprzecik... Mianowicie Toshiba Satellite M40X-112 za nieco ponad 4000zl:

 

http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/store...productId=52652

 

tez 2 lata gwarancji a niczym nie ustepuje wymienionym przez was lapkom (no moze tylko tym ze ma wbudowana grafe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybul >> nie odbieraj tego tak doslownie, chodzilo mi o to ze czasem sprzet moze nie byc np taki nowy jak pisza, albo w tak dobrym stanie itp. Moze byc refubrished albo z wystaw itp Slyszalem o przypadkach ze ludzie kupowali laptopy czy inne drogie sprzety (zw. Audio) na ebay.com, ale dla mnie to sa hard-corowcy :)

 

Jesli kupisz w sklepie to musza ci wrzucic jakas fakture/rachunek chociazby do gwarancji. Ale wystarczy ze laptop bedzie firmowo zapakowany i moim zdaniem bez ovatowania (nie ma cła) sie nie obedzie...

 

Powiem ci cos, nigdy nie jest tak idealnie jak sie wydaje, zawsze sa jakies problemy i dodatkowe koszty, a cena rosnie...moim zdaniem kupujac sprzet tak do za ~ 3tys zł to nie ma co sie bawic w sprowadzanie lapsow paczka, zysk nie jest tak duzy a w przypadku opłat celnych - nie ma wcale.

 

Takie wynalazki jak ten eMachines to tym bardziej pozorny dobry interes :) bo jak po miesiacu uzytkowania padnie ci np. matryca albo płyta to kto ci to wymieni w PL ? i za jaka kase...

 

Lepiej to przemysl, dobrze ci radze :) Najlepszy sposob na sprowadzenie laptopa z USA (sprawdzone empirycznie:)) to poprzez rodzine, znajomych itp moze ktos

niedlugo wraca i za jakas nawet drobna zacheta ($) by pomogl.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz na moje dluzsze pytanie nie uzyskalem odpowiedzi:( zapytam krocej. Czy w latopach do 4500zl, biorac pod uwage wydajnosc (gry)

Acer Aspire 5012WLMi LX.A5905.040 - 1507852[/snapback]

nie mam coprawda laptopa ale ostatnio troche o tym czytalem. z tego ci wiem to X700 jest bardzo dobrym wyborem aktualnie (szkoda tylkoz e ten model ma 64mb a nie 128 ale pewnie roznica az taka spora nie jest) lepsza karta graficzna to chyba tylko Go6800 256MB, bo z tego co slyszalem Go6600 jest porownywalny do X600. Do gier ktore sa aktualnie nada sie bez problemu, a do przyszlych to trudno powiedziec bo laptopy raczej nie sa przeznaczone do grania ;u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w odpowiedzi na pytania o te FSC, to ja wolalbym kupic o wiele taniej lepszy sprzecik... Mianowicie Toshiba Satellite M40X-112 za nieco ponad 4000zl:

 

1507660[/snapback]

nom jednak parametrami troche sie rozni - procek slabszy i jednak grafa zintegrowana a ATI X700 128MB to troche tez ma wplyw. No ale fakt toshiba to toshiba.. zalezy kto co chce na tym sprzecie robic ;u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w odpowiedzi na pytania o te FSC, to ja wolalbym kupic o wiele taniej lepszy sprzecik... Mianowicie Toshiba Satellite M40X-112 za nieco ponad 4000zl:

1507660[/snapback]

Gdybym mógł kupić np za Odrą to wybrałbym Toshibe M40-129

a poza tym zintegrowana grafika w moim przypadku nie wchodzi w grę. Nie zauważyłeś ponadto , że w twojej propozycji jest dysk 4200 rpm. To także troszkę gorzej niż w propozycjach wysuniętych wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam coprawda laptopa ale ostatnio troche o tym czytalem. z tego ci wiem to X700 jest bardzo dobrym wyborem aktualnie (szkoda tylkoz e ten model ma 64mb a nie 128 ale pewnie roznica az taka spora nie jest) lepsza karta graficzna to chyba tylko Go6800 256MB, bo z tego co slyszalem Go6600 jest porownywalny do X600. Do gier ktore sa aktualnie nada sie bez problemu, a do przyszlych to trudno powiedziec bo laptopy raczej nie sa przeznaczone do grania ;u

1507952[/snapback]

ja dodam jeszcze, że istnieje opinia, iż układ Radeon 9700 jest porównywalny wydajnościowo z X600, a dla niektórych nawet szybszy Edytowane przez McDanking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Chce sobie kupic laptopa i mam okolo 3200zł.Mozecie mi cos doradzic????Komputer nie jest mi potrzebny do gier, tylko tak poprostu internet i do pisania w roznych programach.

1508456[/snapback]

Ktos ostatnio szukal laptopa do 3000zl i sposrod proponowanych modeli najciekawszy wydawal sie:

 

GERICOM Bellagio 15''

 

Procesor: Intel Celeron Mobile 1.5 GHz, 1 MB cache

Pamięć: 256 MB DDR

Dysk twardy: 60 GB 2,5''

Napęd: DVD+/-RW

Karta WLAN: Wireless Lan wewnętrzny

System: Windows XP Home Edition

 

Cena wynosi okolo 2800/2900 w takim zestawieniu wiec mozna dorzucic pare groszy i wmontowac drugie 256 ram jezeli jest obsluga dualchannel lub poprostu wmontowac zamiast obecnej kosci 512.

Firma moze malo popularna w polsce ale jezeli chodzi o sam wyglad laptopa i wyposazenie to wyglada to wszystko dosc ciekawie. (Serwis oczywiscie w Polsce a gwarancja z tego co pamietam to 24mc na wyjsciu z mozliwoscia przedluzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...