Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie moze troche z innej beczki;) a mianowicie czytalem gdzies ze przy zwiekszaniu czestotliwosci magistrali FSB przy podkrecaniu Athlonow 64 nalezy zmniejszyc czestotliwosc magistrali PCI gdyz to zapobiega niestabilnosci i bledom np w dzialaniu HDD..

Jesli ktos moze sie wypowiedziec jak sie maja czestotliwosci magistrali FSB do magistrali PCI to prosze o odpowiedz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie moze troche z innej beczki;) a mianowicie czytalem gdzies ze przy zwiekszaniu czestotliwosci magistrali FSB przy podkrecaniu Athlonow 64 nalezy zmniejszyc czestotliwosc magistrali PCI gdyz to zapobiega niestabilnosci i bledom np w dzialaniu HDD..

Jesli ktos moze sie wypowiedziec jak sie maja czestotliwosci magistrali FSB do magistrali PCI to prosze o odpowiedz B)

1. Nie FSB a HTT.

2. Wszystkie obecne mobo pod A64 w taki czy inny sposób mają zablokowane PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

witam moj kolega z osiedla ma tez klonto na purePC ale nie pamoietam nicku stwierdzil ze moj celeron z podpisu jest o 2x lepszy od athlona venice 3000+ :blink: :blink: chyba w ilosci mhz :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: ale moł z niego :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

Jezuuu czy kazdy nowy urzytkownik purePC musi sie bawic w paincie?? ze niby ma selekta:D:D to i tak nic nie zmieni a prawda zawsze wyjdzie na jaw :lol: :lol: :lol: kupowal ktos juz tu?? jak sie kreca te sztuki moze ktos wie??cena intersujaca

Edytowane przez Polak_1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Wszystkie obecne mobo pod A64 w taki czy inny sposób mają zablokowane PCI.

Oj niestety nie wszystkie. Nawet konstrkcje na niezbyt starych chipach od ULI, typu M1689 takiej blokady nie mają (że o starych konstrukcjach VIA nie wspomnę). Określenie, że zdecydowana wiekszość płyt pod K8 ma blokadę PCI jest za to prawdziwe.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie możliwe żeby się spalił, najwyżej się nie uruchomi system. Jeśli masz temp 45 st. w idle to na serwis z prockiem.

hmm a mi sie wydaje ze to przez karte graficzna jest ona w wersji OEM a nie mam do niej zadnego wiatraka moze dlatego sie tak mocno procesor grzeje bo proboje nadrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety nie wszystkie. Nawet konstrkcje na niezbyt starych chipach od ULI, typu M1689 takiej blokady nie mają (że o starych konstrukcjach VIA nie wspomnę). Określenie, że zdecydowana wiekszość płyt pod K8 ma blokadę PCI jest za to prawdziwe.

 

Na ULI jest blokada. Na VIA nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie podkrecic mojego do 2790 MHz 310x9. pi 32M liczy jakies 31 minut. czy to dlatego, ze mam pamieci dane na okolo 150 MHz?? PS bede je krecil, ale ni mialem czasu juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie podkrecic mojego do 2790 MHz 310x9. pi 32M liczy jakies 31 minut. czy to dlatego, ze mam pamieci dane na okolo 150 MHz?? PS bede je krecil, ale ni mialem czasu juz...

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, proc nawet chodzi smialo 315x9, ale jak mu dorzuce jeszcze pamieci (czyli dam im 200 MHz), to juz nie chodzi... proc ma to samo taktowanie, a pamieci maja nominalne.. o co chodzi?

 

EDIT: moja A8N-SLI dlx jest glupia ;) dam 315 HTT, to ona laduje 316,1 HTT :/

 

i jeszcze jedno pytanie... lepiej z proca wyciagnac 200 MHz czy na pamiatkach w benchmarkach zyskac 400 MB/s??

Edytowane przez D4ni3lw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

moze masz pamieci zasłabe <_<

EDIT: opłaca sie teraz przechodzic jeszcze na s939? czy amd nie wymysli nastepnej ktora bedzie jeszcze bardziej wydajniejsza? bo mam dylemat :D i nie wiem czy kupywac 3000+ :) :)

Edytowane przez Polak_1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie moje podkrecenie :D i ponawiam pytanie z poprzedniego posta :D

 

http://d4ni3l.ovh.org/proc.jpg

 

EDIT: nie kali sie, poczekaj na AM2, ja przeszedlem rok temu i zaluje ;)

Hmm, na moje oko to pewnie jakieś alphy źle poustawiane, pobaw się A64Tweakerem. Wynik jak na to Vcore raczej średni. Temp. proca masz też przegiętą 56 st. C ? Popracuj nad tym trochę, bo nie powalczysz więcej.

Swoją drogą jak znajdę czas to podłaczam deltę 120x38 + nideca 120x38 i walczę o 3 Ghz na AC :)

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi sie wydaje ze to przez karte graficzna jest ona w wersji OEM a nie mam do niej zadnego wiatraka moze dlatego sie tak mocno procesor grzeje bo proboje nadrobic?

 

To ze karta jest w wersji OEM to nie ma znaczenia przeciez, lol, skad taki pomysł ?? :blink: Zresztą nie rozumiem co miałby procesor swoim grzaniem się nadrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na moje oko to pewnie jakieś alphy źle poustawiane, pobaw się A64Tweakerem. Wynik jak na to Vcore raczej średni. Temp. proca masz też przegiętą 56 st. C ? Popracuj nad tym trochę, bo nie powalczysz więcej.

Swoją drogą jak znajdę czas to podłaczam deltę 120x38 + nideca 120x38 i walczę o 3 Ghz na AC :)

moze i napieciem troche zejde, bo dalem od razu max, zeby sie nie bawic tyle. on mi ciagnal nawet 315x9, ale jak pamieci mialy najnizsze zegary :/ btw co to alphy??

 

a temp to mam chlodzenie AC freezer 64. pasta silver 5. moze zle ja zalozylem, juz od miesiaca zabieram sie za przesmarowanie :P

 

EDIT: tam, pamieci go blokuja. ale one chodzily 210 MHz przy tych samych timingavch, ale proc 2,5 niecale. co to jest grane?!

Edytowane przez D4ni3lw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheshch! ;]

Mam pytanie: Czy rzeczywiście dobrze doczytałem i gwarancję traci się przy zmianie wiatraczka?! To jak ja mam niby podkręcać przez te 3 lata? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Cheshch! ;]

Mam pytanie: Czy rzeczywiście dobrze doczytałem i gwarancję traci się przy zmianie wiatraczka?! To jak ja mam niby podkręcać przez te 3 lata? :D

Nie mozna tego normalnie po polsku napisac jak widze takie cuda to mi sie nie dobrze robi i zle przeczytales gwarancji nie traci sie przy zmianie wiatraczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheshch! ;]

Mam pytanie: Czy rzeczywiście dobrze doczytałem i gwarancję traci się przy zmianie wiatraczka?! To jak ja mam niby podkręcać przez te 3 lata? :D

W gwaranci AMD pisze ze gwarantuje poprawną pracę procesora na BOX przez 3 lata a nie że nie możesz go zmienić. Swoją drogą ciekaw jestem jak wygląda BOX po 3 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna tego normalnie po polsku napisac jak widze takie cuda to mi sie nie dobrze robi

Znasz coś takiego jak "ironia"? :)

 

zle przeczytales gwarancji nie traci sie przy zmianie wiatraczka

W gwaranci AMD pisze ze gwarantuje poprawną pracę procesora na BOX przez 3 lata a nie że nie możesz go zmienić. Swoją drogą ciekaw jestem jak wygląda BOX po 3 latach.

(...)The Limited Warranty shall be null and void if the AMD processor that is the subject of this Limited Warranty is used with any heatsink/fan other than the one provided herewith.

No dobra, MOŻE być anulowana :) Zdaję sobie sprawę, że teraz kilka overclockerów strzeli sobie w głowę ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...