Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro widziałeś tyle takich postów to widziałeś już wcześniejsze reakcje PITer'a i to że to LOTERIA a nie reguła.

 

Ile podkręcony proc powinien pochodzić w SP2004 żeby stabilność została potwierdzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego A64. Mój wybór padł na oczywiście na Venice 3000+.

Ale w Komputroniku pojawiło się coś takiego:

 

AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Manchester

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24292

 

Socket 939, magistrala HyperTransport 1000 MHz, taktowanie 2000 MHz, 512kb cache L2, napięcie zasilania 1.40V, jądro Manchester (to samo co w Athlon 64 X2, technologia 0.09, nowy kontroler pamięci 128-bit, Dual Stress Liner Technology, instrukcje SSE3 znane z procesorów Pentium 4), w komplecie wentylator

 

Czy ktoś miał już doczynienia z tym prockiem. Lepiej kupić Venice, który już tak dobrze się nie kręci, czy zaryzykować i wziąźć Manchestera :?:

 

Proszę o radę :D

 

Z tego co wyczytałem w innym topicu na Tweak'u A64 3200+ Manchester to po prostu X2 z wyłączonym jednym rdzeniem.

A jak ma się sprawa kontrolera pamięci, który procek Venice czy Manchester wypada lepiej. Ja stawiałbym na Venice...

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 725zł to juz selekta mozna kupic...

Mam okazję kupić Venice 3000+ BOX za 620-630 pln i chyba przy tej opcji zostanę :wink:

 

Do tego LamPart w wersji NF4 D bez ultra i nic więcej nie wymagam :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie .... ja sie do apollo juz wybieralem po 3200 venice , ale pojawily sie te menchestery i nigdzie nie moge znalezc konkretnych informacji na ich temat....

Jesli ktos cos kolwiek konkretnego o nich wie do bede wdzieczny za rade czy linka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z forum pclab.pl

 

"na zagranicznych forach mozna przeczytać ze są to dwujajowce z fabrycznie uszkodzonym jednym rdzeniem i zablokowanym na stałe. ogólnie procek mzoe być bardzo fajny pod względem oc."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja. Sry, ze zadałem chyba już n'ty raz to samo pytanie co wielu innych urzytkowników. Musicie mieć tego dosyć :D. ja chyba kupię selekta. Prawie stówa drożej ale zawsze jestem pewny hehe :B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem za 820zł od Pitera Menchestera 3200 1,39V@2,7GHz moze wiecj.. :) w poniedizałek zdam relacje :rolleyes: ale ogólnie te menchy lepiej sie krecą od veniców ale zadna rewelka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj pobawiłem się trochę moim venice :D i o dziwno chodził mi na tych zegarach :)

 

Dołączona grafika

 

 

a wcześniej nawet nie myślał żeby się uruchomić do windy na 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qudre żeby mój venic sie tak kręcił jak wasz :sad:

 

Dzisiaj chciałem zobaczyc ile na maxa z niego wycisne, na 1.36V robi 2400Mhz stabilnie, temperature największa jaką widziałem to 42 stopnie, ale jak go puściłem na 2610Mhz 1,53V to na teście w S&M po 15minutach widziałem 53 stopnie i zakończyłem test. Czy ta temperaturka na venice nie była za wsyoka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można tak w granicach rozsądku dać vcore w założeniu że chłodzenie da rade.

Rozsądne - 1,5V trochę mniej ;) - 1,55V 24/7

powyżej to trochę loteria IMHO bo jeden proc będzie ciągnął na 1,6V a drugi nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Mam Venica 3500+ (2,2 Ghz) lecz pod oc to niezbyt sie chce krecic. Jak widze ze wasze 3000+ maja o 40% lepsze osiagi. :blink: Otoz na moim mobo GIGABYTE GA-K8N SLi Ultra nForce4 gdy ustawiam mu wiecej Hz na HTT to winda sie laduje dopiero za 3. razem. Napiecie 1.4@1.55 V, chlodzenie Termalthake BigTyphoon. Zasilke mam markowa, pamieci, itp. tez. takze nie jest to wina jakiegos podzespolu w kompie. Poczytalem troche i znalazlem program ClockGen for nForce 4 ktorym to podkrecam procka na 2,5 Ghz po zaladunku w windzie. Trwa to 5 sek. ale za kazdym razem musze to robic bo w biosku lipaza.

 

Mysle, ze jak bym podniosl napiecie na 1.65 V to moze CPU byl by stabilniejszy. Czy ta temp. jest bezp. dla Venica ?. U mnie ok. 45*C jak gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne - 1,5V trochę mniej ;) - 1,55V 24/7

powyżej to trochę loteria IMHO bo jeden proc będzie ciągnął na 1,6V a drugi nie...

Mam teraz 1,55 i mam ochote na więcej chociaż obawiam się że po prostu do tych 2.7GHz nie dobije przy w miare sensownych napięciach, a nie chce proca katować żeby się potem cieszyć np. + 400 marków w 3dm05 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obydwaj sadzicie ze raczej nie ryzykowac i nie zapodawac wiecej voltow niz 1.55. Szokoda ze w biosku GA-K8N sli Ultra nie moge dac np 1.6 tylko 1.65 - bylo by stopniowo i bezpiecznej sprawdzic. Czyli nadal bede musial kazdorazowo krecic ClockGenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 1,55 i mam ochote na więcej chociaż obawiam się że po prostu do tych 2.7GHz nie dobije przy w miare sensownych napięciach, a nie chce proca katować żeby się potem cieszyć np. + 400 marków w 3dm05 ;]

Do testów to i nawet 1,7V powinno być ok. ale tak na codzień to poważnie bym się zastanowił... (ile jeszcze gwary zostało ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście więcej niż 1.55V na codzien nie bede dawał - szkoda proca poprostu, a te 1.7V to i tak mi sie kosmosem troche wydają jesli chodzi o venice nawet jak na testy. Ale jak to mówią "ryzyk-fizyk"

Niech tylko wc nowe założe :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje wczorajsze testy ;]

 

1. http://img220.imageshack.us/my.php?image=s...4ghz136v8yl.png

2. http://img220.imageshack.us/my.php?image=s...5ghz145v5rf.png

 

A ten test robiłem przed chwilką

http://img220.imageshack.us/my.php?image=s...5ghz142v1ho.png

 

Jutro podjade pod 2,6Ghz. Jak myslicie czy na tych napięciach ten proce jest stabilny? , czy jeszcze go pokatowa w jakimś programie.

 

 

Z góry dzięki za opd.

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje wczorajsze testy ;]

 

1. http://img220.imageshack.us/my.php?image=s...4ghz136v8yl.png

2. http://img220.imageshack.us/my.php?image=s...5ghz145v5rf.png

 

A ten test robiłem przed chwilką

http://img220.imageshack.us/my.php?image=s...5ghz142v1ho.png

 

Jutro podjade pod 2,6Ghz. Jak myslicie czy na tych napięciach ten proce jest stabilny? , czy jeszcze go pokatowa w jakimś programie.

Z góry dzięki za opd.

 

jak na serie E3 to nic specjalnego - probuj zdecydowanie wiecej chyba ze masz duzo czasu i chcesz go zabic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...