Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest banalnie prosta. Chciales info czego oczekujemy od remakow, to Ci powiedzialem ;)

Nikt kolesiom z CryTec nie zabronił wykorzystac nowego silnika do zrobienia remakea far cry'a. To oni sami wykorzystali stary silnik, robiąc zwyklego wyciagacza kasy i nazwyjac go FarCry 360, a poniewaz ta liczba w tytule powinna do czegos zobowiazywac, a zobowiazania nie dotrzymano, wiec skomentowalem. Teraz powinienes zrozumiec moj post odnosnie komentarza na temat screenow. W koncu o to chodzi w tym zbytecznym ot ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mało kasy i planuje kupno nowego kompa, ale zobaczyłem Xbox-a 360 wydał mi się świetny mniej więcej tani, bo kosztuje nie wiele więcej niż ma kosztować mój PC i wydajniejszy niż, którykolwiek zwykły komp. Wszędzie piszczy o tym, że na Xbox-a można wgrać windows-a, a nawet Linux-a np. Gentoox. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji czy da się podłączyć normalną klawiature i mysz, a nie jakąś klawiature for Xbox za 500-800zł :-) Poza tym czy można podłączyć jakąś nagrywarkę zamiast standardowego napędu? Czy Windows jest w stanie obsługiwać taki procesor 3 rdzeniowy i w pełni wykorzystać jego wydajność? A jaka jest w nim płyta główna? To co widziałem na zdjęciach to wygląda na jakąś szybką tandetę. jakaś niechlujna płyta z wlutowanym CPU I GPU. Ram-ów w ogóle nie mogłem dostrzec. Podsumowując osiągi budzą zachwyt ale jak jest z trwałością? Jak już mówiłem nie mam dużo pieniędzy ledwo starczy na składanego PC z tanich komponentów <1000zł ale jeszcze do zbieram, a konsole szybko tanieją w porównaniu do komponentów PC. Więc czy konsola przetrwa 5 lat normalnego użytkowania? Jakby rozwaliła mi się za rok albo dwa to bym nie miał nic ani kasy na nowego kompa ani kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mało kasy i planuje kupno nowego kompa, ale zobaczyłem Xbox-a 360 wydał mi się świetny mniej więcej tani, bo kosztuje nie wiele więcej niż ma kosztować mój PC i wydajniejszy niż, którykolwiek zwykły komp. Wszędzie piszczy o tym, że na Xbox-a można wgrać windows-a, a nawet Linux-a np. Gentoox. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji czy da się podłączyć normalną klawiature i mysz, a nie jakąś klawiature for Xbox za 500-800zł :-) Poza tym czy można podłączyć jakąś nagrywarkę zamiast standardowego napędu? Czy Windows jest w stanie obsługiwać taki procesor 3 rdzeniowy i w pełni wykorzystać jego wydajność? A jaka jest w nim płyta główna? To co widziałem na zdjęciach to wygląda na jakąś szybką tandetę. jakaś niechlujna płyta z wlutowanym CPU I GPU. Ram-ów w ogóle nie mogłem dostrzec. Podsumowując osiągi budzą zachwyt ale jak jest z trwałością? Jak już mówiłem nie mam dużo pieniędzy ledwo starczy na składanego PC z tanich komponentów <1000zł ale jeszcze do zbieram, a konsole szybko tanieją w porównaniu do komponentów PC. Więc czy konsola przetrwa 5 lat normalnego użytkowania? Jakby rozwaliła mi się za rok albo dwa to bym nie miał nic ani kasy na nowego kompa ani kompa :P

Na X360 nie wgrasz na dzień dzisiejszy, ani Windowsa, ani Linuxa jest jedynie możliwość podłączenia go do komputera z systemem Windows Media Center Edition. Tak samo jest z klawiaturą, lub myszą, nie ma takiej możliwości obecnie żeby podłączyć. Chodziło Ci zapewne o pierwszego X'a, tam i owszem, zainstalujesz Linuxa i wszystko inne. Trzeba na koniec też powiedzieć, że Xbox 360 to nie jest komputer PC, tylko konsola służąca do grania, więc nie bierz się za wizualną ocenę podzespołów bo to trochę śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

jeszcze male uzupelnienie info dotyczoncego zapowiadanego FarCry na xboxa360,oczywiscie mowa byla o FarCry instincts i na stronie Ubisoft mozna znalesc filmik pokazujacy roznice silnika pomiedzy wczesniejszym Farcry na pc a silnikiem zmodyfikowanym na potrzeby konsoli nowej generacji,z tego co pokazali bedzie bardzo duza roznica w generowaniu efektow wody -polecam obejrzec

oczywiscie to tylko zmiany kosmetyczne a jesli ktos spodziewa sie czegos wiecej a gral juz w wersje pc czy wczesniejszego xboxa moze spokojnie ominac ta pozycje i zapowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Skiper-nie zostal zlamany ,a undergroundowy zespol ktory jeszcze niedawno podawal na necie info jakoby zlamal zabezpieczenia nowego xboxa okazal sie zwyklym oszustwem,tak wiec na razie Microsoft spi spokojnie ale byc moze inni fani "lamania"zabezpieczen pracuja w pocie czola ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na koniec też powiedzieć, że Xbox 360 to nie jest komputer PC, tylko konsola służąca do grania, więc nie bierz się za wizualną ocenę podzespołów bo to trochę śmieszne.

Wiem, że Xbox 360 jest konsolą. Sorka apropo Windows-a mogło mi się pomylić, bo nie interesuje się zbytnio konsolami. Po prostu nie mam kasy a chce mieć coś na czym będzie mi sprawnie chodził Windows i Linux w przeciwieństwie do mojego kompa pod socket A gdzie na płycie kondensatory wybrzuszone i wycieknięte i penis wie co jeszcze rozpochwione :-) Aby nie rozwaliło się to po dwóch latach tylko przetrwało 4-6 lat. Moge trochę zainwestować w chłodzenie 80 - 120zł. I dlatego pytam się czy konsole są trwałem, mają dobrą jakość, i nie rozwalą się zbyt szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - w chlodzenie nie masz co inwestowac, bo nie bedzie gdzie go zalozyc.

 

Podchodzisz do konsoli ze zlym nastawieniem. Xbox to nie jest PC w innej obudowie, w ktorym mozna sobie to i owo zmieniac. To jest system calkowicie zamkniety, w ktorym jedyna rzecza jaka mozna wymienic to twardy dysk. Do Xboxa mozna podobno wsadzic nagrywarke DVD zamiast zwyklego napedu.

 

Nie wiem, jak z Windowsem (chco nie slyszalem, zeby dzialal na Xboxie, ale nie interesuje sie tym wiec moge sie ylic), ale Linuxa da sie na przerobionym Xboxie postawic. Problem tylko w tym, ze telewizor nie sprawdza sie kompletnie jako ekran komputera. Raz rozdzielczosc (720x576 dla PAL), a dwa jakosc obrazu. Nawet jesli podlaczysz go za pomoca jakichs konwerterow do monitora komputerowego, jakosc sie nie poprawi, a wrecz pogorszy.

 

Konsola to nie jest "PC replacement" i IMHO w roli kompa sprawdzi sie kiepsko. Granie tak, filmy/muza tez spoko (Xbox Media Center), ale to koniec zastosowan, do ktorych sie nadaje.

 

Caly powyzszy wywod dotyczy starego Xboxa, X360 nie zostal jeszcze zlamany i nie da sie na nim robic nic poza tym, co przewidzial producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1000 zł to zlożysz sobie ekstra wrecz PC do wszystkiego OPRÓCZ grania (bez monitora) i bedzie Ci ekstra stabilnie działać, pod warunkiem ze nie bedziesz kupował np. Mobo firmy kszak, bo socket A to dobra platforma. Mam jeden komp w domu na socket A i plycie MSI i chodzi cacuszko do dzisiaj. A do grania dozbierałbym na X-Box 360, albo kupiłbym sobie jakiegoś taniego currentgen'a. Jeśli lubisz modować to bardziej Ci przypasi iXbox 1. Tam mozna cuda wyprawiac - zamieniac biosy, dashboardy itd... jak lubisz typowo japonskie gry jak tekken, resident evil, mario, mgs itd to celuj w PS2 czy GameCube. X'a kupisz juz nowego za 500 zł jak poszukasz PS2 za 400, tak samo GC. A zabawy na nich bedziesz mial jeszcze spoooooooro... bo gier tam jest mnóstwo a ja sam mam jeszcze sporo do zaliczenia.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam siedze na Socket A na zabytkowej plycie glownej (chipset VIA KT333, wiek ok. 6 lat) i nie mam zadnych zastrzezen. W zastosowaniach pozagrowych sprawdza sie swietnie, a i do grania nie jest jeszcze taka tragiczna.

 

Inna rzecz, ze ostatnimi czasy mecze glownie PS2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

panowie czyzbysmy zmienili ten topic na pc? ;)

 

dla posiadaczy xboxow wczesniejszej generacji ,na necie ukazalo sie demo oczekiwanej gry "black" i choc jest dostepny jeden maly poziom to bardzo polecam a sama gra ukaze sie juz w okolicach konca lutego lub poczatku marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X'a 360 pojawi sie kolejny odgrzewany kotlecik z PC, czyli FEAR... kuna fak... dajcie jakies newsy o grach nowych, oryginalnych innowacyjnych, bo juz naprawde zaczynam wierzyc ze developerzy z takimi czekaja na PS3.

 

Tak, jak ludzi nazywajacych pierwszego x'a PC'tem, bo siedzialy tam zmodyfikowane bebechy PC'ta wysmiewalem, tak teraz, takie glosy w strone X360 moga byc sluszne, bo poki co to same gry z PC i to jeszcze porty z kilu miesiecznym opoznieniem wzgledem premiery PC. Chyba ze M$ stosuje taka polityke by przekonac zatwardzialych PC'towcow do ich sprzetu.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

pirackie podziemie wzielo sie do roboty i testuje nowe oprogramowanie na xboxa360 ktore ma bardzo wspomoc uzytkownikow tej konsoli w niektorych "dzialaniach" ponizej male info z netu

Xplorer360 (Poniedziałek, 13 Lutego 2006)

 

Tak samo jak w przypadku pierwszego Xboxa rośnie nam zasób oprogramowania „pomocniczego” tworzonego przez niezrzeszone z Microsoftem grupy programistów.

Najnowszym hitem może okazać się Xplorer360, który przechodzi właśnie fazę testów. Spośród licznych zalet, program będzie umożliwiał pełny zapis/odczyt twardziela Xboxa360, 64MB memorki, fizycznych i logicznych napędów oraz tworzenia kopii zapasowych.

plik jest juz do pobrania z netu w wersji beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X'a 360 pojawi sie kolejny odgrzewany kotlecik z PC, czyli FEAR... kuna fak... dajcie jakies newsy o grach nowych, oryginalnych innowacyjnych, bo juz naprawde zaczynam wierzyc ze developerzy z takimi czekaja na PS3.

FEAR żeczywiście nie zaskakuje, ale widziałeśgrafe w MotoGP na X360 ? o niebo lepsza niż w pctowej wersji!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

jak zwykle daje nowe infp z netu,tym razem bedzie o splinter cell

 

 

Double Agent - extra level (Poniedziałek, 13 Lutego 2006)

 

Całkiem niedawno przytoczałem kilka słów wywiadu przeprowadzonego z Danielem Royem na temat gry Splinter Cell: Double Agent. W gwoli uzupełnienia dodam jeszcze jedną, bardzo ciekawą informację jaką udało się wydobyć od innej szychy pracującej nad tym projektem – pana Juliana Gerighty`ego.

 

Otóż zdradził on, że Double Agent w wersji na X360 będzie wyróżniał się nieco odmiennym zestawem gadżetów, licznymi niespodziankami w gameplayu oraz, co najważniejsze, jednym wyjątkowym i unikalnym poziomem, który nie będzie występował w innych wersjach. Gerighty stwierdził, że sam wygląd tego levelu będzie tłumaczył dlaczego występuje tylko w tej wersji.

 

Trzeba przyznać, że nieźle podgrzał tym atmosferkę. Niestety, będziemy musieli czekać na grę aż do września.

ciekawe co takiego pokaza w tym dodatkowym ""wypasionym "graficznie levelu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEAR żeczywiście nie zaskakuje, ale widziałeśgrafe w MotoGP na X360 ? o niebo lepsza niż w pctowej wersji!!!

Ok, niech wyglada. Mi nie chodzi tu tez tylko o grafe. Chcialbym w ogole jakas inna grę. Taką od początku stworzoną na X'a 360. Te 2-3 lunchtitles wiosny nie czyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FarCry360:

 

Ludzie Wam to cos twardego na glowy upadlo....co Wam sie nie podoba w tej gierce ...golym okiem widac , ze grafika jest lepsza niz na max ustawieniach w wersji PC gdzie wyglada super. Wyglada super i bedzie super miodna czego jeszcze chcecie.

Malkontenci jestescie, ktorzy nic pozytywnego nie pisza...jedziecie na ta konsole jak tylko mozna .....ma ktorys z Was ta maszynke?

Co drugi temat mozna przeczytac PS2 lub PS3 to albo tamto...to jest temat dla ludzi ktorych interesuje xkloc a tacy nie pisza samych negatywow o maszynce ktora im sie podoba.

Fear-[gluteus maximus], FarCry-[gluteus maximus]....CO CHCECIE TAKIMI FARMAZONAMI UDOWODNIC, ze czekacie na cos czego nie ma i dlugo nie bedzie - upragnione PS3....piszcie w temacie o tej konsoli o swoich dewiacjach dotyczacych tej maszyny i swoich upodobanich...dosc tych posepnych bzdur ktore robia z tego tematu kloake.

Wejdzcie na inne fora i zobaczcie jak wygladaja tematy dotyczace x360 gdzie zbieraja sie uzytkownicy i zainteresowani ta konsolka....az milo poczytac a tutaj panuje monopol kilku nickow, ktorzy zjedli wszystkie rozumy oprocz swoich.

Niech mi zaden nie zarzuca fanboizmu lub czegos podobnego, opamietania troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Patrick Bateman

choc te slowa nie byly skierowane w mojej sprawie to jednak zabiore glos

 

po pierwsze jesli 2-3 osoby tak uwazaja jak napisales to dlaczego piszesz do wszystkich na tym forum???!!!! ,przeciez to ze przeczytales kilka postow nie powinno chyba dawac takiego obrazu jaki tutaj wysnules, zagladasz tutaj okazjonalnie ze stronki ktora codziennie czytam i zwracasz sie grupowo, jak masz zamiar tak tutaj robic to rob to tylko do osob konkretnych i tyle

 

ps.wiem ze konsolki sam nie masz wiec nie zarzucaj tego czego sam innym tutaj zarzucasz

 

ps.2.naucz sie czytac i rozumiec posty to zobaczysz ze sa tutaj przeciwncy jak i zwolenicy nowej konsoli billa a nawet osoby niezdecydowane wiec wyluzuj a nawet jak ktos jest przeciwnikem xboxa to moze zabrac glos tyle ze wartosc merytoryczna moze lub nie dawac wiele do zyczenia

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.wiem ze konsolki sam nie masz wiec nie zarzucaj tego czego sam innym tutaj zarzucasz

 

ps.2.naucz sie czytac i rozumiec posty to zobaczysz ze sa tutaj przeciwncy jak i zwolenicy nowej konsoli billa a nawet osoby niezdecydowane wiec wyluzuj a nawet jak ktos jest przeciwnikem xboxa to moze zabrac glos tyle ze wartosc merytoryczna moze lub nie dawac wiele do zyczenia

 

Sam sie naucz czytac-nie zarzucam nikomu braku konsoli tylko negatywne podejscie do tego czego na oczy nie widzieli, ja przynajmniej nie pisze o wszystkim, ze nie jest nextgenowe.

 

W tygodniu brakuje mi czasu na podstawowe sprawy...jak skoncza sie mozliwosci mojego kompa to zamiast inwestowac w niego zakupie konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz jesli X360 na oczy widzialem i gralem na nim, nawet jesli nie posiadam takiego w domu?

 

Moim glownym zarzutem do obecnie wydawanych gier (gier, nie konsoli) jest to, ze nie sa to zadne nowe gry tylko porty z Xboxa i PC, w ktorych na pierwszym miejscu stawia sie grafike.

Innymi slowy, developerzy robia to, co zarzucano tu nieraz rynkowi PC: koncentracje na wypasionej grafice i efektach, kosztem oryginalnosci i grywalnosci.

 

Nie watpie, ze w koncu zaczna sie pojawiac gry, jakich oczekuje od konsoli (poki co jest tylko Kameo), ale na razie nic takiego nie ma. Jakbym chcial grac w gry z PC, to kupilbym PC, a nie konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle daje nowe infp z netu,tym razem bedzie o splinter cell

ciekawe co takiego pokaza w tym dodatkowym ""wypasionym "graficznie levelu??

Kiedyś w topicu o SC:DA zarzuciłem wywiad z jednym kolesiem z Ubi, przeprowadzony przez IGN. Tam napisali że wersja na X360 dostanie dwa inne levele niż te co wyjdą na Current-geny. Ale za to current geny dostaną z kolei swoje dwa unikatowe levele których na X360 zabraknie (tak przynajmniej kiedyś podawali). Może się coś zmieniło i teraz mowa będzie tylko o jednym levelu, albo może poza tamtymi dwoma jeszcze ten jeden wypasiony graficznie levelek dostanie X360. Zapowiada się ciekawie. Mnie (niestety albo stety) interesuje wersja na PC o której wiadomo tyle że...powstaje ;). Nie ma pewności że to co zobaczę na PC będzie idealną kalką z X360 czy tylko podrasowaną wersją z np. Xboxa1 (jak na dobrą sprawę było z SC:CT). Ale to już inna dyskusja na inny temat...

 

@Patrick Bateman

Masz rację, nie widziałem tej konsoli na własne oczy ale czy to oznacza że nie mogę mieć własnego zdania? Może spoglądam na wydawanie gier z PC na X360 nieprzychylnym okiem bo jako osoba która takie gry skończyła na PC (np akurat w F.E.A.R.a nie grałem...w full oczywiście) wydawanie ich na konsolę nie jest jakimś wydarzeniem nadzwyczajnym. Nie jest to powód dla którego po prostu muszę kupic tą konsolę bo to...już dla mnie "było". Ale gdybym miał kompa który ledwo ciągnie przeglądarkę i grał wyłącznie na konsoli to pewnie bym się cieszył, bo wreszcie mógłbym zagrać w te PieCowe gierki o których to ostatnio tak głośno ;) (tym bardziej że to dobre gierki). Czekam na gry które będą dla mnie "nowe" i tyle. To że narazie gier (nowych) robionych pod X360 jest mało i że wychodzą te "kotleciki" to nie jest dla mnie powód abym miał konsoli nie lubić. Jak na razie dla mnie to jest "posucha" ale z każdym dniem przybliżamy się do premier tych jakże wyczekiwanych przeze mnie (i nie tylko) "nowych" tytułów i na to teraz czekam. Przykład: Oblivion. Gra praktycznie za miech wychodzi (chyba ze się coś zmieniło) i istnieje duża szansa że wersja na X360 będzie lepsza graficznie od tej z najlepszych PC. A nawet jeśli nie, to i tak będzie to gra "nowa"....Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra praktycznie za miech wychodzi (chyba ze się coś zmieniło) i istnieje duża szansa że wersja na X360 będzie lepsza graficznie od tej z najlepszych PC.

Nie bedzie lepsza graficznie. Oblivion na wszystkich platformach ma wygladac tak samo (oczywiscie mowimy o max detalach). Co nie zmienia faktu, ze wyglada rewelacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie lepsza graficznie. Oblivion na wszystkich platformach ma wygladac tak samo (oczywiscie mowimy o max detalach). Co nie zmienia faktu, ze wyglada rewelacyjnie :)

Swego czasu jeszcze się mówiło o czymś takim że nawet mocne piecyki nie pociągną tego co X360. Ale jeżeli się to zmieniło to spoko. A tak przy okazji, wcześniej była mowa, że Oblivion na X360 wyjdzie na 4 DVD. Ale to info poniżej chyba zmienia postać rzeczy :unsure: ...

 

(...)

Game Disc

One DVD for either version. Yes, it all fits on one. Yes, it's only available on DVD for PC users.(...)

 

Więc jak będzie w końcu? Pewnie będzie to DVD dwuwarstwowe ale jakoś nijak się to ma do tych 4 DVD zapowiadanych wcześniej (chyba że to bardziej plota była). C ya.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Nie bedzie lepsza graficznie. Oblivion na wszystkich platformach ma wygladac tak samo (oczywiscie mowimy o max detalach). Co nie zmienia faktu, ze wyglada rewelacyjnie :)

Czyzby wykastrowali grafike w wersji X360?

Ostatnie filmiki jakie widzialem z X360 i potem screeny z PC (ktore ukazaly sie wraz z info o kastracji tej wersji) roznily sie dosc znacznie - wiec moze jednak wersji na X360 nie wykastruja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info, ze ma wygladac tak samo we wszystkich wersjach pochodzi z wypowiedzi jednego z tworcow na oficjalnym forum.

 

Przypominam, ze nie tak dawno engine doznal "malej" przerobki w wyniku ktorej obiekty w grze przestaly rzucac cienie (obecnie tylko postacie, drzewa i byc moze budynki beda rzucac dynamiczne soft shadows). Wiecej mozna poczytac w topicu o Oblivionie w dziale Gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...