Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie. Oczekiwaliśmy porządnego dudnienia z głośników, a wyszło dość przeciętnie. Chociaż zauważyłem jedna rzecz u mnie jak w Hollylodz. Im więcej słucham Shock Value tym bardziej mi przypada do gustu. Bardzo mi się spodobały kawałki z Hivesami i FallOutem. Do tego dochodzi wg. mnie bardzo przyjemne Come and Get Me z Yayo.

 

Dobra, ale Bounce nie zniose :< Co to w ogóle jest.

Bombay natomiast mi się cholernie kojarzy z Indian Flute feat. Magoo.

 

Tyle ode mnie. Idę dalej słuchać.

 

//

 

Kto się wybiera na Adama 13 kwietnia w Łodzi?

W pelni sie zgadzam. O ile plyta Lony (pewnie dlatego, ze jest taka krotka) po 10-tym przesluchaniu nudzi (nie mialem tak z wczesniejszymi jego albumami), o tyle Timbo zyskuje z kazdym przesluchaniem. Niewiele ale jednak. ;) Nie napisze, ze jest to plyta dobra, bo jest kilka rzeczy, ktore ostro mnie irytuja, ale dalem jej kolejna szanse.

 

1. Oh Timbaland - z czego zerznieto poczatkowe klawisze? Talib Kweli - "Listen"? Nieee, ale blisko... Mos Def? Jay-Z? Bedzie mnie to cholera meczyc za kazdym razem. Kawalek jeden z lepszych na plycie (glownie przez hi-hat i "where" w tle).

 

2. Give It To Me - mistrzostwo, niczego temu kawalkowi nie brakuje. Genialny feel, swietne basy i "bonga" na poczatku. Swietne "miksy" (?) w zwrotkach, zwlaszcza Nelly

 

3. Release - takie to jakies meczace po okolo minucie. Refren fajny, ale moglyby byc jakies zmiany tempa, or something... Taki mozgowkret, ale nieudany.

 

4. Way I Are - w podkladzie mamy znowu romans Timby z techno + lata 80te (?), ale jakos mnie to znowu nudzi.

 

5. Bounce - no co to jest? Podklad na poczatku mi sie podobal (mroczny, ciezki, yeah) ale po czasie wyszlo, ze to straszna fuszerka. Przebajerowany po prostu. W dodatku Dre nie brzmi jak Dre (jakos za mlodo), a Missy ma linijki takie, ze mozna zygnac przez okno jadac tramwajem (sry za doslownosc).

 

6. Come & Get Me - fajny kawalek, ale tylko jezeli ktos lubi kliamty GGGGGGGgggg :mellow:. Te wkrety z chórem wyszly troche komicznie. Gangsta w operze. B)

 

7. Kill Yourself - malutki powrot do korzeni hip-hop'owych. Nawet udany kawalek, zwlaszcza basy, ale to taki bardziej refleksyjny numer.

 

8. Boardmeeting - nie przepadam za plytami Timbalanda i Magoo wlasnie przaz taki cholerny flow Timby jak w tym kawalku. Nie podoba mi sie i juz. Podklad udany ale bez wyrazu troche.

 

9. Fantasy - Refren sprawil, ze przypomniala mi sie Aaliyah, niestety to tutaj do piet nie dorasta plycie "Aaliyah". Zwrotki w najgorszym popowym stylu. Podklad na drugim planie.

 

10.Scream - ten kawalek to juz wogole dla mnie dziwna sprawa. Refren jest swietny to powiem. Timbo na poczatku falszuje tak, ze ledwo idzie to przejsc. Zwrotki brzmia jak jeczenie kotow. Ale refren jest swietny. Nie rozumiem tylko jeszcze tych jekow w srodku (troche niepotrzebne) i wywodu Timby na koncu.

 

11.Miscommunication - prymitywny na calej linii, tytul oddaje caly numer.

 

12.Bombay - fajny poczatek. Mamy potencjal. Indian Flute sie klania... ale czegos tu brakuje. A jak juz Timbo sie wokalnie wlaczy to raczej meka dla uszu (koncowka troche to ratuje).

 

13.Throw It On Me - Fajna gitarka, nareszcie jakies zywe tempo. Udany track. Dobry nawet flow Timby.

 

14.Time - fajny podklad - Timbo go troche zepsul prymitywnym "rapem" nie pasujacym do calego numeru. I koles dziwnie spiewa. Generalnie to troche jak takie... Depeche Mode?

 

15.One & Only - To samo co przy Throw It On Me + niezly refren. Ale ogolnie nie lubie FOB.

 

16.Apologize - O dziwo jeden z moich ulubionych kawalkow z tej plyty. Genialna poscielowa :rolleyes:. Wszystko ladnie wywazone. Nie mam pytan.

 

17.2 Man Show - sam kawalek jest sredni. Nudzi po prostu i jest zbyt napuszony. Ale to co robi Timbo swoimi tekstami, to jest chyba parodia. "Not now Elton" :unsure:, "Do you like this?" :blink: , "Aha!", "Yeah!", "Bring it on!", "I said"... jakies to debilne. "Don't it sound good to ya, don't you agree?" :shock: luuuudzie!!!

 

To takie kilka moich zdan na temat plyty, na ktora czekalem.

 

ps. Na Adama ide w w ta sobote. :]

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwitując płytę Timba.

Wydawaj innym płyty, a sam nie ruszaj mikrofonu.

 

----------

 

Miał ktoś okazje przesłuchać płyty Gym Class Heroes?

Ostatnio nawet Cupid's Chokehold trafił do radia.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwitując płytę Timba.

Wydawaj innym płyty, a sam nie ruszaj mikrofonu.

Przesadzasz.. to mogłoby się tyczyć innego producenta...

Hehs.. pierwszy głosniejszy beef pomiedzy producentami w tym stuleciu.. ;>

Podobno to wlasnie TImbo go oficjalnie zaczął swoja zwrotką z Give It To Me..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tego niezly polew. Teraz to beefy sa nawet miedzy producentami?

Samemu mi ciezko zdecydowac. Wole bity Timby, ale raczej te wczesniejsze. Poza tym teledysk Storcha wyglada cholernie amatorsko (mimo tego calego bling-bling), a sam koles jakby zaraz mial sie zeszczac w gacie.

Producenci do cholery maja siedziec w studiu a nie bawic sie w jakies wojenki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze to nius z dzisiaj. ;)

 

Wczorajszy koncert O.S.T.R. byl swietny. Nie bede sie rozpisywal - jak ktos lubi, to niech sie przejdzie. Powiem tylko: Hirek Wrona na CD'kach; Haem na vinylach; Sofa na instrumentach; Ostry, Kochan i Afront na wokalu. Jako bonus byl Ostry na klawiszach i Haem na perkusji. Dzialo sie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi podrzuci linka do serwisu na ktrym sprawdze ilosc sprzedanych płyt przez rap artystów.. ;>

Tak wlasnie przesluciach!e "nowa" plyte Coolio i ciekawie mnie czy wystarczy znana ksywka do osiagniecia zlota ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to Timbaland, Timberland czy jak kto woli prawie Timberlake nadaje się co najwyżej do robienia beatów i śpiewania w refrenach przebojów dla nastolatek.. Co jak co ale umiejętności rapera to on nie posiada.

Przecież ładnie mruczał w kawałku "Gejma" Put You On The Game, albo Say It Right z Nelly :) be be, be be...

lub tez z Justinem Timberlake "my love" i "sexy back' ;] taki głos to skarb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka lajtowa plytka, calkiem mi umknela a wyszla w zeszlym roku, do pobrania za free jak to nielegal :] - http://www.hip-hop.pl/albumy/projector.php?id=1165238432

 

Projekt tomiko i siwersa, znanego z bc. Goscinnie m. in. ero - jwp, pcp projekt. :]

 

Dobry kawalek - 'jest mi nie zal'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie byłem...ale w związku z porą (wczoraj zaczęło się lato jakby kto nie wiedział) roku polecam coś z korzeni:

 

Masta Ace- Long hot summer

 

....świetny album

 

teraz możecie wiedzieć skąd zrzyna np. kixnare, niby objawienie beatmakingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez juz posluchac nowej produkcji Taliba Kweli "Ear drum". Mi sie nawet to podoba. Wogole nie mozna oczywiscie porownywac z Blackstar, ale chyba ciut lepsze niz poprzednie produkcje Kweliego. Tylko, ze mnie tak troche flow Taliba meczyl zawsze i zdecydowanie wole Defa.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapraszam do sciagniecia mojej dlugograjacej plytki nad ktora siedzialem ostatnie 4 miesiace dzien i noc

Jest to pozytywny i radosny hiphop , troche jazzujacy , soulujacy i funkujacy.

W calosci wyprodukowana przezemnie.

 

Dołączona grafika

 

Tracklista:

 

01. Mr.International

02. Muzykoholik Feat. CHerCHeń (UstinstrumentaliX)

03. Mamy Ten Funk Feat. FiftyGro$z & Emo (DobreGłosuBrzmienie)

04. Pogoda Na Jutro Feat. CherCheń (UstinstrumentaliX)

05. Pogodny Interlude

06. Otwórz Oczy

07. Wzgórza Mają Uszy Feat. BigBaks (DobreGłosuBrzmienie)

08. Radośniej Feat. Emo (DobreGłosuBrzmienie)

09. Leśne Story

10. Zluzowany Interludzik

11. Dotykam Nieba

12. Bez Budzika

13. Rusz Rusz Się (Miłość Do Hip Hopu)

14. Zrób To Tak

 

Caly material do pobrania na : http://www.myspace.com/mellmuzic

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jak dla mnie jak na 4 miesiące pracy w domowym studiu to po prostu świetne :) przesłuchałem całe, taki radosny hh dla mnie na prawdę spoko ;) [tak jak pisałem na gg ;P]

polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bity świetne jak na domowe warunki. Z tego co posłuchałem na stronie to rzadko który MC umie się w nie wczuć. W pogodzie na jutro ten gościu już niemal załapał o co chodzi. Trzeba też operować głosem, technika rymów tu aż nie jest tak ważna, ale to tylko moje subiektywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie. Na razie lecialo tak w tle i sie za bardzo nie wsluchiwalem, co w przypadku polskiego unergroundu (moge mam nadzieje tak powiedziec) jest juz sporym sukcesem. A przy "Pogodzie na jutro" zaczalem sie nawet zastanawiac czego slucham - elegancki bicik. Nic tylko isc ta droga, brawa za ogrom pracy i zaangazowanie!!!

 

ps. Tylko taka mala prosba - za nic nie idzcie w tzw "polski gangsta rap" to co robicie teraz jest zbyt dobre, zeby to zmarnowac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Tylko taka mala prosba - za nic nie idzcie w tzw "polski gangsta rap" to co robicie teraz jest zbyt dobre, zeby to zmarnowac. :)

Oj tam, polskie 'bragga' w wykonaniu Gurala Kaczora albo Ramony (ogólnie Killazi - 5element - poznań) daje radę ;) Taki styl i tyle, a Gural pokazał, że czasami 'o czymś' też potrafi nawinąć.

 

@thical gratulacje, naprawde fajna płyta :) Przyjemnie sie słucha, jakoś mi się kojarzy z nielegalem Philippe - Ostatni Promień Słońca (kawałek taki był, chyba płyta również się tak nazywała, już niestety nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, polskie 'bragga' w wykonaniu Gurala Kaczora albo Ramony (ogólnie Killazi - 5element - poznań) daje radę ;) Taki styl i tyle, a Gural pokazał, że czasami 'o czymś' też potrafi nawinąć.

No tak, ale mi nie chodzi o bragga. Troche zle sie wyrazilem, mialem na mysli raczej kierunek Hemp Gru, WWO, czy Molesty. Nie trawie polskiego ulicznego hh. Sorry.

A Gurala cenie za niesamowity flow - nikt w polsce nie plywa tak swobodnie na bitach (no moze poza ostrym, ale to inna polka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...