Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko za 100pkt.  :D Czy ktos z Was sprawdzal wydajnosc Arctica w pozie do gory nogami?

Wg tej fajnej uloteczki, którą można znaleźć w pudełku z Arcticem, zalecane (a wręcz jedyne dopuszczalne) są pozycje, w których wiatraczek wieje albo w górę, albo na tył obudowy. W stojących ATX cooler "leży", że tak się wyrażę i próbuję sobie właśnie wyobrazić, jak Freezer będzie leżał na grafie w tej twojej leżącej obudowie. Wychodzi mi, że będzie to dokładnie któraś z tych zalecanych pozycji - a więc wszystko powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z tempoeraturami?? Bo u mnie jest teraz 44C w idle na 2000mhz 1.4v co o tym myslicie? Chyba paste zmienie..

1556945[/snapback]

A u mnie 44 st. w stresie przy 2,25 Ghz... W idle spada do 30 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego freezera 64 to mozna spokojnie podlaczyc pod panel kontrolny ( ja mam sunbeama) i regulowac jego predkosc?

1556852[/snapback]

Dokładnie też mam Sunbeama i tak robiłem, ale teraz mam podłączonego pod mobo i reguluję softowo.

 

Jak u was z tempoeraturami?? Bo u mnie jest teraz 44C w idle na 2000mhz 1.4v co o tym myslicie? Chyba paste zmienie..

1556945[/snapback]

U mnie 2520MHz:

idle - 37*C

stress - 46*C

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też mam Sunbeama i tak robiłem, ale teraz mam podłączonego pod mobo i reguluję softowo.

U mnie 2520MHz:

idle - 37*C

stress - 46*C

1557032[/snapback]

 

Dzieki za info zmieniłem paste na silikonowa ale dałem "ziarenkko" i przy takich ustawieniach jak Ty na 1.4v mam 48C w stresie 40C w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawcow tematu ;)

Otoz zastananwiam sie nad zmiana mojego Zalmana 7000 Al-Cu na Freezera. Tylko czy on w ogole bedzie wydajniejszy od Zalmana (teraz przy 1700 obr./min mam w stresie 45-48 st., ale trzeba by dodac jakies 10-12 st. bo Asus zaniza). Jesli wielkiej roznicy nie bedzie, to chyba sie wstrzymam z wymiana. Aha, cala ta wymiana kosztowalaby mnie rowno 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vincent de Marco

Zamień tego Zalmana na Freezera, miałem Zalmana Cu i po przesiadce odczułem różnice, kilka st. mniej na rdzeniu i znacznie większa cisza w pełnym zakresie obrotów.

Oczywiście daj dobrą paste np. AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(teraz przy 1700 obr./min mam w stresie 45-48 st., ale trzeba by dodac jakies 10-12 st. bo Asus zaniza).

1566249[/snapback]

z tymi 10-12C to troche przesadziłeś ;)

http://www.bleedinedge.com/reviews/abit_as...s_temps_01.html

 

BTW Bierz freezera,ale po wyzej 1500 lubia dostawać bicia u mnie w tym momencie chodzi na 6% a Speedfan pokazuje 0RPM :/ W testach mam 2.4/800 NW i temp na cpu w idlu 33C. po wygrzaniu Fan 1100 Cpu 40C.

Co do mojego procka z siga testy są w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zainstalowalem freezera. powiem tylko, ze przy 1400 obr. osiaga on to, czego zalman nie byl w stanie osiagnac nawet przy 2500 obr.

mam nadzieje tylko, ze sie nie rozwali zbyt szybko, ale to troche tak jakby hyundai albo kia byly lepsze od merca albo beemki - mam na mysli cene oczywiscie.

Aha, i wcale nie bylo tubki tej pasty MX-cos tam tylko zwykla biala 'silikonowka', nie wiem dlaczego.

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wlasnie zainstalowalem freezera. powiem tylko, ze przy 1400 obr. osiaga on to, czego zalman nie byl w stanie osiagnac nawet przy 2500 obr.

mam nadzieje tylko, ze sie nie rozwali zbyt szybko, ale to troche tak jakby hyundai albo kia byly lepsze od merca albo beemki - mam na mysli cene oczywiscie.

Aha, i wcale nie bylo tubki tej pasty MX-cos tam tylko zwykla biala 'silikonowka', nie wiem dlaczego.

1566915[/snapback]

bo ta MX- cośtam jest właśnie silikonowa :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wlasnie zainstalowalem freezera. powiem tylko, ze przy 1400 obr. osiaga on to, czego zalman nie byl w stanie osiagnac nawet przy 2500 obr.

mam nadzieje tylko, ze sie nie rozwali zbyt szybko, ale to troche tak jakby hyundai albo kia byly lepsze od merca albo beemki - mam na mysli cene oczywiscie.

Aha, i wcale nie bylo tubki tej pasty MX-cos tam tylko zwykla biala 'silikonowka', nie wiem dlaczego.

1566915[/snapback]

bo ta MX- cośtam jest właśnie silikonowa :-P

 

zresztą wcale nie zrobiłeś bardzo dobrze dopłacając do tego interesu... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kubasiek1 - masz moze wyrazniejsza ta fotke? moze i ja bym sobie zrobil taki mod, ale po 1. u mnie freezer jest ustawiony pionowo (wentyl jest u gory), a po 2. dodatkowy wentyl musialbym ustawic z boku bo od dolu nie zmiesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta MX dobrze położona jest o 2*C słabsza od takiego np. OCZ Ultra 5+ lub Arctic Silver 5. Żaden silikon nie jest w stanie zbliżyć się do takich osiągnięć. A Freezer raczej szybko się nie rozleci. Na pudełku jest napis o ile się nie mylę "5 year warranty" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...