Skocz do zawartości
kojak_ct

Physics Processor - Ageia

Rekomendowane odpowiedzi

Taki układ może być ale niech siedzi na grafie/w GPU i niech powstanie standard, który będzie trzymał ściśle określone reguły co do wydajności i efektów a nie u każdego różnie to działa i przede wszystkim, niech to nie będzie ograniczeniem reszty kompa. ;)

SDK PhysX jest za darmo i widac, ze developerzy bardzo chetnie z niego korzystaja. jezeli intel ze swoim Havok zrobi cos podobnego, to mysle, ze mozemy byc pewni dwoch standardow - Havok z hardware wsparciem przez procki intela, i PhysX z hardware wsparciem, przez GPU nv. mi to pasuje ;) no chyba, ze nv zacznie kasowac za SDK. ;) a, ktory standard faktycznie wygra, zalezy juz od m$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze standard od ATI. Na pewno coś wymyślą....

no wlasnie amd/ati. na dzien dzisiejszy w tej kwestii w ogole sie nie licza. swoja technologie juz maja, problem tylko, ze nie maja SDK, a bez tego ich technologia jest g warta. intel i nv posiadaja solidne SDK - Havok i PhysX, ogolnie wykorzystywane, do tego PhysX siedzi w nowych konsolach, ta sa mocne podstawy, aby zajac sie hardware. amd/ati nie ma nic. do tego jakos nawet im sie nie spieszy, aby cos w tej kwestii zmienic, jezeli w ogole mozna przyjac, ze sa tym nadal zainteresowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żaden. Programiści implementują niektóre funkcje ale jeszcze w żadnej grze nie spotkałem się z naturalnie płynącą cieczą. :) Spotkałem się z logo PhysX w jakiejś grze ale fizyki to tam nie widziałem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego: cala ta karta fizyki to pic na wode, skoro mozna zrobic SDK pod konkretne CPU i bedzie hulalo.

 

A na przyszlosc pisz precyzyjnie, bo Twoja poprzednia wypowiedz IMHO jednoznacznie sugerowala, ze owy procesor fizyki sie fizycznie w konsolach znajduje, co jest bzdura ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego: cala ta karta fizyki to pic na wode, skoro mozna zrobic SDK pod konkretne CPU i bedzie hulalo.

chcieli zarobic na hardware, ale im nie wyszlo ;)

 

A na przyszlosc pisz precyzyjnie, bo Twoja poprzednia wypowiedz IMHO jednoznacznie sugerowala, ze owy procesor fizyki sie fizycznie w konsolach znajduje, co jest bzdura ;)

ok. ale z drugiej strony nic na to nie poradze, ze wiekszosci ludzi PhysX kojarzy sie tylko z PPU, a nie porzadnym SDK ;) ale przyznac tez trzeba, ze politka/marketing Ageia mialo na to wplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Jako posiadacz GF8 mogę tylko przyklasnąć.

Z tego wynika że pierwsza fizykę zrealizuje nVidia, a Intel prześpi sprawę co jest dziwne bo przecież mieli swój silnik (Havoc) znacznie wcześniej. Szkoda tylko że u ATI cisza, nic nie robi tak dobrze rynkowi jak konkurencja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...