Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co chcą kupić FSC Amilo 1425 , będą zadowoleni. MAm ten model i jego parametry mam w podpisie. Jest to bardzo dobry komputer, jednak jak nieraz się zagrzeje tam gdzie procesor to można się oparzyć :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanko.Przewertowałem już sporo materiałów i w grę wchdzi laptop do ok.5700zł. Do wyboru po wielu selekcjach mam:

Fujitsu Siemens Amilo M1437 http://www.karen.pl/KatItem.asp?id=undefined&KatItemCId=2853 za 5600zł

lub Acery 5024WLMi, 4102WLMi lub 4561LMi.

Lapek do pracy i do zabawy od czasu do czasu.Na pojemnym dysku mi nie zależy. Co myślicie na temat tego FS? Czytałem że ma świetną matrycę (jakaś Crystal) a do tego ma kodek dźwiękowy Intel Azalia 7.1. Nigdzie nie mogę znaleźć ile wytrzymuje ten lapek na baterii (ale nie jest to priorytet).Co byście wybrali?

 

Na tej stronie http://www.fujitsu-siemens.com.pl/products...ilo_m_wide.html jest pełna specyfikacja w pdf-ie.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nosze sie z zamiarem zakupu tego modelu. W specyfikacji produktu podane jest ze czas pracy baterii wynosi okolo 2h (co raczej niestety malo), ale jak to bedzie faktycznie to trudno powiedziec. W specyfikacji modelu M1425 jako czas pracy baterii podawane sa 3 h wiec juz na podstawie tego mozna wywnioskowac ze prawdopodobnie tyle faktycznie mniej wiecej bedzie wytrzymywac (w zaleznosci od trybu pracy)

 

M1437 beda posiadaly matryce GLARE, wiec ich prawdziwe oznaczenie kodowe, to M1437G

 

Od kilku dni czytalem sporo zarowno o samej firmie jak i o wczesniejszym modelu 1425. Gdyby nie to ze nie ma ich jeszcze w sprzedazy to juz bym byl posiadaczem jednego z nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Painos, no właśnie też jest to dla mnie dziwne żeby lapek na Centrino 2 godziny wytrzymywał tylko. A matryca Glare to znaczy że bedzie szklana z odblaskiem? Kiedy ty będziesz kupował tego lapka?? Jak go kupisz to napisz jakąś reckę albo wyślij mi PW jak się sprawuje laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze laptop bedzie dostepny dopiero na poczatku lipca :/ i to jeszcze model z prockiem 1.7. wersja z 1.8 i wiekszym dyskiem ma byc dostepna w okolicach 7-10 lipca. Zastanawiam sie jeszcze czy warto czekac na wersje "silniejsza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze laptop bedzie dostepny dopiero na poczatku lipca :/ i to jeszcze model z prockiem 1.7. wersja z 1.8 i wiekszym dyskiem ma byc dostepna w okolicach 7-10 lipca. Zastanawiam sie jeszcze czy warto czekac na wersje "silniejsza".

1509220[/snapback]

ja raczej poczekam na wersję "silniejszą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to niepotrzebne, między procem 1,73 a 1,86 jest prawie żadna różnica,do tego dysk mnie nie interesuje bo i tak mam pod USB 120GB a ram to koszt 250zł (1x512MB) więc nie warto moim zdaniem dokładać 900zł.Ale to tylko moje zdanie. To że lapki bedą dostępne na początki lipca to jest oki,ja bedę kupował dopiero w sierpniu w drugiej połowie więc może ceny zdążą troszkę w dół polecieć :). Jak ktoś kupi tego lapka to niech koniecznie walnie reckę.

 

EDIT

Jeśli ktoś chce więcej informacji to tutaj jest ich sporo:

http://forum.karen.com.pl/viewtopic.php?t=2745

 

Zła wiadomość,laptop nie bedzie miał gniazda PCMCIA.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem oferty laptopow i do 4500zl wybralem 2:

 

Acer Aspire 1525 WLMi - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17046

 

Acer Aspire 5012WLMi LX.A5905.040 - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18347

 

Ktory bedzie wydajniejszy w grach?

1525 z FX Go5700 czy 5012 z X700???

 

Czy te procesory: Athlon 64 (3700+ 1 MB L2 cache) - Athlon 64 mobile (3000+ 2 000 MHz 1MB cache) bardzo beda sie od siebie roznic pod wzgledem wydajnosci???

Musze sie zdecydowac do soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość,laptop nie bedzie miał gniazda PCMCIA.

nie znam się na tym nowym standardzie ExpressCard ale czy to nie jest kompatybilne z PCMCIA? bo jeśli jest to chyba żadna wada...

 

ja bedę kupował dopiero w sierpniu w drugiej połowie więc może ceny zdążą troszkę w dół polecieć

całkiem możliwe, tym bardziej jesienią, bo wtedy wejście na polski rynek zapowiedziała brytyjska sieć hipermarketów z elektroniką Dixons (ponoć jedna z największych). Wróży to wielką wojnę np z tym sklepem nie dla idiotów, który sprzedaje także laptopy Edytowane przez McDanking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,o ty że wchodzi nowa sieć nie wiedziałem. Oby ceny spadły :) A co do kupna laptopa w MediaMarkt to ja bym nie kupił,wolałbym te 200-300zł dołożyć i kupić w normalnym dużym sklepie z kompami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kupna laptopa w MediaMarkt to ja bym nie kupił,wolałbym te 200-300zł dołożyć i kupić w normalnym dużym sklepie z kompami.

1509968[/snapback]

swoją droga przy różnicy 200-300 pln też bym nie kupił :) ale gdy ta róznica sięgnęłaby hmmm powiedzmy tysiąca to już bym się zastanawiał :) (przecież oni i tak serwisu nie prowadzą) trzebaby było tylko przed kupnem dokładnie sprawdzić sprzęt czy aby nie uszkodzony, porysowany ...

 

WIELKA (celowo piszę dużymi) obniżka jest jak najbardziej realna. Gdy ta firma wchodziła na Węgry czy do Czech to obniżki były horrendalne. Madziarzy mogli ponoć kupować sprzęt RTV za....forinta :) nieźle co? może u nas też tak będzie...

tak czy owak polecam lekturę artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na tym nowym standardzie ExpressCard ale czy to nie jest kompatybilne z PCMCIA? bo jeśli jest to chyba żadna wada...

Niestety akurat ten model ExpressCard oferowany w M1437 nie jest kompatybilny z PCMCIA :( Ale podobno juz niedlugo bedzie duzo urzadzen dostepnych w tym standardzie. Dla mnie to az tak duzego wplywu nie ma bo i tak nie mam nic na PCMCIA i jak cos to bede dopiero kupowal zabawki to odrazu zaopatrze sie w odpowiedni rodzaj - jednak minus dla tych ktorzy beda mieli problem z przekladaniem takowych elementow z innych lapkow :/ Nie wiadomo tez wsumie jak to bedzie wygladalo cenowo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do konca czerwca chce kupić laptopa. Mam na niego 4000 – 4500zl. Zależy mi na jak najwyższej wydajnosci. Komputer ma służyć mi do nauki i pracy oraz rozrywki (oglądanie filmów, muzyka).

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Czy Acer ??

 

HP: HP Compaq nx6110 PT604AA za 4656 zł

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=13386&sid=6

 

czy

 

ACER: Acer TravelMate 4102 WLMi - LX.TA505.085

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14842&sid=6

 

Acer ma lepsza grafe i wyświetlacz. Aopłaca się to poświęcić za znaczek HP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma lepsza grafe i wyświetlacz. Aopłaca się to poświęcić za znaczek HP??

1510863[/snapback]

ja myśle, że w tym przypadku nie, jak dla mnie grafiki zintegrowane odpadaja. Wybierz Acera i jak masz kasę i można to dokup sobie rok dodatkowej gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat tego Fujitsu-Siemens http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18257 czy lepiej dołożyc trochę kasy i kupic tego acera http://softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=1873

aha i komputer glownie bylby wykorzystywany do internetu i niekiedy do pogrania w call of duty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za okolo 2 tyg bede mial transport sprzetu z USA, jesli ktos chce zebym sciagnal mu cos konkretnego (jakas firmowa pamiec do laptopow, karty PCMCIA i inne niedostepne w Polszy czesci) to prosze o zgloszenie na priv.

Dostepne wszystko co jest w amerykanskich sklepach internetowych.

Zamowienie skladam tak sobota wieczor-niedziela.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos szuka lapa do 3500zl i ma mozliwosc kupowania w USA - koniecznie niech bierze: Toshibe Tecra A4-S211. NIE MA LEPSZEGO SPRZETU W TEJ CENIE!!!

 

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...e=rvi:1:2v_home

 

XP PRO w komplecie i Radek X600......................AAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!...ja to chce.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko na temat Asusa A3531LU, ktory ma w zasadzie wszytko co chce moze poza sensowna karta graficzna, ale grac nie bede, wiec wystarczy.

 

a pytanko: jak to jest z bateria i czasem pracy na niej ?? ile sie mozna spodziewac i czy da sie ten czas przedluzyc (wieksza bateria ale nie zewnetrzna)?? a pytanie rodzi sie stad ze asus skapi informacji na temat czasu pracy w tym modelu + w niektorych miejscach pisza ze bateria ma 4 a w innych ze 8 cell ...

 

Ma moze ktos tego notebooka i wypowie sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebuję szybkiej pomocy..

 

Chcę kupić laptopa w cenie do 4500zl. Wpadły mi w oko dwa produkty:

MSI M510C link

ICom® PrestigeBook® 8100 link2

 

Co o nich myślicie? A może zaproponujecie coś innego? Zależy mi na grafice, i na przyzwoitych wymiarach. Dzięki i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

zastanawiam sie nad kupnem takiego sprzeciku:

HP Compaq nx9105 [PG690EA]

Athlon 3000+ 15TFT XGA 512MB 60GB DVD+RW 802.11g WXPHPL

[ http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl ]

 

nie znalazlem na forum nic konkretnego o tym łaptoku, chętnie poslucham opinii

 

z gory dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już go odbierzesz to pochwal się wrażeniami :) Patrząc na wymiary, to chyba trochę dla mnie za duży... No ale w sumie nie widziałem go na żywo :)

1520651[/snapback]

Bardzo fajny laptok, mam go od kilku dni. Nie mam porownania bo to moj pierwszy laptok ale jestem zachwycony, komp jest bardzo szybki, cichy, dobra klawiatura, malo pali, jest spory bo to WXGA ale za to jest cieniutki no i te kilka pixeli wiecej na ekranie to w przypadku pracy z wlasciwie kazdym srodowiskiem duzy plus. W zaleznosci od ustawien SpeedStep, grafiki, podswietlenia, WLAN-u itd czas czuwania >4h. Matryca pozadna, calosc dobrze wykonana, atrakcyjny wyglad :) Glosniki takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć parę fotek i powiedz jak ci gierki na tym chodzą sprzęcie (CS:S,Doom 3,Far Cry...). Jak matryca? Kąty,kontrast....

1520944[/snapback]

Katy calkiem spoko, szczegolnie gora-dol ale jak pisalem, nie mam porownania, tyle co w sklepie :) W pracy pracuje na Toshibie Satelitte i Acer ma chyba troche lepsze katy. Natomiast matryca moglaby byc jasniejsza no i nie moge jakos dobrac barwy z ktorej bylbym zadowolony, bialy nie jest snieznobialy. Kontrast dobry. Nie giercowalem bo z wrazenia zapomnialem zabrac w podroz instalek ale spodziewam sie ze bedzie dobrze, w 3DMark2001 w 1280x800 ponad 14000 a w defaultowych ponad 16000 :)

Co do zdjec to na stronie Acera przy kazdym modelu jest animacja we flashu z bardzo fajnymi zdjeciami.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...