Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

No to co polecacie do 4k zl w PL, bo z tego co patrzylem np. na newegg.com to w tych tanszych laptopach za 1000$ roznica w cenie nie jest jakas duza zeby warto bylo ryzykowac gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tHe mRuWa >> Jesli to nie jest blad w opisie i naprawde kosztuje 3tys, to bardzo dobry wybor. Nawet w Stanach nie kupilbys taniej (no moze mialbys tam 512mb ram i WinXP w tej cenie) Ale dołozenie 256mb ramu to koszt ~100zł

W Stanach seria nx6110 to tzw. bussines notebooks i maja gwarancje miedzynarodowa.

 

Jest juz topik o Hp nx6110:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=141801

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem na razie wstrzymać sie z zakupem jakiegoś lepszego laptopa dopóki nie uzbieram więcej kasy. Jednak mimo to potrzebuję jak najszbyciej jakiegoś taniego leptopa na którym bede mógł obsługiwać office'a (głównie word) i ewentualnie ogladac filmy. Oczywiscie interesuje mnie jak najnizsza cena. Do tej pory znalazlem cos takiego:

 

COMPAQ PRESARIO 1600-Intel Pentium 650 MHZ-Dysk 4G-128MB-ram-DVD-głośniki JBL-1 wyjście USB-matryca 14,1-bateria trzyma 15-20minSystem operacyjny WINDOWS MILENIUM.W komplecie:zasilacz,torba. CENA: 950 zł

 

Co o nim sądzicie? Warty takiej kasy? Czy za tą cene znajde cos lepszego? I ewentualnie mzoe ktos orientuje sie jaki bylby koszt regeneracji baterii lub kupna nowej (ewentualnie uzywanej ale trzymajacej dluzej)? Bede tez wdzeiczny za inne sugestie - gdzie kupic takiego laptopa (konkretne linki to juz bedzie wogle wypas) :) Sorki ze tak truje ale nie znam sie na tym i mam nadzieje ze mi poradzicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tHe mRuWa >> Jesli to nie jest blad w opisie i naprawde kosztuje 3tys, to bardzo dobry wybor. Nawet w Stanach nie kupilbys taniej (no moze mialbys tam 512mb ram i WinXP w tej cenie) Ale dołozenie 256mb ramu to koszt ~100zł

W Stanach seria nx6110 to tzw. bussines notebooks i maja gwarancje miedzynarodowa.

 

Jest juz topik o Hp nx6110:

1534512[/snapback]

Dzieki za linka,

odpisali mi z ESC i dodatkowe 256ram to 105zl, ale niestety nie moga wymienic napedu combo na dvd-rw :sad: , a co do grafiki na nim to jaka tj. klasa(porownywalna do czego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku maja b.r. kupiłem Toshibe Qosmio F10 - 101

 

po kilku tygodniach użytkowania mam pierwszą negatywną uwagę.

otóż pomimo obchodzenia się z laptopem jak z jajkiem, lewy zawias najpierw zaczął skrzypieć a teraz wyraźnie się poluzował.

zastanawiam się, co mam z tym zrobić - czekać, czy naprawiać ?

 

na razie to nic poważnego. nie wygląda na to, by panel mógł się nagle oberwać. ale w tej klasy sprzęcie takie rzeczy chyba nie powinny się zdarzać.

co o tym sądzicie ?

------------------------------------------------------------------------------------

to pewnie kwestia ciężkiej matrycy.

raz używałem go w pociągu - miałem pilną rzecz do zrobienia. wiadomo jak trzęsie w PKP. pewnie wytrzęsło matrycę i obluzowało zawias.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie błagam o szybką odpowiedź. Znalazłem (moim zdaniem) bardzo ciekawą ofertę.

 

HP OMNIBOOK 6100 EKRAN 14"

Celeron 866 mhz, 256 ramu, dysk 20 gb, fdd, cdrw, modem, karta sieciowa, tv-out, irda, grafika ATI 8MB, 6 miesięcy gwarancji

CENA: 1399 zł

 

Powiedzcie proszę czy opłaca się. Stan jest praktycznie idealny (oglądałem go dzisiaj), bateria trzyma 1,5 do 2 godzin. Do wyboru mam jeszcze w miare podobnego IBM'a. Ma procesor 900 mhz, 348 ramu, ekran również 14". tyle ze nie ma nagrywarki (ma zwyklego cdroma) na ktorej mi zalezy, bateria trzyma krocej, no i jest w gorszym stanie wizualnym. Co o tym sadzicie? Co lepiej wybrac?

Edytowane przez pawelceb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale ten watek chyba malo kto przeglada

 

a ja znow jestem w pkt wyjscia - olali mnie w ESC, bo podczas mojej rozmowy z nimi w sprawie w/w laptopa zmienili cene(200zl w gore) a mi dali do zrozumienia zebym ich pocalowal w dupe a o starej cenie moge zapomniec, ciekawe czy w realu tez tak robia - jednym slowem nie polecam ESC

 

TAKZE CO MOZECIE POLECIC DO 4TYS ZL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tse_tse >> no niestety, ale naiwnoscia jest sadzic ze akurat twoj laptop nie ma prawa sie psuc (bo drogi, bo toshiba itp :)) Wszystko sie psuje (oups, sorry, oczywiscie oprocz Acera ;p), a tylko konkretne marki czy modele maja wieksze czy mniejsze prawdopodobienstwo usterki, ze wzgledu na jakosc. Tak wiec proponuje sie nie przejmowac, tylko dokrecic srubke od zawiasu i miec nadzieje ze zgodnie z rachunkiem prawdopodobienstwa nie bedzie juz wiecej usterek :)

 

pawelceb >> co ci mozemy poradzic ? porownaj sobie ceny z Allegro zeby sprawdzic czy nie przeplacasz. A w takich starych laptopach to moim zdaniem juz najbardziej liczy sie jego stan, a nie model czy konfiguracja. Wazne zeby nie byl zniszczony, w jak najlepszym stanie obudowa, matryca, napedy i dysk, klawa nie powycierana itp Reszta juz mniej wazna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Zastanawiałem się nad Acerem 4102WlMi, ale doszedłem do wniosku, że jest on dla mnie za duży :/. Postanowiłem więc poszukać odpowiadających mi urządzeń. Proszę o radę w wyborze:

 

1. Acer 4151LMi

Pentium M 1.6GHz 2MB

512MB RAM

60GB

DVD rw DUAL

15' XGA

WLan

GeForce GO 6200 32MB stałe + 96 shared

 

2. ICom PrestigeBook 8150

Pentium M 1.7GHz 2MB

512 MB RAM

60GB

CDrw COMBO

15' XGA

WLan

ATI Radeon 9700 64MB

 

Jak widać sprzęty są podobne, główne różnice to napęd i grafika, z czego kierować się będę chyba tym drugim. Niewielkie odchylenie w GHz procesora, chyba nie ma wielkiego wpływu...

Laptopy mam w takiej samej cenie, proszę uprzejmie o wskazanie mi wydajniejszego/bardziej atrakcyjnego ;)

 

Dzieki z góry/PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym zakupic jakiegos Travelmate'a a mam na to powiedzmy 650-800 funtow (ok 4,5tys zl). Kupuje oczywiscie w anglii a z tego co widze tutaj jest wiecej dostepnych modeli niz w Polsce i mam problem... nie wiem jaki wybrac.

 

Komputer bedzie mi glownie potrzebny do pracy (wiele aplikacji naraz) i miloby by bylo odpalic na nim od czasu do czasu np sims'y 2.

 

Model travelmate'a interesuje mnie ze wzgledu na dluzszy czas zycia baterii, a miloby bylo popracowac sobie od czasu do czasu na dworzu. A moze ktos ma jeszcze jakas inna propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Zamierzam kupić laptopa i mam oczyeiście problem z wyborem.

Laptop ma służyć do oglądania filmów na TV ( a więc tv-out obowiązkowo )

Nagrywania płyt na nośnikach dvd , od czasu do czasu do gier . Dysk min. 60 GB

Mój wybór padł na Toshibę

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=1978

Co sądzicie o tym wyborze.

Nie dodałem że wydatek 3 tyś. to już dla mnie sporo.

Proszę o opinię czy w tej cenie i do moich potrzeb dobrze wybrałem.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem Fujitsu-Siemensa Amilo Pro v2000 za 3450zl. Wlasnie siedze sobie w przydomowym ogrodzie na przedmiesciach Dublina i pisze tego posta na tym sprzeciku. Przed chwila skonczylem ogladac Team America (1h 38 min) i mam jeszcze 53% zapasu energi w bateri.

 

Komp jest wykonany w technologi Centrino, ma 512 ramu (wspoldzielone z grafa [intel]), procka Pentium-M 1.6Ghz, 80G dysk, Nagrywarke DVD, Karte Wi-fi (to oczywiste), karte eth. 10/100, dial-up, 3 porty usb2.0, wyjsce tv-out, port infrared oraz, co jest chyba rzadkoscia - port LPT.

 

Zdjecia mozna obejrzec tutaj

 

to jeszcze z czasow jak byl w Polsce.

 

Kupilem go na allegro, za posrednictwem kolegi.

 

(wygral dla mnie aukcje, odebral sprzet, zapchal dysk stuffem, przeslal do Irlandii. z ciekawostek moge powiedziec, ze przesylka ubezpieczona kosztowala 160zl, a paczka szla 4 dni).

 

Podsumowojac jestem bardzo zadowolony ze sprzetu.

Za ta cene polecam.

 

mic

 

zapomnialem jeszcze o zlaczu Fire-Wire, czytniku kard sd/mmc oraz MS oraz zlaczu PCMCIA :]

Edytowane przez mic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wybieram sie za tydzien do stanow troche popraowac i zastanawiam sie nad kupnem tam jakiegos laptopa . Cena wacha sie max do 2000 $ . Przegladalem troche rozne fora , stronki z testami i w tej sprawie mam pare pytan .

1. Lepeij wybrac mniejsza matryce 15 i wybrac lepsza grafike czy brac 17 i gorsza karte

2. Jaka jest obecnie najlepsza karta graficzna do laptopa X700 , go 6800 czy radek 9700

3.Czy warto inwestowac w dwustronna nagrywarke DVD czy mozna potem bez problemu kupic u nas i ja zamontowac

Chce kupic kompa optymalnego zeby mozna bylo na nim i pracowac i pograc , poniewaz chce sprzedac swego obecnego kompa . Pozdrawiam wszystkich

Moze macie jakies ciekawe propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuje kupić laptopa a jako, że całe życie bawiłem się komputerami stacjonarnymi lub serwami to kłopot jest tym większy.

Laptop będzie wykorzystywany tylko do prac w Wordzie/Excel/PowerPoint, obsługa XP.

Musi także poprawnie wyświetlać obraz w standardzie kodowania Divx/ Xvid.

Jak widać nie jestem wymagający ale nie potrzebuje sprzętu do gier tylko do pracy.

Cena też odgrywa bardzo ważną role, ponieważ używane komputery przenośne kosztują astronomiczne kwoty jak na wydajność jaką oferują.

Interesuje mnie sprzęt oczywiście używany do max 700 zł.

 

Co możecie polecić lub doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuje kupić laptopa a jako, że całe życie bawiłem się komputerami stacjonarnymi lub serwami to kłopot jest tym większy.

Laptop będzie wykorzystywany tylko do prac w Wordzie/Excel/PowerPoint, obsługa XP.

Musi także poprawnie wyświetlać obraz w standardzie kodowania Divx/ Xvid.

Jak widać nie jestem wymagający ale nie potrzebuje sprzętu do gier tylko do pracy.

Cena też odgrywa bardzo ważną role, ponieważ używane komputery przenośne kosztują astronomiczne kwoty jak na wydajność jaką oferują.

Interesuje mnie sprzęt oczywiście używany do max 700 zł.

 

Co możecie polecić lub doradzić?

1540314[/snapback]

przejrzyj tematy, kiedys juz o tym bylo na co zwrocic uwage przy zakupie starszego sprzetu.Przede wszystkim musi byc sprawny technicznie(miećsprawne napędy, matryce bez bad pixel'ów.Przejrzyj allegro i zobacz co mozna za ta kwote mniej wiecej kupić.Szukaj markowego sprzetu(Dell,IBM,Toshiba,Siemens)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od razu napisze ze jestem kobieta i malo co sie znam na komputerach a tym bardziej laptopach... ;) Chociaz przyznam ze czytanie forum i przegladanie stron producentow troche pomaga w zaznajomieniu sie ze specyfikacjami. Chce kupic sobie laptopa i mam na niego 5500 zlotych. Myslalam o Acer Aspire 1685WLMi ale bateria na nim dziala bardzo krotko a dla mnie to byloby najlepiej jakby dzialala chociaz 4 godziny.

 

Laptop ma sluzyc do pracy, gier(chociaz zeby sims2 dzialaly ;-), a takze do ogladania filmow.

 

POza tym czy ktos moglby napisac czym sie roznia laptopy WLMi od LMi?? Z tego co czytalam to tylko ekranem ale moze czyms jeszcze innym??

 

Doczytalam sie gdzies ze grafika ATI mobility RADEON 9700 zle sprawdza sie w Acerach? Czy ktos moglby sie na ten temat wypowiedziec? Z gory dziekuje.

 

A moze ktos moglby mi polecic jakiegos innego laptopa w okolicach 5500 zl? Musi miec Centrino i dobra grafike.

 

Dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od razu napisze ze jestem kobieta i malo co sie znam na komputerach a tym bardziej laptopach... ;) Chociaz przyznam ze czytanie forum i przegladanie stron producentow troche pomaga w zaznajomieniu sie ze specyfikacjami. Chce kupic sobie laptopa i mam na niego 5500 zlotych. Myslalam o Acer Aspire 1685WLMi ale bateria na nim dziala bardzo krotko a dla mnie to byloby najlepiej jakby dzialala chociaz 4 godziny.

 

Laptop ma sluzyc do pracy, gier(chociaz zeby sims2 dzialaly ;-), a takze do ogladania filmow.

 

POza tym czy ktos moglby napisac czym sie roznia laptopy WLMi od LMi?? Z tego co czytalam to tylko ekranem ale moze czyms jeszcze innym??

 

Doczytalam sie gdzies ze grafika ATI mobility RADEON 9700 zle sprawdza sie w Acerach? Czy ktos moglby sie na ten temat wypowiedziec? Z gory dziekuje.

 

A moze ktos moglby mi polecic jakiegos innego laptopa w okolicach 5500 zl? Musi miec Centrino i dobra grafike.

 

Dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam!!

1540886[/snapback]

Zajrzyj do watku o Acer TravelMate 4651LMi - kosztuje ok. 5300, matryca 15" 1400x1050 (XGA/WXGA przy 15" to IMHO mala rozdzialka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POza tym czy ktos moglby napisac czym sie roznia laptopy WLMi od LMi?? Z tego co czytalam to tylko ekranem ale moze czyms jeszcze innym??

1540886[/snapback]

Dodatkowe "W" to skrót od widescreen- czyli ekran panoramiczny (zazwyczaj o proporcjach obrazu 16:10 zamiast 4:3). To jedyna różnica.

 

Swoją drogą, na Turionie (Acer 5021, 5024) można popracować nawet 3:30 h, ale nikogo do niczego nie zmuszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy nie ma ktos jakis linkow do intrenetowych artykołów o porwnywaniu laptopow ale tej ze sredniej polki.

Chce kupic laptopoa ale kompletnie nie wiem na co sie zdecydowac.

Czy na Cebtrinio czy moze jakies AMD.

MAm do dsypozycji troche ponad 3000zl i chcialbym miec w laptopie nagrywarke DVD i karte graficzna pokroju GF GO lub ATI.

Np. takie cos za 3049zl:

Compaq athlon 64 2800+ 512mb 40GB DVD-r/rw GF 420GO 32mb

albo Dell

Centrinio 1400 512 30GB bez nagrywarki DVD i GF 5600 32MB za 3669zl

lub

Compaq nx9010 P4-M 2,8 512Mb 40GB nagrywara DVD ATI 345M 64MB

Koputera bede uzywal duzo czesciej na zasilaczu wiec kwestia trzymania bateri nie jset tak wazna , 1-1,5h wystarczy w zupelnosci.

Tak wiec czy AMD 64 bitowy bedzie odpowiednim wyboroem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja zadam pytanie.

Laptop 4500- 5000 zł??

Acer TravelMate 4102WLMi LX.TA505.085??

Acer Aspire 1692 WLMI LX.A6505.016??

Czy moze jakis inny piszcie, czekam na opinie :]

A dodam tylko ze sprzet ma słuzyc głównie do pracy i do tego zeby móc go podłączyc do jakiegos zestawu grajacego wiec karta muzyczna powinna byc sprawna :], co do gier to raczej zadko co najwyzej HL2 albo cos gorszego. :wink:

Edytowane przez TooRtleS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tse_tse >> no niestety, ale naiwnoscia jest sadzic ze akurat twoj laptop nie ma prawa sie psuc (bo drogi, bo toshiba itp :)) Wszystko sie psuje (oups, sorry, oczywiscie oprocz Acera ;p), a tylko konkretne marki czy modele maja wieksze czy mniejsze prawdopodobienstwo usterki, ze wzgledu na jakosc. Tak wiec proponuje sie nie przejmowac, tylko dokrecic srubke od zawiasu i miec nadzieje ze zgodnie z rachunkiem prawdopodobienstwa nie bedzie juz wiecej usterek :)

 

1537218[/snapback]

jak wziąłem acera, to kilka dni potem byłem znowu w sklepie.

miał uszkodzony głośnik. to był acer 8005. stoczyłem batalię o reklamację i wymieniłem na toskę.

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abes99 i OskaR ---- > dziękuję za wytłumaczenie i radę.

Faktycznie ten laptop Acer TM 4651 LMi jest bardzo fajny. ;)

Znalazłam co prawda jeszcze jednego (chyba) godnego uwagi, tj

Acer TM 4102 WLMi. No i teraz tylko wybrać jednego lub drugiego.

Ale muszę przyznać, że wybór jest ciężki....

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć bo pogubiłem rankingi :mur: , czy radeon 9000 z 64mb nadaje się do nowych gier ? - ile mniej/więcej wyciąga punktów w 3d mark ?

 

Dobra już wiem :lol: wyciąga mniej/więcej tyle co Geforce fx go 5200 czyli ok. 7000 3d marków :D , to całkiem nieźle.

 

Interesuje się tym bo na dniach kupię laptopa z tą kartą.

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji ok. 4000zl. Nosze sie z zakupem laptopa. Specjalnie mi nie zależy na długim czasie działania baterii.

Przychylałbym się do modelu Acera: Aspire 5012WLMi

(A64 3000+ 80GB 512DDR DVDRW ATI Radeon X700-M FireWire IrDa modem GLAN WiFi 15'' WXGA CrystalBrite + WinXP HE PL).

Czytałem natomiast wiele Waszych opinii, często nieprzychylnych, na temat AMD w komputerach przenośnych. Jestem trochę skołowany ogromem ofert producentów i konfiguracji i zwracam się do Was o pomoc.

Czy ten model jest wart swojej ceny? (ok. 4100zl).

Czy w tej cenie mogę dostać coś podobnego, lepszego?

Dysk 60/80, pamiec 512, niezintegrowana grafika, firewire, WiFi - konieczne.

I jeszcze jedno - porównując na przykład Turiona 1.6 i A64 3000+ (2Ghz) - który jest lepszy wydajnościowo? Już pal licho czas działania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam nad tym modelem 5012 myślałem jeszcze nad aspire 1524 ma lepszego procka A64 3400+ ale slabsza grafike Nvidia Go 5700 64MB, zwykła matryca reszta raczej to samo. Cena jest znacznie niższa, tylko ten model już teoretycznie wyszedł ze sprzedaży ale jeszcze można go dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...