Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się tym sprzętem, powiem szczerze, że mi też się podoba :)

Ale mam jedno pytanko: czym różni się Acer TravelMate 4101WLMi od Acer TravelMate 4102WLMi ?? Tylko procesorem? Czy jest duża różnica wydajności? Warto płacić kilka stówek za 100MHz? Dzięki || Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z gory mowie ze bede wdzieczny za szybka odpowiedz. Zamierzam jutro kupic sobie laptopa. Zauwazylem ze od jutra w pomocji w media markt bedzie fujitsu-siemens L7300 w cenie 2600 zl. Co sadzicie o tym laptopie? Czy mozecie polecic cos lepszego w tym przedziale cenowym? Dodam ze zalezy mi mocno na wyjsciu tv-out i wireless lanie (na tym troche mniej bo przeciez mozna dokupic osobno, a tv outa nie dokupie). Interesuje mnie rowniez jaki jest mniej wiecej koszt dokpupienia dodatkowych 256mb ramu do tej klasy laptopów. Aha zapomnialem rowniez napisac ze zalezy mi na w miare dlugim czasie dzialania bateri. Nie zamierzam na tym laptopie grac - sluzyc ma on do pracy, ogladania filmow (dlatego wolalbym 15 calowy), sluchania ewentualnie muzyki no i surfowania po intenecie. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Doradzcie tez jaki procesor i firmę wybierac, a jakich sie wystrzegac. Pozdrawiam!

Edytowane przez pawelceb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie. Bardzo spodobał mi sie HP nx6110. Teoretycznie ma od "pod maską" prawie to samo co ten fujitsu, ale ma nową kartę graficzną i nowy chipset w procesorze, dzięki czemu w testach wydajnosci jest znacznie lepszy. Jedyny probloem to to, że nie posiada wyjsca tv-out. I zwiazku z tym mam pytanie: czy da sie je jakos dorobic? Albo czy da sie w inny sposob podlaczyc kompa do telewizora?

 

P.S. Czy jesli dokupie do kompa nieorginalny ram to nie utrace gwarancji?

 

P.S.2 Co sądzicie tak ogolnie o laptopach fujitsu-siemens? Czy to dobra firma?

Edytowane przez pawelceb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do laptopów F-S to mój brachol sobie kupił V8010 około 2 tygodni temu i na razie jest zadowolony.Bawiłem się nim i tak matryca jest ok,klawiatura fajna i miła w dotyku ale jasna (co dla mnie jest kompletną pomyłką).Ogólnie wydajnością nie grzeszy ten laptop ale sprawia solidne wrażenie.Minus to brak karty sieciowej bezprzewodowej. Zobaczymy jak będzie z czasem ale w razie czego są 2 latka gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec odwiedziłem przed chwila media markt i obejrzalem tego fujitsu.. Wyglada calkiem solidnie. Oto jego dokladna "zawartosc":

 

Intel Celeron M 350 (1.3 Ghz Dothan 1 MB cache)

256mb ramu

dysk 30 GB

15 cali TFT

nagrywarka dvd

sieć Wi-Fi

sieć 10/100

4 x USB 2.0

1 x S-Video

1 x PCMCIA

1 x słuchawki

1 x mikrofon

Linux

 

CENA: 2599,-

 

Co sadzicie o tym sprzecie? Warte swojej ceny? Czy moze moglibyscie mi polecic cos lepszego za podobną cene? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc bo nie chce zrobic głupiego zakupu ktorego potem bede żałował :)

Edytowane przez pawelceb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja sie pochwale bo wlasnie dopadlem w swoje lapska model : ACER TRAVELMATE 4601WLMi XPP, na sonomce i musze przyznac ze notebook ma power ... mnustwo mozliwosci ustawien doslownie wszystkiego ...

ma WiFi w standardzie B i G oraz Bluetooth... no i radeonik mobile X700 ... powiedział bym ze to wiecej niz DAJE RADE ...

Z wad (albo tego co mi sie nie podoba) moge naskrobać ze ma tylko jeden port PCMCIA, brakuje mi tez przycisków regulacji glosnosci...

CENA : 4250 (netto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie rowniez jaki jest mniej wiecej koszt dokpupienia dodatkowych 256mb ramu do tej klasy laptopów.

1523648[/snapback]

Jakbys byl zainteresowany to ja mam w swoim Acerze 2x256 Nanya 333 i chce jedna z nich sprzedac... Gdybys byl zainteresowany tym ramem na pewno dogadamy sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minusem? wg mnie malo ktory laptop osiagnie 4 godziny.

u mnie ciagnie okolo 4 godziny ACER aspire 1682 (na 2 filmy w drodze spokojnie starczy)

wiadomo przy pelnym zuzyciu procka to zaden laptop dlugo nie pociagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie do Acera,pokaż mi Tequila Sunrise za te pieniądze lepsze lapki.Wiadomo że wolałbym Toshibę czy IBM-a ale to nie ta cena (ale mi się zrymowało :) ).Mieszkamy w Polsce i u nas Acer jest bardzo popularny ze względów cenowych (moja wypowiedź dotyczy trochę droższych laptopów w przedziale 4500-6000zł, nie sugerować się laptopami do 3500zł bo w tym przedziale tylko Toshiba z serii L10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ludzie za sugestie co do tych Toschib z serii L10 - rzeczywiscie bardzo ciekawe. Malo brakowalo a kupilbym juz tego w media markt fujitsu :)

 

P.S. Gdzie najtaniej dostane toschiby? Moze jakis adresik do sklepu internetowego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja 2 dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem ACER-a 5012. Poki co jestem bardzo zadowolony. Wynik w 3dMarku 2001 blisko 16000 (sciagam nowsze 3dMarki wiec jak bede znal wyniki to uaktualnie). Wszystkie gry smigaja, ze az milo. Matryca tez w miare ok, poniewaz da sie grac w Enemy Territory a ta gra do zbyt wolnych nie nalezy i obraz jest w zjadliwy.

Jedyne co denerwuje to tandetny plastik, z ktorego jest wykonana kratka gdzie jest wlacznik lapka, i to ze po przesiadce z monitora anologowego na ta matryce kolory wydaja mi sie zimne(ale to pewnie mozna zmienic w opcjach). Wyglada na to ze bezprzewodowa karta sieciowa jest strasznie slaba bo na mojej sieci osiedlowej nie bardzo chcialo jej sie zebrac sygnal w odleglosci 30m od anteny (nieczym nie zaslonietej). Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy do dopisze.

O baterii nie pisze bo mnie ona nie interesuje.

 

Ogolnie jesli komus zalezy na wysokiej wydajnosci - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W najbliższym czasie mam zamiar kupic sobie nowego laptopa....

Mogę przeznaczyć na to ok.4300,-

Chcialbym zeby byl maxymalnie wydajny za te cene, a poniewaz nie znam sie na tym, wiec zwracam sie z prosba do was o pomoc w wyborze.

Mój laptop będzie wykorzystywany głównie do obróbki zdjęć cyfrowych, do pracy na programie OFFICE XP 2003, ponadto wykorzystywany będzie do archiwizacji danych jak równiez nagrywania filmów na nosnikach DVD, czasem równiez do obejrzenia filmu, posluchania muzy, gierek (ale żadko)...

Zastanawiam sie nad:

Toshiba Sat M40X-161 www.vobis.pl

ACER TM4051LMi

HP nx6110 PM715

a moze zupełnie cos innego.. czekam na propozycje i opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe wieeelkim minusem acerów jest krótki czas działania baterii :( A to dla mnie ważne

1524569[/snapback]

to przegladaj travelmate'y a nie aspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem Panowie ze mnie zaraz zjecie ale naprawde nie mam ostatnio czasu. potrzebuje lapka dla kumpla.

wymagania:

wlan

>1024x768

nowka

Lapek bedzie dla programisty.

cena max to 3400PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja 2 dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem ACER-a 5012. Poki co jestem bardzo zadowolony. Wynik w 3dMarku 2001 blisko 16000 (sciagam nowsze 3dMarki wiec jak bede znal wyniki to uaktualnie). Wszystkie gry smigaja, ze az milo. Matryca tez w miare ok, poniewaz da sie grac w Enemy Territory a ta gra do zbyt wolnych nie nalezy i obraz jest w zjadliwy.

Jedyne co denerwuje to tandetny plastik, z ktorego jest wykonana kratka gdzie jest wlacznik lapka, i to ze po przesiadce z monitora anologowego na ta matryce kolory wydaja mi sie zimne(ale to pewnie mozna zmienic w opcjach). Wyglada na to ze bezprzewodowa karta sieciowa jest strasznie slaba bo na mojej sieci osiedlowej nie bardzo chcialo jej sie zebrac sygnal w odleglosci 30m od anteny (nieczym nie zaslonietej). Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy do dopisze.

O baterii nie pisze bo mnie ona nie interesuje.

 

Ogolnie jesli komus zalezy na wysokiej wydajnosci - polecam.

1525581[/snapback]

Bardzo dobrze by było jakby podał dokładny wynik w 3dmarku 2001 se i 2005. Według parametrów wyniki powinny być wysokie. :) Dobrze chodzą ci na nim gry i czy jest głośny oraz czy mocno się grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w laptopie, w którym karta grafiki jest na złączu PCI-Express, można ją wymienić na jakąś lepszą. Np. w Acer Aspire 5012 z x700 64mb na x700 128mb lub x800?

1531028[/snapback]

W Acerach- nie (pytałem już ich o to :) ). Ale niektóre modele posiadają taką możliwość. Polecam wejść na www.hitcom.pl i poszukać wydajniejszych modeli Eurocomów (z 17-calową matrycą, a potem w googlach wstukać nazwę modelu i poszukać instrukcji dle serwisu- widać, jak to wygląda w środku). Karta może stanowić część płyty głównej (nawet, jeśli jest to R9700 z własną pamięcią). Jeśli chodzi o osobne karty, to np. 6800 czy x800- obie na PCI-E, ale weź kup gdzieś taką kartę :mur: Podobno są też osobne karty na AGP w Asusach (ale nie wiem, czy to nie był czasem kit). W notebookach (nie DTRach- najmocniejsze to x700 128 lub 256 MB albo 6600 128. Jest teżniby jakiś Eurocom z X800 (i 15-calową matrycą- więc jeszcze normalny notebook :) i z P4 3,6 ), ale coś namieszali na stronie, więc trudno cokolwiek powiedzieć.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moze tutaj mi ktos pomoze :-|

 

laptop ma byc generalnie "do wszystkiego"

 

office, corel i photoshop(nic zaawansowanego), jakies gierki, filmy

 

nie musi miec wifi, ale za to musi miec 512ram i dvd-rw

nie musi jakos specjalnie dlugo dzialac na bateriach no

i nie moze jakos duuuzo wazyc, dysk mysle ze 40-60GB styknie

i nie wiem co jeszcze jest wazne w laptopach :blink:

 

procek nie mam pojecia - poczatkowo myslalem o jakims bartoniku mobile...

ale sam juz nie wiem podobno centrino najlepsze

 

I teraz najwazniejsze jesli to bedzie zakup w Polsce to limit 4 tys zl i tu wyszukalem sobie np. Acer A5002WLMi co sadzicie??

 

Ale zakup moze byc rowniez dokonany w USA i tu limit 1000-1100$ - i tu prosilbym o jakies konkretne linki do sklepow internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...