Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie taka forma hh nie trafia - mowa o plycie thicala. Lubie zabawe slowami, szybkie rymowanie a nie teksty gadane niczym 18l, mezo, doniu i cale to hiphop polo razem wziete. Mc dla mnie ma jakas dziwna dykcje, niektorych slow w ogole nie rozumiem, jakos tak dziwnie brzmi. No i nie lubie radosnych melodi, wprawiaja mnie wdlosci (po prostu nie lubie takiej interpretacji, co nie oznacza, ze muza jest zla i do nikogo nie trafi). :D

Sry za krytyke, ale takie jest moje zdanie, + za podjecie wyzwania i zaprezentowanie swojego dziela publice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki wszystkim za odsluch

 

qba nie ma takiej mozliwosci spojrz w moje influences na spejsie :)

ath jasne ze nie bedzie sie wszytkim podobac , to muzyka skierowana do ludzi lubiacych pozytywne brzmienia , ale nie mozesz nazywac wszystkiego hiphopolem czego ty nie sluchasz ;) w textach nie masz nic o milosci i tesknotach itp. [ciach!]lach

Idac twoja droga nazwiemy pol amerykanskiego hiphopu hiphopolo zwlaszcza tego co slucham tu tez odsylam do influences

 

dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath, posłuchaj sobie CL smooth, Big Daddy Kane albo Masta ace. Oni ciągle nawijają doopach i jakoś nikt im to za jakiś niedowład nie uważa. Zamknąłeś się w warszafce i ich pseudo gangsterce podwórkowej. Tp jest bardzo zamknięty i ograniczony temat.

 

....A najlepszy w nawijaniu o babkach jest Slick Rick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki wszystkim za odsluch

 

qba nie ma takiej mozliwosci spojrz w moje influences na spejsie :)

ath jasne ze nie bedzie sie wszytkim podobac , to muzyka skierowana do ludzi lubiacych pozytywne brzmienia , ale nie mozesz nazywac wszystkiego hiphopolem czego ty nie sluchasz ;) w textach nie masz nic o milosci i tesknotach itp. [ciach!]lach

Idac twoja droga nazwiemy pol amerykanskiego hiphopu hiphopolo zwlaszcza tego co slucham tu tez odsylam do influences

 

dzieki i pozdro

Nie chodzilo mi o tresc, tylko bardziej o sposob, w jaki zostalo to zaprezentowane (czyli wiecej gadania mniej prawdziwego rymowania i zabawy slowami). Ale i tak ogolnie pozytywnie za same dobre checi i wykonanie, poza tym nie od razu Rzym zbudowano i zapewne nie spoczniesz na laurach i bedziesz dalej montowal jakies kawaliny. :]

 

ath, posłuchaj sobie CL smooth, Big Daddy Kane albo Masta ace. Oni ciągle nawijają doopach i jakoś nikt im to za jakiś niedowład nie uważa. Zamknąłeś się w warszafce i ich pseudo gangsterce podwórkowej. Tp jest bardzo zamknięty i ograniczony temat.

 

....A najlepszy w nawijaniu o babkach jest Slick Rick.

No wlasnie jak juz pisalem, nie chodzi mi o tresc tylko sposob. :]

Moje klimaty to nie gangsterka, tylko relacje z zycia codziennego przelane na papier, jestem do bolu realista i trudno mi cos zobaczyc przez taki kolorowy pryzmat jaki prezentuje thical. ;]

Tak jak pisalem to tylko moje zdanie, wiec niech nikt nie bierze sobie tego do serca, thical niech dalej tworzy to co czuje i kazdy bedzie szczesliwy.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No tak, ale mi nie chodzi o bragga. Troche zle sie wyrazilem, mialem na mysli raczej kierunek Hemp Gru, WWO, czy Molesty. Nie trawie polskiego ulicznego hh. Sorry.

Nie jesteś z wawy, tak?

 

HG ok, wwo-chyba nie znasz ich twórczości jakoś dogłębniej skoro kwalifikujesz to do grupy która nawija tylko o ulicy :-| Molesta-ostatnia płyta nie jest tak uliczna jak poprzednie ;P

 

 

Niestety nie mogę odp. bo mam zpp za niewinność więc zeedytuję posta :P

 

A nowy fenomen? Gorszy niż poprzednie ale jak dla mnie też spoko ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, bo wydorośleli. WWO zawsze mieli jakieś bardzo odległe tematy traktujące o wszystkim ogólnie, do ulicy zbliżają się sporadycznie. A HG to inna bajka, prywatnie normalni ludzie ze swoimi interesami i rodziną, a na scenie udają uliczników. Śmieszy mnie tylko to, jakby próbowali wychować swoje dzieci na tych kawałkach, które puszczają w obieg. Bo moim zdaniem są nieco przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, bo wydorośleli. WWO zawsze mieli jakieś bardzo odległe tematy traktujące o wszystkim ogólnie, do ulicy zbliżają się sporadycznie. A HG to inna bajka, prywatnie normalni ludzie ze swoimi interesami i rodziną, a na scenie udają uliczników. Śmieszy mnie tylko to, jakby próbowali wychować swoje dzieci na tych kawałkach, które puszczają w obieg. Bo moim zdaniem są nieco przesadzone.

Jakby Tobie wybili 3/4 zebow to tez bys pewnie spiewal takie kawalki. :D

Z wwo podoba mi sie kilka kawalkow, hg tez kilka, ale na dluzsza mete sa troche monotonni, bo ilez mozna rymowac o hwdp i jaraniu. :]

 

Testowalem nowa plytke morW.A. , jakos to do mnie w ogole nie przemawia, sluchajac czulem sie jakby jechali na freestyle'u. :blink:

 

Dla mnie obecnie na polskim rynku posucha, czekam na jwp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ath kiedy wychodzi plyta JWP? I takie pytanie: to bedzie ich pierwsza legalna plyta? Bo juz kiedys szukalem ich plyty i nigdzie nie moglem znalezc.

Przy okazji jakbys mial jakies nielegale JWP to daj znac na PW.

 

PS. Rymy i flow Ero miazdza po calosci.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ath kiedy wychodzi plyta JWP? I takie pytanie: to bedzie ich pierwsza legalna plyta? Bo juz kiedys szukalem ich plyty i nigdzie nie moglem znalezc.

Przy okazji jakbys mial jakies nielegale JWP to daj znac na PW.

 

PS. Rymy i flow Ero miazdza po calosci.

Miala byc kiedys plytka 'znasz nas', ale nie zostala wydana, podobno kawalki z niej maja byc na nowym albumie, ktory wyjdzie chyba wrzesien/pandziernik, czy jakos tak o ile dobrze pamietam. Sa jakies przecieki o projekcie pcp2, ale na razie nic wiecej nie wiadomo. Nielegali za bardzo nie ma, bo wszystko co robili bedzie wlasnie na ich nowej plycie, reszte wdrozyli juz w zycie w projektach pcp, bc, t&s i featuringach.

 

Zęby to pół biedy. Kiedyś oberwałem kosą parę cm nad okiem.

No widzisz, oka nie straciles a wilku zeby tak. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że zapodałeś tego linka Poca

Zaraz może zacznę ogarniać ;]

 

Zapomniałem dodać że słuchałem tą płytkę którą zapodał Thical i muszę przyznać że odpieprzyłeś kawał dobrej roboty z bitem :)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Boardmeeting - nie przepadam za plytami Timbalanda i Magoo wlasnie przaz taki cholerny flow Timby jak w tym kawalku. Nie podoba mi sie i juz. Podklad udany ale bez wyrazu troche.

Przypomniało mi się! Wstęp jest zaciągnięty z Kurtis Blow - The Breaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oh Timbaland - z czego zerznieto poczatkowe klawisze? Talib Kweli - "Listen"? Nieee, ale blisko... Mos Def? Jay-Z? Bedzie mnie to cholera meczyc za kazdym razem. Kawalek jeden z lepszych na plycie (glownie przez hi-hat i "where" w tle).

Mi sie tez przypomnialo: toz to Nina Simone zerznieta zywcem z kawalka "Sinner Man". :)

 

Ja sobie sam przyznaje -2pkt lansu za to - dopiero teraz to ogarnac to skandal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz mnie zbesztacie ale to nie moja wina :D :D

 

w lipcu pracowalem i wracalem z pracy o 16 00 bylem tak zmeczony ze kladlem sie spac i wstawalem kolo 7 moja siostra o tej godzinie ogladala serial pt. " Zycie na fali" no co oglada to od poczatku bo sa powtorki i zaczlaem razem z nia ogladac tak 3 po 3 , z czasem sie wkrecilem :D i ogadalm to codziennie :P

 

mowcie co chcecie ale smieje sie jak na dobrej komedi, wiec ze to serial brazylijski w wydaniu amerykanow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbass - to chyba powinno w serialach wylądowac

 

a tak nawiasem mówiąc to ja też oglądam "Życie na fali"

 

Żeby nie było, że oftopuje

 

Po wakacjach szykują się całkiem ciekawe premiery :

 

2cztery7 - Spaleni innym słońcem

Kodex 3 Wyrok

Pezet - "Muzyka rozrywkowa" 22 września

Grammatik

Pokój Z Widokiem Na Wojne (ten materiał ma wyjść pod koniec roku)

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to najbardziej czekam na płytkę Pezeta, jak będzie tak dobra jak dwie poprzednie to potwierdzi klasę i myślę, że można by Go uznać za najlepszego rapera w PL ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bedzie, bo to juz nie Pezet/Noon, tylko Pezet/Szogun... ???

Za to ciekawie sie zapowiada album Pezeta z Ajronem, z ktorego singiel "W moim świecie" wyszedl niedawno.

 

Common nowy nawet nawet, ale krotki i sie nudzi (chociaz są całkiem dobre bity Westa). Na T.I. Vs T.I.P. tez znalazly sie moze 3 ciekawe kawalki, tak to raczej nuuuuda. Blue Scholars sobie ostatnio odkrylem z takich lajtowych klimatow i calkiem fajne.

 

Z ciezszych wkrecilem sie powaznie w Dizzee'go Rascal'a i polecam wszystkim koneserom, tylko radze wydac osad o debiutanckiej plycie dopiero po 3-4 przesluchaniu, bo ze tak powiem "sie odkrywa".

M.I.A. tez jest niezla, ale jeszcze mecze.

 

Lupe Fiasco jest za*e*ista na rolki/deske na nausznikach.

 

ps. Dopiero teraz dotarlo do mnie twoje bluznierstwo Kaaban - najlepszy jest ostry i kropka. :P ;)

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

"Numer Jeden Wróg Publiczny" to debiutancka płyta hiphopowej formacji JWP. Pierwszym oficjalnym singlem promującym album jest utwór "Chcę Być Tam" z gościnnym udziałem Łysola z grupy Bez Cenzury oraz wokalistki Setki. Do kompozycji nakręcono teledysk, który wyreżyserował Kuba Łubniewski. Klip miał premierę w serwisie Teledyski.onet.pl.

 

Premiera 5 pazdziernik, czyli dzisiaj. ;] Polecam, przeplytka ekipy mojego zioma za studiow - ero.

 

Utwory

 

1.      Jeden

2.      Chcę być tam

3.      Niepisane zasady

4.      Mówią

5.      Jestem tu

6.      To jest jwp

7.      Doceń to

8.      Biorę swoje

9.      Przez zazdrość zawiść

10.     Kryminalne gry

11.     Mimo wszystko

12.     Bomber

13.     Epicentrum

14.     Pogódz się

15.     Bądź mistrzem

16.     Mam 16 taktów

 

Polski rap smakuje tylko w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski rap smakuje tylko w Polsce.

To kiepsko z nim bardzo. :lol2: :wink:

 

Z nowinek przesluchalem Kanyego i jest niezly. Zreszta jego mikstejp tez byl niezly, wiec sie po prostu nie zawiodlem. Ale to taki lekki hh.

Ostatnio jeszcze raz sie zabralem za Eldo i ugryzlem jego "27". Smakowalo lepiej niz za pierwszym razem - chyba sie koles rozwinal troche. Zobaczymy jak bedzie dalej... A wlasnie, Grammatik wraca, czy nie? Kaliber wraca czy nie (chyba rok temu cos o tym wspominali)? Gdzie sie schowal Noon? Kodex wychodzi czy nie? Jakis marazm ostatnio nastal w Hip Hopie polskim (w zagranicznym w sumie tez lekki)...

 

ps. Polecam kawalek Łony z winyla, ktorego nie bylo na albumie (taki underground troche) Klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eldo - 27 [Produkcja: Flamaster]

Plyta imo dobra, miejscami zaskakujaca, stoi na wysokim poziomie i jak zwykle nie zawiodl mnie Eldoka.

Pozdrawiam z tego miejsca Flamastra! Kuba - oby tak dalej!

 

Killaz Group - Operacja Kocia Karma

 

Album stoi na bardzo wysokim poziomie, flow Gurala nie do zajechania.

Kawalki takie jak W Tych Klubach, Manewry, czy Zorganizowana Grupa Rapowa - miod.

 

Abel/DJ Pete [smagalaz] - Eintopf Mixtape

Album wyprodukowany przez WJ, na plycie miedzy innymi: Tede, Asek, Rzywy, Kedyf, Mops, Emrat, Mike Fiction, Joelz Bo i Chefkoch.

Elegancko zapodany mixtape z zajebistymi kawalkami, tymi powaznymi i tymi mniej.

 

THS Klika - Liryka Chodnika

Wydany przez Prosto Label album grupy z G.O.C.A.W.! Gocław - pozdrawiam! Romanowi dzieki wielkie za kontakt! Pjona!

Zajebista plyta, utrzymana w mroczniejszym klimacie z kilkoma produkcjami wynoszacymi sie poza kanon.

Slepy Zaulek, czy Otworz Swe Oczy - niesamowite teksty i bity.

 

Z troche starszych produkcji:

 

Inespe - Ocean Szarych Blokow [Kontakty - zdecydowanie najlepszy kawalek na plycie]

Fokus - Usta Miasta Kast [Dla fanow FokuSmoka, goraco polecam, Esperanto miazdzy]

RHX - Opowiesci z Podworkowej Lawki [Fisz/Emade/Inespe - Gorace Trio na Goracym Albumie]

 

Z Francji:

 

Sniper - Grave Dans La Roche

Sniper - Trait Pour Trait

Seth Gueko - Patate De Forain

 

Francji nie trzeba przedstawiac tym, ktorzy sluchaja produkcji od naszych zachodnich sasiadow.

Pjona!

 

Kodex 3 - Wyrok - Wyrok/Sila Spokoju - Gural & Fokus - Kawalek kozak, nic dodac, nic ujac, bit, teksty, flow Gurala i Fokusa... Premiera miala byc 29 wrzesnia...

 

Tracklista:

01. Intro

02. Gural & Fokus (Paktofonika) - "Wyrok"

03. Tede & Verte - "Teoria fikcji" (skrecze DJ.Macu)

04. Ten Typ Mes & Pyskaty- "Kciuk w dół"

05. OSTR & Głowa & DJ Twister - "Deszcz meteorytów"

06. Grubson & Junior Stress -"Siła- z -pokoju"

07. 3 Wymiar & Kasta- "Przygotuj sie na sztorm"

08. Sokół (WWO) - "Oni mogliby"

09. Lilu & Ras luta- "Tak i nie"

10. PIH - "Rosyjska Ruletka"

11. Pezet & Onar (PŁOMIEŃ 81)- "..z miejsca gdzie.."

12. Młodziak & Czupryna & Kamyk- "Moja droga"

13. Bez Cenzury - "Gwóźdź programu"

14. Outro

 

Zacieram rece na kolaboracje Mesa z Pyskatym!

 

BTW, Polski RAP nie smakuje tylko w Polsce...

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eldo - 27 [Produkcja: Flamaster]

Plyta imo dobra, miejscami zaskakujaca, stoi na wysokim poziomie i jak zwykle nie zawiodl mnie Eldoka.

Pozdrawiam z tego miejsca Flamastra! Kuba - oby tak dalej!

Na tej płycie nie ma słabego utworu... Mógłbym jej słuchać dniami :D

 

 

 

THS Klika - Liryka Chodnika

Wydany przez Prosto Label album grupy z G.O.C.A.W.! Gocław - pozdrawiam! Romanowi dzieki wielkie za kontakt! Pjona!

Zajebista plyta, utrzymana w mroczniejszym klimacie z kilkoma produkcjami wynoszacymi sie poza kanon.

Slepy Zaulek, czy Otworz Swe Oczy - niesamowite teksty i bity.

Po co to? THS wyszło rok temu <_< Imo średnia...

 

 

 

 

Kodex 3 - Wyrok - Wyrok/Sila Spokoju - Gural & Fokus - Kawalek kozak, nic dodac, nic ujac, bit, teksty, flow Gurala i Fokusa... Premiera miala byc 29 wrzesnia...

 

Tracklista:

01. Intro

02. Gural & Fokus (Paktofonika) - "Wyrok"

03. Tede & Verte - "Teoria fikcji" (skrecze DJ.Macu)

04. Ten Typ Mes & Pyskaty- "Kciuk w dół"

05. OSTR & Głowa & DJ Twister - "Deszcz meteorytów"

06. Grubson & Junior Stress -"Siła- z -pokoju"

07. 3 Wymiar & Kasta- "Przygotuj sie na sztorm"

08. Sokół (WWO) - "Oni mogliby"

09. Lilu & Ras luta- "Tak i nie"

10. PIH - "Rosyjska Ruletka"

11. Pezet & Onar (PŁOMIEŃ 81)- "..z miejsca gdzie.."

12. Młodziak & Czupryna & Kamyk- "Moja droga"

13. Bez Cenzury - "Gwóźdź programu"

14. Outro

 

Zacieram rece na kolaboracje Mesa z Pyskatym!

 

BTW, Polski RAP nie smakuje tylko w Polsce...

Ta, jak muzyki rozrywkowej, któryś tam września i w końcu 15.10 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Numer Jeden Wróg Publiczny" to debiutancka płyta hiphopowej formacji JWP. Pierwszym oficjalnym singlem promującym album jest utwór "Chcę Być Tam" z gościnnym udziałem Łysola z grupy Bez Cenzury oraz wokalistki Setki. Do kompozycji nakręcono teledysk, który wyreżyserował Kuba Łubniewski. Klip miał premierę w serwisie Teledyski.onet.pl.

 

Premiera 5 pazdziernik, czyli dzisiaj. ;] Polecam, przeplytka ekipy mojego zioma za studiow - ero.

Jedna z płyt na które najbardziej czekam w tym roku, wiec na pewno sprawdze.

Tak offtopowo: co studiował Ero?: D

 

Nowa płytka Kixnare'a - Class Of 90's juz do mnie leci ;).

Krótkie info na temat tego alboumu. "Class Of 90's" to zbiór remiksów klaskow rapu od jego początku do połowy lat dziewięćdziesiątych. Usłyszymy nowe wersje kawałków takich grup jak: De La Soul, A Tribe Called Quest, czy Da Bush Babees. Album kosztuje 20 zł. Nakład ograniczony.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z płyt na które najbardziej czekam w tym roku, wiec na pewno sprawdze.

Tak offtopowo: co studiował Ero?: D

 

Nowa płytka Kixnare'a - Class Of 90's juz do mnie leci ;).

Krótkie info na temat tego alboumu. "Class Of 90's" to zbiór remiksów klaskow rapu od jego początku do połowy lat dziewięćdziesiątych. Usłyszymy nowe wersje kawałków takich grup jak: De La Soul, A Tribe Called Quest, czy Da Bush Babees. Album kosztuje 20 zł. Nakład ograniczony.

TiR AWF u siebie na bielanach. ;]

Plytka sprawdzona, na prawde dobre kawalki, nie zawiodlem sie nic a nic, polecam. ;]

 

Znalazlem troche czasu na sprawdzenie innych produkcji, nowy pezet dla mnie tragedia, nigdy jakos nie przepadalem za jego stylem, poprzednie plytki nawet troche krazyly po moich glosnikach, ale tak monotonnej i monotematycznej plytki juz dawno nie sluchalem, ciagle obecny basik, jakis kolo stylizowany na buhha czy co, normalnie smiech na sali. :lol2:

Do przesluchania jeszcze K0dex3, tak patrze na boxa i sie dziwie, co za idiota kompletowal trackliste, tede i plomien81 na jednej plycie. :lol2:

pzdr dla prawdziwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...