Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostanio ogladam wszystko o nowym Xboxsie i zaczynam sie zastanawiac nad kupnem. wiem ze moje pytanie jest trudne a odpowiedzi beda malo obiektywne ale jednek.

Mam komputer ktory w tym momecie moglbym sprzedac za ok 4tys zl. I za to chcialbym kupic nowego Xboxa i jakiegos laptopa ktorego uzywal bym do netu i gg. Tylko czy to sie oplaca. Wiadomo gry na PC sa DUZO duzo tansze od zapowiadanych na Xboxa. pozatym moj komputer tez nie jest zly, czy grafika i gry beda duzo lepsze na xboxa?! Co jeszcze nigdy nie mialem konsoli a na konsole sa dosc specyficzne gry, Nie ma za bardzo strategi, a gier takich jak WoW (moj ulubiony) w ogole brak. ciekawe jak sie bedzie rozwijal rynek gier... Za konsola przemawia akt ze teraz wydam 1500zl i na pare lat mam spokoj. Mozliwosci nowego Xboxa robia wrazenie ale ciagle nie wiem. Ja poprostu od zawsze mialem PCeta icon_biggrin3.gif Co o tym wszystkim myslicie i czy moze tez sie zastanawiacie nad taka zmiana czekam na konstruktywna dyskucje Pozdrawiam

No coz zlotym srodkiem byloby posiadac wszystkie konsole i pc tak jak ja, lecz wiem ze niekazdego na to stac , wiec w tym wypadku wybralbym chyba xboxa360, graficznie narazie wyprzedza dzisiejsze kompy ,nie mowie tylko o grafice bo shadery 3.0 sporo potrafia a wersja 4.0 jest juz testowana ,jednak i tak do takiej grafy jaka beda mialy nextgeny potrzebowalbys co najmniej 1 gb ramu i 7800 w sli ,i to do tego aby mozna bylo w miare pograc, w konsoli wiadomo ,wkladasz plytkie i jazda:), pozatym w xboxie bedzie juz 20 gb hdd i nawet jesli nie chcesz uzywac pirata to pozyczasz plytkie legal od kumpla zgrywasz na hdd gratis i grasz, najlepiej rozwinieta infraktustura sieciowa na swiecie bedzie czekala na ciebie z nowym xboxem,no i te wszystkie gry ktore powalaja:),sam teraz takze posiadam xboxa i od wlaczenia power w konsoli do odpalenia tytulu z 40 gier na moim 160gb hdd(cala kolekcja to 80 tytulow:)) zabiera 10 sekund!!, ile czasu trzeba aby odpalic gre na pc??:),jeszcze konfigurowac, posiadac dobra karte grafiki, duzo ramu,i cierpliwosc do skonfigurowania i podkrecenia gpu i cpu, w konsolach to nie istnieje!!,jeden guzik i jestes juz w innym swiecie.

 

Dlatego jako gracz z 20 letnim stazem polecam xboxa360:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2tyg temu sprzedalem kompa za 1500zl dolozylem kupilem ten tv http://www.samsung.com/pl/products/televis.../ws_32z308p.asp HDTV :D i kompa pentium 2 400mhz dsyk 4gb i 128 ramu i nie zaluje teraz mam juz na xbox360 ale kupie go dopiero gdy wyjda do niego modchipy bo nie stac mnie na oryginlane gry a bedzie to mam nadzieje jescze w grudniu zobaczcie :) http://www.joystiq.com/entry/1234000013056275/ http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=now...NY3V2C%2FfHy9IY pozdro

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie w jaki sposob bedzie mozna podlaczyc do konsolki zestaw 5.1 Logitech X-530, tzn czy sa wyjscia z konsoli na "jacki" Front, Rear, Center?

 

Nie wyborazam sobie gry na padzie w FPP, czy konsola bedzie posiadac zlacza USB i bedzie mozna podlaczyc powiedzmy Logitech MX500 i klawiature Logitech UltraX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie w jaki sposob bedzie mozna podlaczyc do konsolki zestaw 5.1 Logitech X-530, tzn czy sa wyjscia z konsoli na "jacki" Front, Rear, Center?

 

Nie wyborazam sobie gry na padzie w FPP, czy konsola bedzie posiadac zlacza USB i bedzie mozna podlaczyc powiedzmy Logitech MX500 i klawiature Logitech UltraX?

1691454[/snapback]

 

konsola bedzie posiadać 3 USB 2.0 ports. ale moim zdaniem gry fpp na konsoli są tak zrobione że lepiej się gra na padzie.

 

ostatnio zagrałem sobie po rocznej przerwie na piecu w far cry i grało mi się niewygodnie, widac wszystko zależy od przezwyczajenia. pamietam swoje pierwsze tytuły fpp na ps2, nie potrafiłem grać. szlak mnie trafiał jak mialem celowac :) a teraz gra mi się łatwo i przyjemnie. Wzsystko zaleźy od przyzwyczajenia. Xbox 360 ma podobnt pad jak w starym klocku a ten jest przystosowany do gier fpp wiec o wygode bym się nie martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie w jaki sposob bedzie mozna podlaczyc do konsolki zestaw 5.1 Logitech X-530, tzn czy sa wyjscia z konsoli na "jacki" Front, Rear, Center?

przez wzmacniacz.

 

wie ktos moze czy bedzie mozna podlaczeyc do xboxa360 te glosniki http://sklep.benchmark.pl/pelny_9937.html chodzi mi o to tak zeby podlaczyc tak bezposrednio bez przerabiania jakich kolwiek kabli ,koncowek

przez wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz za 2 niecale miesiace:)

1691433[/snapback]

 

Widze, ze napaliles sie na maxa na ta maszynke :-)

Sam przyznam, ze naprawde kusi ten xklocek.

Zobaczymy co sie bedzie dzialo po premierze...jak naprawde beda wygladaly gierki w stosunku do wersji z PC.

Zreszta co tu duzo pisac...cena czyni cuda :-)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to ta wydaje sie rozsadna. 1300zl za konsole i 1700zl za wersje delux. Nie jest zle. na stronce Tutaj Mozna zobaczyc gameplay'e z gier wiec widac jak na prawde bedzie wszystko wygladalo,chociaz na pewno na zywo bedze to lepiej wygladalo niz na monitorze flmik nakrecony kamera z Tv :D ja tez sie juz napalilem i jak bedzie tak jak ma byc to sprzedaje kompa i kupuje konsolke.:)

Tylko ciekawe jak bedzie z dystrybuca w polsce bo wiadomo oficjalnie nie bedzie konsoli w polsce wiec na przeklad z tym ze w media czy empikach bedzie mozna zagrac to mozemy sie pozegnac, A szkoda bo to najlepszy i najprostszy sposob zeby samemu potestowac konsolke przed kupnem. No ale pozyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co sie bedzie dzialo po premierze...jak naprawde beda wygladaly gierki w stosunku do wersji z PC.

tu nie chodzi tylko o porownanie do wersji pc, tylko o to czy w takiego np Oblivion kazdy posiadacz np pc bedzie mogl zagrac,bo po 20 min filmiku z samej gry i po szczekopadzie jestem wstanie tylko stwierdzic ze aby zagrac ze wszytskimi efektami i plynie w Oblivion trzeba miec 1gb ramu i dobre sli, a na konsole wiadomo, plytka odpalona i mozna grac ,i kazdy bedzie mial to samo ani wiecej ani mniej

 

Ahh zacieram rece nie moge sie doczekac nowego xa kupuje odrazu jak tylko sie ukaze mam nadzieje ze jescze w grudniu ukaza sie modchipy bo nie wytrzymam dluzej icon_smile3.gif pozdro

niechcialbym cie zniechecac ale nie sadze aby w momecie startu xboxa360 jakikolwiek modchip byl dostepny,mysle ze jesli da sie zlamac zabezpieczenia to i tak nie wczesnie niz w ciagu pierwszego polrocza po starcie konsoli, zostaje jescze kwestia zabezpieczenia plyt, moze beda mialy te same zabezpieczenia co teraz wiec pojdzie latwo ale rownie dobrze moga miec cos zupelnie nowego, sam mam nadzieje ze nextgen billa szybko padnie jesli chodzi o zabezpieczenia bo nie ukrywajmy pomoze to napewno jego popularyzacji a nam uzytkownikom ulzy finansowo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad moddchipem juz pracuja ci co zwineli kilka devkitow :D a to nie wiem co za stronka ale z tego co czytam na forum i wogole z tej stornki wynika ze ci kolesie robia xboxy i maja robic modchipa x360 http://www.smartxx.com/news.php?set_start=0

ten naglowek "SmartXX meets Xbox360" mowi sam za siebie :D (jak do stycznia nie bede mial xboxa360 zmodowanego i gier wogole all to nie wyrzymam nie wiem co zrobie :P)

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2tyg temu sprzedalem kompa za 1500zl dolozylem kupilem ten tv 1691058[/snapback]

wiesz nie chce ciebie martwic ale z tego co naczytalem sie w PSXEXTREME to patrzac na ten Twoj nowy HDTV telewizor wydaje mi sie ze ma on tyle wspolnego z HDTV co mój 21" Thompson..piszą tam RODZAJE PRZYJMOWANEGO!! SYGNAŁU..tzn oki on przyjmie sygnal HDTV ale jest wielce prawdopodobne ze "przerobi go" na ten ktory jemu odpowiada..chyba ze podasz z instrukcji JAKIE ROZDZIELCZOSCI ten Twoj TV WYŚWIETLA! bo wlasnie takie kity sa wstawiane u nas w Polsce ze niby HDTV a tu [gluteus maximus] blada :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kad wiesz ze nie obsluguje w pelnie tej rozdzielczosci ? nawet na tv jest w gornym rogu wytloczone jest 1080i compatible , powiem wam jak zapusze gre na x360 ja to wyglada na stronie samsunga pisze tak : Rodzaje przyjmowanego sygnału: 1O8Oi(HD) / 576P(SD)/

48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyswietla 1080i czyli jest ok :) i posiada component

1692183[/snapback]

 

Niestety mylisz sie :) Ten TV nie obsluguje pelnego HDTV ( 1080p )

 

Tylko max 1800i interlace, czyli wyświetlanie z przeplotem (półobrazów).

Progresive scan (p jak nietrudno wydedukować), wyświetla naraz cały

obraz, i go powtarza dwukrotnie (żeby zachować ilość fpsów).

Dzięki temu obraz jest ostrzejrzy i mniej pływa.

 

"Zapomnij o przeskalowaniu w dół (1080i). Zawsze znaczy to pogorszenie jakości. Jesli

chcesz zobaczyć jakośc HDTV to musisz mieć możliwość wyświetlenia

rozdzielczości 720p (1280x720) lub 1080 p (1920x1080). Rozdzielczośc 1080i

jest protezą oznaczającą migotanie obrazu tzan. 2x540 linii. Jeżeli chcesz

wyświetlić porządnie obraz HDTV to musisz mieć odbiornik z tzw. natywną

rozdzielczością 720p albp 1080p. Te ostatnie w Polsce są tylko dwa: LCD -

Samsung i Sharp."

 

A to ze pisze HD ready to taka lipa zeby przyciagnac ludzi do kupna.

 

 

"- HDTV ready - tu jest wiecej reklamy niz faktow: telewizor obsluguje

tryb 1080i, czyli z przeplotem i nie posiadajac zlacz cyfrowych

obsluguje go jedynie na wejsciu component - a nie udalo mi sie jak do

tej pory, np. znalezc DVD generujacego 1080i na takim wyjsciu; ( brak za

to 720i/p )"

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad moddchipem juz pracuja ci co zwineli kilka devkitow icon_biggrin3.gif a to nie wiem co za stronka ale z tego co czytam na forum i wogole z tej stornki wynika ze ci kolesie robia xboxy i maja robic modchipa x360 http://www.smartxx.com/news.php?set_start=0

ten naglowek "SmartXX meets Xbox360" mowi sam za siebie icon_biggrin3.gif (jak do stycznia nie bede mial xboxa360 zmodowanego i gier wogole all to nie wyrzymam nie wiem co zrobie icon_raz

z tego co sie dowiedzialem to kilka takich devkitow odzyskano a ich"nowych wlascicieli"wyslano na "wakacje".No ale moze undergroundowa brac zdazyla sie wszystkim zajac jesli chodzi o specyfikacje nextgena i faktycznie pracuja juz nad modchipem(info na temat skradzionych dev..w niemczech na koniec sierpnia)

 

jesli chodzi o twoj tv to w pelni podzielam zdanie Cmx i fidela.Sklepy i producenci rtv bardzo naciagaja specyfikacje takich tv pod hd , i trzeba uwazac aby pozniej nie zalowac wydanych pieniedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie sciagnalem i zainstalowalem CoD2 Odpalilem na swoim komputerku na full detalach w rozdzialce 1280x1024 i wszystko smiga. Zastanawiam sie czy na Xboxie 360 ta gra bedzie lepiej wygladala?! poprostu czy oplaca mi sie zmieniac tego kompa na xboxa czy graficznie nic nie zyskam.... ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie sciagnalem i zainstalowalem CoD2 Odpalilem na swoim komputerku na full detalach w rozdzialce 1280x1024 i wszystko smiga. Zastanawiam sie czy na Xboxie 360 ta gra bedzie lepiej wygladala?! poprostu czy oplaca mi sie zmieniac tego kompa na xboxa czy graficznie nic nie zyskam.... ?!

1693224[/snapback]

to czy akurat ta gra bedzie lepiej wyglądać dowiemy się jeszcze w tym roku.

 

a jak wogóle będą wyglądać gry na xboxa 360 to zależy tylko i wyłącznie od programistów. Microsoft dał sprzęt bardzo mocny teraz tylko zostaje pole do popisu dla magików od kodu gier. Ale chyba nikt nie ma wątpliwośći że gry będą masakrować swoim wygladem bo już na starego Xkloca taki farcry wygląda jak na dopasionym piecu, a ninia gaiden niszczy gałki oczne :) kał of druty 2 myśle że bedzie wyglądal podobnie jak na pc , inaczej ebdzie z produkcjami które bedą tylko i wyłącznie na 360 , tam kod bedzie pisany wyłącznie z myśla o jednym sprzęcie i maksymalnym wykożystaniu konsoli.

Tylko czy chcesz kupic konsole dla lepszej garfiki? to lepiej czekaj na nowego 3dmarka. :) przecież nikt nie kupuje konsoli dla grafiki.... tylko dla beztroskiej zabawy. wkłądasz plytke i grasz, nie interesują cię wymagania to że się gra bedzie wieszać, stery, instalacje i temu inne [ciach!]ły.

kupujesz konsole dla określonych gier.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj sie troche nie zgodze,bo czasy sie zmienily i teraz w dobie shaderow i mocarnych kart grafiki my konsolowcy takze chcemy miec oprucz grywalnosci tytulu takze piekna i plynna grafikie!!,przeciez wlasnie po to bill wlozyl do nowego xboxa wypasiona grafe aby byl z niej nalezyty pozytek oraz aby mogla starczyc na dlugo jesli chodzi o zywotnosc technologi.Dla mnie spewnoscia Oblivion bardziej bedzie sie nadawal do grania na 360 ce niz pc ,bo bedzie zoptyymalizowany pod konkretny hardware konsoli ,a z pc to wiadomo bedzie tak dzialac na ile nas stac finansowo na upgrade,dlatego reeasumujac w tych czasach grafika ma kolosalne znaczenie ,juz chociazby uwczesne porownania tych samych tytulow na pc i rozne konsole powoduja rozne opinie u graczy co wlasnie jest dowodem waznosci wizualnej strony gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najkrucej mówiąc, przynajmniej na początku (jak długo to się okaże) gry na konsole będą o wiele lepiej wyglądały na konsolkach następnej generacji niż na kompach. Może nielicząc paru (najwyżej) tytułów i konfiguracji za parę ładych tysiaczków, za które osobiście już wolę rower kupić (chodź jeżdżę raz na ruski rok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...